تحصیل در لهستان یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در اروپا می باشد زیرا این کشور دارای آموزش و پرورش با کیفیت بالا و هزینه کم است. علاوه بر این، شما می توانید از کمک هزینه تحصیلی و تخفیف های مختلف برای دانشجویان بین المللی استفاده کنید. مهاجرت تحصیلی به لهستان ممکن است به علت هزینه های بالای شهریه برایبرخی از افراد مشکل باشد. لذا مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی لهستان امکان تحصیل رایگان یا نسبتا رایگان را برای شخص فراهم می کند.

به عنوان مثال، بورس دولتی لهستان نه تنها شهریه شما را پرداخت میکند همچنین ممکن است به شما کمک هزینه ماهانه، برای پوشش هزینه های روزمره زندگی نیز اعطا کند. بورس تحصیلی دولتی برای یک دوره زمانی خاص به دانشجو داده می شود. با این حال، شما نیاز است خودتان هزینه کافی برای زندگی در لهستان را همراه داشته باشید.

قوانین و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی لهستان

برای دریافت بورسیه تحصیلی لهستان نیاز است به یک کنسولگری یا سفارت لهستانی در کشور خود مراجعه کنید. اگر شرایط کافی برای اخذ بورسیه تحصیلی لهستان را داشته باشید این بورسیه به شما تعلق خواهد گرفت، برای اطلاعات بیشتر در رابطه با بورسیه های دولتی دانشگاه های لهستان بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید، شرایط و تعداد بورسیه ها در هر سال متغیر است.

علاوه بر این، بورسیه باعث تخفیف هزینه های کالج و یا حتی چشم پوشی کل شهریه خواهد شد، اگر شما در یک وضعیت دشوار مالی هستند و یا اگر هدف شما تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی است شما در اولویت دریافت بورسیه هستید.

اگر شما یک شهروند لهستانی هستند بایستی به صورت مستقیم برای دریافت بورسیه اقدام کنید اما اگر از خارج از لهستان هستید بایستی به کنسولگری یا سفارت لهستان مورد تایید این کشور مراجعه کنید، بورسیه به شما کمک می کند یا هزینه های پایین تر در یک دانشگاه در لهستان به تحصیل بپردازید.

بورسیه تحصیلی لهستان

تعدادی از دانشگاه های لهستانی برنامه بورس تحصیلی خود را تنها  برای دانشجویان بین المللی قرار داده اند، نمرات دانشجو یا دانش آموز در دوران تحصیل قبلی در اخذ بورسیه بسیار حائز اهمیت است، با این حال شما همچنین می توانید بورسیه های تحصیلی برای حمایت مالی از پژوهش های علمی خود را نیز دریافت کنید.  همه دانشگاه های موجود در لهستان دارای بورسیه نیستند برای اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های تحصیلی سایت های دانشگاه مربوطه بایستی توسط دانشجو بررسی گردد.

اخذ بورسیه تحصیل رایگان لهستان معمولا کاری مشکل است و تنها به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد، معمولا بورسیه تحصیلی مقطع دکترا یا Phd و اخذ بورسیه مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد لهستان بیشتر از دیگر بورسیه های تحصیلی دوران کارشناسی در دسترس هستند.

برخی از دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های لهستان حتی بدون دریافت بورسیه به صورت رایگان به تحصیل بپردازند اگر یکی از موارد زیر را داشته باشند:

  • کارت اقامت (carta Pobytu)
  • وضعیت سیاسی تحت عنوان یک پناهنده،
  • در حال حفاظت موقت از قلمرو جمهوری لهستان،
  • یا مهاجرت به عنوان کارگران از یک کشور دیگر به اتحادیه اروپا تحت توافقنامه تجارت آزاد اروپا مرکزی.

الزامات ورودی برای دانشجویان بین المللی مانند دانشجویان بومی لهستانی می باشد.

بورسیه تحصیلی لهستان دولتی

بورس های بین المللی بنجامین گیلمن برای مقطع کارشناسی و دانشجویان محروم یک مزیت محسوب میگردد. هدف این بورسیه ها کمک به کسانی است که به دنبال تحصیل در خارج کاز کشور خود هستند اما قادر به پرداخت هزینه و شهریه دانشگاه نیستند. هدف از این برنامه ایجاد یک میدان متنوع از مردم در بازار بین المللی همیشه در حال رشد لهستان می باشد. شما باید دلیل خاصی برای دریافت گرانت داشته باشید و برای دریافت این طرح واجد شرایط و پیگیر تحصیل باشید. بیش از 2300 بورسیه تحصیلی دولتی تا 5،00 $در سال برای تحصیل در دانشجویان کشورهای در حال توسعه در لهستان و کشورهای اروپایی وجود دارد.

در برخی دانشگاه های خاص این کشور بورسیه تحصیلی پزشکی لهستان نیز ارائه می شود برای اطلاعات بیشتر بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید. شرایط اخذ بورسیه پذیرش از دانشکاه های لهستان متفاوت می باشد و در هر دانشگاه و رشته ای متفاوت است.

زبان تحصیل در لهستان در این کشور انگلیسی و لهستانی می باشد. و تحصیل در لهستان به زبان انگلیسی نیز مقدور می باشد. در این کشور اخذ بورسیه تحصیلی لهستان بدون مدرک زبان آیلتس ۶.۵ به بالا ممکن نیست.

بورس های تحصیلی لهستان دیوید ال بورن

بورس های بین المللی بنجامین گیلمن

بورس های تحصیلی دیوید ال بورن که نوعی بورسیه رقابتی است و به خوبی شناخته شده است. دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند. دانشگاهیان برای مطالعات زبان و فرهنگی یا گذراندن یک ترم تابستانه و یا برنامه سالانه می توانند تا هزینه ای بالغ بر 20،000 $ را مسب کنند. فرصت های مطالعاتی بورن تا 24،000 $ به دانشجویان تحصیلات تکمیلی، با مقدار اضافی 6000 $ اعطا می کند که این بورسیه می تواند برای تحصیل زبان های داخلی استفاده شود. این بورسیه علاوه بر هزینه تحصیل دوره یک هزینه سفر برگشت به مبدا را نیز به دارنده بورس اعطا می کند. مدت زمان حمایت بورسیه NSEP یک سال یا مدت زمان ارائه برنامه می باشد، بستگی دارد که کدام زمان طولانی تر است. متقاضیان با مدرک کسب شده به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند.

بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس لهستان

بورس های تحصیلی اراسموس موندوس توسط کمیسیون اروپا  برای ترویج آموزش عالی از طریق بورس های تحصیلی و همکاری بین اروپا و کشورهای دیگر ارائه می شود. این برنامه کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان در تمام سطوح آموزش عالی در تمام نقاط جهان ارائه می شود. بورس های موجود در  اراسموس موندوس برای دوره های کارشناسی ارشد یا دکترا یا دوره های مشترک در دو یا چند دانشگاه های اروپایی اعطا میگردد، و همچنین به عنوان کمک هزینه تحصیلی برای ترویج انتقال دانشجویان بین دانشگاه های اروپایی و غیر اروپایی می باشد.

بودجه خصوصی بورسیه های تحصیلی لهستان

بسته به نوع بورسیه ای که شما موفق به اخذ آن می شوید مبلغ بورسیه و فاند تحصیلی لهستان متفاوت می باشد و شهریه دانشجویان بورسیه لهستان بسته به نوع بورسیه یا به طور کامل چشم پوشی میگردد یا مقداری از آن کسر میگردد.

بورسیه تحصیلی لهستان بنیاد کازیسکو

بنیاد کازیسکو یک برنامه تبادل آموزشی بین دانشجویان و دانش پژوهان لهستانی و آمریکا از سال 1925 می باشد. در هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش و ورزش لهستان با بنیاد کازیسکو بودجه بورس تحصیلی اعطا می شود این بورسیه برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در لهستان قابل استفاده است.

    این برنامه بورس تحصیلی برای یک ترم یا یک سال به دانشجویان ایالات متحده برای تحصیل در دانشگاه های لهستان اعطا میگردد. این بورسیه تمام هزینه تحصیل به جز هزینه های سفر را پوشش می دهد. متقاضیان برای دریافت این بورسیه باید سابقه تحصیلی عالی داشته باشند و دارای مدرک کارشناسی چهار ساله باشند.

کمکهای مالی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهش در لهستان برای تحقیقات و مطالعات به مدت یک ترم و یا یک سال در لهستان به دانشجویان پیشرو اعطا میگردد. این بورسیه هزینه های زندگی و هزینه کتاب های درسی و یا سفر را پوشش نمی دهد.

 بورسیه Tomaszkiewicz-Florio لهستان

دانشجویان، در مقطع کارشناسی یا دبیرستان، که می خواهند تابستان خود را لهستانی در در دانشگاه کراکوف جاگیلونیا، یا دانشگاه ژان پل دوم کاتولیک در لوبلین بگذرانند، ممکن است بتوانند برای دریافت بورسیه Tomaszkiewicz-Florio  اقدام کند. متقاضیان باید انگیزه و هدف آموزشی آکادمیک برای استفاده از این بورسیه داشته باشند. این بورسیه محل زندگی و هزینه سفر را پوشش نمی دهد.

بورسیه های بین المللی به طور کلی کمک های مالی برای تحصیل در هر رشته، در هر سطح و برای مدت زمان و یا مکان خاصی ارائه می دهد. برای درخواست کمک مالی دانشگاهی خاص، لطفا درخواست بودجه خود را به طور مستقیم به آن دانشگاه ارسال کنید. کمک های مالی جهانی برای تحصیل در  رشته های پرستاری و مامایی برای تحصیل در لهستان وجود دارد، و همچنین کمک هزینه تحصیلی برای مطالعات علمی در سطح کارشناسی ارشد با تمرکز بر حوزه های مختلف موجود است.  در بسیاری از کشورها برای دانش آموزانی که برای تحصیل حتی در مقاطع پیش از دانشگاه دارای مشکلات مالی هستند بورسیه مدارس شبانه روزی لهستان وجود دارد.

شرایط بورسیه تحصیلی شدن لهستان یکی از کارهای بسیار دشوار است و شخصی که برای اخذ بورسیه و فاند تحصیلی اقدام میکند علاوه بر دارا بودن رزومه تحصیلی و کاری عالی بایستی دارای صبر زیادی باشد.

مشاورین دفاتر تهران و شیراز موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات اعزام دانشجو می تواند به علاقه مندان تحصیل در دانمارک برای دریافت بورسیه تحصیلی لهستان و اخذ ویزای بورسیه تحصیلی لهستان به صورت تضمینی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *