افتتاح حساب بانکی در آلمان

افتتاح حساب بانکی در آلمان

هنگام نقل مکان یا راه‌اندازی یک تجارت در آلمان، افتتاح حساب بانکی ضروری می‌شود. مدیریت امور مالی، پرداخت‌های لازم و انجام کلیه معاملات مالی از طریق یک حساب بانکی بین‌المللی بسیار راحت‌تر است. به منظور افتتاح حساب بانکی در آلمان، باید مدارکی مانند: شناسه معتبر (معمولاً گذرنامه)، گواهی اقامت و بیانیه پرداخت را ارائه نمائید. برای افتتاح برخی از انواع حساب‌ها مجوز نیاز است. اگر شما نیز می‌خواهید مهاجرت به آلمان از طریق کسب و کار، سرمایه‌گذاری و یا ثبت شرکت داشته باشید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

انواع حساب‌های بانکی در آلمان

هنگامی که تصمیم به افتتاح حساب بانکی در آلمان می‌گیرید، باید در ابتدا، نوع حساب مد نظر خود را انتخاب کنید. محبوب‌ترین نوع حساب بانکی در آلمان حساب جاری است. با این نوع حساب می‌توانید بسیاری از معاملات مالی مانند دریافت حقوق یا پرداخت قبوض را انجام دهید. همچنین می‌توانید از حساب جاری برای انتقال وجه استفاده کنید تا با استفاده از کارت EC که معمولاً هنگام باز کردن حساب بانکی صادر می‌شود، پول را برداشت کنید. شما می‌توانید پرداخت قبض را با بدهی مستقیم تنظیم کنید تا پول به طور خودکار در تاریخ مورد نظر از حساب بانکی برداشته شود. همچنین می‌توانید از طریق بانک‌داری آنلاین، به حساب جاری خود دسترسی پیدا کنید. اضافه برداشت معمولاً پس از شش ماه اول صادر می‌شود.

حساب‌ پس انداز آلمان برای افرادی مناسب است که به دنبال کنار گذاشتن پول هستند؛ زیرا نرخ بهره برای این نوع حساب‌ها مناسب است. پس از تنظیم حساب پس انداز، دفترچه‌ای به منظور واریز پول به شما تحویل داده می‌شود.

از انواع دیگر حساب‌های بانکی در کشور آلمان، می‌توان به حساب‌های پس انداز دسترسی فوری و حساب‌های اوراق بهادار اشاره کرد.

افتتاح حساب بانکی در آلمان

افتتاح حساب بانکی در آلمان

برای افتتاح حساب بانکی در آلمان، باید چندین مرحله زیر را دنبال کنید:

انتخاب بانک

در این مورد گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. شما می‌توانید یک بانک آلمانی یا شعبه یک بانک بزرگ بین‌المللی را انتخاب کنید. انتخاب شما می‌تواند به خدمات موجود در بانک و هزینه‌های نگهداری حساب بستگی داشته باشد.

تهیه اسناد مورد نیاز

بانک‌ها معمولا دارای قوانینی مربوط به اسنادی که شخص باید هنگام بازکردن حساب بانکی ارائه دهد، هستند. بنابراین، از شما خواسته می‌شود که شناسنامه خود را ارائه دهید؛ اما ممکن است قرارداد کار یا صورتحساب پرداخت نیز لازم باشد.

پر کردن فرم درخواست

فرم درخواست افتتاح حساب، فرم خاصی است که توسط شعبه بانک ارائه می‌شود و باید به درستی تکمیل و به همراه سایر اسناد مورد نیاز تحویل داده شود.

اولین واریز خود را انجام دهید

در برخی موارد، این امر ممکن است اجباری باشد. به عنوان مثال: هنگام باز کردن حساب بانکی برای یک شرکت، که حداقل سرمایه اولیه به حساب تازه تشکیل شده، واریز می‌شود.

سایر شرایط

در صورت تمایل به اضافه برداشت، باید سابقه اعتباری خود را نیز ارائه دهید؛ اما اگر به تازگی به آلمان آمده‌اید، در نیم سال اول امکان اضافه برداشت وجود نخواهد داشت.

این‌ها تنها برخی از اسنادی است که ممکن است برای کسانی که در کشور آلمان حساب بانکی باز می‌کنند، مورد نیاز واقع شوند. توصیه می‌شود لیست کامل اسناد را بررسی کرده و متناسب با آن‌ها، مدارک خود را تهیه کنید تا از تاخیر ناشی از، ارسال ناقص اسناد جلوگیری شود.

یک سند مهم که باید توسط مهاجران کشور آلمان ارائه شود، مدرک ثبت‌نام در مقامات محلی است. این یک فرایند اجباری برای تمامی مهاجران است و باید هر بار که فردی آدرس خود را تغییر می‌دهد، انجام شود. بانک‌ها اطلاعات به روز شده شما (مانند محل سکونت) را درخواست می‌کنند. ارائه اطلاعات دقیق هنگام افتتاح حساب بانکی، بسیار مهم است.

افتتاح حساب بانکی شرکتی

افتتاح یک حساب بانکی شرکتی برای همه فرم‌های شرکت در آلمان، مانند فرم “GmbH” محبوب، معادل آلمانی “شرکت با مسئولیت محدود خصوصی”، مورد نیاز است. بسته به ساختار انتخابی حساب بانکی، ابتدا از بنیان‌گذاران شرکت خواسته می‌شود تا حداقل سرمایه را به حساب جدید خود واریز کنند تا فرایند تأسیس تکمیل شود.

برای GmbH، حداقل سرمایه لازم 25.000 یورو است و در زمان ثبت‌نام حداقل نیمی از این مبلغ (در حدود 12.500 یورو) به حساب بانکی واریز می‌شود (حسابی که قابل تأیید است). بنیان‌گذاران شرکت (که می‌توانند مدیر عاملان آینده شرکت نیز باشند) کسانی هستند که روند افتتاح حساب بانکی را آغاز می‌کنند.

اگر می‌خواهید در سال 2021، یک تجارت جدید را در آلمان آغاز کنید یا یک حساب بانکی در این کشور باز کنید، می‌توانید با مشاوران حقوقی ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید. تیم ما کمک‌های لازم برای ثبت شرکت در آلمان را به متقاضیان ارائه می‌دهد، که این امر شامل رسیدگی به مسائل بانکی برای شرکت جدید شما نیز می‌شود.

سرمایه‌گذارانی که نمی‌توانند در تمام مراحل ثبت شرکت در کشور حضور داشته باشند، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ارائه نمایندگی در صورت نیاز، با کارشناسان دفتر حقوقی ما تماس بگیرند. خدمات ما متنوع است و فقط به مسائل بانکی و تشکیل شرکت محدود نمی‌شود. در صورت نیاز به بهره‌مندی از خدمات ثبت علائم تجاری در آلمان نیز، وکلای ما می‌توانند به شما کمک فراوانی کنند. در صورتی که شما تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در حوزه مهاجرت به آلمان، تحصیل در آلمان، راه تحصیل پزشکی در آلمان و یا اعزام دانشجو به آلمان دارید، می‌توانید با کارشناسان موسسه ما تماس بگیرید یا به مقالات دیگر وبسایت ما مراجعه نمائید.

مقاله مرتبط: ثبت شرکت در آلمان

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.