تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان

صربستان بخشی از بالکان است و دارای مرزهایی با مجارستان، رومانی، بلغارستان، مقدونیه، مونته نگرو، آلبانی، بوسنی و هرزگوین و کرواسی می باشد. این کشور دارای دسترسی به مرکز اروپا و دریای سیاه است و همچنین دارای اتصال به دانوب است. هزینه ماهانه برای دانش آموزان جهت تحصیل پزشکی در صربستان و همچنین هزینه زندگی در حدود € 600 می باشد. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان برای علاقه مندان و متقاضیان محترم فراهم می کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان

در صربستان، دوره های پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه بلگراد ارائه می گردد. این دانشگاه در پایتخت این کشور واقع شده است و مدرک این دانشگاه را در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا شناخته شده است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان

تحصیل پزشکی در دانشگاه بلگراد صربستان

دانشگاه بلگراد در پایتخت صربستان واقع شده است. بلگراد مرکز فرهنگی، اقتصادی و صنعتی صربستان است. این شهر متصل به اروپا مرکزی و بالکان است، به همین دلیل دارای موقعیت عالی است.

تحصیل در طب پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه بلگراد در حدود 6 سال زمان می برد. علاوه بر بخش نظری آموزش، دانش آموزان دانش و آگاهی عملی را از طریق کار در بیمارستان ها و موسسات پزشکی اخذ خواهند کرد، و این دوره به عنوان کارآموزی بخشی از تحصیلات پزشکی در صربستان می باشد. شهریه تحصیل پزشکی و دنانپزشکی در صربستان در حدود 5000 € در سال است.

الزامات پذیرش شامل یک آزمون تعیین صلاحیت و پذیرش ورودی دانشگاه است که به طور کلی از دروس زیست شناسی و شیمی برگزار می گردد.

ما به شما توصیه میکنیم دوره پیش پزشکی ابتدا ثبت نام کنید، زیرا قبولی شما در این دانشگاه را تضمین میکند. و به موفقیت شما در امتحانات و تحصیلات پزشکی در دانشگاه بلگراد کمک می کند.

تحصیل دندانپزشکی در صربستان

دانشگاه دندانپزشکی در بلگراد، صربستان یک نهاد جزو دانشگاه بلگراد می باشد، این دانشگاه طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی مربوط به دندانپزشکی را در صربستان ارائه می دهد، از جمله عمل تخصصی در بیمارستان ها، مؤسسات و کلینیک های پزشکی جزو خدمات این دانشگاه می باشد. دانشکده دندانپزشکی بلگراد یک برنامه شش سال برای اخذ درجه دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. تحصیلات در داخل ساختمان دانشگاه و همچنین توسط امکانات آموزشی در بلگراد انجام میگیرد.

دانشکده دندانپزشکی موسسه آموزشی و دانشگاه بلگراد، در زمینه دهان و دندان در کشور صربستان علمی و فنی پیشرو است. کار این دانشکده آموزش دانشجویان و دندانپزشکان آینده است، و این دانشکده به بیماران بالاترین کیفیت خدمات و به منظور توسعه یک بهبود مستمر ارائه می کند. وظیفه این دانشکده همچنین توسعه بیشتر پزشکان و همچنین کشف با استعداد ترین پزشکان دهان و دندان و معرفی آنها به تحقیقات علمی است.

این دانشکده در حال توسعه یک موسسه مدرن آموزش عالی اروپایی است، این دانشگاه برای، دستاوردهای آموزشی علمی و فنی خود توسط فارغ التحصیلان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به رسمیت شناخته شده است. برای این منظور، دانشکده همکاری خود را با دانشگاه های پیشرو و موسسات علمی جهان آغاز کرده است. و برنامه درسی خود را هماهنگ با برنامه های درسی سیستم بولونیا کرده است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی صربستان به زبان انگلیسی

دانشگاه پزشکی در بلگراد، صربستان طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی را هم به زبان صربی و هم انگلیسی ارائه میکند.

دانشگاه نووی سد – دانشکده پزشکی نووی ساد

تحصیل به زبان انگلیسی

پیشنهاد میکنیم دوره های زیر را در این دانشگاه بگذرانید.

 • پزشکی – 6 سال
 • (سطح 1 و سطح 2 – ECTS360) که در نهایت منجز به اخذ مدرک دکترای پزشکی خواهد شد (دکترای پزشکی)
 • دندانپزشکی – 5 سال
 • (سطح 1 و سطح 2 – ECTS360) که در نهایت منجز به اخذ مدرک دکترای دنداپزشکی خواهد شد (دکترای دندانپزشکی)
 • داروسازی – 5 سال
 • (سطح 1 و سطح 2 – ECTS300) که در نهایت منجز ببارگذاری پرونده‌هاه اخذ مدرک MPharm خواهد شد (دکترای داروسازی)

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان

امروزه این سوال وجود دارد که چرا دانشجویان بین الملل علاقه دارند در کشورهای اروپای شرقی تحصیل کنند وقتی که به راحتی می توانند در صربستان در دروره های پزشکی ، دندانپزشکی، داروسازی با هزینه های ارزانتر تحصیل کنند. هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان بسته به دوره تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت است. به طور مثال هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکیUBFM ،7000 یورو در سال ( 3500 یورو برای هر ترم) است. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی بلگراد صربستان که یک دوره شش ساله است 7000 دلار در سال است. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی صربستان در دوره کارشناسی که یک دوره شش ساله است 6.000 یورو در سال است و دوره کارشناسی دندانپزشکی که یک دوره پنج ساله است 5.500 یورو در سال است. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی NOVI SAD صربستان 5.500یورو در سال است.

هزینه زندگی دانشجویی در صربستان

برای زندگی در صربستان چند گزینه وجود دارد؛

 1. خوابگاه ها
 2. اجاره یک اتاق در محل اقامت دانشجویی(200 دلار هزینه دارد)
 3. اجاره اپارتمان( 450 دلار در ماه)است.در مورد دیگر هزینه های زندگی مثل غذا(200 یورو) برای هر نفر، موبایل( 30 یورو) لباس 75 یورو، اینترنت( 40 یورو) بلیط اتوبوس ( 9 یورو) و دیگر هزینه های زندگی مثل سرگرمی، ورزش، اب و برق حدود 989 یورو در ماه است.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی صربستان مورد تایید وزارت بهداشت

 • University of Belgrade

  دانشگاه بلگراد قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه در صربستان است. این دانشگاه ،شامل 31 دانشکده با حدود 90،000 دانش آموز، 11 موسسه پژوهشی، کتابخانه و 7 مرکز دانشگاهی است که اکثر آنها در پایتخت صربستان (بلگراد)واقع شده است.بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاه های سراسر جهان، دانشگاه بلگراد در رتبه بندی بهترین دانشگاه جهان قرار دارد . رتبه ی 400 را در جدول رنکینگ دانشگاهی به خود اختصاص داده است.دانشکده های دانشگاه بلگراد در 4 گروه قرار می گیرند: علوم اجتماعی و علوم انسانی، علوم و ریاضیات، علوم پزشکی و فن آوری و علوم مهندسی.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی صربستان

MCAT آزمونی است آزمون پذیرش در دانشگاه های علوم پزشکی که توسط انجمن کالج های پزشکی در آمریکا طراحی شده و آزمونی بین المللی برای ورود به دانشگاه های علوم پزشکی می باشد که سوالات آن به زبان انگلیسی است.
این آزمون دانش و مهارت های افراد در موضوعاتی مثل: علوم فیزیکی، علوم زیستی، روان شناختی، علوم اجتماعی و غیره را می سنجد.
برای پذیرش در دانشگاه های علوم پزشکی در صربستان، متقاضیان باید در آزمون ورودی شرکت کرده و نمره ی قبولی را کسب کنند، این آزمون شامل سوالات 4 گزینه ای در دروس شیمی و زیست شناسی بوده و هدف از آن شامل موارد زیر می باشد:
دانش افراد در مورد علوم طبیعی، علوم اجتماعی، تحقیق و پژوهش،تجزیه و تحلیل مسائل، علوم انسانی، جنبه های اجتماعی پزشکی و غیره.
هم چنین آزمون ورودی در رشته های علوم پزشکی حدود 15 بار در سال برگزار می شود و اعتبار آن حداکثر 3 سال می باشد.

مدت زمان سوالات این آزمون یه صورت زیر می باشد:

 • پایه های فیزیکی و شیمیایی سیستم زیستی: 59 سوال،95 دقیقه
 • پایه های بیوشیمیایی و بیولوژیکی سیستم های زنده:59 سوال،95 دقیقه
 • مبانی روان شناختی،اجتماعی و زیست شناختی رفتار:59 سوال،95 دقیقه
 • تجزیه و تحلیل بحران و مهارت های استدلال: 53 سوال،90 دقیقه

مدت زمان این آزمون 7 ساعت و 27 دقیقه می باشد و این آزمون نمره ی منفی ندارد و نتیجه ی آن معمولا 30 تا 35 روز بعد از آزمون منتشر میشود.( حداقل امتیاز برای هر بخش 118 و حداکثر 132 می باشد و حداقل امتیاز کلی آزمون نیز باید 472 باشد)
هم چنین متقاضی در کل بیش تر از 7 بار نمی تواند در این آزمون شرکت کند.

روش های ثبت نام و هزینه های ثبت نام آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی صربستان:

 • ثبت نام طلایی: هزینه ی ثبت نام 315 دلار و زمان آن 29 روز قبل از آزمون می باشد( در صورت کنسل کردن ثبت نام بخشی از هزینه ی آن بازگردانده می شود)
 • ثبت نام نقره ای: هزینه ی ثبت نام 315 دلار و زمان آن 15 روز قبل از آزمون می باشد( در صورت کنسل کردن ثبت نام هزینه ی آن بازگردانده نمی شود)
 • ثبت نام برنز: هزینه ی ثبت نام 370 دلار و زمان آن 8 روز قبل از آزمون می باشد ( در صورت کنسل کردن ثبت نام هزینه ی آن بازگردانده نمی شود)

هم چنین این آزمون در کشور های آمریکا، کانادا، لبنان، فرانسه، آلمان، قطر، ژاپن، سنگاپور، تایلند، آفریقای جنوبی، انگلیس، تایوان و چین برگزار می شود.

مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند به شما در زمینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی اروپا مشاوره دهند، این موسسه خدمات پذیرش و ویزا را به صورت تضمینی انجام می دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

4 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان

 1. مریم زارع گفت:

  سلام خسته نباشید
  من در مجارستان دندانپزشکی میخونم ولی هزینش بالاس دانشگاه صربستان انتقالی قبول میکنه؟ و اینکه مورد تایید ایران هست؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای انتقالی به دانشگاه های دیگر باید دانشگاه مقصد طرف قرارداد دانشگاه مبدا شما باشد.

 2. شهرزاد.خ گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخواستم بدون که ورود به رشته دندانپزشکی در کدام یک از کشور های المان،اتریش،ترکیه راحتتر است؟و احتمال این که من بتونم وارد این رشته بشم در کدام کشور ارزون تر و راحتتره

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   صحبت شما به صورت کلی می باشد و برای بررسی دقیق نیاز به اطلاعات و مدارک شما هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *