در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی در ایرلند پرداخته ایم، تحصیل در کشورهای حوزه بریتانیا آرزوهای بسیاری می باشد، یکی از راه های اخذ اقامت و مهاجرت به ایرلند اقدام از طریق تحصیل می باشد. در شرایط فعلی اخذ اقامت از دیگر روش ها واقعاً برای این کشور دشوار است.

  فرم مشاوره فوری

  شرایط تحصیل و اخذ پذیرش رشته پزشکی در ایرلند

  یکی از رشته های مورد علاقه دانشجویان بین المللی پزشکی است ، و خیلی از افراد به خاطر سرمایه گذاری اخیر ایرلند بر تحصیلات ، این کشور را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب می کنند.

  دانشجویان پزشکی یک دوره پنج ساله را پشت سر می گذارند . بعد از فارغ‌التحصیل شدن باید یک سال را در یک پست تایید شده به عنوان کارآموز کار کنند تا بتوانند به عنوان یک متخصص شروع به کار کنند.

  دوره پزشکی یک تجربه چالش برانگیز و همین طور با پاداش بالا است . دانشجویی که می خواهد پزشکی بخواند باید قابلیت زیر را داشته باشد:
  ذهن پژوهش گر ، گنجایش حجم زیادی از اطلاعات ، قابلیت ایجاد ارتباط موثر برای جواب مناسب دادن به نیاز سلامت افراد و فرا تر از همه علاقه به ارتقا دادن درجه سلامت .

  تحصیل پزشکی در ایرلند
  ویژگی های اصلی پزشکی : 

  • ادغام کردن مواد علمی و بالینی و ارائه کردن آن ها در قالب مقاله
  • رویکرد بالینی در سال اول دوره
  • واحد های تحقیقاتی در سال دوم
  • مرور و تکرار مطالب و ارزیابی مطالب تا در راستا بودن دانشجو با خروجی مورد نظر تضمین شود
  • بیمار را به عنوان یک شریک فعال می‌شناسند
  • طبقه بندی پیشرفت شخصی و حرفه‌ای
  • کتابخانه های عالی هم در دانشگاه و هم در مناطق تدریس بیمارستان ها

  امتحان ورودی پزشکی HPAT و سازمان برنامه ریزی ایرلند CAO

  صریح ترین راه برای رسیدن به رشته پزشکی ،از طریق CAO است . در کشور ایرلند پنج دانشگاه پزشکی وجود دارد : دانشگاه ترینیتی ، دانشگاه کورک ، دانشگاه دوبلین ، دانشگاه گالوی و دانشگاه سلطنتی سورجئونز. که برای ورود به همه این دانشگاه ها دانشجویان باید در آزمون ورودی HPAT شرکت کنند. دانشجویان که می خواهند فقط به خاطر یک موضوع علمی به دانشگاه بروند میتوانند برای ورود به دانشگاه گالوی یا دوبلین آزمون بدهند که هر کدام دوره تحصیلی شش ساله دارند .

  داوطلبان باید تا 20 جنیوری در آزمون HPAT ثبت نام کنند و در اول فوریه فرم CAO خود را تحویل دهند. (آزمون در 25 فوریه برگزار میشود) داوطلبان برای ثبت‌نام در آزمون HPAT شماره CAO نیاز دارند بنابراین تا ماه نوامبر نمی‌توانند ثبت‌نام کنند .

  هزینه و شهریه دانشگاه های پزشکی ایرلند

  شهریه دانشگاه در ایرلند برای دانشجویان غیر اروپایی کارشناسی به طور میانگین:
  رشته پزشکی و مانند آن (6سال تحصیلی): 45 هزار یورو تا 54 هزار و 135 یورو (دانشگاه های خصوصی )

  شهریه دانشگاه برای دانشجویان غیر اروپایی کارشناسی ارشد به طور میانگین:
  رشته پزشکی و مانند آن (2 تا 3 سال تحصیلی): 4 هزار یورو تا 48 هزار یورو (دانشگاه های خصوصی)

  میزان پولی که برای زندگی در ایرلند نیاز دارید رابطه مستقیمی با محل تحصیل ، محل اقامت و البته سبک زندگی شما دارد . ولی به طور میانگین انتظار می رود که سالیانه 7 هزار تا 12 هزار یورو خرج شما در ایرلند می‌شود .

  تحصیل پزشکی در ایرلند به زبان انگلیسی

  به منظور تحصیل پزشکی در کشور ایرلند، الزامات ورود و پذیرش دانشجو در دوره های پزشکی میان دانشگاه های مختلف متفاوت است. با این وجود، حداقل شرایط ورود برای دانشجویان بین المللی، داشتن مدرک دیپلم يا هر مدرک دانشگاهی معادل دیگر می باشد. لطفا قبل از درخواست، اطلاعات کافی در مورد رشته انتخابی و الزامات دانشگاه مورد نظر بدست بياوريد. هر دانشجویی که زبان اصلی ( مادری) او انگلیسی نباشد، باید قبل از اقدام به درخواست پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه های کشور ایرلند، ابتدا مهارت زبان خود را اثبات کند.

  دانشجو می تواند یکی از گزینه های مدرک مهارت زبان را به دانشگاه ارائه بدهد، اما ساده ترين روش شرکت در آزمون زبان آيلتس و کسب نمره قبولی می باشد. دانشجویان برای تحصیل در این رشته نیاز به دریافت نمره قبولی ٦.٥-٦.٠ دارند و امتیاز آنها در آزمون آيلتس نباید کمتر از ٦.٠ باشد. علاوه بر این شرایط، متقاضی باید در آزمون ورودی ارزیابی HPAT شرکت کند و نمره قبولی را کسب نماید. این آزمون مهارت های استدلال منطقی، حل مسئله، و سطوح ارتباطی دانشجو را ارزیابی می کند.

  در نتیجه نمره بدست آمده از آزمون HPAT و آزمون های دیگر جمع بندی می شوند و شایستگی متقاضی برای ادامه تحصیل در دانشگاه ایرلند را مشخص می کند. در سال ٢٠١٦، حداقل امتیاز کل مورد نیاز ٤٨٠ بوده است. دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه های کشور ایرلند ٤ تا ٦ ساله است. این مدت بستگی به دروس انتخابی، دانشگاه و رشته تحصیلی دارد. برای تکمیل تحصیلات خود در رشته پزشکی و در دانشگاه های ایرلند، شما باید ، یک سال کارآموزی دستیار پزشکی و آموزش های جراحی را به اتمام برسانید. اگر تحصیل پزشکی در این کشور را انتخاب کنید، شما در برخی از موسسات پزشکی جهانی که با موسسات پزشکی داخلی در ارتباط هستند، آموزش های لازم را فرا می گیرید.

  شرایط کار پس از تحصیل رشته پزشکی در ایرلند

  بسته به میزان تحصیلات و مهارتهای فردی میزان روابط‌عمومی و تجربیات بالینی مسیرها و روشهای متفاوتی برای ثبت نام و ادامه تحصیل و امرار معاش در رشته پزشکی مطرح می‌شود. اگر شما در انگلستان و نواحی منطقه اقتصادی اروپا سکونت دارید میتوانید در ایرلند تقاضای ادامه تحصیل و اشتغال در رشته پزشکی را ارائه دهید. در ابتدا شما می بایست فرم تقاضانامه را تکمیل نمایید و مدارک و اسناد موردنیاز را تهیه کرده و ارائه نمایید که عبارتند از کپی پاسپورت و اصل و ترجمه مدارک پزشکی میزان تحصیلات رشته تحصیلی تخصصی افراد به زبان انگلیسی و اصل و ترجمه دوره انترنی و کارورزی در حوزه انگلستان و اروپا

  مدارک حسن انجام کار در حین تحصیل و دوره پنج ساله آموزشی توسط هیات پزشکی ناظر در دانشگاه 

  اگر شما در رشته خاصی تخصص گرفته اید باید از شرایط ذیربط بنابر تشخیص هیات پزشکی برخوردار باشید. لطفا فرم های زیر را برای اشتغال به کار در رشته پزشکی تکمیل و ارسال نمایید و از روشهای زیر اقدام کنید. این روشها عبارتند از:

  ارائه مدارک زیر اعم از پاسپورت اصل و ترجمه مدارک پزشکی و دوره تخصصی خاص اصل و کپی تاییدیه هیات علمی دانشگاه در سال 2005 به بعد و اصل و کپی تاییدیه هیات پزشکی ایرلند در مدت زمان تحصیل دانشجو

  دانشجویان رشته پزشکی می بایست در حین تحصیل مهارتهای جانبی کسب کنند که این مهارتها در سالهای بعد آنها را یاری خواهند کرد.

  پس از اتمام دوره تحصیل افراد می بایست به این حرفه ادامه دهند پس باید به مراکز پزشکی معتبر مراجعه کرده و درخواست همکاری را تکمیل کنند. این دوره های اشتغال به کار شامل برنامه های 40 ساعت کار در هفته می‌شود که با کسب مجوز اشتغال به کار پس از فارغ التحصیلی امکان پذیر است . این برنامه کاری به فرد امکان ادامه فعالیت در رشته مذکور را فراهم می سازد.

  با تحصیل در ایرلند فرد می تواند تابعیت و اقامت در ایرلند را به دست آورد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.