پزشکی و دندانپزشکی هنگ کنگ

امروزه دانشجویان زیادی مشتاق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هنگ کنگ هستند، در هنگ کنگ دانشجو به تحصیل در دانشگاههای علوم پزشکی و پژوهش در سطح جهانی دسترسی دارد، و همچنین فرصت تحصیل در یکی از پویا ترین شهرهای جهان را پیدا می کند.

در این مقاله جزئیات و تمام جنبه های تحصیل در رشته پزشکی در هنگ کنگ مورد بررسی قرار میگیرد. تحصیل در HKU و CUHK، به نوعی مشابه با تحصیل بین المللی در انگلستان است.

امروزه برای مهاجرت به هنگ کنگ روش های گوناگونی وجود دارد، اما در بین آنها روش مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل جزو بهترین روش های مهاجرتی می باشد. در تمام این روش های مهاجرتی شخص می تواند نهایت برای اخذ تابعیت و شهروندی هنگ کنگ خود اقدام نماید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هنگ کنگ

هنگ کنگ یکی از مراکز مالی پیشرو در جهان است، اما علاوه بر آن در رشته های پزشکی و دندان پزشکی سیستم آموزشی این کشور در سراسر جهان مورد احترام است و فراموش نکنید تحصیل در هنگ کنگ بسیار هیجان انگیز است. دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در هنگ کنگ آموزش دقیق را به متقاضیان ارادئه میکند، و برای اهدای مدرک به آنان از  محتوای دوره و آزمون دشواری را با سطح مشابه دانشکده های پزشکی غربی برگزار میکند.

انتخاب دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی در هنگ کنگ برای تحصیل پزشکی و زندگی در یکی از پویا ترین و هیجان انگیز شهرهای آسیا را برای شما به ارمغان می آورد.

پزشکی و دندانپزشکی هنگ کنگ

شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به هنگ کنگ به صورت تضمینی با مشاورین ما در تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید. موسسه مهاجرت به هنگ کنگ برگزیده اصطهباناتی در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای مهاجرت به هنگ کنگ وجود دارد، اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به هنگ کنگ معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین در مقایسه با هنگ کنگ از مزایایی برخوردار است که در مقاله مربوطه به برخی از این مزایا پرداخته شده است.

برنامه های پزشکی و دندانپزشکی ارائه شده در هنگ کنگ

هنگ کنگ دارای چند دانشکده های پزشکی مورد تایید وزات علوم و بهداشت ایران است شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی پزشکی به تحصیل در این کشور بپردازید. دوره های آموزشی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و بسیاری از رشته های مختلف پزشکی در این کشور ارائه میگردد، برخی از این رشته ها عبارتند از رادیوگرافی و داروسازی و پرستاری و طب چینی می باشد.

تحصیل در هنگ کنگ بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در اغلب دانشگاه ها مقدور است زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد.

در سیستم آموزش و پرورش هنگ کنگ ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های هنگ کنگ با یکدیگر متفاوت باشند. شرایط تحصیل در هنگ کنگ در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هنگ کنگ در دانشگاه های پزشکی تایید وزارت علوم این کشور امکانپذیر است.  مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی بین المللی که سن آنها کمتر از 18 سال می باشد موجود است.

برنامه های پزشکی در هنگ کنگ به طور معمول شش سال به طول می انجامد. آموزش های تخصصی تنها در بیمارستان تحت اختیارات پزشکان حرفه ای بیمارستان هنگ کنگ ارائه می شود، و مدارک اخذ شده در دانشگاه هنگ کنگ به طور کلی در دیگر کشورها پذیرفته شده است.

دانشکده تحصیل پزشکی در هنگ کنگ

دانشکده آموزش پزشکی، تحقیقات و مطالعات پیشرفت علوم بهداشتی از زمان تأسیس در دانشگاه سرآمد در جهان بوده است. امروزه، دانشکده سنگر خدمات بهداشت عمومی و منشاء بسیاری از اکتشافات پزشکی و نوآوری جراحی بوده است. دانشجویان هفت برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد مختلف ارائه شده توسط 19 گروه تدریس / دانشگاه/ واحد آموزشی جامع را دریافت خواهند کرد. برنامه MB یک برنامه آموزشی یکپارچه مبتنی بر سیستم تصویب شده است که در رابطه با درمان بالینی اولیه و گروه های کوچک آموزشی را تشکیل می دهد. دانشجویان در رشته پزشکی، پرستاری و داروسازی نیز تجربه کار بالینی در بیمارستان آموزشی دانشگاه، بیمارستان شاهزاده ولز را تجربه می کنند.

گروه درمان و پزشکی در سال 1997 با ادغام با وزارت قبلی پزشکی و فارماکولوژی بالینی تشکیل شد. پیشنهاد ما آموزش به دانشجویان پزشکی برای برنامه  MBChB می باشد، ارائه خدمات بالینی و شرکت در حوضه های جدید از هر دو پژوهش علوم پایه و بالینی در این دوره ها ضروری است.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در هنگ کنگ شامل طیف وسیعی از تخصص های پزشکی از جمله قلب و عروق، فارماکولوژی بالینی، پوست، غدد درون ریز و دیابت، گوارش و کبد، طب سالمندان، هماتولوژی، بیماریهای عفونی، بیماریهای کلیه، مغز و اعصاب، پزشکی تنفسی و روماتولوژی می باشد. بیمارستان همکار برای آموزش شامل بیمارستان شاهزاده ولز و بیمارستان شاتین می باشد. هیات علمی علوم بالینی نیز با دانشکده علوم پزشکی، نظیر موسسه علوم بهداشت لی کا شینگ ، باشگاه دانشکده بهداشت و مراقبت های اولیه وابسته است، و همچنین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در هنگ کنگ همکاری نزدیک با مدرسه ندرسول پرستاری و دانشکده داروسازی دارند.

علاوه بر تدریس در مقطع کارشناسی، دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در هنگ کنگ فرصت آموزش دوره های کارشناسی ارشد برای کارآموزان و پزشکان را نیز ارائه می دهد. نشست علمی سالانه این دانشگاه باعث پیشرفت در علم پزشکی میگردد، در حدود 2000 دانشجو مدرک تخصص پزشکی را هر ساله دریافت میکنند. مدرک پیشرفت در پزشکی، توسط شورای پزشکی به رسمیت شناخته شده است و به عنوان مدرک تحصیلی، به بسیاری از متخصصان پزشکی از در سال 2003 از طریق ارائه آخرین دانش در مدیریت انواع شرایط پزشکی اعطا میگردد.

دانشکده دندانپزشکی HKU هنک کنگ

اگر به فکر تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی دنیا هستید، دانشگاه HKU تنها دانشگاه هنگ کنگ در رشته دندانپزشکی است که دوره های دندانپزشکی کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای متقاضیان فراهم می کند. این خدمات عبارتند از لیسانس جراحی دندانپزشکی (BDS) برای مقطع کارشناسی و انواع برنامه های کارشناسی ارشد در این رشته می باشند. برای دندانپزشکان مشتاق ، دانشگاهHKU  دارای شهرت فراوانی شده است، در زمینه دندانپزشکی این دانشگاه در جهان در رتبه بندی دانشگاه های QS World رتبه دوم داده شده است.

شرایط ورود دانشکده دندانپزشکی هنگ کنگ HKU

شرایط به دوره های HKU متفاوت است، اما برای دوره های کارشناسی جراحی دندانپزشکی، افراد بایستی نمرات زیر را داشته باشند:

  • ریاضیات – سطح 3 یا بالاتر
  • مطالعات لیبرال – سطح 3 یا بالاتر
  • زبان انگلیسی – سطح 4 یا بالاتر

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های هنگ کنگ بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی هنگ کنگ معمولا بالا می باشد. پذیرش در این دانشگاه همچنین نیاز به سطح 3 یا بالاتر در یکی از دروس انتخابی زیر دارد:

  • زیست شناسی
  • علم شیمی
  • فیزیک
  • علوم ترکیبی
  • علوم یکپارچه

هزینه تحصیل دندانپزشکی در هنک کنگ دانشکده HKU

اگر شما در حال برنامه ریزی برای تحصیل در مقطع کارشناسی دندانپزشکیهستید HKU ، برنامه های خود رابایستی برای هزینه سالانه HK $ 28.000 تا 42.100 تنظیم کنید. در سطح وسیعتر، خوابگاه دانشجویی در هنگ کنگ در حدود سالانه HK $ 14.000 هزینه دارد. سایر هزینه های زندگی در کل HK $ 40.000 می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی درهنگ کنگ یکی از موارد مهمی است که تعیین کننده روند مهاجرت به یک کشور می باشد. بنابراین قبل از اقدام در رابطه با آن تحقیقات لازم را به عمل آورید.

با تحصیل در رشته پزشکی، ممکن است فرد بتواند کمک های مالی و وام های بسیاری را به از صندوق کمک تحصیلات هنگ کنگ دریافت کند. برای دانشجویان از کشورهای اقتصادی محروم، بورسیه تحصیلی برای تحصیل در دانکده دندانپزشکی HKU مقدور است. برای دیگر دانشجویان، طرح وام مبتنی بر ارزیابی برای دانشجویان تمام وقت برای پرداخت شهریه دانشگاه وجود دارد. سطح علمی دانشگاه های هنگ کنگ با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در هنگ کنگ در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در هنگ کنگ در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های هنگ کنگ معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های هنگ کنگ  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درهنگ کنگ برای شما امکان پذیر میگردد.

تحصیل پزشکی در هنک کنگ MBBS

برای تحصیل در دوره های MBBS پزشکی و دندانپزشکی در هنگ کنگ ثبت نام به موقع در سایت دانشگاه مورد نیاز است، در این دوره ها دانشکده پزشکی برنامه های مختلفی برای مدرک کارشناسی ارائه می دهد، شما می توانید در مقطع کارشناسی در رشته های پزشکی و جراحی، کارشناسی پرستاری، کارشناسی داروسازی شرکت کنید. درجه MBBS که در آسیا به فارغ التحصیلان تعلق می گیرد، معادل درجه MBChB ارائه شده توسط دانشکده پزشکی CUHK از دانشگاه هنگ کنگ و بر اساس سیستم آموزشی انگلستان است.

لازم به ذکر است موسسه حقوقی اعزام دانشجو به هنگ کنگ برگزیده اصطهباناتی جزو بهترین موسسات حقوقی کشور می باشد، آماده پاسخگوی و مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری به شما دوست و هموطن عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد. متقاضیان تحصیل در هنگ کنگ برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند به راحتی ویزای تحصیل در هنگ کنگ را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در هنگ کنگ بپردازند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *