تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان به زبان انگلیسی، روسی و گرجی صورت میگیرد و بهترین گزینه برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور است. دانشگاه پزشکی ایالتی تفلیس (TSMU) بهترین دانشگاه علوم پزشکی در در منطقه قفقاز (روسیه، گرجستان، آذربایجان و ارمنستان) است.

با توجه به قوانین گرجستان برای فعالیت پزشکی، داشتن مدرک حرفه پزشکی لازم است: “فعالیت حرفه ای پزشکی عبارتند از فعالیت های یک فرد با پس زمینه های پزشکی، مهارت های حرفه ای و تجربه عملی با هدف محافظت، حفظ و بازگرداندن سلامت و یا کاهش درد و رنج یک انسان مطابق با استانداردهای پزشکی و اخلاقی و سنت پزشکی که در گرجستان به رسمیت شناخته شده باشد”.

امروزه برای مهاجرت به گرجستان روش های گوناگونی وجود دارد، اما در بین آنها روش مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل جزو بهترین روش های مهاجرتی می باشد.

اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

کیفیت آموزش پایه پزشکی در رفتار حرفه ای پزشکی بسیار مهم به نظر می رسد. مطابق با استانداردهای بین المللی برای ارائه عملکرد بهینه از سیستم مراقبت های بهداشتی ملی این امر بسیار مهم است. برای به دست آوردن دانش نظری در علوم بنیادین بشر دوستانه و بالینی آموزش لازم است، برای رسیدن به سطح بالایی از مهارت های بالینی در حرفه پزشکی نیز تمرین کافی لازم است.

ارزش اخلاق و شکل گیری روابط خاص از عوامل بسیار مهم هستند. همه این موارد دارای استاندارد عمل به طور کلی پزشکی در قانوت پزشکی گرجستان هستند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

موسسه مهاجرت به گرجستان برگزیده اصطهباناتی میتواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان کمک کنند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان در دانشگاه  Geomedi

دانشگاه علوم پزشکی Geomedi در سال 1998 توسط Marina Pirtskhalava تاسیس شد. این موسسه آموزش عالی توسط اعتباربخش مرکز آموزش ملی گرجستان اداره می شود و به عنوان مرکز ملی افزایش کیفیت آموزشی تغییر نام داده است. این دانشگاه توسط فدراسیون جهانی آموزش پزشکی (WFME)، سازمان بهداشت جهانیWHO، بنیاد پیشرفت در آموزش پزشکی و تحقیقات بین المللی (FAIMER) و کمیسیون های آموزشی برای فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی (ECFMG) معتبر شناخته شده است.

 • نام دانشگاه: دانشگاه علوم پزشکی Geomedi
 • دوره های تدریس شده: پزشکی عمومی (M.D)
 • مدت زمان: 6 سال
 • زبان تحصیل: ​​ انگلیسی
 • نوع ارزیابی
 • دانش آموزان مجاز به شرکت در آزمون 100 امتیازی هستند و باید آن را به یک نسبت 60:40 با موفقیت بگذرانند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آکادمی پزشکی تفلیس گرجستان

آکادمی پزشکی تفلیس توسطPetre Shotadze  در سال 1992آغاز شد. موسسه دولتی تفلیس توسط اساتید دیمیتری  تسوراوا، پیتر شوتاتز و اعضای موسس توسعه پزشکی اداره می شود. هنگامی که پیتر شوتاتز در سال 2000 درگذشت، آکادمی به نام او نامگزاری شد. در سال 2011، این آکادمی در لیست دانشکده های پزشکی سازمان بهداشت جهانی گنجانده شد.

 • نام دانشگاه : تفلیس  یا Petre Shotadze
 • دوره ارائه شده:  پزشکی عمومی (M.D)
 • مدت زمان  دوره: 6 سال
 • زبان تدریس: ​​ انگلیسی
 • نوع ارزیابی
 • دانش آموزان مجاز به شرکت در آزمون 100 امتیازی هستند و باید آن را به یک نسبت 60:40 با موفقیت بگذرانند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان دانشگاه علوم پزشکی دیوید Tvildiani

دانشگاه یا فرهنگستان دیوید تویلدیانی

فرهنگستان یا دانشگاه دکتر دیمیتری تویلدیانی و دانشکده پزشکی AIETI اطراف 1993 آغاز به کار کرد. این دانشگاه به عنوام یکی از اولین دانشکده های پزشکی غیر دولتی درگرجستان بود و در سال 2011 به نام موسس یا بنیانگذاران آن تغییر نام داد.

 • نام دانشگاه : دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی
 • دوره ارائه شده: پزشکی عمومی (M.D)
 • مدت زمان تحصیل: 6 سال
 • زبان تحصیل: انگلیسی
 • نوع ارزیابی
 • سیستم ارزیابی بر اساس یک برنامه کامپیوتری و دارای آزمون سوالات پیچیده طراحی شده است.

کالج اندرو دندانپزشکی در گرجستان

برنامه دندانپزشکی کالج اندرو آماده خدمات رسانی به شما برای یک برنامه دندانپزشکی از طریق دوره های ارائه شده است. شما دوره های آموزش عمومی، از جمله انگلیسی، ریاضی، علوم انسانی و علوم اجتماعی و علاوه بر آن دوره های شیمی، زیست شناسی و فیزیک را دانشجو در طول دوران تحصیل بایستی بگذرانند. طیف وسیعی از دوره ها آماده ارائه به شما در دانشگاه در دوره های 4 ساله و برای کسب مدرک لیسانس در دانشکده دندانپزشکی می باشند.

 •      نام برنامه: کاردانی علوم دندانپزشکی
 •      طول برنامه: 2 سال، تمام وقت
 •      شهریه و هزینه: 14،924 $ در سال (سال 2015-2016)
 •      موارد مورد نیاز: دیپلم با معدل حداقل 14، نمره آزمون های ACT/SAT بایستی حداقل 460 در دروس ریاضی و زیست و شیمی باشد.
 •      نوع دانشگاه: دارای دوره های 2 ساله، خصوصی، و در هر دوره تقریبا 303 دانشجو در مقطع کارشناسی ثبت نام میکنند.

دوره های پزشکی MBBS در گرجستان

با رونق یافتن تحصیل در گرجستان زمینه های تحصیلی در این کشور افزایش یافته است. برنامه های آموزشی با کیفیت بالا به دلیل محبوبیت رو به رشد آن است. MBBS یکی از دوره های ارائه شده جدید برای رشته پزشکی است که به صورت 4 ساله ارائه میگردد. گروه های مختلفی از دانشجویان، به دنبال تحصیل در محیطی مانند گرجستان هستند، و این کشور را به دلیل انعطاف پذیری، فضای کارآمد، ایمنی، ارزش های زیبایی شناختی، فضای کلاس درس، فن آوری، دفاتر اداری سازمان یافته و برنامه های آموزشی با کیفیت بالا انتخاب میکنند. روش یادگیری افزایش توسعه یافته است و مهارت های اجتماعی در میان دانش آموزان بهتر شده است. علاوه بر این، دانشگاه های علوم پزشکی گرجستان برای پیشرفت فضای دانشگاه را توسعه داده است. دانشجویان از سراسر جهان برای گرفتن پذیرش در برنامه های پزشکی MBBS در گرجستان سالانه اقدام میکننئ. دانشجویان از قاره آفریقا مانند کنیا، نیجریه، آفریقای جنوبی، اوگاندا، زیمبابوه، اتیوپی، کامرون، غنا، زامبیان، نامیبیا و بوتسوانا می توانند کمک های مالی را جهت پذیرش در برنامه های پزشکی MBBS در دانشگاه های علوم پزشکی گرجستان دریافت کنند. همچنین کمک های ورودی به دانش آموزان دیگر از کشورهایی مانند عربستان، عراق، ایران، پاکستان، سریلانکا، ترکیه، نپالی، بوتانی، مالزی، غنا، اسرائیل، مصر، سوریه و غیره برای مقرون به صرفه بودن هزینه دوره وجود دارد. مدارک تحصیلی پزشکی دانشجویان در گرجستان توسط WHO و یونسکو تایید شده است.

زبان تحصیل پزشکی در گرجستان

زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان در دانشگاههای پزشکی گرجستان انگلیسی و روسی است. دانشجویان حق انتخاب زبان برای تحصیلات خود را دارند. با این حال، آنها مجبور به ارائه مدارک مهارت زبان در زبان انتخابی خود را دارند.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های گرجستان با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها ممکن است ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در گرجستان در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی و روسی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور برخی مورد تایید وزارت علوم است.

شهریه دانشگاه های پزشکی گرجستان

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی درگرجستان را به دست آورید.  دانشگاه علوم بهداشتی کالج دندانپزشکی گرجستان دارای شهریه سالانه 27354 $ است که 26 درصد کمتر از متوسط تمام دانشکدههای دندانپزشکی جهان است. اگر شما در خارج از گرجستان زندگی می کنید هزینه سالانه شهریه شما 68610 $ می باشد. به کمک اخذ بورسیه شهریه شما کاهش خواهد یافت یا به طور کامل حذف خواهد شد. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های گرجستان معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های گرجستان  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درگرجستان برای شما امکان پذیر میگردد.

 معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در گرجستان در مقطع دکترا یا PhD و شرایط پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های گرجستان با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

ورود به دانشگاه های پزشکی در گرجستان:

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های گرجستان بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی گرجستان معمولا بالا می باشد.

از جمله مزایای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره به زبان انگلیسی و تخصصی پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی گرجستان عبارتند از:

 •      شهریه و هزینه زندگی پایین ، وام های دانشجویی و کمک های مالی
 •      بدون امتحانات ورودی و یا معادل آن، آماده سازی دانشجو برای امتحانات ورودی
 •      پذیرش حتی قبل تکمیل مدارک دیپلم

سوالات متداول پزشکی و دندانپزشکی گرجستان

 1. دانشگاه های پزشکی گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت هستند؟
  خیر، در لیست دانشگاه های مورد تایید، هیچ دانشگاهی از گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت نیست.
 2. برای تحصیل در گرجستان به ویزا نیاز است؟
  بله، اخیراً برای تحصیل در گرجستان افراد ملزم به اخذ ویزا هستند، در حالی که در گذشته نیاز به اخذ ویزا نبود.
 3. شهریه دانشگاه های پزشکی گرجستان چقدر است؟
  به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد، حدود شهریه 4000 تا 5000 دلار به صورت سالانه است.
 4. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در گرجستان برای رشته های پزشکی و دندان وجود دارد؟
  بله، امکان پذیر است و هیچ مدرک زبانی هم برای ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور نیاز نیست.
 5. برای ورود به دانشگاه های پزشکی گرجستان گذراندن دوره کالج لازم نیست؟
  خیر، برای ورود شرکت در کالج قبل از ورود به دانشگاه الزامی نیست و پذیرش مستقیم دانشگاه انجام می شود.

هموطنان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند با مراجعه یا تماس با موسسه ما به راحتی ویزای تحصیل در گرجستان را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در گرجستان بپردازند.

76 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

 1. Avatar خدایا کمکم کن گفت:

  سلام و عرض ادب، بنده ارشد کامپیوتر هستم و متاهل میخواستم بدونم برای ادامه و شروع رشته دندانپزشکی بدون آزمون هم میشود در دانشگاه های تفلیس پذیرش گرفت؟ خواهشمندم میلنگین هزینه رو هم بگید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن حداقل شرایط برای شرکت در دوره های پیراپزشکی الزامی است، از جمله داشتن سن مطلوب و مد نظر برای مقطع مورد درخواست و همچنین مورد تایید بودن دانشگاه های این شهر برای بازگشت و طبابت در ایران.
   بهتر است شرایط خود را دقیق تر بفرمایید تا تصمیم جامع تری را به شما پیشنهاد بدهیم.

 2. Avatar مریم شیروان گفت:

  سلام بنده ۲۰ ساله هستم و معدل دیپلم ۱۸ و پبش دانشگاهی ۱۵ دارم ایا میتونم در رشته دندانپزشکی جورجیا تحصیل کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می توانید برای پذیرش تحصیل در این دانشگاه درخواست دهید ولی بایستی حتما مدارک و سوابق شما منطبق بر شرایط پذیرش دانشگاه بررسی شود.

 3. Avatar هلالی گفت:

  سلام، خسته نباشید ، من ارشد پرتوپزشکی هستم و 24 سالم هست خواستم بدونم با این شرایط میتونم پزشکی گرجستان بخونم؟ و اینکه نیاز ب مدرک زبان هست و بدون آزمون هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   منظور شما تحصیل پزشکی از مقطع لیسانس هست و یا ادامه تحصیل و تغییر رشته.
   برای مورد اول شما ممکن است بتوانید با ارائه شواهد و مستندات لازم قبولی دانشگاه را بگیرید.
   اما برای انتقالی و تغییر رشته اندکی روال کار سخت خواهد شد.
   دقت داشته باشید که دانشگاه انتخابی شما حتما جزو لیست مورد تایید های وزارت بهداشت باشد.

 4. Avatar ارمین گفت:

  سلام
  من ۲۲ سالمه و دیپلم تجربی ۱۷.۰۱ و پیش دانشگاهی ۱۸.۳۳ دارم
  کنکور ۹۵ قبول شدم و در حال تحصیل در شیمی دانشگاه اصفهان هستم
  زبان انگلیسی در حد b2

  1_داشتن فوق دیپلم شیمی از دانشگاه دولتی اصفهان برای پذیرش من در رشته دندانپزشکی گرجستان تاثیری دارد ؟ یا بالعکس دانشگاه رفتن من تاثیر منفی برای اخذ پذیرش دارد؟

  2_ برای قبولی دندانپزشکی مثلا در دانشگاه دولتی tsmu شرط ازمون ورودی دارد؟یا کالج؟ اگر جواب مثبت ،شرایط برای من به چه صورت است؟

  4_ایا ورودی دندانپزشکی خصوصی و دولتی فقط در ازمون ورودی تفاوت دارند؟ یا اصلا ازمون ورودی منصوب نیست

  3_لطفا کامل توضیح دهید که شرایط من برای قبولی در دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی و خصوصی هر کدام به چه صورت است ؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به طور کلی تحصیل در رشته متفاوت از رشته کنونی شما در خارج از کشور پیشنیاز هایی دارد که در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، سختگیرانه است. در نتیجه بهتر است پس از اتمام مقطع مورد نظر برای شروع تحصیلات از ابتدا و در رشته متفاوت، درخواست دهید.
   دانشگاه های گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت نیستند و شروط پذیرش را بر اساس نوع آموزش قابل ارائه می توان مشخص کرد.
   تفاوت دانشگاه های بر اساس هزینه های اخذ شده و همچنین آموزش های در حال ارائه هست.
   شما می توانید مدارک وشرایط خود را برای متخصصین مهاجرت تحصیلی ما در موسسه ارسال نمایید تا پس از بررسی دقیق به شما نتایج کلی و مورد تایید را ارائه دهند.

 5. Avatar Mahsnazar گفت:

  سلام . ببخشید دانشگاه های گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت هستن برای دندان و پزشکی؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در سال جاری دانشگاهی از این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

 6. Avatar افشین گفت:

  درود . چنتا سوال از دانشگاه tsmu برا دندونپزشکی ذهنمو به خودش مشغول کرده . جواب بدین ممنون میشم
  این دانشگاه ازمون ورودیی مثل کنکور داره؟
  هزینش در سال چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در اکثر موارد دانشگاه های گرجستان آزمون ورودی را خواهند داشت اما اینکه دانشگاه از نظر وزارت بهداشت مورد تایید باشد یا خیر، مسئله ای واضح است که مورد تایید نمی باشد.

 7. Avatar سیده زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای پذیرش در دانشگاه های خارج مثل همین گرجستان و یا حتی برای بورسیه شدن ،عواملی مثل

  حکم قهرمانی ورزشی مدرسه ناحیه ها
  و یا
  تقدیر نامه های مدرسه
  تاثیری توی پذیرش دارن که بخوایم ترجمشون کنیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله حتما می توانید بر اساس همین مدارک شرایطی را برای خود فراهم کنید تا بورسیه و گاها فاند از دانشگاه به شما تعلق بگیرد.

 8. Avatar A گفت:

  سلام ببخشید اگه کسی مدرک فوق دیپلم ی رشته علوم پایه داشته باشه ،و ببخواد دندان پزشکی رو شروع کنه از صفر بخونه این مدرک امتیاز مثبتی براش حساب میشه!؟ برای پذیرشش

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید برای تحصیل دوره های پزشکی حتما، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشید.

 9. Avatar مریم شجاعی گفت:

  سلام خسته نباشید،من ۱۸سالمه و میخام برای ادامه تحصیل به دانشگاه نیو ویژن گرجستان بروم ایا امکانش هست که برای سال سوم پزشکیم به دانشگاههای المان انتقالی بگیرم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   انتقالی معمولا برای هر دانشگاه شرایطی دارد که باید بر اساس قوانین آن مرکز انجام شود.
   بهتر است دانشگاه مورد نظر را مشخص کنید تا مشاورین ما بر اساس قوانین خاص آن مرکز ، شما را راهنمایی کنند.

 10. Avatar سارا علی پور گفت:

  سلام سن تا چه سالی برای پزشکی باید باشه ؟من 33 ساله هستم ایا میتونم توی کشوری مثل ترکیه یا گرجستان درس بخونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   حد مجاز برای تحصیل دوره کارشناسی پزشکی در خارج از کشور تا سن 24 سالگی می باشد که معمولا در برخی شرایط اندکی افزایش یا کاهش می یابد.

 11. Avatar پازکی گفت:

  سلام
  هزینه غذا و خوابگاه جداست از هزینه دانشگاه؟اگه هست چقدره؟
  خوابگاه ها مختلط هستن؟
  و برای دوره زبان 6تا9ماهه ای که میزارن هزینه داره؟
  ازمون ورودی گرفته میشه برای ورودی پزشکی؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کلیه هزینه های مربوط به تحصیل و اقامت در این کشور و یا هر کشور دیگری، بستگی به این مسئله دارد که شما چگونه پذیرش شوید و در چه خوابگاهی اجازه اقامت بگیرید.
   برخی دیگر هزینه های نیز مانند هزینه زندگی از جمله خورد و خوراک و حمل و نقل و پوشاک نیز به شیوه زندگی شما در این کشور بستگی دارد.
   از آنجایی که دانشگاه های این کشور اخیرا در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفتند، ما پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز به مدرک برای بازگشت به ایران، دیگر کشور های مورد تایید را انتخاب کنید.

 12. Avatar یاشار مکارم گفت:

  سلام.من دانشجو پزشکی در دانشگاه وارنا در بلغارستان هستم..۲ سال از زمان درس من مانده‌‌.امکان ورود و ادامه تحصیل دارم؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید مدارک و واحد های گذرانده شما را با شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور بسنجیم تا مشخص گردد که بر چه اساس می توانید شروع به تحصیل کنید.

 13. Avatar افروز گفت:

  سلام میخواسنم ببینم برای تحصیل در رشته پزسکی در گرجستان شرط سنی وجود دارد؟ من هدفم از تحصیل در گرجستان بیشتر گرفتن اقامت است در حال حاضر سه تا لیسانس سراسری و یک ارشد دارم آیا اینها برای من برای ادامه تحصیل امتیاز محسوب می شوند

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به اینکه دانشگاه های کشور گرجستان سخت گیری زیادی ندارند، اما می توانید برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها اقدام نموده و درخواست دهید.
   دقت داشته باشید تنها به این هدف می توانید در خواست پذیرش کنید که نمیخواهید به ایران باز گردید و کار کنید، چرا که دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند.

 14. Avatar علیرضا گفت:

  با سلام خدمت استاد گرامی
  من 17 سال سن دارم و در حال حاظر محصل رشته تجربی در پایه یازدهم هستم. هدف من این است که اگر در کنکور سراسری نتوانم در رشته دندانپزشکی رتبه لازم برای قبولی را بیاورم به این کشور جهت تحصیل در این رشته مهاجرت کنم. میخواستم بدانم که شرایط پذیرش من در یک دانشگاه مورد قبول وزارت بهداشت چگونه است و من باید چه رزومه ای برای ورود داشته باشم و در نهایت میخواهم بدانم که هزینه تحصیل و خوردو خوراک به چه گونه ای است
  ممنونتان میشوم که پاسخ من را بدهید

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   دانشگاه گرجستان در لیست تایید امسال وزارت بهداشت نیست. برای انتخاب کشور مقصد باید شرایط شما بررسی شود.

  2. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با عرض سلام
   نکته اول اینکه دانشگاه های گرجستان در لیست موردتایید وزارت بهداشت مربوط به سال 2019-2020 نیست،پس اگر موردتایید بودن برای شما ملاک است، باید برای کشور دیگری اقدام کنید.
   انتخاب کشور مقصد هم به شرلیط شما بستگی دارد، با توجه به شرایط شما کزینه های پیشنهادی معرفی می شوند.

 15. Avatar بختیار گفت:

  سلام آیا در سالهای گذشته دانشگاهی در گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت بوده یا خیر؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سالهای گذشته بله اما اخیرا، خیر.

 16. Avatar آرزو گفت:

  سلام خسته نباشید..اگه بدون آزمون واسه دندانپزکی اقدام کنم کمترین شهریه برای یکسال حدودأ چقدره؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   شهریه دانشگاه های گرجستان حدودا سالانه ۴۵۰۰ دلار به صورت سالانه است.

 17. Avatar پري گفت:

  با سلام
  رشته پرستاري از دانشگاه جورجياي گرجستان هم فاقد اعتبار در ايران هستش؟؟؟ممنون ميشم از پاسختون

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   خیر، وزارت بهداشت این دانشگاه را تایید نمی کند.

 18. Avatar بختیار گفت:

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم اگه با توجه به شرایط امروزی که مدارک دانشگاهای گرجستان مورد قبول وزارت بهداشت ایران نیست ،اگه کسی وارد دانشگاهای مذکور بشه در آینده اگه مشکل فوق حل شود آیا مدارک آنها مورد تایید هست یا خیر؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   خیر تایید نمیشه البته راه هایی برای تایید مدرک پزشکی دانشگاه های غیر تایید هست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *