تحصیل پزشکی در چین

 

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اگر شما هم قصد تحصیل پزشکی در چین را دارید، این مقاله ارزشمند که توسط موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تهیه شده، برای شماست. در سال های اخیر با توجه به مورد تایید قرار گرفتن برخی از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، تقاضا برای تحصیل در این کشور زیاد شده است. دانشگاه های پزشکی با رنکینگ های بین المللی خوب و همچنین امکان تحصیل پزشکی به زبان انگیسی در چین از جمله مواردی است که سبب شده سالانه، ایرانیان زیادی به قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین، این کشور را جهت ادامه تحصیل انتخاب کنند. 

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

مهاجرت به چین

تحصیل در چین

مهاجرت تحصیلی به چین

تابعیت و شهروندی چین

نکته مهم و بسیار جذاب پزشکی و دندان پزشکی چین این است که دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های چین نیاز به گذراندن دوره (مثل پاتفک برای ورود به پزشکی روسیه) و همچنین قبولی در آزمون ورودی ندارند. همین سبب شده پزشکی چین در مقاسیه با کشورهای روسیه ترکیه هند مجارستان و غیره امتیازات و مزایایی داشته باشد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

ما در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین پرداخته ایم. تحصیل در این کشور یکی از ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین کشورهای برای تحصیل پزشکی می باشد.

امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی و بدون مدرک زبان در چین  و همچنین اینکه با توجه به شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی که گذراندن دوره کالج و همچنین آزمون ورودی الزامی نیست، سبب شده سالانه افراد زیادی این کشور را جهت تحصیل انتخاب نمایند. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز از موسسات اعزام دانشجو به چین آماده ارائه مشاوره و اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این کشور می باشد.

با رشد در اقتصاد و جامعه چین، ایجاد بیمارستان و مدارس تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین در حال توسعه با  سرعت بالایی می باشد. با عمیق تر شدن اصلاح مراقبت های بهداشتی از کشور چین، پزشکی چین، بایستی از هر جنبه ای در خط با استانداردهای بین المللی قرار گیرد. داده ها نشان می دهد که توسعه بازار پزشکی چین در پنج سال بعد با سرعت 15٪ -20٪ ، 24  میلیارد دلار در سال 2010 رسید، در سال، 2020 تبدیل به پنجمین و بزرگترین بازار پزشکی جهان پس از ایالات متحده، ژاپن، آلمان، و فرانسه خواهد شد ؛ و میزان آن به به 120 میلیارد، در نتیجه بیش از U.S.A  می شود و تبدیل به اولین و بزرگترین خدمات پزشکی و دندان پزشکی در جهان خواهد شد.

چند نکته در زمینه اعزام دانشجو پزشکی به چین

برای اعزام دانشجو پزشکی به چین باید شرایط زیر را در نظر گرفت که برخی موارد آنها شامل، محدودیت سنی اخذ پذیرش، محدودیت معدل، شرایط خاص برای برخی رشته ها مثل داروسازی، فیزیوتراپی، پزشکی و دندانپزشکی، میزان تمکن مالی می باشد. نکته بسیار مهمی که برای مهاجرت به چین برای اخذ پذیرش از دانشگاه های چین باید در نظر داشته باشید این است که در چین برخی رشته ها شبیه رشته هایی است که در ایران وجود دارد ولی عین آن رشته ها نیستند و چنانچه آن در آن رشته ها مشغول به تحصیل شدید مدرک شما قابلیت معادلسازی ندارد.

نکته که معمولاً دانشجویان بابت تحصیل داروسازی سوال می فرمایند نیز در همین جا پاسخگو هستیم که چنانچه رشته داروسازی به صورت کارشناسی ارشد پیوسته باشد، معمولاً وزارت بهداشت مدرک را تایید و ارزشیابی می کند. ولی اگر به صورت لیسانس ارائه شود (که معمولاً در چین بدین صورت است) باید پس از آن نیز جهت معادلسازی در ایران واحدهایی رو بگذرانید.

همچنین اینکه برخی رشته هایی که در چین در زمینه دارو مطرح می شوند چندان ارزش تحصیل ندارند، مانند رشته علوم دارویی که امکان معادلسازی به عنوان رشته داروسازی در ایران را ندارد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

 ویدئو و فیلم توضیحاتی درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چین

در این پادکست به توضیحاتی درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چین می پردازیم، شاید این پادکست به سوالات شما درباره شرایط تحصیل در این کشور را کاملاً پاسخگو باشد، می توانید این فیلم را مشاهده و سپس به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

لیست دانشگاه های پزشکی چین مورد تایید وزارت بهداشت

در لیست جدید دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت، دانشگاه های زیادی از کشور چین وجود دارد، این مسئله سبب شد، اخیراً تقاضاهای زیادی برای برای تحصیل پزشکی چین وجود دارد، نداشتن آزمون و همچنین عدم نیاز به گذراندن کالج از جذابیت های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین شده است، دانشگاه هاست، ووهان، شاندونگ و شانتو و زیجیانگ از دانشگاه های پزشکی چین که معتبر و مورد تایید چین محسوب می شوند.

لیست دانشگاه های تایید شده پزشکی و دندانپزشکی در چین

دانشگاه های فوق به تایید وزارت بهداشت رسیده اند و البته سطح علمی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین معمولاً رتبه بندی و رنکینگ خوبی را دارا هستند.

شهریه دانشگاه ها و هزینه تحصیل پزشکی در چین MBBS

 • شهریه دانشگاه های پزشکی : حدود 26.000 تا 6.000 یوآن یا RMB
 • هزینه درخواست ثبت نام : 800 یوآن
 • معاینات پزشکی : حدود 600 یوآن
 • اجازه اقامت : حدود 800 یوآن
 • بیمه درمانی : 600 یوآن
 • هزینه خرید کتاب: حدود 3.000 یوآن
 • هزینه زندگی بجز اجاره مکان : حدود 500 یوآن

البته هزینه های فوق به صورت تقریبی است و برای دانشگاه ها و شهرهای مختلف این هزینه ممکن است کمتر با بیشتر باشد.

معرفی دانشگاه‌های پزشکی برتر چین

در این بخش، به بررسی 3 مورد از دانشگاه‌های تایید شده توسط وزارت بهداشت می‌پردازیم که شامل موارد زیر هستند:

 • دانشگاه ووهان
 • دانشگاه ژجیانگ
 • دانشگاه سان یات سن

دانشگاه ووهان

دانشکده پزشکی دانشگاه ووهان در سال 1923 تأسیس شد. این دانشکده شامل 5 مدرسه، 6 مرکز تحقیقاتی و 3 بیمارستان وابسته درجه A-Level Ⅲ است. این بیمارستان‌ها دارای 5080 تخت، 15 میلیون بیمار سرپایی در سال، 50000 بیمار بستری در سال، 25000 عملیات بزرگ و فهرست کامل رشته‌های تحت پوشش 100 بخش بالینی و کمکی و 30 آزمایشگاه هستند.

این دانشکده، دارای کارکنان شایسته با رقم چشمگیر 2500 نفر است که 1125 نفر از آن‌ها را اساتید، پزشکان ارشد، دانشیاران و معاونان پزشک تشکیل می‌دهند. این موسسه آموزش عالی هم اکنون بیش از 5100 دانشجو دارد که شامل 3000 دانشجوی کارشناسی، 1500 فارغ‌التحصیل و 600 دانشجوی خارجی می‌شود. این دانشگاه از لحاظ تبادلات آکادمیک، روابط بسیار موثری را برقرار می کند و با بیمارستان‌ها و موسسات مختلف در آمریکا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، فنلاند و ژاپن و همچنین هنگ کنگ و تایوان همکاری می‌کند.

پزشکی بالینی (MBBS) عمدتاً به جهت آموزش ظرفیت‌های ساختار و عملکرد بدن انسان، رفتار انسانی و وضعیت طبیعی ذهن برای دانشجویان ارائه می‌شود. دانشجویان این رشته در دانشگاه ووهان به تحصیل و یادگیری موارد مختلفی همچون علل بیماری‌های شایع و بیماری‌های متداول از جمله بیماری‌های روانی، تأثیر عوامل محیطی، اجتماعی، رفتاری و روانی در بروز و توسعه بیماری‌ها و اهمیت پیشگیری از بیماری‌ها می‌پردازند. همچنین آن‌ها به یادگیری مواردی مانند: پاتوژنز، علائم بالینی، تشخیص و راه‌های پیشگیری از بیماری‌های شایع و بیماری‌های مکرر نیز می‌پردازند.

دانشگاه ژجیانگ

دانشگاه ژجیانگ که به صورت مخفف ZJU نیز شناخته می‌شود، یک دانشگاه ملی جامع است که در سال 1897 تأسیس شد. این دانشگاه مستقیماً تحت مدیریت MOE یا وزارت آموزش و پرورش چین می‌باشد. برنامه درسی رشته پزشکی مطابق مقررات آموزش و پرورش و الزامات IIME تنظیم شده است و دانشجویان می‌توانند کارآموزی و آموزش را در چین یا بعضا کشور خود انجام دهند. رشته پزشکی بالینی با رشته‌های داخلی، جراحی، اطفال و انکولوژی به عنوان رشته‌های کلیدی این دانشگاه، در رتبه هفتم چین قرار دارند.

دانشگاه ژیجیانگ، توسط WHO به رسمیت شناخته شده است و فارغ‌التحصیلان برنامه پزشکی این دانشگاه، واجد شرایط شرکت در آزمون‌های مجوز پزشکی هستند که توسط شوراهای پزشکی در کشورهای مختلف برگزار می‌شوند. دروس اصلی پزشکی در موسسه آموزش عالی ژجیانگ در مرحله پیش بالینی شامل بیوشیمی، آنتروپونومی، جنین شناسی، فیزیولوژی، زیست شناسی پاتوژن، آسیب شناسی، فارماکولوژی، پاتوفیزیولوژی و تشخیص و غیره می‌باشند.

طبق مقررات آموزش و پرورش، دانشجویان همچنین برای قبولی در تست مهارت زبان چینی درجه 4 که شرط لازم برای کارآموزی در چین است، باید دوره‌های زبان چینی و فرهنگ چینی را بگذرانند. دانشجویان باید در سطح IV یا بالاتر در آزمون مهارت چینی یا HSK نمره 190 را کسب کنند و قبل از شرکت در کارآموزی ارشد در چین، سطح متوسط ​​HSKK (تست گفتاری HSK) را بگذرانند.

دانشگاه سان یات سن

در سال 2006، برای اولین بار، دانشگاه Sun Yat-sen در مجموع 101 دانشجوی خارجی را در رشته پزشکی بالینی با تدریس کامل پنج ساله به زبان انگلیسی ثبت‌نام کرد. این دانشجویان عمدتاً از کشورهای هند، نپال، پاکستان، سریلانکا و غیره بودند. برنامه درسی، الزامات آموزشی و کنترل کیفیت آن‌ها مطابق با دانشجویان چینی بود؛ اما تنها تفاوتی که وجود داشت تحصیل آن‌ها به زبان انگلیسی بود.

به طور ویژه، این دانشگاه دوره‌های زبان چینی، چینی پزشکی و غیره را برای دانشجویان بین‌المللی MBBS افتتاح کرد که توسط معلمان عالی و منتخب تدریس می‌شد. علاوه بر این، دانشجویان برجسته چینی از سیستم آموزشی هشت ساله به عنوان دستیار آموزشی برای کمک به دانشجویان بین‌المللی پزشکی برای حل مشکلات در مطالعات آن‌ها انتخاب می‌شدند.

پس از سه سال و نیم مطالعه نظری، شش ماه کارآموزی بالینی و یک سال کارآموزی در یکی از بیمارستان‌های تابعه دانشگاه سان یات سن، اکثریت موفق به گذراندن کلیه دوره‌ها و قبولی در آزمون فارغ‌التحصیلی شدند. 81 دانشجو شرایط تعیین شده توسط “مقررات تفصیلی دانشگاه سان یات سن در مقطع کارشناسی” را برآورده کردند و مدرک خود را اخذ نمودند. در سال 2007، این دانشگاه 95 دانشجوی MBBS را ثبت نام کرد. پس از پنج سال تحصیل، 91 دانشجو شرایط لازم را داشتند و با مدرک خود فارغ‌التحصیل شدند. تا به امروز، این دانشگاه یکی از برترین موسسات آموزش عالی برای تحصیل رشته پزشکی شناخته می‌شود و همچنین هرساله متقاضیان بسیاری نیز دارد.

شرایط و محدودیت سنی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

نکته مهم در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور چین اینکه معمولاً اکثر دانشگاه های این کشور محدودیت سنی تا 25 یا 26 سال را در زمینه پذیرش لحاظ می کنند، برخی دانشگاه های دندانپزشکی چین و همچنین پزشکی مانند دانشگاه کپیتال پکن که البته مورد تایید وزارت بهداشت هم هستند، این محدودیت را تا 30 یا 31 سال دارند ولی شهریه نسبتاً بالاتری نسبت به بقیه دانشگاه های این کشور دارند.

اعتبار مدرک پزشکی چین در دنیا

از جمله سوالاتی که راجع به تحصیل پزشکی در چین پرسیده می شود، اعتبار دانشگاه های این کشور و مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان این کشور است، چنانچه منظور از اعتبار در دنیا کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا و استرالیا باشد که باید در نظر داشته باشید که این کشورها سیستم تایید مدرک تحصیلی در آنها شبیه ایران نیست که سالانه لیستی از دانشگاه ها ارائه کنند و تایید و یا غیر تایید بودن یک دانشگاه را مشخص کنند، بلکه در این کشورها معمولاً شرایط طوری است که باید پزشکی یا دندانپزشک مدرک خود را از طرق مختلف معادلسازی نماید و بعد بتواند وارد سیستم درمان و طبابت در این کشور ها شود.

به عنوان مثال، یک پزشک ایرانی که در مدرک خود را در ایران اخذ نموده است، چنان بخواهد در آلمان به عنوان یک پزشک مشغول کار شود باید روند معادلسازی مدرک خود را طی کند تا بتواند به عنوان یک پزشک در آلمان مشغول کار شود، طببعتاً برای فارغ التحصیلان کشورهایی نظیر چین نیز همین مسیر وجود دارد و شخص باید بتواند پس از فارغ التحصیلی و گذراندن دوره کارآموزی وارد سیستم معادلسازی کشور مدنظر خود شود.

از بابت رنکینگ دانشگاه های پزشکی چین هم این نکته قابل عرض است که طی سالهای اخیر رتبه بندی دانشگاه های این کشور در زمینه پزشکی رشد خوبی داشته اند و همین مسئله هم سبب شده که اخیراً دانشگاه های این کشور در لیست وزارت بهداشت ایران قرار بگیرند.

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

در کشور چین خوشبختانه امکان تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی به زبان انگلیسی وجود دارد و این مسئله بسیار مهمی است. امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در چین را می توان تکمیل کننده همه شرایط مطلوب جهت تحصیل پزشکی در خارج دانست، عدم نیاز به مدرک زبان جهت اخذ پذیرش، عدم نیاز به آزمون ورودی، عدم نیاز به گذراندن دوره کالج، هزینه مقرون به صرفه تحصیل و شرایط راحت اخذ ویزای دانشجویی همه از مزایای تحصیل پزشکی در این کشور آسیایی هستند.

شیوه انتخاب برنامه‌های تحصیلی شما بر عهده خود شماست. می‌توانید دوره تحصیلی را با زبان انگلیسی یا چینی بگذرانید و این تماما به خود شما بستگی دارد. البته که تحصیل به زبان انگلیسی ممکن است برای بسیاری راحت‌تر باشد. دلیل اینکه کشور چین دوره‌های تحصیلی در مقاطع مختلف خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهد این است که، متقاضیان تحصیل از سراسر جهان سالانه افزایش پیدا می‌کنند و تحصیل در کشور چین جنبه بین‌المللی یافته است.

شما فرصت زیادی برای شرکت در برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی خواهید داشت، زیرا تحصیل در چین بدون نیاز به مدرک زبان امکان‌پذیر است. علاوه بر زبان انگلیسی، دوره‌های آموزش زبان چینی نیز برای دانشجویان برگزار می‌گردند. بنابراین شما می‌توانید در کنار تحصیل به زبان انگلیسی خود، زبان چینی را هم آموزش ببینید تا زندگی راحت‌تر و تجربه تحصیلی بهتری در کشور چین داشته باشید.

اخذ پذیرش پزشکی چین بدون مدرک زبان

داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش رشته های بسیاری در چین، از موارد الزامی نیست و اگر مدرک زبان ندارید، برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی چین نگران نباشید، شما می توانید بدون مدرک زبان هم از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید البته دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند و شما بالاخره باید زبان انگلیسی را بلد باشید!

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی چین

در کل کشور چین سالانه مبالغ زیادی برای ارائه بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف و همچنین برای مقطع لیسانس و برای رشته هایی نظیر پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، داروسازی و غیره ارائه می کند. معمولاً اخذ این بورسیه ها شرایط خاصی ندارد، با توجه به اینکه این بورسیه از قبل مشخص نیست، جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه تماس حاصل فرمایید. در زیر برخی از شرایط واجدین بورسیه را آورده ایم، البته که این بورسیه ها همانطور که گفته شد بعضاً شرایط خاصی ندارند ولی در عین حال چند مورد را جهت اطلاع آورده ایم؛

 • در حال حاضر به عنوان دانشجویان خارجی ثبت نام کرده باشد.
 • دانش آموزانی که اقامت طولانی تر از دوره طبیعی داشته اند، کسانی که در ترم اول تکمیل نشده اند و کسانی که بورس تحصیلی دولت تایوان را دریافت کرده اند، واجد شرایط هستند و یا رد صلاحیت نشده اند.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و متقاضیان دکترا باید نمره متوسط مجموع بیشتر از 70 در عملکرد تحصیلی و بیشتر از 80 در ارزیابی رفتاری داشته باشند.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی باید حداقل نه واحد درسی را در هر ترم کامل گذرانده باشند.
 • دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری ممکن است نامه محرمانه و توصیه نوشته شده توسط سرپرست خود را ارسال کرده و یک کپی از طرح پروژه خود را ارسال کنند، و نمره مناسبی از طرح تحقیقاتی یا پایان نامه خود کسب کرده باشند.
 • فرم درخواست اصلی و متن رسمی باید به دفتر امور دانشجویی ظرف مدت 30 روز پس از آغاز ترم ارسال شده باشد.

زندگی دانشجویی در در پردیس دانشگاه های چین

زندگی در محوطه دانشگاه بسیار راحت و امن است. اکثر دانش آموزان چینی این روش را برای اقامت خود انتخاب می کنند زیرا ماندن در خوابگاه در محوطه دانشگاه به دلیل قیمت مناسب، امکانات کامل و محیط اطراف امن برای زندگی بسیار مناسب است. بسیاری از دانشگاه ها در چین به دانشجویان خوابگاه های بین المللی ارائه می کنند برای دانشجویان خارجی معمولا تک اتاق، دو اتاق و سه اتاق در خوابگاه برای دانشجویان خارجی وجود دارد.

دانش آموزان می توانند آنچه برای آنها مناسب است را انتخاب کنند. بسیاری از خوابگاه ها امکانات لازم از جمله دسترسی به اینترنت، تلویزیون، مبلمان پایه، توالت، تلفن و یا حتی آشپزخانه مجهز شده را دارا هستند. دانشگاه های شمالی نیز در فصل زمستان بخاری مناسب دارند. قابل ذکر است همانطور که بیان شد هزینه های این خوابگاه ها کاملا معقول است. با این حال، قیمت تا حد زیادی از  20 RMB / روز به 100 RMB / روز متفاوت است اما به طور کلی قیمت انواع مختلف خوابگاه ها توسط دانشگاه های مختلف تعیین شده است.

تحصیل دندانپزشکی در چین

معرفی خوابگاه در دانشگاه علوم پزشکی در چین

همه اتاق ها مجهز به کمد لباس، میز، صندلی، تخت ، تلویزیون، تهویه مطبوع، دسترسی به اینترنت، و حمام مجهز می باشند.  منطقه B  برای دانش آموزان به مدت مشخص داده می شود و در خوابگاه دانشگاه شرق علاوه بر این دارای تلویزیون، تهویه، تلفن، یخچال و فریزر می باشد.

محل اقامت

دانشگاه علوم پزشکی چین (CMU) در شنیانگ، استان لیائونینگ، شمال شرقی چین واقع شده است. پردیس CMU: دارای پردیس اقامتی اصلی و پردیس اقامتی جدید می باشد. دو آپارتمان دانشجویی بین المللی که هر دو در دانشگاه جدید در جاده 77 Puhe نیز جزو خوابگاه های دانشجویی آن می باشند، Hushitai Develepment منطقه ای است که خوابگاه ها در آن واقع شده است. در حومه شمال شنیانگ ، پردیس جدید نزدیک به ایستگاه های اتوبوس sevral واقع شده است.

دانشجویان اجازه کار دانشجویی حین تحصیل را در چین دارند و همین مسئله نیز می تواند به هزینه های شخص کمک کند.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی چین

9 گام برای درخواست ویزای دانشجویی چین:

 1. اطمینان حاصل کنید نامه پیشنهاد یا پذیرش معتبر را دریافت کرده اید.
 2. اطمینان حاصل کنید که یک گذرنامه با حداقل 18 ماه اعتبار و حداقل 4 صفحات خالی دارید.
 3. فرم درخواست ویزا از وب سایت سفارت چین در کشور خود دانلود نمائید.
 4. در هنگام تکمیل فرم تقاضانامه، پر کردن تمامی موارد قابل اجرا با N / A ضروری است.
 5. اگر شما زیر 18 سال سن دارید اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست والدین همراه یا قیم را امضا کرده اید.
 6. حداقل یک رنگ عکس گذرنامه رنگی همراه با فرم درخواست خود ارسال کنید.
 7. شما باید یک معاینه پزشکی از بیمارستان به رسمیت شناخته شده توسط سفارت چین به همراه داشته باشید، از جمله آزمایش HIV و همه گزارش های آزمایشگاهی لازم، از جمله نسخه اصلی آزمایش اشعه ایکس یکی از این موارد است. تکمیل فرم معاینه فیزیکی برای خارجی ها (به زبان انگلیسی)، و ارائه این موارد همراه با درخواست ویزای خود ضروری است.
 8. اطمینان حاصل کنید که شما یک فرم  JW-201 / JW-20 را تکمیل کرده و به همراه خواهید داشت.
 9. اطمینان حاصل کنید که گذرنامه ، عکس جدید گذرنامه، فرم JW-201 / JW-202، برگه پذیرش موجه و فرم درخواست به سفارت چین در کشور خود را تمام و کمال آماده کرده اید.  زیادی زمان از زمان ارائه درخواست شما برای پردازش ویزا و غیره صرف خواهد شد. حتی ممکن است این زمان طولانی تر از حد انتظار طول ماه های تابستان باشد.
اعزام دانشجو پزشکی به چین

اعزام دانشجو پزشکی به چین

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

 1. بدون کمک مالی بسیار زیاد و یا سرانه هزینه های هنگفت می توانید به تحصیل بپردازید.
 2. دانشگاه ها دولتی همه مورد تایید MCI می باشند به این معنی که هزینه شهریه در مقایسه با کالج های خصوصی دیگر کشور ها بسیار کمتر است.
 3. هزینه زندگی بسیار کم تقریبا شبیه به هند حدود 7000 روپیه در هر ماه می باشد.
 4. ورود به دانشگاه های چین بدون نیاز به آزمون ورودی برای دریافت پذیرش می باشد و پذیرش تنها بر اساس انجام تست PCB و کسب امتیاز 75٪ به بالا می باشد که ایرانی که برای ورود به این سیستم معمولاً مشکلی ندارند. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی با همکاران مشاورین و وکلای چین این کار را به صورت تضمینی برای موکلین و دانشجویان بر عهده می گیرد.
 5. دانشگاه های سراسر چین زیرساخت در سطح جهانی دارند.
 6. خوابگاه های مناسبی جهت دانشجویان تحصیل کننده MBBS در چین وجود دارد (در دانشگاه های مورد تایید MCI)
 7. مدرک صادر شده توسط دانشگاه های چین مورد تایید بسیاری از سازمان نظام پزشکی در سراسر جهان می باشد و شما اجازه کار در هر نقطه از چین و بسیاری از کشورهای دیگر دارید.
 8. وجود دانشجویان بین المللی سبب تجربه فرهنگی و اقتصادی می گردد.
 9. چین دارای آب و هوا بسیار مناسب و خوبی است.
 10. جمعیت زیاد چین فرصت بزرگی برای دانشجویان پزشکی برای رسیدن به شغل پزشکی پس از تحصیل و اخذ اقامت چین پس از اتمام تحصیلات را فراهم میکند چین دارای بیمارستان هایی با 8000 تخت و بسیار بزرگ می باشد.

معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

 1. دانشجویان در سال های آخر تحصیل نیاز به یادگیری زبان چینی به تا سطح – HSK4 دارند که برای اطمینان از تعامل با بیماران در بیمارستان است. البته زبان بخشی از برنامه تحصیل است و هزینه اضافی برای آن وجود ندارد.
 2. زبان انگلیسی در این کشور دارای قابلیت و لهجه های متفاوتی است و کیفیت گویش افراد خوب نیست و ساختن جملات برای آنها دشوار است به خصوص دانش جویانی که تا سطح -HSK2 آموخته اند.
 3. در بیمارستان ها، دانشجویان بین المللی مجاز به لمس بیماران در طول کارآموزی نیستند و به عنوان ناظر کار می کنند. این مسئله مخصوصا برای متقاضیان تحصیل تخصص پزشکی در چین بسیار مهم است.

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در چین

موارد زیر، شامل اسناد و مدارکی هستند که برای تحصیل رشته پزشکی در این کشور مورد نیاز می‌باشند:

 • گذرنامه معتبر
 • گواهی دوره آموزشی زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • چندین قطعه عکس رنگی مناسب گذرنامه
 • عدم سوء سابقه
 • ترجمه ریزنمرات مقطع قبلی(دیپلم و پیش‌دانشگاهی)
 • ترجمه مدرک دیپلم
 • ترجمه مدرک پیش‌دانشگاهی

سوالات متداول در زمینه پزشکی و دندانپزشکی چین

 1. برای ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین، آزمون ورودی و یا کالج نیاز است؟
  خیر، از مزایای تحصیل در این کشور همین عدم نیاز به عدم کالج و همچنین آزمون ورودی یا کنکور است.
 2. امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی وجود دارد؟
  بله، دانشگاه هایی وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می کنند.
 3. شروع ترم پذیرش دانشگاه های چین چه تاریخی است؟
  ورود مستقیم به دانشگاه، فقط ترم سپتامبر که حدود مهر ماه است.
 4. شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی چین چقدر است؟
  شهریه دانشگاه های پزشکی این کشور، برای دانشگاه های متفاوت است، از حدود 6000 دلار به بالا می باشد.
 5. داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی چین الزامی است؟
  خیر، دانشگاه هایی وجود دارند که برای ورود و اخذ پذیرش هیچ مدرک زبانی را لازم ندارند.
 6. دوره مقدماتی یا پری مدیکال برای دانشگاه های چین وجود دارد؟
  خیر، عموماً بدون گذراندن دوره پری مدیکال نسبت به اخذ پذیرش می توان اقدام کرد.
 7. شرط سنی برای تحصیل پزشکی در چین وجود دارد؟
  بله معمولاً محدودیت سنی تا 25 سال برای دانشگاه های این کشور وجود دارد، البته شرایط خاصی برای برخی دانشگاه های این کشور وجود دارد.
 8. آیا می توان از دانشگاه های پزشکی چین بورسیه گرفت؟
  بله در کل شانس بورسیه وجود دارد ولی سهمیه بورسیه در این مقطع یعنی پزشکی ضعیف است.
 9. اعتبار جهانی دانشگاه های پزشکی چین چقدر است؟
  از نظر برخی کشورها دانشگاه های پزشکی چین معتبر هستند، ولی این مسئله عمومیت برای هر کشوری ندارد.
 10. در مقایسه تحصیل پزشکی چین یا روسیه یا ترکیه کدام گزینه را پیشنهاد می دهید؟
  اگر با آزمون ورودی ترکیه مشکلی ندارید، اول ترکیه، بعد چین و سوم کشور روسیه به نظر ما در اولویت می باشد.
 11. به صرفه ترین دانشگاه های پزشکی چین کدام است؟
  دانشگاه های پزشکی شیان، هاست و جنگجو الان از گزینه های مناسب برای انتخاب به صرفه ترین ها هستند.

در نهایت مشاورین و وکلای موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی با سابقه درخشان اعزام دانشجو و مشاور تحصیلی در خارج از کشور در دفاتر تبریز، رشت، مشهد، اصفهان، تهران و شیراز می توانند شما را در اخذ پذیرش و ویزای چین راهنمایی کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و سوالانی در خصوص زمان شروع کلاس ها و غیره می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

338 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در چین | قدم به قدم پزشکی و دندانپزشکی چین

 1. امین گفت:

  آیا امکان انتقال به دانشگاه های ایران برای ورودی 2022 هست؟

  1. با سلام و احترام
   متاسفانه در حال حاضر امکان انتقال دانشجویان از دانشگاه های خارج کشور به دانشگاه های ایران لغو شده است.

 2. mahdieh گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من ۲۵ سالمه کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه ازاد با معدل۱۷/۳۰ و دیپلم تجربی با معدل ۱۳ دارم. میخواستم بدونم شانسی برای قبولی دندانپزشکی در چین دارم؟ و اینکه چندسال باید اونجا بخونم تا بشه به پردیس دانشگاهی ایران منتقل بشم؟

  1. با سلام و احترام
   تحصیل در چین نیاز به ارائه معدل بالاتری دارید. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگر را انتخاب نمایید و یا دوره های پیش دانشگاهی کشور چین را انتخاب نمایید.

  2. نجلا گفت:

   وقت بخیر.من ۲۳ سالمه و دانشجوی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد هستم.معدل دیپلمم حدود ۱۴ و دانشگاه حدود ۱۷هست تا به الان . قصد دارم برای سال آینده برم چین برای رشته پزشکی .تا سال آینده اگه بتونم نمره بالایی در آیلتس کسب کنم . زبانم رو تقویت کنم آیا شانس دریافت بورسیه تحصیلی رایگان رو خواهم داشت؟ آیا میشه با معدل مربوط به رشته میکروبیولوژی به پزشکی چین رفت و بورسیه گرفت ؟؟ آیا برای حضور در دانشگاه منع حجاب وجود نداره؟ میشه با حجاب هم تحصیل کرد ؟ شنیدم نمیشه

   1. سلام وقتتون بخیر
    برای حضور در دانشگاه منع حجاب وجود ندارد. برای دریافت بورسیه تحصیلی چین نیاز است معدل دیپلم شما بالا تر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسن ما تماس حاصل نمایید.

 3. مطهره گفت:

  سلام ،اگه کسی ۲۷ سالش باشه و آیلتس ۷/۵هم داشته باشه، می‌تونه تو چین پزشکی بخونه و بورس بگیره؟

  1. با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در چین بهتر است سن شما زیر 25 سال باشد.

 4. یاسمن گفت:

  با سلام من ۲۷ سال سن دارم و مدرک کارشناسی ارشد بهداشت
  برای تحصیل دندان پزشکی در چین فرمودین بعضی دانشگاه ها تا ۳۰ سال هم اوکی هست درسته؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، تعداد کمی از دانشگاه ها نیز تا سن 30 سال را می پذیرند.

 5. حمید گفت:

  سلام
  میخواستم در چه شرایطی بورسیه دانشگاه های چین می توانم بگیرم رشته پزشکی بدونم؟(مدرک زبانم هم ندارم)؟

  1. با سلام و عرض ادب
   بورسیه تحصیلی چین ملزم به داشتن شرایط سنی و رزومه علمی مناسب است. همچنین مدرک زبان نیز می تواند به شما بسیار کمک کننده باشد.

   1. حمید گفت:

    سلام ممنون
    20،سالمه معدل دیپلم17/93 مدرک زبانم ندارم چقدر شانس دریافت بورسیه پزشکی دارم?
    الان اقدام کنم برا ترم جدید پذیرش می دن?

    1. سلام وقتتون بخیر
     بله، در حال حاضر تعدادی از دانشگاه های چین پذیرش ارائه می دهند.

     1. حمید گفت:

      چطور مدارک بهتون بدم؟
      شما براون پیگیری می کنید؟هزینه مشکلی نداره

      1. سلام و عرض ادب
       می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید تا روند انجام کار را به شما اطلاع دهند.

 6. زهرا ق گفت:

  سلام من فارغ التحصیل تجربی 99 هستم ، امسال قصد دارم کنکور تجربی و زبان شرکت کنم اگر اینجا دندانپزشکی قبول نشدم ، برم دانشگاه تهران زبان چینی بخونم و در کنارش برای تافل انگلیسی بخونم و بعد بااین دو مدرک زبان اقدام به بورسیه کنم شانس بیشتری دارم؟؟
  معدل نهاییم 18 و معدل سالم 17 و معدل کلم 16.93
  ممنون میشم پاسخ تون رو ایمیل کنید
  سپاسگزارم

  1. سلام روزتون بخیر
   تحصیل به زبان چینی در چین هزینه های بسیار پایینی دارد و شانس شما را جهت دریافت بورسیه تحصیلی بیشتر می کند.

 7. الینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه و دیپلم نظام جدید هستم
  معدلم همه سال هام بالای ۱۹ هستش ایا امکان بورسیه در رشته پزشکی یا دندان پزشکی وجود داره ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، با توجه به شرایط ذکر شده امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای شما وجود دارد.

 8. سروش گفت:

  سلام
  با معدل ۱۴/۸۵رشته علوم تجربی و۲۱ سال سن میتونم دندان پزشکی چین بورسیه شم

  1. سلام روزتون بخیر
   بله، می توانید اقدام نمایید.

 9. AMINE گفت:

  سلام
  ۱۸ سالمه و دیپلمه نظام جدید آموزشی هستم
  معدل کل دیپلمم ۱۶/۴۰ و معدل کتبی۱۴/۷۰ هستش
  خواستم ببینم من میتونم توی چین و یه دانشگاه معتبر پزشکی بخونم ؟
  اگر میتونم هزینه شهریه سالانه چقدره؟

  1. با سلام و احترام
   با توجه به شرایط ذکر شده برای تحصیل در چین نیاز به بررسی دقیق تر شرایط شما مانند ریز نمرات است. لطفا از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 10. سلام و عرض ادب
  ببخشید با دیپلم انسانی میتوان در چین دندان پزشکی یا پزشکی خواند؟

  1. با عرض سلام و احترام
   خیر، برای تحصیل رشته های پزشکی در چین نیاز به ارائه مدرک دیپلم تجربی است.

 11. نیل گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۱۹سالمه و معدل دیپلمم۱۹.۱۱هستش .زبان انگلیسی هم اواخر تابستون ازمون ایلتس میدم.میتونم شانسی برای گرفتن فول فاند از دانشگاه شانگهای جیاوتونگ داشته باشم؟ برای رشته جراحی عمومی دندون پزشکی به زبان انگلیسی

  1. با سلام و احترام
   بله، کشور چین بورسیه های تحصیلی زیادی را برای دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهد.

   1. نیل گفت:

    نه راجب اینکه بورس میده میدونم ولی میخوام بدونم شانس گرفتن فول فاند چقدره و میتونم توی رشته دلخواهم تحصیل کنم؟ شانس کلی چقدره برام که فول فاند دندان بگیرم

    1. سلام وقتتون بخیر
     برای پاسخ به این سوال نیاز به بررسی دقیق شرایط شما می باشد. شما می توانید رزومه خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 12. M گفت:

  سلام معدل من ١٩/٤٥ رشته تجربي هست.چند درصد ممكنه بورسيه من با موفقيت انجام شه؟

  1. با سلام و احترام
   بورسیه تحصیلی چین بسته به شرایط سنی شما نیز می باشد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 13. الین گفت:

  با سلام
  من 28سال سن دارم و مدرک کارشناسی ارشد صنایع ، میخوام برای رشته دندانپزشکی اقدام کنم ، کدام دانشگاه های چین مورد تایید وزارت بهداشت محدودیت سنی من رو پذیرش دارند ؟

  1. با سلام و احترام
   شما می توانید لیست دانشگاه های مورد تایید را در سایت وزارت بهداشت مشاهده نمایید. همچنین برای تحصیل رشته های پزشکی در چین شرایط سنی شما بهتر است زیر 25 سال باشد.

 14. Hadi گفت:

  سلام ،
  میخواستم بدونم برای دریافت بورسیه دندانپزشکی دانشگاه پکن معدل باید چقدر باشه؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های معتبر چین مانند پکن حداقل معدل 16 باید داشته باشید.

 15. ابوذر گفت:

  بعد از تحصیل در چین می توان در انگلیس شروع به کار کرد؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای شروع کار در انگلستان نیاز به تایید مدارک تحصیلی خود دارید. پس از تایید مدارک خود می توانید شروع به تحصیل نمایید.

 16. محدثه گفت:

  با سلام
  من 27 ساله هستم و مدرک زبان ندارم. برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه چاینا می توانم اقدام نمایم؟

  1. با سلام
   تحصیل در دانشگاه های چین مانند چاینا محدودیت سنی دارد و حداکثر 25 سال است.

 17. ش گفت:

  خب جدا از انتقال به ایران…
  میشه خارج از ایران برا من که دکتر داروسازم امکانش هس که مجدد پزشکی بخونم و دروس مشترکمون تطبیق بخوره؟!

  1. با سلام و عرض ادب
   تحصیل پزشکی در چین محدودیت سنی دارد و حداکثر تا 26 سال است. در صورتی که شرایط سنی مناسبی داشته باشید، امکان تحصیل را دارید. در غیر اینصورت به شما توصیه می کنیم کشور هایی مانند ترکیه و یا روسیه را انتخاب نمایید.

   1. ش گفت:

    مجددا سلام و درود
    ممنونم
    اونوقت امکان تطبیق دروس وجود داره یا نه؟!که طول دوره تحصیل کمتر بشه؟!

    1. با سلام و عرض ادب
     بله، در کشور ترکیه امکان تطبیق واحد بسیار است.

 18. ش گفت:

  سلام
  من دکتر داروسازم و ۲۶ساله…
  اگه بخوام در چین پزشکی بخونم باید از اول بخونم این امکان هس که خیلی دروسم تطبیق بخوره و زمان کمتری رو بخونم و انتقالی بگیرم به پردیس های ایران؟!

  1. سلام وقتتون بخیر
   در نظر داشته باشید که در سال های اخیر قانون انتقال دانشجویان به ایران لغو شده است.

 19. مبین گفت:

  سلام . معدل دیپلمم ۱۸.۴۰ و پیش دانشگاهی ۱۵.۳۰ . میشه تو رشته دندان پزشکی تحصیل کنم؟ و اینکه ضروریه مدرک زبان بگیرم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، در صورت تسلط به زبان انگلیسی می توانید در دوره های آمادگی شرکت کرده و سپس وارد کورس اصلی شوید.

 20. سلام.۲۶ ساله با دیپلم وگواهی پیش تجربی با معدل های۱۷/۸۷و۱۶/۹۴و معدل کتبی۱۵/۵.البته یکی دوتا نمره ریاضی ۱۳/۷۵دارم میتونم بورسیه پزشکی بگیرم..بورسیه مهندسی چطور..چون شنیدم بورسیه مهندسی رو راحت تر میدن

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای اخد بورسیه تحصیلی در چین باید رزومه علمی قوی تری ارائه دهید.

 21. سما گفت:

  سلام
  من امسال کنکور میدم و با توجه به این که جواب ها مهر میاد دوست دارم تا نتیجه ها صبر کنم امسال با توجه به کرونا و این مسایل دیر تر در چین ترم ها برگذار میشه؟و امکان درخواست برای ترم بهمن وجود داره؟

  1. با سلام و عرض ادب
   ددلاین اکثر دانشگاه های چین بسته شده است و در حال حاضر پذیرش های دانشگاه ها ارائه شده است.

 22. محمد گفت:

  سلام ببخشید من دانشجو هستم دوسال مونده تا دانشگاهو تموم کنم میخوام واسه پزشکی دانشگاه چین پذیرش بگیرم میخواستم بدونم چجوری میتونم معافیت تحصیلی بگیرم تا اونجا تحصیل کنم ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام وقتتون بخیر
   در حین تحصیل و بسته به مقطع تحصیلی تا مدتی پس از فارغ التحصیلی معافیت تحصیلی شامل حال شما می شود.

 23. نوشين گفت:

  با سلام

  آیا امکان گرفتن پذیرش برای رشته دندان پزشکی برای ترم تابستان هست ؟
  چون دوره ثبت‌نام برای این ترم که گذشت !برای ترم بعدی بخوام اقدام کنم باید از کی اقدام کنم ؟

  یه سوال دیگه ای که هم داشتم شما مشاوره هم دارین ؟باید هزینه پرداخت کرد یا رایگانه؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   اکثر دانشگاه های چین فقط در ماه سپتامبر ورودی دارند. شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 24. باران گفت:

  سلام ببخشید من معدل پیشم ۱۶ شده و ایتلس هم دارم اما نمره دروس اختصاصی دو تاش بالای ۱۵ دوتاش زیر ۱۵ است میخواستم بدونم ایا امکانش هست برای تحصیل پزشکی در چین پزیرش بشم

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در چین باید رزومه علمی قوی داشته باشید. لطفا برای بررسی بیشتر مدارک تحصیلی خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 25. Mohammad گفت:

  باسلام خسته نباشید من امسال دومین سالیه که کنکور میدم ۱۹سالمه میخواستم بدونم میتونم واسه پزشکیه چین اقدام کنم منظورم در مورد سربازیه مشکلی که پیش نمیاد؟

  1. با سلام
   برای خروج از کشور در صورت داشتن معافیت تحصیلی و یا پایان خدمت امکان اقدام برای شما وجود دارد.

 26. زهره گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم که تحصیل دندان پزشکی در چین با توجه به این شرایط کرونا چجوریه در دانشگاه هایی که مورد تایید هستند؟کورس آنلاین هم دارن یا نه؟

  1. با سلام و عرض ادب
   در حال حاضر پذیرش ارائه می دهند و برای شروع کلاس ها به صورت حضوری یا آنلاین از طریق دانشگاه اعلام می گردد.

 27. maryaam گفت:

  سلام من ترم 4 پزشكي دانشگاه آزاد تهران هستم.
  خواستم بدونم ميتونم براي ادامه ي پزشكيم، چين اقدام كنم و واحد هاي گذرونده توي ايران رو هم معادل بزنم ؟

  1. سلام
   شما میتوانید ادامه تحصیلات خود را در کشور چین بگذرانید اما پروسه پذیرش و ورود شما به دانشگاه با مقطع مشابه سخت می شود.

 28. Mortezaee گفت:

  سلام ببخشید من معدل پیشم ۱۴.۹۴ و معدل کل دیپلمم ۱۶.۶۰ و مدرک ایلتس ندارم ولی دوره های زبانو گذروندم بنظرتون میتونم در رشته پزشکی دانشگاه چین پذیرش بشم؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   با گذراندن صرف دوره های زبان، شاید نتوانید پذیرش دانشگاه را بگیرید اما می توانید پیشنیاز های اصلی حضور در این کشور را برای تحصیل فراهم کنید.

 29. Sarah گفت:

  سلام ببخشید معدل کل دیپلم من ۱۶/۶۰ است بنظرتون میتونم در رشته پزشکی در چین پذیرش بشم؟؟

  1. سلام
   بله با راهنمایی هایی که مشاورین تحصیلی ما در اختیار شما قرار می دهند ، می توانید پذیرش تحصیلی را نیز بگیرید.

 30. مهدی گفت:

  ببخشید امکان کار برای دانشجویان هست؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله امکان کار دانشجویی در چین به صورت پاره وقت وجود دارد و شما می توانید بر اساس ضوابط موجود در این کشور به کار دانشجویی مشغول شوید.

 31. سلام وقتتون بخیر
  من الان 23 سالمه و معدل 19 دارم و مدرک آیلتسم رو هم تا 3 ماه دیگه میگیرم و الان در حد نمره 6.5 آیلتس هستم.
  میخواستم بدونم اگر هر چه سریعتر اقدام کنم با وجود مسئله ویروس کرونا امسال برای پذیرش در رشته پزشکی شانسی دارم؟

  1. سلام
   برای امکان پذیرش رشته پزشکی با توجه به کرونا همچنان وجود داره، حتی ظرفیت دانشگاه ها تقریبا تکمیل شده.

 32. زهرا گفت:

  سلام
  من دانشجوی عمران فردوسی هستم امکان بتونم اینکه در رشته دندان در چین تحصیل کنم هست؟
  و امکان اینکه برای ادامه تحصیل به ایران برگردم وجود داره؟

  1. سلام
   شرایط تحصیل بسته به مدرک شما و سنتان دارد که آیا دانشگاه قبول می کند یا خیر.

 33. ستار گفت:

  سلام
  بعد از انتقال از دانشگاههای چین به پردیس داخل کشور هزینه رو باید از اول شروع کنیم دوباره هزینه بدیم یا از اونجا به بعد هزینه رو پرداخت می‌کنیم؟

  1. سلام
   سوال شما اندکی نامفهوم بود، اما خوب طبیعتا اگر شما ادامه تحصیلات خود را به دانشگاه های ایران منتقل کنید، از همانجا که شروع می کنید باید هزینه های را پرداخت کنید.

 34. مهدی گفت:

  منظورتون از دانشگاه غیر انتفاعی. همون پردیس های بین الملله؟شنیدم بعد از 76 واحد میشه انتقالبی به ایران گرفت

  1. سلام
   بله دانشگاه های غیر انتفاعی اکثرا پردیس های بین المللی هستند.

 35. مهدی گفت:

  سلام ببخشید ایا امکان برقراری دوباره قانون انتقالی به ایران هست؟یعنی بعد از دو سال تحصیل میشه مانند قبل برگشت ایران؟

  1. سلام
   بله می توانید در دانشگاه های غیر انتفاعی درخواست تحصیل بدهید.

   1. مهدی گفت:

    منظورتون همون پردیس و دانشکده های بین الملله؟

    1. بله

 36. Ali گفت:

  سلام. شما گفتید که میشه انتقالی گرفت به دانشگاه های ایران بعد از چند سال. و خبرایی اومده که دیگه امکان انتقالی گرفتن نیست. میشه توضیح بدید که ایا درسته یا نه؟؟

  1. سلام
   برخی دانشگاه های این کشور به شما اجازه می دهند تا با داشتن شرایط کافی، انتقالی خود را به دانشگاه های غیر انتفاعی انجام دهید.

 37. مهدی گفت:

  ببخشید قانون انتقال به ایران بعد از دو سال تحصیل. دوباره برقرار شده. یعنی در اینده ممکنه برقرار شه؟

  1. سلام
   در حال حاضر طبق آخرین اطلاعات ما برای برخی کشور ها این امکان وجود دارد اما بازهم باید قوانین را مطابق آنچه وزارت علوم و تحقیقات بیان می کند، بررسی کنید.

 38. حسن گفت:

  سلام
  میشه بعدازتحصیل درچین انتقالی گرفت وبه ایران بازگشت ودردانشگاه پردیس ادامه داد؟

  1. سلام بله امکان پذیر است.

 39. Mohsen گفت:

  سلام خواستم بپرسم برای تحصیل تو چین چطوری با غذاهاشون کنار بیاییم؟ و اینکه ایا میشه غذاهای ایرانی اونجا بخریم؟ لطفا پاسخ بدید

  1. سلام
   اگر مسئله ویروس کرونا حل بشه، غذا مهم نیست، غذاهای ایرانی میشه خریداری کرد.

 40. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید دندانپزشکی رو امکانش هست 4 ساله تموم کرد؟با چیزی شبیه ترم تابستونه یا برداشتن واحد های بیشتر؟

  1. سلام
   خیر طبق اطلاعات ما امکانپذیر نیست، اگر هم بود برای تایید مدرک در ایران، مدت زمان تحصیل هم چک میکنند.

  2. مهدی گفت:

   ممکنه در سال های بعد قانون انتقال به کشور برگردونده شه. بعد از پاس کردن 72 یا 76 واحد

   1. سلام هیچ چیز بعید نیست

 41. مهناز گفت:

  سلام
  من میخواستم برای پزشکی در چین اقدام کنم و اکنون پایه دهم تجربی هستم باید معدلاتم چطور باشه و چطوری میتونم در دانشگاه چین پذیرش شوم ؟شرایط چطوری است ؟

  1. سلام
   از الان کار خاصی لازم نیست انجام بدین، فقط سعی کنید معدل تون زیر ۱۶-۱۷ نشه، اگر هم بتونید مدرک زبان بگیرید، بد نیست.

 42. Dfi گفت:

  سلام من اکنون پایه ی دهم تجربی هستم و میخواهم در رشته پزشکی در چین تحصیل کنم با توجه به این که پایه ی دهم هستم در کدام پایه باید اقدام کنم و اینکه معدل باید چند باشد ؟

 43. ضمن عرض سلام. میخواستم ببینم که ایا دانش اموزان ترکیه برای ورود به پزشکی ازمونی شبیه به کنکور دارند؟ چون فردی را میشناسم که اهل ترکیه است و میگوید ما ازمون YKS داریم. ایا ممکن است کمی در مورد YKS توضیح دهید. با تشکر از شما .سپاس.

  1. سلام
   بله برای اونا سیستم سنجش ورود به دانشگاه ها متفاوت هست. اونا آزمون ورودی yos و sat ندارند.

 44. سلام ببخشید تحصیل رشته دندانپزشکی در چین عملی هست یا تئوری؟ بعد سوال دیگه که داشتم این بود که من شنیده بودم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون ازمون هستند. حالا به نظر شما هزینه کدوم یک از این دو کشور کمتر است؟ با تشکر و قدردانی

  1. سلام، وقت بخیر
   پزشکی چین هم عملی و هم تئوری است. دانشگاهدهای خصوصی معمولا شهریه بالایی دارند و مدرک این دانشگاه ها در رشته پزشکی موردتایید ایران نیستند.

 45. سلام خسته نباشید. ببخشید من در سایتی دیدم که مثل اینکه کشور چین به دلیل اشباع متقاضی رشته پزشکی و دندانپزشکی میخواهد تغییراتی را در روند قبولی ایجاد کند.از جمله داشتن مدرک ایلتس و گذراندن کالج. ایا این درست است؟ و دیگر انکه، من الان کلاس دوازدهم رشته تجربی هستم چه موقع برای اعزام به چین برای دندانپزشکی اقدام کنم؟ ایا تابستان میشود؟ با تشکر از شما.✌

  1. سلام، وقت بخیر
   در حال حاضر هم برخی از دانشگاه ها شرط داشتن مدرک آیلتس یا پذیرش از طریق کالج را دارند، ولی تعدادی از دانشگاه ها هم بدون این شرایط پذیرش دارند.
   ظرفیتها به مرور در حال تکمیل است، هرچه سریعتر اقدام کنید شانس بیشتری برای انتخاب دانشگاه دارید.

 46. Z.m گفت:

  سلام
  من سال اخر دبیرستان هستم.بعد از گرفتن مدرک دیپلمم میخوام برای ادامه تحصیل در چین درخواست بورسیه بدم
  میخواستم بدونم، مهلت ثبت نام برای دانشگاه های پکن تموم شده یا میتونم امسال بعد گرفتن دیپلمم درخواست بدم؟

  1. سلام، وقت بخیر
   از هم اکنون برای ثبت نام می نوانید اقدام کنید. البته بورسیه به چجرشته تحصیلی بستگی دارد.

  2. سلام ببخشید تحصیل رشته دندانپزشکی در چین عملی هست یا تئوری؟ بعد سوال دیگه که داشتم این بود که من شنیده بودم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون ازمون هستند. حالا به نظر شما هزینه کدوم یک از این دو کشور کمتر است؟ با تشکر و قدردانی

   1. سلام
    دندانپزشکی چین به صورت تئوری و عملی هست، هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه حدود ۱۵۰۰۰ دلار به بالا هست و عمدتا هم مورد تایید نیستند، چین از این جهت گزینه بهتری است.

 47. تارا گفت:

  سلام خیلی ممنون میشم پاسخ بدین جواب پذیرش دوره پریمدیکال کی داده میشه؟

  1. سلام
   برای هر دانشگاهی متقاوت هست، پذیرش دانشگاه پزشکی هاست 2020 برای پری مدیکال ترم بهمن صادر شده.

 48. سروش گفت:

  سلام
  میشه بفرمایید ارزون ترین دانشگاه که مورد تایید وزارت بهداشت هست کدوم دانشگاهشون هست و چقد میشه خرج تحصیل و اینا تو اون دانشگاه؟؟؟و ایا اینکه ممکن هست بعدا بتونیم انتقالی بگیریم بیایم ایران؟!

  1. سلام، وقت بخیر
   هزینه ها را بهتر است از دفتر استعلام کنید، شامل قسمتهای مختلف است، در رابطه با انتقالی کلا انتقالی به ایران کنسل شده است.

 49. نارین گفت:

  سلام ..اگه ما کلا انگلیسی بلد نباشیم‌باید چیکار کنیم؟؟و ابنکه چند وقت یکبار میتونم به ایران‌برگردیم

  1. سلام، وقت بخیر
   بهتر است در دوره های پریمدیکال شرکت کنید تا زبان انگلیسی هم تقویت شود، برای سفر هم معمولا بین ترم که تعطیلات است، در نظر می گیرید.

 50. محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دلیل شما برای ارجحیت چین به روسیه چیه
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  1. سلام، وقت بخیر
   در حالت کلی سطح دانشگاه های چین بالاتر است، و تحصیل به زبان انگلیسی هم میسر است. البته این در شرایط کلی و یکسان است.

 51. ویسی گفت:

  سلام کدام دانشگاه چین را باتوجه به صرفه بودن هزینه برای پزشکی معرفی میکنید

  1. سلام
   دانشگاه های جنگجو، شبان و هاست معتبر و با قیمت مناسب هستند

 52. با سلام با توجه به اینکه رشته دندان پزشکی واحدها همه عملی است چگونه با مشاهده تنها می‌توان کار یاد گرفت

  1. بالاخره قانون این کشور هست و حتما راهی برای اینکار در نظر گرفته اند، ضمن اینکه امکان کار با ماکت هم وجود دارد.

 53. yac گفت:

  سلام به جای مدرک پیش دانشگاهی میشه مدرک فوق دیپلم رو داد؟چون تو ایران میشه از مدرک کاردانی به جای پیش دانشگاهی استفاده کرد

  1. سلام
   معمولا دانشگاه ها مدرک پیش را طلب می کنند که ممکن است بر همین اساس برخی دانشگاه ها نیز بدون آن مدرک شما را پذیرش کنند.
   این مسئله را با متخصصین مهاجرت ما در میان بگذارید.

 54. نسترن گفت:

  سلام من معدل کتبی سومم 16/12 و کل 18 و برای پیش 13/94 و کل 16 هست ایا میتونم اقدام به تحصیل پزشکی در یکی از دانشگاه های بدون کنکور بکنم ؟در چین هم میشه ؟

  1. سلام، بله برای چین می توانید اقدام کنید.

 55. سلام مناسبترین دانشگاه پزشکی چین که کمک هزینه تحصیلی هم میدهد کدام است؟؟(منظور از مناسب برای دانشجویان بین المللی است)

  1. سلام
   دانشگاه های چین هرکدام بر اساس شرایط متفاوتی دانشجو می پذیرند و بسته به مدارک و صلاحیتی که شما ارائه می دهید می توانید درخواست پذیرش خود را به دانشگاه های مختلف ارسال کنید.

 56. مهدی گفت:

  سلام ببخشیدچطور میتونم برای دریافت بورسیه تحصیلی پزشکی اقدام کنم؟ و اینکه میگید واسه مدارک بالاتر بورسیه میدن مگه مدرک پزشکی اونا ارشد یا دکتری حساب نمیشه تا بورسیه بگیریم ؟

  1. سلام، چین برای دوره پزشکی هیچ بورسیه ای برای ما در نظر ندارد. منظور از مقاطع بالاتر ارشد و دکتری برای رشته هایی مثل مهندسی است.

  2. سلام
   بورسیه های تحصیلی کشور چین معمولا در مقاطع ارشد و بالاتر ارائه می شود اما برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی، می توانید شواهد و مدارک مربوطه را دال بر اینکه استحقاق دریافت بورسیه را دارید، ارائه کنید تا مورد بررسی واقع شوند.
   به صورت کلی مقاطع ارائه بورسیه به همین صورت خواهد بود. و تفاوتی در رشته وجود ندارد.

 57. صادق ن گفت:

  سلام. من ٢٧ سال سن دارم و كارشناسي ارشد عمران دارم. معدل كل ديپلم ١٦/٩٤ و پيش دانشگاهي ١٤/١٨ است. شرايط مالي زياد خوبي ندارم. به نظر تحصيل در رشته دندانپزشكي در كشور روسيه بهتر است يا چين؟ هم با توجه به سن و هزينه . ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   این دو کشور از لحاظ آموزشی شاید قابل مقایسه نباشند اما می توان در کل گفت که چین می توانید گزینه بهتری از لحاظ هزینه برای شما باشد.

 58. TS گفت:

  سلام
  مدرک پیش دانشگاهی باید ارائه بشه یا دیپلم ؟
  هزینه های دوره های پیش از ورود به پزشکی به عهده ی متقاضی هست ؟

  1. سلام
   مدارک مربوط به پیش دانشگاهی و دیپلم به همراه ریز نمرات باید به دانشگاه ارائه شود.
   تمامی هزینه های تحصیل به جز در مواردی که شما بورسیه تحصیلی دریافت می کنید، برعهده خودتان خواهد بود.

 59. نسترن گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من ۲۳ سالم هست با معدل ۱۷.۳۰ تجربی میخواستم ببینم اگر برای سال اینده بخوام برای چین اقدام کنم شرط سنی برام مشکل ساز میشه؟ آیا ممکنه رد بشم؟

  1. سلام
   با توجه به سن شما، در برخی دانشگاه ها امکان پذیرش وجود دارد و می توانید بر اساس سوابق تحصیلی خود و ریز نمرات، پذیرش تحصیل را بگیرید.

 60. mohammad گفت:

  اين دوره پيش از ورود به دانشگاه زمانش چقدره؟

  1. بستگی به سطح سواد و توانایی شما در گذراندن دوره دارد.
   معمولا بین 1 تا 2 سال

 61. mohammad گفت:

  سلام
  من ديپلم و پيش رياضي دارم ميشه با ديپلم رياضي در چين پزشكي خوند
  معدل كل ديپلم:١٥/٥٠ و كتبي:١٠
  و پيش معدل كل١٥ و كتبي:١٢/٥

  1. سلام
   بله می توانید با گذراندن دوره های پیش از ورود به دانشگاه که سطح سواد شما را برای ورود به دوره پزشکی ارتقا می دهد، جهت اخذ پذیرش رشته مد نظرتان اقدام نمایید.

 62. mohammad گفت:

  با سلام
  من رشته رياضي فيزيك هستم ميشه چين با ديپلم رياضي پزشكي خوند
  معدل كل ديپلم:١٥/٥٠ و كتبي:١٠
  معدل كل پيش:١٥ وكتبي:١٢/٥
  ميشه براي دانشگاهي پذيرش گرفت كه مورد تأييد وزارت بهداشت باشه

  1. سلام
   بله می توانید اما نیاز است تا دوره های پیش دانشگاهی مربوط به رشته پزشکی بگذرانید.

 63. سالومه گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  من 28 سالمه و لیسانس معماری دارم …ولی از طریق هنرستان ابتدا کاردانی و سپس کارشناسی گرفتم …امکان پذیرش پزشکی برای من هست؟

  1. سلام
   در صورتی که تمایل به تحصیل دارید ابتدا باید شرط سنی شما برای ورود به دانشگاه بررسی شود که امکان پذیر است یا خیر.
   اما در کل شما می توانید با گذراندن دوره پیش نیاز تحصیل پزشکی وارد دوره پزشکی شوید.

 64. مهدی گفت:

  سلام
  ببخشید میشه یوان رو با ارز دانشجویی برای تحصیل پزشکی تو چین گرفت ؟ یا باید با نرخ ازاد تهیه کرد

  1. سلام
   برای اطلاع از آخرین قوانین مهاجرتی بهتر است با سفارت و یا وزارت خارجه تماس برقرار نمایید.

 65. Ghasem گفت:

  با سلام.میخواستم ببینم دلیل اینکه پزشکی چین بدون آزمون ورودی است،به دلیل این است که در چین کیفیت ارائه پزشکی بین المللی ضعیف است؟

  1. سلام
   خیر، دلیل نمیشود که دانشگاه های بدون آزمون کیفیت آموزش پایینی داشته باشند بلکه دانشگاه های معتبر زیادی در دنیا هستند که بر اساس دوره های پیش از دانشگاه و نمرات پیشین، شما را پذیرش می کنند.

 66. باسلام خدمت شما
  من20سالمه و معدل دیپلم18،50 وکتبی17دارم رشته علوم تجربی و دانشجوی انصرافی هستم و میخوام در رشته پزشکی تحصیل کنم و فقط میخواهم که از طریق بورسیه اقدام کنم یعنی توان مالی برای پرداخت هزینه ها ندارم ولی مشکلی بارکار حین تحصیل ندارم ایا کشوری هست که بشه تحصیل کرد با این شرایط؟؟؟
  درضمن سطح زبان مکالمه ام هم خوب هست ولی مدرکی نگرفتم هنوز

  1. سلام
   ارائه بورسیه معمولا تنها در مقاطع بالاتر از ارشد ارائه می شود اما بهترین مقصد برای شما جهت تحصیل رایگان، کشور آلمان است که به کلی تحصیل رایگان را ارائه می دهد.
   اما باید زبان آلمان را در ایران و یا در دوره های زبان آلمانی همان کشور، یاد بگیرید.

 67. نفیسه گفت:

  سلام ببخشید چندتا سوال داشتم
  با مدرک لیسانس یا ارشد زیست میشه برای پزشکی چین یا هرکشوری اقدام کرد یا فقط دیپلم رو در نظر میگیرن؟ چه کشورهایی لیسانس رو قبول میکنن که سالهای درس خوندن کمتر بشه؟ چه کشورهایی آزمون ورودی ندارن و مدرکشون از نظر وزارت بهداشت معتبره؟
  میشه به ایمیلم جواب رو بفرستید. ممنون میشم

  1. سلام
   در صورتی که لیسانس یا ارشد شما مرتبط باشد، ممکن است با سیستم تطبیق واحد، بتوانیدپذیرش بگیرید.
   کشور های مورد تایید وزارت بهداشت را بهتر است در وبسایت این وزارت بررسی کنید.
   ارسال شد

 68. دانشگاه های دندان پزشکی چین مورد تایید وزرات بهداشت کدام ها هستند نام ببرید ممنون

  1. سلام
   بهتر این که دانشگاه های دندان پزشکی مورد تایید وزرات بهداشت در چین را از طریق وبسایت خود وزارت پیگیری نمایید تا آخرین بروزرسانی ها مطلع شوید.

 69. سلام خسته نباشید من پایه دوازدهمم نمره بالای 14 منظور شما نمره کل دوازدهم است شامل ترم یک و دو به همراه نمرات مستمر؟؟

  1. سلام
   نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه مدارک اخذ شده.

 70. سلام

  من ۳۵ سالمه(سیتیزن کانادا) و کارشناسی و کارشناسی ارشد از ایران و دو مدرک هم از کانادا دارم با ایلتس ۷.
  می تونم با توجه به شرایط سنی واسه پزشکی چین اپلای کنم؟
  اگر خیر،شما کدوم کشور را پیشنهاد می دین؟
  مرسی

  1. سلام
   شرایط سنی شما برای دوره های کارشناسی مناسب نیست و ممکن است اجازه تحصیل به شما داده نشود.
   اما بر اساس شرایطی که کارشناسان ما در نظر می گیرند ممکن است طبق برخی اصول و در بعضی دانشگاه ها به شما پذیرش داده شود.
   کشور کانادا را چرا برای تحصیل انتخاب نمیکنید با این مزیت که اقامت را نیز دارید و شهروند هستید؟

 71. بهار گفت:

  سلام من 19 سالمه و سال 97 کنکور دادم که متاسفانه چیزی که میخواستم رو قبول نشدم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی من حدودا 18 هست و مدرک زبان هم ندارم. کشوری هست که بشه بدون مدرک زبان و بدون آزمون دندانپزشکی خوند؟؟ و اینکه دانشگاهش مورد تایید وزارت علوم و بهداشت باشه

  اگر هست چقدر زمان نیاز داره برای اقدام به پذیرش و ویزا؟؟

  1. سلام
   بله تحصیل در برخی عناوین در کشور چین، بدون مدرک زبان امکانپذیر است که باید حین تحصیل مدرک زبان را نیز اخذ کنید، به اصطلاح پذیرش مشروط.
   زمان لازم برای اخذ ویزا و درخواست پذیرش از کشوری به کشور دیگر و در بین دانشگاه های مختلف، متفاوت است.

 72. مریم گفت:

  سلام
  برای پذیرش پزشکی در دانشگاه های خوب و معتبر چین داشتن حداقل چه معدلی لازم است ؟ و اگر دو درس نمره ۱۴ گرفته باشیم و معدل کل بالا ۱۸ باشد ایا امکان پذیرش هست؟

  1. سلام
   دانشگاه های متفاوت شروط مختلفی را برای پذیرش بنا می گذارند تا اینجا که حتی در برخی دانشگاه های خوب نیز شما می توانید با معدل پایین به تحصیل با کیفیت مشغول شوید اما با رعایت پیشنیاز های قانونی.

 73. مریم گفت:

  سلام،برای قبولی در دانشگاه های معتبر و خوب چین داشتن حداقل چه معدل و نمره هایی لازم است ؟و اگر نمره دو درس در حد ۱۴ باشه ایا امکان پذیرش هست ؟

  1. سلام
   دانشگاه های مختلف، شروط متفاوتی را برای پذیرش قرار می دهند که به کلی؛ قبولی در دانشگاه های چین معمولا آسان خواهد بود.

 74. negin گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه برای بار دوم میخوام کنکور بدم به نظر شما تحصیل در دانشگاه ژجیانگ چین گزینه بهتری هستش یا دانشگاه ازاد ایران برای رشته دندانپزشکی؟؟
  هم از لحاظ هزینه و هم ارزش مدرک و موقعیت کاری

  1. سلام
   طبیعتا تحصیل در دانشگاه های مورد تایید خارج کشور ، اعتبار بیشتری به تحصیل شما در سطح بین الملل می دهد. در نتیجه می توانید در اقصی نقاط دنیا که این مدرک را قبول دارند کار پیدا کنید.
   اما اگر انتظار دارید تا در ایران کار پیدا کنید، تحصیل در دانشگاه های داخلی نیز دست کمی از دانشگاه های بین الملل ندارد.

 75. سلام. ایا چین مدرک دیپلم مجدد تجربی رو قبول میکنه؟

  1. سلام
   در برخی دانشگاه های این مدرک مورد قبول است و حتی برخی موارد، مدرک با نمرات پایین را به شرط قبولی در آزمون ورودی از شما می پذیرند.

 76. امیر گفت:

  با سلام
  بنده ۳۶ سال سن دارم و لیسانس میکروبیولوژی سال ۸۵ اخذ کردم .
  معدل لیسانس ۱۳/۳۶ و پیش دانشگتهی ۱۵/۵۰ است
  ایا برای تحصیل رشته پزشکی چین میتوانم اقدام کنم ؟؟؟؟
  توصیه و پیشنهاد شما چیست؟؟

  1. سلام
   بله می توانید اقدام کنید اما لحاظ سن باید شرایط شما بررسی شود چراکه اندکی از مرز ممکن گذشته است.

 77. نازگل گفت:

  سلام
  من ۱۸ سال دارم ومعدل دیپلمم ۱۸.۸۴ و معدل کتبی سال چهارم ۱۴.۷۹ هستش من مشکل مالی با هزینه ها ندارم ولی معدل سال چهارم برام مشکله که ایا چین قبول میکنه یا نه؟ من مدرک زیان هم دارم فقط با این معدل میشه برم چین ؟ یا شما المان رو پیشنهاد میکنید ؟ کدوم یک از نظر هزینه به صرفه است؟

  1. سلام
   داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامی است اما لازم است بدانید که برخی محدود دانشگاه های هستند که شرط معدل پایین را نیز می پذیرند و در صورتی که نیاز باشد، باید این دانشگاه ها را نیز در لیست درخواست قرار دهیم.
   آلمان به منظور تحصیل رایگانش مقصد بسیاری از دانشجویان بین الملل است و گزینه خوبی نیز می باشد.

 78. شیوا . گفت:

  سلام من معدل کل هفده و خورده ای است و معدل کتبی سال سوم 14وخورده ای و دروس شیمی و فیزیک و زیست نهایی من بالا ده هست .چه کشوری خوبه البته هم برام مهم مورد تایید وزارت علوم باشه یا اگه نباشه منو با امتحان قبول کنه نه این که مدرک بگیرم بگه قبول نمیکنم و هم با این دلار .من سالی کلا بیشتر از هفتاد میلیون نمیتونم هزینه کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید یا شماره تلگرامی به من بدهید یا همینجا .

  1. سلام
   با توجه به شرایطی که فرمودید ما به شما کشور آلمان را پیشنهاد می کنیم که تحصیل رایگان دارد، البته کشور فرانسه نیز اندک هزینه هایی دارد که می توان با کار دانشجویی آن را نیز جبران کرد.
   کشور چین مقصد خوبی است ولی شرایط دشواری دارد و نمرات و هزینه های خاص خود.

 79. مریم گفت:

  سلام من ۳۱سالمه و میخوام دندونپزشکی یا پرستاری هر کشوری که بدون آزمون باشه بخونم مدرک آیلتس هم دارم کجا رو بهم پیشنهاد میدین که محدودیت سنی و آزمون نداره؟

  1. سلام
   کشور چین انتخاب خوبی است و می توانید با مطالعات مربوط در حوزه خود، آزمون دانشگاه را قبول شوید و یا گاها بدون آزمون وارد شوید.
   اما در مورد سن شما باید گفت که تقریبا سفارت تمامی کشور های اندک شرایط و محدودیت هایی را برای ورود اعمال می کنند که آن هم قابل حل است.

 80. sara moghadam گفت:

  سلام ببخشيد ميخواستم بدونم من با معدل كل ١٧/٥٧ ديپلم و ١٧/٦١ پيش ميتونم توي چين دندان پزشكي بخونم؟و البته ٢١ سالمم هست و مدرك زبان هم ندارم

  1. سلام
   بله امکان ادامه تحصیل برای شما وجود دارد و می توانید مدارک خود را برای اخذ پذیرش به دانشگاه ارسال نمایید.

 81. سلام خسته نباشید.
  من ۱۸سالمه و معدل دیپلمم ۱۸.۹۰ و پیش دانشگاهی۱۷.۶… در حال یادگیری زبان انگلیسی هستم و تنها مشکلم هزینه دانشگاست برای رشته ی پزشکی شما چه کشورایی رو پیشنهاد میکنین که هم مورد تایید باشن هم هزینه ی مناسب داشته باشن …من خودم نظرم اول رو ترکیه بود که با آزمون sat وارد دانشگاه بشم اما یکم میترسم سطح آزمونش تا چه حده ؟؟؟ بعد از اون نظرم روی روسیه است … شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟
  خیلی ممنون میشم جواب بدید.

  1. سلام
   اگر تنها هدف شما هزینه باشد ما همچنین کشور ترکیه و یا آلمان و فرانسه را پیشنهاد می دهیم.
   این دانشگاه ها به ترتیب جزو کم هزینه ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی هستند اما بنابر شرایطی که هرکدام متفاوت است.

 82. پانته ا گفت:

  میشه فرق بین دندان پزشکی شین و ژنگژو رو بگید؟!؟

  1. سلام
   تفاوت هایی از لحاظ تحصیل و اعتبار بین المللی در بین این دو دانشگاه وجود ندارد اما سایر موارد را به ریز بفرمایید تا شما را راهنمایی کنیم.

 83. سلام
  من معدلم دیپلمم 13 و معدل دروس اصلی شیمی 10 و زبان 13.5 و همچنین ریاضی 12.5 و فیزیک 11.5 هست یعنی با این نمرات نمی توانم در دانشگاه چین تحصیل کنم. هیچ راه حلی برای ادامه تحصیل در چین با این نمرات وجود ندارد؟
  اگر راه حلی وجود دارد لطفا من را راهنمایی کنید.

  1. سلام
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

 84. رحیمی گفت:

  سلام خسته نباشید من 19 سالمه از لحاظ مالی مشکلی ندام معدل کل دیپلمم 18 ومعدل کتبی دیپلمم 17 هست ولی معدل پیش 13 است اگر مدرک ایلتس با نمره بالایی داشته باشم امکان قبولی هست در رشته پزشکی چین؟ چقدر احتمال دارد؟

  1. سلام
   قبولی در این کشور با داشتن سوابق تحصیلی خوب، امکان پذیر است و آموزش خوبی را نیز ارائه می دهد.
   با توجه به تمکن مالی شما، ما نیز پیشنهاد می کنیم هرچه زودتر قبل از اتمام زمان ثبت نام دانشگاه ها، اقدام فرمایید.

 85. ایدا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید میخواستم بپرسم برای تحصیل پزشکی در فرانسه شرایط ویژه ای لازم هست؟من 30سالمه و فوق لیسانس شیمی دارم مسلط به انگلیسی هستم و معدل کل دیپلمم بالای 19هست
  البته زبان فرانسه رو نمیدونم.
  اگر 1سال زبان فرانسه کارکنم بعد برم به مشکل بر نمیخورم اونجا؟ محدودیت سنی وجود نداره؟
  هزینه زنگی در اونجا به طور تقریبی چقدر هست؟ بنده اول نطرم رو اوکراین بود ولی خب شهریه سالیانه داره و فرانسه نداره و اینکه ایا هزینه زندکی1سال در فرانسه از شهریه پزشکی 1سال اوکراین کمتر هست یا خیر؟بنده وضعیت مالیم خیلی خوب نیست با وضع دلار الان، برای همین فرانسه رو میخواستم انتخاب کنم.
  ممنون میشم پاسخ بفرمایید

  1. سلام
   یکی از شرایط ویژه تحصیل پزشکی در فرانسه، داشتن سن زیر 24 سال است تا بتوانید در دوره های کارشناسی آغاز به تحصیل کنید.
   هزینه تحصیل در کشور فرانسه متعادل خواهد بود و نسبت به برخی سایر کشور های اروپایی هزینه های مطلوب تری دارد.

 86. اخوان گفت:

  سلام
  من معدل دیپلم ۱۷ و معدل پیش دانشگاهی ۱۸ دارم
  می تونم برای دندانپزشکی چین اقدام کنم ؟
  و اینکه برای گرفتن ویزا و اپلای چقدر باید به شرکت شما پرداخت کنیم ؟

  1. سلام
   بله اما تنها دانستن نمره معدل شما کفایت نمی کند ما باید ریز نمرات و سوابق تحصیلی شما را برای ارزیابی در دست داشته باشیم.
   هزینه های انجام خدمات مشاوره ای را بهتر است به صورت دقیق از متخصصین ما بپرسید.

 87. سلام با عرض سلام و خسته نباشید.
  من هجده سالمه و معدل دیپلمم ۱۸.۶۰ و معدل پیشم ۱۷.۱۰ مدرک زبان ندارم اما به زودی میگیرم میخواستم برای پزشکی چین اقدام کنم … بهترین زمان برای این کار کی هست؟از کجا باید شروع کنم ؟و به نظر شما کدوم دانشگاه بهتره؟
  ممنون میشم جواب بدید.

  1. سلام
   بهترین زمان پس از اتمام تحصیلات دبیرستان و بدون وقفه است.
   چرا که داشتن گپ تحصیلی می تواند امتیاز پذیرش شما را کم کند.
   رزومه تحصیلی خود را آماده کرده و آن را با راهنمایی افراد با تجربه در این زمینه، به دانشگاه ارسال کنید و منتظر پاسخ دانشگاه باشید.

 88. فاطمه گفت:

  سلام…یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین..فارغ اتحصیل رشته ی تجربی هستم…معدل نهایی 18.75دارم اما معدم پیش دانشگاهی 13..آیا امکان پذیرش درچین وجود داره؟با این معدل درکدوم کشور ها میشه پذیرش گرفت که هزینه ی تحصیل و زندگی مناسب باشه…آیا میشه در کنکور ایران رتبه ی مد نظر برای دندان پزشکی آورد و بعد با این رتبه در چین یا سایر کشور ها تحصیل کرد یعنی به صورت رایگان؟

  1. سلام امکان پذیرش برای شما وجود دارد و می توانید بر اساس سوابق تحصیلی و نمرات آخرین دوره های تحصیل مربوط به پیش دانشگاهی و دیپلم را به دانشگاه ارائه دهید.
   هزینه های تحصیل و زندگی نیز به شرایط و محیط شما بستگی خواهد داشت.

 89. با سلام و احترام من سال سوم هستم و معدل من 19 است آیا میتوانم برای سال آخر در چین ادامه تحصیل دهم و دندانپزشکی را بگیرم یا اینکه دیپلم بگیرم و با مدرک دیپلم برا ی اعزام اقدام کنم
  با تشکر

  1. سلام
   بله می توانید دوره پیش دانشگاهی را در کشور مقصد بگذرانید و در ادامه برای پذیرش در دانشگاه های آن درخواست کنید.
   طبیعتا داشتن مدارک مربوط به همان کشور، در بازار کار چین تاثیر به سزایی دارد و می توانید به راحتی مشغول به کار نیز شوید.

 90. مرتضی گفت:

  سلام
  من ۲۵ سالمه مدرک زبان هم ندارم.رشتم ریاضی فیزیک بوده.معدل دیپلمم ۱۶ و پیش دانشگاهیم ۱۳ نمرات دروس اصلی پیش دانشگاهیم ضعیفن.میخواستم ببینم امکانش هست که چین پرستاری بخونم و اینکه هزینه سالانش چقده و چند سال طول میکشه. هزینرو به دلار بگید ممنون میشم.

  1. سلام
   تحصیل پرستاری در چندین دانشگاه چین امکان پذیر است منتهی شما باید ریزنمرات و مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کنید تا مورد بررسی قرار بگیرد و پذیرش شوید.

 91. sina گفت:

  سلام
  من قصد دارم به برای دندان پزشکی به چین برم
  میشه همزمان با تحصیل کار کرد و هزینه دانشگاه رو درآور
  من الان یازدهم تجربی با معدل 18 ام ولی تو زبان هنوز مشکل دارم

  1. سلام
   بله شما حین تحصیل اجازه کار را به صورت پاره وقت خواهید داشت اما اینکه تمام هزینه های دانشگاه ها را جبران کنید، ممکن است به دلیل محدودیت ساعات کار، امکان پذیر نباشد.
   ولی نگران نباشید، چرا که ما راهکار هایی را مد نظر داریم که به شما کمک خواهد کرد.

 92. sahel.slv گفت:

  سلام خسته نباشید. ولی موسسه شما که داخل شیراز به من گفتن با تمام هزینه ها سالی ۱۰۰میلیون هزینش میشه

  1. سلام
   برخی هزینه های با توجه به دلار روز و قوانین حاکم بر شرایط پذیرش بیان می شود و نمی توان به صورت دقیق برآن تکیه کرد.

 93. سجاد گفت:

  باسلام.در حال حاضر ارزان ترین کشور جهت تحصیل دندانپزشکی کدام کشور است؟

  1. سلام
   ارزانی در کنار ملاک های دیگری تعیین کننده انتخاب شماست.
   اما اگر صرف ارزانی را در نظر دارید، کشور آلمان تحصیل کاملا رایگان را درکنار مزایای خوبی فراهم می آورد.

 94. صادق گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی ارشد نرم افزار هستم میخواستم بپرسم امکانش هست برای دکتری ای تی در کشور چین درخواست بدم؟
  32 سال سن دارم
  معدل ارشد 14/80
  مدرک زبان ندارم

  1. سلام
   بله می توانید بر برخی دانشگاه های مورد تایید ایران، برای تحصیل دکترا درخواست پذیرش دهید.

 95. سلام رشته فیزیوتراپی به زبان انگلیسی نیاز به مدرک آیلتس نیاز هست؟؟ اگر به مدت یک سال در چین تحصیل کردم بعدش میتوانم برگردم در ایران ادامه تحصیل کنم؟

  1. سلام
   بله داشتن مدرک آیلتس برای اخذ مدرک از دانشگاه های این کشور الزامی است،
   برای بازگشت به ایران می توانید در خواست معادلسازی را به دانشگاه های بین المللی ارائه کنید تا در صورت تایید، شما را پذیرش کنند.

 96. نگار گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه معدل دیپلمم ۱۹/۸۲ و پیش دانشگاهیم هم ۱۸/۱۰ هست. و قبولی رشته زیست مولکولی در دانشگاه دولتی رو دارم.
  با این پیشینه میتونم از دانشگاه های بسیار خوبش پذیرش پزشکی بگیرم؟ و اینکه امکان بورس پزشکی وجود داره؟

  1. سلام تشکر
   قبولی در دانشگاه های مطرح نیازمند تلاش و برآورده کردن پیشنیاز های قبولی است(از جمله: نمرات، سوابق درخشان تحصیلی، مدارک و غیره).
   ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.

 97. مهمان گفت:

  سلام.ببخشيد در هنگام چكاپ پزشكي كه سالانه در چين انجام ميشود،كدام بيماري ها مانع از تحصيل در چين ميشوند؟
  آيا بيماري هاي شخصي مثل فشار خون و …. كه قابل انتقال به ديگران نيستند براي گرفتن ويزا مشكل ايجاد ميكنند؟

  1. سلام
   معمولا بیماری هایی که شیوع زیادی ندارند و به شدت واگیر دار هستند، اما بهتر است این مورد را در سایت سفارت چین بررسی کنید تا دچار سردرگمی و پاسخ اشتباه نشوید.

 98. بهار گفت:

  سلام ، خسته نباشید
  من میخواستم برای پزشکی در کشور چین اقدام کنم
  ۱۹ سالمه با معدل دیپلم ۱۵/۶۰ و معدل پیش دانشگاهی ۱۶/۹۰
  ایا امکان پذیرش من وجود داره ؟

  1. سلام ممنونم
   بله شما می توانید با شرایطتان در برنامه پذیرش دانشجوی پزشکی کشور چین اقدام به در خواست و اخذ پذیرش نمایید.

 99. سلام با دیپلم ریاضی هم میشه برای دندان پزشکی چین اقدام کرد ؟ معدل 19.68

  1. سلام
   بله اما پیش نیاز هایی را دارد که بدین منظور لازم است ما بدانیم، نمرات و سوابق تحصیلی شما چه وضعیتی را دارند.

 100. رحماني گفت:

  سلام سن 19 معدل 18/22 زبان ايلتس7 براي پزشكي كدوم كشور كه هزينه هاش كمتر باشه و الان بايد چكار كنم

  1. سلام
   اگر تنها هزینه تحصیل برای شما ملاک است و مکان خاصی را مد نظر ندارید، ما آلمان را به شما پیشنهاد می کنیم.
   اما سایر کشور های اروپایی و یا حتی چین با اندک هزینه هایی کیفیت های آموزشی بالایی را ارائه می دهند.

 101. sina گفت:

  سلام و خسته نباشيد خدمت شما عزيزات زحمت كش،ايا براي تحصيلِ دندانپزشكي در چين نياز به مدرك زبان و همچنين ازمون ورودي است؟

  1. سلام
   تشکر از شما مخاطب عزیز
   پذیرش دوره های دندان در دانشگاه های چین نیازمند به مدرک زبان انگلیسی است و آزمون ورودی را در برخی دانشگاه ها از شما خواهند گرفت.

 102. سبحان گفت:

  سلام ببخشید من رشتم ریاضیه و معدل دیپلمم ۱۸/۹۹ و معدل پیش دانشگاهی ۱۶/۱.میتونم در چین در رشته ی پزشکی ادامه تحصیل بدم؟

  1. سلام
   بله امکان تحصیل در رشته پزشکی کشور چین برای شما وجود خواهد داشت اما اینکه کدام دانشگاه و چه هزینه ای، باید بر اساس آنچه که شما از مدارکتان به ما ارائه می دهید تصمیم گیری شود.

 103. مهمان گفت:

  سلام خسته نباشید من 18 سال دارم و دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی دارم معدل کتبی دیپلم 16/76 و کل دیپلم 18/47 دارم معدل ترم یک پیشم 18/48 و معدل کل پیش دانشگاهی 17/21 و منظورتون از نداشتن نمره زیر 14 در دروس تخصصی سال سوم وپیش در نمره کل(نمره سال)هست یا صرفا نمره و معدل کتبی ؟من در لیست نمرات کل سال سومم نمره زیر 14 ندارم در نمرات کتبی سال سوم فقط یک نمره زیر 14 دارم و در لیست نمرات کلی پیش دانشگاهی فقط 2 نمره 13 و 13.5 دارم و در لیست نمرات کتبی پیش دانشگاهی یک تبصره تک ماده و یک نمره زیر 14دارم شرایط کلی رو عرض کردم تا همه اطلاعات رو داشته باشید ممنون میشم پاسخ بدهید

  1. سلام
   بله داشتن نمرات بالا در تمام طول مدت تحصیلتان ( دیپلم و پیش دانشگاهی) مد نظر است. باید نمرات خوب تحصیلی خود را در قالب ریز نمرات پیش و دیپلم ارائه دهید.

 104. z.p گفت:

  سلام
  معدل دیپلمم ۱۴.۹۳ هستش بااین معدل امکان تحصیل پزشکی تو چین دارم؟
  تورشته پزشکی تو کدوم کشور بااین معدل میتونم پذیرش داشته باشم؟البته باامکان کار دانشجویی
  ضمنا ۲۵ ساله هستم

  1. سلام
   امکان تحصیل برای شما در دانشگاه های کشور چین وجود دارد اما باید حتما مدارکی را که ما به شما می گوییم مهیا کرده و آماده برای ارائه نگه دارید.
   کشور چین گزینه خوبی برای تحصیل پزشکی است. اما دقت کنید که هرچه زودتر اقدام کنید، به سود شما خواهد بود چراکه محدودیت سن نیز ممکن است ملاک پذیرش واقع شود.

 105. z.p گفت:

  سلام
  معدل دیپلمم ۱۴.۹۳ هستش بااین معدل امکان تحصیل پزشکی تو چین دارم؟
  تورشته پزشکی تو کدوم کشور بااین معدل میتونم پذیرش داشته باشم؟

  1. سلام
   برخی دانشگاه های چین شرط پذیرش را با معدل پایین نیز دارند که البته محدود می باشد.
   بدین منظور شما باید شانس کلی خود را امتحان کنید و در صورت عدم پذیرش، برای آن دسته از دانشگاه ها درخواست دهید.

 106. سلام من دیپلم انسانی دارم خواستم بدونم من کدوم کشور ها میتونم پزشکی بخونم ؟بدون کنکور

  1. سلام
   در حال حاضر ما اکثر کشور ها را برای مشتریانمان اقدام می کنیم و نتایج خوبی نیز به بار نشسته است.
   شما چه شرایط و رشته ای را مد نظر دارید، بفرمایید تا دقیق تر راهنمایی کنیم.

 107. فرحا گفت:

  سلام معدل پیش و ۳ وم دبیرستانم بالای ۱۸ هست و تجربی هستم
  ولی ایلتس ندارم
  من میتونم برای پزشکی بدون کنکور وارد دانشگاه شم؟

  1. سلام
   داشتن مدرک زبان برای قبولی در دانشگاه و تحصیل به زبان بین المللی الزامی است و باید حتی در صورت عدم نیاز به مدرک، در حد محاوره آن زبان را بلد باشید.

 108. فرحان گفت:

  سلام معدل پیش و ۳ وم دبیرستانم بالای ۱۸ هست و تجربی هستم
  ولی ایلتس ندارم
  من میتونم برای پزشکی بدون کنکور وارد دانشگاه شم؟

  1. سلام
   در صورتی که مدارک تحصیلی خود را بتوانید برای دانشگاه های متفاوتی ارسال کنید، همچنین آیلتس را نیز با نمره خوبی اخذ کنید، دانشگاه های متفاوتی با شرایط پذیرش مختلف هستند که شما را برای شروع تحصیلات بپذیرند.

 109. Ali salimi گفت:

  سلام.خسته نباشید.من چند به بهتون تماس گرفتم ولی نتونستم صحبت کنم.اگه اینجا جوابمو بدین ممنون میشم.میخواستم بگم که آیا برای تحصیل در چین حتما زبان انگلیسی باید بلد باشیم؟ یا فقط سال آخر لازمه چینی بخونیم؟ اگه بخواین بعد از دوسال انتقالی بگیریم دیگه لازم نیست چینی بخونیم؟ بعد آیا دانشگاهی میشناسید که فقط زبان انگلیسی کافی باشه؟ممنون.

  1. سلام
   تحصیل در کشور چین هم به زبان چینی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود.
   در صورتی که متقاضی انتقالی باشید، باید شرایط را بر اساس دانشگاه مقصد بسنجید.

 110. Ali salimi گفت:

  سلام.خسته نباشید میخواستم بدونم.ایا برای تحصیل در چین باید حتما زبان چینی بلد بود؟ایا کشور هایی ر میشناسید که تنها یادگرفتن زبان انگلیسی کافی باشه؟ممنون.چند بار تماس گرفتم نتونستم صحبت کنم.اگه لطف کنید همینجا جوابمو بدید ممنون میشم

  1. سلام
   هستند دانشگاه هایی که تحصیل را به زبان انگلیسی با کیفیت مطلوبی ارائه می دهند و میتوانید برای دوره های انگلیسی زبان، طبق شرایط اعلامی، ثبت نام کنید.

 111. زاگروس گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من معدل سومم 17.87 و معدل پیش دانشگاهیم 15.40 است
  سال سوم نمراتم بالای 16 است اما پبش دانشگاهی نمره ی کمتر از 14 دارم شانسی هست بتونم پذیرش بگیرم در رشته دندان پزشکی یا پزشکی؟

  1. سلام
   ملاک پذیرش داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی است که در مرحله دوم ریز نمرات مورد بررسی واقع می شود. دانشگاه هایی هستند که نمزات معدل پایین را نیز براساس شرایطی پذیرش می کنند.

 112. سلام.فقط شرط معدل کافیه و یا چهار درس تخصصی برای پیش دانشگاهی رشته تجربی هم شرط نمره داره؟

  1. سلام
   هر دو در روند پذیرش تاثیر گذار هستند و هر یک به نوعی اما داشتن نمرات بالاتر، می توانید حوزه انتخاب شما را در میان دانشگاه ها گسترده تر کند.

 113. سلام چنانچه معدل پیش دانشگاهی به حد مورد نیاز نرسه میشه در دانشگاه سان یات سن گوانگجو جهت تحصیل دندانپزشگی تحصیلات از کالج شروع بشه
  ممنون

  1. سلام
   برخی دانشگاه های چین هستند که تحصیل با نمرات پایین معدل را نیز به دانشجویان ایران ارائه می دهند و پذیرش را صدور می کنند.

 114. با سلام
  حداقل معدل جهت دندانپزشکی دانشگاه سان یات سن چقدره واگه پایین باشه میشه از کالج شروع کرد البته رشته دندانپزشکی

  1. سلام
   حداقل معدل مورد پذیرش در دانشگاه های چین عموما 15 است که حتی اگر پایین تر هم باشد، دانشگاه های دیگری با هزینه های متفاوت تر وجود دارند تا بتوانید تحصیل کنید.

 115. با سلام
  من کارشناسی ارشد زیست شناسی از دانشگاه های دولتی را دارم و دارای یک مقاله ISI می باشم. 31 سال سن دارمخواستم بدونم با شرایط من امکان فاند کامل برای تحصیل پزشکی در چین وجود دارد؟
  با سپاس

  1. سلام
   امکان درخواست اخذ بورسیه تحصیلی برای شما وجود خواهد داشت تنها به شرط اینکه سوابق و رزومه متقاعد کننده ای مبنی بر موفقیت درخشان خود در دوره های تحصیلی گذشته ، ارائه دهید.

 116. سلام و درود 17 سال سن دار دارم و خواستم بدونم اگه دو اختراع داشته باشی و مقاله هم داشته باشی از نظر رزومه قوی باشی اما معدل سال اخرت 16 باشه امکان بورس پزشکی هست
  سپاس

  1. سلام وقت شما بخیر
   اخذ بورس تحصیلی با داشتن مدارک و شرایط شاخص، نیاز به مکاتبات اداره رسمی و پیگیر دارد تا به نتیجه برسد.
   شرایط خود را دقیق تر بفرمائید تا راهنمایی کاربردی ارائه کنیم.

 117. مهمان گفت:

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید من معدلم ۱۴ هست و قصد تحصیل در رشته ی دندان پزشکی در چین را دارم.. برای معدل امکان پذیرش وجود داره؟
  و هزینه ی زندگی و تحصیل به طور تقریبی چقدر میشه به دلار؟؟
  ایا صحت داره سالی ۱۰.۰۰۰ دلار هزینه داره چین درس خواندن؟؟

  1. با سلام
   با معدل مذکور نمی توانید در رشته دندان پزشکی چین تحصیل نمایید.
   هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی چین سالیانه حدود 6 تا 7 هزار دلار و هزینه زندگی، ماهیانه حدود 500 تا 600 دلار خواهد بود.

 118. مهمان گفت:

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید من معدلم ۱۴ هست و قصد تحصیل در رشته ی دندان پزشکی در چین را دارم.. برای معدل امکان پذیرش وجود داره؟
  و هزینه ی زندگی و تحصیل به طور تقریبی چقدر میشه به دلار؟؟
  ایا صحت داره سالی ۱۰.۰۰۰ دلار هزینه داره چین درس خواندن؟؟

  1. سلام
   بله با شرایطی که ما مد نظر داریم می توانید با این معدل مورد پذیرش واقع شوید.
   هزینه های زندگی و تحصیل برای کشور هدف شما بستگی به مواردی همچون شیوه زندگی و هزینه ها و نوع دانشگاه و شهریه آن بستگی دارد.

 119. محمد ف گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده ۱۹ سالمه با معدل دیپلم ۱۷/۶۰ و معدل پیش 13/70 . من با این شرایطم کدوم کشور رو برای خوندن پزشکی انتخاب کنم بهتره؟ چه کشور هایی هزینه های کمتری برای تحصیل دارن که من بتونم در اونجا تحصیل کنم؟

  1. سلام
   در انتخاب کشور ملاک های متعددی مورد سنجش قرار می گیرد که اولین آنها، هزینه است.
   از لحاظ هزینه در ابتدای لیست، نام کشور آلمان می درخشد چرا که هزینه های تحصیل در آلمان رایگان است.

 120. با سلام و خسته نباشید
  می خواستم بدونم در کالج دانشگاه های چین (مثل دانشگاه تونگجی) ابا واحد دانشگاهی هم تدریس میشود؟
  خیلی ضروریه این مطلب برام … اگه میشه جواب بدین

  1. سلام
   در کالج های چین دروس مربوط به دوره های پیش از دانشگاه ارائه می شود و فرد را برای دوره های دانشگاهی آماده می کنند.

 121. محسن گفت:

  باسلام

  ایا برای تحصیل در رشته دندان پزشکی در چین با دیپلم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی میشود اقدام کرد

  ایا کشور دیگه هم هست که شرایط ان مثل چین باشد
  ۱ بدون ازمون ورودی
  ۲ بدون مدرک زبان
  ۳ مورد تایید وزارت علوم

  1. سلام
   می توانید با رشته ریاضی جهت تحصیل این رشته اقدام کنید.
   اما باید دوره های پیش نیاز رشته پزشکی را بگذرانید.

 122. سلام خسته نباشید من میخواستم دندان پزشکی بخونم ۲۵سالمه بینه روسیه و چین نمیدونم کدوم‌ انتخاب کنم از نظر مالی زیاد مشکل ندارم بیشتر دغده ام اینه که بتونم راحتر باشمو واسه انتقالی راحت انتقالی بگیرم مدرک زبان هم ندارم نظرم رویه روسیه بوده ولی زبان روسی یکی از چالش هام شده چون ایران انگلیسی رو قبول نداره خواستم نظر شما رو بدونم هم از لحاظ هزینه کمتر هم سطح دوتا کشور توی تدریس کدوم کشورو انتخاب کنم که از همه مظر بهتر باشه تقریبا
  فقط لطفا جوابمو بدید من چند بار تماس گرفتم همیشه خطا مشغوله همینجا ممنون میشم پاسخ کامل بدید

  1. سلام وقت شما بخیر
   کشور چین در حال حاضر گزینه های خوبی را طبق اهداف شما ارائه می دهد.

 123. سلام خسته نباشید من میخواستم دندان پزشکی بخونم ۲۵سالمه معدل دیپلم و پیشم ۱۳ با ای معدل میتونید واسم پذیرش بگیرید ؟ واسه انتقال به ایران دیپلم جدید خواهم گرفت.بینه روسیه و چین نمیدونم کدوم‌ انتخاب کنم از نظر مالی زیاد مشکل ندارم بیشتر دغده ام اینه که بتونم راحتر باشمو واسه انتقالی راحت انتقالی بگیرم مدرک زبان هم ندارم نظرم رویه روسیه بوده ولی زبان روسی یکی از چالش هام شده چون ایران انگلیسی رو قبول نداره خواستم نظر شما رو بدونم هم از لحاظ هزینه کمتر هم سطح دوتا کشور توی تدریس کدوم کشورو انتخاب کنم که از همه مظر بهتر باشه تقریبا
  فقط لطفا جوابمو بدید من چند بار تماس گرفتم همیشه خطا مشغوله همینجا ممنون میشم پاسخ کامل بدید

  1. با سلام
   نگرانی شما از زبان روسی کاملا بی دلیل است چراکه اگر برای کشور چین، با زبان پیچیده و متفاوتش هم اقدام کنید، پس از مدتی زبان چینی را یاد خواهید گرفت؛ در حالی که زبان روسی تشابهات بیشتری با زبان انگلیسی و خانواده ی زبان های اسلاوی دارد در حالی که زبان چینی ریشه و پیشنه و عباراتی نا آشنا برای شما خواهد داشت؛ شما به جز تحصیل در کشور مقصدتان میخواهید زندگی کنید.
   به این موضوع باید توجه داشته باشید که معدل شما برای دانشگاه های چین، قابل قبول نیست.
   شما همچنین می توانید برای تحصیل رایگان کشور فرانسه اقدام نمایید.
   کشورهایی مثل ترکیه و فیلیپین هم هزینه های کم و رنکینگ بالای دانشگاهی و تدریس به زبان انگلیسی را دارا می باشند.

 124. با سلام
  شرط معدل در دانشگاه های چین لحاظ میشود.

 125. سلام‌ با مطالعه ی سایت جهت ادامه تحصیل پزشکی درچین و باتوجه به جوابیه مشاورتون در به دوستان من دچاردوگانگی شدم که نهایتاتوسایت گفتین بدون شرط معدل ولی در جواب دیدم که مشاورگفته بودن شرط معدل بالای ۱۵ و دروس اختصاصی بالای ۱۴ لطفا راهنمایی بفرمایین که کدوم صحیح ؟ و ایا امکان داره که دانشگاه پردیس چین بدون شرط معدل وارد دانشگاه جهت رشته پزشکی شد؟

  1. سلام ملاحظه بفرمایید که پاسخ مشاورین ما به شرایط مختلف افراد، متفاوت است و هر شخص بنابر توانایی و مدارکش بررسی می گردد.
   در صورتی که دانشگاهی آزمون ورودی داشته باشد و در این آزمون افرادی با یکدیگر نمرات یکسان را اخذ کنند، دانشگاه برای پذیرش به سراغ شرط معدل خواهد رفت.
   اما در شرایط کلی نیز دانشگاه هایی هستند که تنها شرط معدل را ملاک قرار می دهند.

 126. سلام وقت بخیر جناب راجب تحصیل در رشته پزشکی چین من الان با توجه به مطالب ارائه شده دچار سردرگمی شدم تو سایت عنوان شده بدون شرط معدل و راجب شرط نمره ی بالای ۱۵هیچ بحثی نشده ولی الان در جواب یکی از دوستان هم شرط معدل هم نمرات دروس اصلی۱۴ فرمودین .نهایتا راهنمایی بفرمایین شرط معدل داره یا نه ؟و یا احیانا اگه بعضی از دانشگاههای چین شرط معدل نداره بفرمایین.ممنون

  1. سلام
   برخی از دانشگاه های این کشور شرط معدل دارند و برخی دیگر از این قاعده مستثنی بوده و تنها بر اساس آزمون ورودی دانشجو را می پذیرند.

 127. سحر گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه دیپلم تجربی با معدل ۱۹.۰۳ و پیش دانشگاهی ۱۶ هستم میخواستم ببینم امکانش هست واسه دندان پزشکی چین اقدام کنم؟ شرایطش و میزان هزینش چطوره مدرک زبان هم لازم داره حتما؟ ایران مدرکشو قبول داره یا ن؟ و اینکه من مشهد هستم میتونم از طریق موسسه شما اقدام کنم؟

  1. سلام
   بله امکان تحصیل برای شما وجود دارد.
   دانشگاه های زیادی از چین مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند، اما میزان شهریه و قبولی شما به دانشگاه و شرایط خودتان بستگی دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه همکاری، بهتر است با شماره های موجود در این وبسایت تماس بگیرید.

 128. با سلام
  میخاستم بدونم که آیا برای رشته دندانپزشکی پیش نیاز خاصی لازم است یا نه؟و همچنین محدودیت سنی هم دارند دانشگاههاای چین؟

  1. سلام
   بعنوان پیشنیاز، داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات، الزامی است.
   محدودیت سنی هم تا 24 سالگی برای مقطع کارشناسی مجاز است.
   بهتر است شرایط دقیق را برای از دست نرفتن وقت و شانس پذیرشتان، از دانشگاه مقصد از طریق وبسایت، بخوانید.

 129. ميلاد گفت:

  سللم
  خسته نباشيد
  ميخواستم بين روسيه و چين يكي رو انتخاب كنم
  توي توضيحات فرمودين چين شرط معدل نداره
  ازمون نداره
  و مدرك زبان هم نميخواد
  و به راحتي وارد دانشگاه پزشكي ميشي
  اين اوكيه ؟

  1. با سلام
   بهتر است این معیار ها را برای انتخاب دانشگاه مقصد خود قرار ندهید ؛ چراکه بسیاری از دانشگاه های کشورهای مختلف این شرایط را دارند و گرفتن پذیرش بسیاری از دانشگاه ها آسان است.

 130. با سلام
  بنده متولد 66 هستم (31 ساله)
  دیپلم فنی کامپیوتر دارم
  متاهل هستم
  مدرک زبان ندارم
  100 میلیون پول دارم
  آیا می توانم در رشته دندانپزشکی در خارج کشور ادامه تحصیل بدهم ؟
  چه کشوری برای من بهتر است ؟
  و اینکه اگر دندانپزشکی نمی شود، چه رشته ای را پیشنهاد میکنید با بازار کار خوب

  1. سلام
   برای تحصیل رشته پزشکی رعایت الزامات و پیش شرط های تحصیل هر دانشگاه اجباری است اما برخی دانشگاه ها نیز تنها ملاک پذیرششان وضعیت دانشجو است که برای هیچ گزینه سنی، محدودیت ایجاد نمیکنند.

 131. حسن گفت:

  سلام ایا با معدل دیپلم 12 میشه دندون پزشکی چین خوند؟؟

  1. سلام
   برخی دانشگاه های چین هستند که پذیرش بدون شرط معدل بالا را در دستور کار دارند، شما نیز می توانید از این فرصت های استثنایی استفاده کرده و مشغول تحصیل شوید.

 132. فائزه گفت:

  سلام….ببخشید میخواستم بپرسم با دیپلم فنی هم میشه برای دندانپزشکی یا داروسازی و یا پزشکی اقدام کرد؟ آیا برای تجصیل در این سه رشته در کشور هایی که هزینه ی تحصیل زیاد نباشد مثل چین و هند حتما باید دیپلم تجربی داشت؟

  1. سلام
   در صورتی که دانشگاه مورد نظر شرایط خاصی را مد نظر قرار ندهد، می توانیم راهکار های موجود را به کار ببندیم تا شما نیز پذیرش شوید.

 133. حسن گفت:

  سلام معدل زیر 14 برای دندونپزشکی چین مورد قبول نیس یا راهی وجود داره؟

  1. سلام
   بله ما در موسسه راهکار هایی را تدوین کرده ایم که با معدل زیر 15 نیز می توانید در چین مشغول به تحصیل شوید.

 134. سلام ترم دوم ارشد برقم واسه خوندن پزشکی در چین راهنماییم کنید

  1. سلام
   مدارک و سوابق تحصیلی خود را برای ارسال کنید تا بررسی های لازم در چارچوب شروط پذیرش دانشگاه به شما اطلاع رسانی شود.

 135. دلارام گفت:

  سلام
  خسته نباشید بنده 27 ساله ارشد میکروبیولوژی هستم با معدل 18 . ایا امکان اینکه پزشکی یا دندانپزشکی در چین بخوانم وجود دارد؟
  امکان بورسیه هس؟
  در غیر اینصورت هزینه چقد میشه؟

  1. سلام
   بله شما میتوانید در رشته مرتبط خود در دانشگاه های پزشکی معتبر چین اقدام به اخذ مدرک نمائید.
   بورسیه تحصیلی معمولا در مقاطع بالاتر از ارشد ارائه می شود.

 136. سلام وقتتون ب خیر من ۲۹ سالمه و مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی دارم و معدل هم کارشناسی هم دیپلم تجربیم متاسفانه پایینه و حدود ۱۳.۷۵ ؛ میخواستم بدونم با این شرایط معدل و سن میتونم واسه تحصیل دندانپزشکی تو چین ویزا بگیرم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید و جواب بدید ک اگه اره کارامون رو انجام بدیم واسه مهر ماه بتونیم پذیرش بگیریم البته ۷ سال هم سابقه کار رسمی مرتبط با رشته م رو دارم

  1. سلام
   سن شم برای تحصیل در مقطع کارشناسی اندکی زیاد است و باید شرایط کلی شما با قوانین پذیرش دانشگاه بررسی گردد.
   شما می توانید از طریق متخصصین ما اقدام به دادن درخواست کنید، دقت کنید که شاید این امکان نیز برای شما فراهم باشد که با توجه به پیشینه شغلی که دارید، بتوانید در کنار کار، تحصیل نیز داشته باشید.

 137. عطیه گفت:

  سلام ببخشیدبرای همه دانشگاهای چین یا بهتر بگم برای دانشگاه های خوبش باید مدرک زبان داشته باشیم؟چه مدرکی دقیقا؟

  1. سلام
   بله داشتن مدرک زبان از الزامات پذیرش است چرا که تحصیل به زبان انگلیسی انجان می پذیرد.

 138. hosein pki گفت:

  سلام خسته نباشید
  اینکه باید معدل بالای 15 و نمرات دروس اصلی بالای 14 باشه,منظورتون معدل کتبی و نمره کتبی دروس امتحان نهایی هس یا معدل کل و نمره قبولی که همون نمره میانگین نوبت اول و دوم هس؟

  1. منظور معدل دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد که ریز نمرات آن نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

 139. سلام.
  من نمرات دیپلم خوبی دارم، اما نمرات پیش دانشگاهیم پایینه، شانسی برای پذیرفته شدن دارم? ضمنا آیلتس 7 هم دارم، میتونه تاثیری داشته باشه?

  1. سلام
   قبولی در برخی دانشگاه های چین بر اساس آزمون نیز صورت می گیرد که در صورت قبولی در آزمون، نمرات شما نادیده گرفته خواهد شد.

 140. حسین گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده دیپلم تجربی دارم و در مدارس سمپاد تحصیل کرده ام و امسال کنکور میدم
  می تونم بعد از کنکور پزشکی در چین ثبت نام کنم یا اینکه تا اون زمان مهلت ثبت نام تموم میشه؟
  در ضمن از اونجا که من در سال سوم مریض بودم نتونستم داخل زیست و ریاضی نمرات خوبی رو بگیرم و کمتر از 14 شد، اما معدلم بالای 15 است. آیا نیاز هست برای افزایش نمره امتحان بدم؟!!!!
  و در آخر اینکه اگر با شما تماس بگیرم تمام کارها رو برای فرستادن من انجام میدید؟
  با تشکر

  1. سلام
   پذیرش دانشجو در دو نوبت سپتامبر و می صورت می گیرد که می توانید بسته به شرایطی که مشاورین ما در اختیار شما قرار می دهند، تصمیم به ثبت نام بگیرید.
   در صورتی که دانشگاه نمرات شما را قبول نکند، می توانیم با سایر روش های اخذ پذیرش نیز شما را آشنا کنیم.

 141. سلام خسته نباشيد
  ببخشيد ميخاستم بدونم اگه يكي يا دوتا از درس هاي تخصصي كمتر از 14 باشد و معدل بالاي 15 نميشه توي چين دندانپزشكي خوند؟؟؟؟

  1. سلام
   برای بررسی های دقیق نمرات و سوابق تحصیلی تان می توانید مدارک + ریز نمرات خود را برای مشاورین ما ارسال نمایید تا بررسی های لازم را برای شما انجام دهند.

 142. با سلام منظور از دروس تخصصی برای کشور چین کدوم دروسه که میگن بالای 14 باشه

  1. سلام
   دروس تخصصی برای رشته پزشکی شامل: ریاضی، فیزیک، زیست و شیمی می شود که در اینجا ذکر شده است.

 143. محمدی گفت:

  سلام من کارشناسی ی رشته مهندسی دارم سربازیم ندارم دیپلمم ریاضی فیزیک بوده و معدلم هم دبیرستان هم دانشگاه بالای ۱۸ میباد سنم هم ۲۵ خواستم ببینم میتونم برای پزشکی اقدام کنم برای چین؟شرایط طوری هست ک من ۳۰ میلیون پول ببرم و بقیش اونجا کار کنم ؟

  1. سلام
   شما میتوانید اقدام کنید اما به منظور تامین هزینه ها نیز باید عرض کنیم که شرایط کاری دانشجویی شما در آنجا به نحوی است که اجازه کار آزادانه را ندارید و تنها می توانید ساعات محدودی از روز را به کار مشغول شوید.
   که این نوع کار کردن، تنها بخشی از هزینه های شما را پوشش می دهد.

 144. ط گفت:

  سلام خسته نباشید من در ایران دانشجوی زبان چینی هستم و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی من ریاضی هست و نمره ی معدل من واقعا پایین می باشد با این حال برای من امکان این وجود دارد که از دانشگاه پکن برای رشته ی پزشکی پذیرش بگیرم؟

  1. سلام
   در صورتی که بتوانید صلاحیت های تحصیلی خود را نشان دهید، موفق به اخذ پذیرش خواهید شد.
   بدین منظور کافی است رزومه های تحصیلی خود را ترجمه شده برای دانشگاه های مقصد بفرستید.

 145. سلام
  ببخشيد يه سوال ديگه
  اگه درسي رو تك ماده زده باشيم مشكلي نداره براي دندانپزشكي چين يعني به مشكل ك برنميخوريم؟

  1. سلام
   این مبحث در هنگام بررسی و امکان سنجی توانایی و مدارک شما با دانشگاه هدف قابل تخمین است.
   بنابراین بهتر است تا مدارک و سوابق تحصیلی خود را برای ما ارسال نمایید تا مورد بررسی قرار بگیرند و نتایج را به شما اطلاع دهیم.

 146. سلام خسته نباشيد
  ببخشيد من ديپلم فني و پيش دانشگاهي تجربي دارم ميخواستم بدونم ميتونم دندانپزشكي چين بخونم؟؟

  1. با سلام
   بله این امکان قابل بررسی و حل است.

 147. سمانه گفت:

  سلام خسته نباشید. خواستم بدونم اینکه میگن برای تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی چین باید تمامی دورس تخصصی دبیرستان بالای 14باشه حقیقت داره؟:و اینکه ب صورت تقریبی هزینه سالیانه ارزان ترین دانشگاه پزشکی چین حدودا چقدره؟؟ممنونم از پاسخگویی

  1. با سلام
   دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی و یا ریاضی با معدل بالاتر از 15 و نمرات دروس اصلی بالای 14 در سالهای سوم و پیش دانشگاهی.
   تسلط به زبان انگلیسی در حد آیلتس 5.5
   هزینه تحصیلی دانشگاه هم حدودا 6000 تا 7000 دلار در سال.

 148. رها راد گفت:

  سلام میخواستم بدونم دانشگاه های روسیه از لحاظ علمی برترند یا چین و برای رفتن به کانادا یا آمریکا در تخصص مدرک روسیه یا چین مورد قبول است؟

  1. با سلام
   سوال ضعیف است.
   برای تحصیل در چه رشته ای؟ چه گرایشی؟
   ابتدا شما تصمیم بگیرید برای تخصص میخواهید به آمریکا تشریف ببرید یا کانادا؟(متفاوت است)

   ولی در هرصورت عرض میکنم یک کشور را انتخاب کنید(کشور مورد علاقه ی خود) و تمام تحصیلات خود را در آنجا تکمیل کنید.

 149. مهمان گفت:

  سلام و حسته نباشید این سوال رو خدمتتون داشتم که بدون مدرک زبان تو کدوم دانشگاه ها میشه ادامه تحصیل داد و کدوم یکیشون رشته های پزشکی و دندانپزشکی رو با کمتزین هزینه ارایه میدن؟

  1. سلام و سلامت باشید
   ترکیه و چین قیمت های پایین تر دارند.
   در اوکراین و گرجستان هم هزینه های تحصیل پزشکی و دندان پزشکی پایین است ولی مدارک آنها مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد.

 150. مهمان گفت:

  سلام و خسته نباشید این سوال رو خدممتون داشتم که آیا امکان پذیرش تو کدوم دانشگاه ها میشه ادامه تحصیل داد و کدامیک از این دانشگاه ها پزشکی و دندانپزشکی رو با کمترین هزینه ارایه میدن؟

  1. با سلام و احترام
   این سوال پاسخ داده شده است.

 151. سلام .وقت بخیر هزینه کلی سالی چقدر میشه؟

  1. سلام
   هزینه های کلی بسته به دانشگاه انتخابی و همچنین شرایط زندگی شما از نظر نوع اقامت و هزینه های روزمره خواهد داشت.

 152. سلام من در دانشگاهneu قبرس دندانپزشکی میخونم امکان انتقالی به دانشگاه چین هست؟

  1. سلام
   باید شرایط پذیرش دانشگاه مد نظر را بدانیم تا بررسی های لازم را انجام دهیم.
   برخی دانشگاه های کشور چین دانشجوی خارجی انتقالی را نمی پذیرند و پذیرش در آنها محدود است.

 153. شیدا گفت:

  سلام ببخشید،من معدلم ۱۳،۷۵ئه ،میخواستم برای چین اقدام کنم،گفتن شرط معدل داره؛برای دندانپزشکی،میخواستم ببینم باید یه سری دروس و معدل بالا باشه یا نه فرقی نمیکنه و محدودیتی نداره

  1. سلام
   برای تحصیل در کشور چین انتخاب های گسترده ای وجود دارد که پیش روی شماست، بسته به شرایط و مدارک موجود شما خواهید توانست دانشگاه مطلوب را انتخاب کرده و اقدام به درخواست پذیرش با آزمون و یا بدون آزمون و شرط معدل کنید.

 154. محمد گفت:

  سلام. من فوق لیسانس فیزیک دارم و 40 سال سن دارم، آیا امکان تحصیل من در دندانپزشکی در چین وجود دارد؟ ممنون از پاسخ شما

  1. با سلام
   خیر، در کشور چین محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی و دندان وجود دارد. معمولا تا ۳۱ سالگی امکان اخذ پذیرش ممکن است.

   1. محمد گفت:

    سلام. با توجه به اینکه سن من 40 سال است و کارمند آموزش و پرورش هستم،آیا امکان تحصیل من در دندانپزشکی در روسیه که شرط سن گویا ندارد هموار است؟اصولا شانس تحصیل من در چه کشورهایی وجود دارد؟ ممنون از پاسخگویی شما.

    1. سلام
     باتوجه به محدودیت سنی از جانب سفارت ها، شما می توانید با ارائه مدارک و رزومه تحصیلی و کاری خود به مشاورین ما در موسسه شیراز و تهران، امکان سنجی های لازم را انجام دهید.

 155. علی ش گفت:

  سلام
  من دارای معدل دیپلم ۱۳ هستم آیا شرایط پذیرش در دانشگاهای چین را دارا هستم؟
  با تشکر

  1. سلام
   بله ، کشور چین گزینه های زیادی را پیشروی شما می گذارد تا بتوانید در سطح خودتان تحصیل کنید.

 156. اطلس گفت:

  سلام می خاستم بدونم اونجا شرط معدل داره معدل باید چند باشه؟

  1. سلام
   شرایط پذیرش دانشگاه های مختلف کشور چین برای رشته های گوناگون متفاوت است و بنا به انتخاب شما برای رشته تحصیلی مشخص می شود.
   برخی دانشگاه های با آزمون و برخی دیگر بدون آزمون پذیرش را انجام می دهند.

 157. سلام ،ببخشید بعد مدتی تحصیل در چین میشه برگشت به ایران و در پردیس ایران تحصیل کرد ؟

  1. با سلام
   بله، امکان انتقالی از دانشگاه های چین به دانشگاه های پزشکی ایران وجود دارد.

 158. سحر پ گفت:

  سلام،برای سنجش آیا فقط نمرات ترم دوم هر درس ملاک هست یا میانگین ترم اول و دوم؟و اینکه اکه از سال سوم دبیرستان نمره ی زیست و ریاضی زیر 14 ولی بالای 12 داشته باشیم
  دیگه اصلا برای دندونپزشکی قبول نمیشیم؟

  1. سلام
   ملاک عمل، نمرات آخرین مقطع تحصیلی و مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی است.

 159. وحتي اگركشور ديگه اي سراغ داريد باهزينه پايين لطفا من رو راهنمايي كنيد
  ممنونم

 160. سلام
  وقت بخير
  من كارشناسي بيهوشي هستم ٢٥سال سن .
  براي اقدام دانشگاه چين چه مداركي نياز هست؟
  و چه رشته هايي ميتونم ادامه تحصيل بدم در مقاطع بالاتر ؟
  ايا ميتونم پزشكي بخونم؟يا داروسازي؟

  1. با سلام
   بله می توانید اقدام فرمایید، مدارک تحصیلی و برای برخی دانشگاه ها مدرک زبان لازم است.

 161. سلام میخواستم بدونم دانش آموزی که امسال کنکور داده و تو رشته های پزشکی قبول نشده میتونه برای تحصیل در رشته پزشکی در چین اقدام کنه؟ممنون

  1. با سلام
   بله میتوانید، قبولی پزشکی چین ارتباطی به قبولی کنکور ایران ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *