تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

این مقاله در رابطه با یافتن یک برنامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک به شما کمک خواهد کرد. اگر شما علاقه زیادی به کمک به دیگران به خصوص در زمان ناراحتی و مریضی آنها دارید، شما باید حرفه ی پزشکی را به عنوان رشته و کار آینده خود انتخاب کنید. این رشته یک رشته جالب توجه است، یک حرفه در زمینه پزشکی نه تنها اجازه می دهد تا شما به دیگران خدمت کنید بلکه منجر می شود شما یک معامله کاملا حرفه ای و خوب برای به چالش کشیدن زندگی خود انجام دهید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

اگر شما مایل به تحصیل در دوره های پزشکی و یا دندانپزشکی کالج ها و دانشگاه ها بلژیک هستید، شما باید یک مدرک معتبر از اتمام دبیرستان داشته باشید. شما همچنین باید سنی بالاتر از 18 سال را برای شرکت در این دوره داشته باشید. جالب است توجه داشته باشید که برای شرکت و ارسال درخواست در دوره مورد نظر خود، شما باید در دروس زیست شناسی، فیزیک و شیمی در دوره قبلی خود نمرات عالی کسب کرده باشید. نمره خوب در چنین دروسی به شما تا حدی کمک می کند تا در اولویت پذیرش دانشگاه های بلژیک قرار گیرید. با این حال، آشکار است که دارندگان مدارک خاص نمیتوانند در دوره های خاص پزشکی و دندانپزشکی پذیرفته شوند. از این رو، دانستن جزئیات الزامات دوره های مختلف و کالج ها یا دانشگاه مختلف به شما در گرفتن پذیرش کمک خواهد کرد، قبل از اقدام برای اخذ پذیرش قوانین و مقررات دانشگاه و دوره مورد نظر را در سایت دانشگاه مورد نظر مطالعه فرمایید.

شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به بلژیک به صورت تضمینی با مشاورین ما در تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید. موسسه مهاجرت به بلژیک برگزیده اصطهباناتی در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

وضعیت دانشجویان خارجی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد پزشکی و دندان پزشکی، در بلژیک، دانش آموزان باید یک مدرک لیسانس داشته باشد و در آزمون ECTS  باید حداقل امتیاز 180  را به دست آورده باشد. اگر شما دانشجوی سال آخر لیسانس هستند، شما نیز ممکن است در شرایط خاصی بتوانید برای اخذ پذیرش در دوره کارشناسی ارشد اقدام کنید. با این حال، شما باید برای تکمیل گرفتن مدرک لیسانس قبل از آغاز دوره بایستی اقدام کنید. جدای از این، شما مجبور به رعایت و دارا بودن همه موارد کنسرسیوم AFEPA هستید، به طوری که دانشجویان بایستی هر درس مربوطه را در زمان مقرر تکمیل کند. علاوه بر این، به دنبال کارشناسی ارشد در دوره هایمختلف در بلژیک، دانش آموزان باید صلاحیت شفاهی و کتبی بسیار عالی در زبان انگلیسی را داشته باشد که یکی از الزامات اخذ پذیرش در این دوره نیز می باشد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های بلژیک معمولا وابسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی بلژیک بسیار بالاتر است.

 مهارت زبان تحصیل پزشکی در بلژیک

جالب است توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها دوره زبان اسپانیایی و فرانسوی را برای تحصیل در بلژیک ارائه میکنند. اگر شما از یک کشور اسپانیایی و فرانسوی نیستید، باید مدرک یکی از این دو زبان را بسته به دوره نتخابی خود به دست آورید سطح آستانه  1 Bو سطح B DELF به ترتیب است میزان بهره وری زبان شما را اثبات می­کند. در صورتی که شما تصمیم گرفتند در دوره هایی با زبان انگلیسی شرکت کنید ، شما باید حداقل 550 امتیاز در نسخه کاغذی، 213 امتیاز در نسخه رایانه ای و 79 امتیاز در نسخه اینترنتی آزمون TOEFL را کسب کنید. این امتیازات یا نمره ها حداقل نمره مورد نیاز برای شرکت در برنامه های پزشکی و دندانپزشکی در موسسات پیشرو بلژیک می باشد. نمره 6 آزمونIELTS  نیز برای پذیرش در این دوره ها مورد قبول است.

شرایط تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. تحصیل پزشکی در بلژیک بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است زبان تحصیل در این کشور به زبان اسپانیایی و فرانسوی و انگلیسی می باشد.

مدرک زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

ارائه مدارک زیر برای پذیرش در دوره های پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک الزامی است:

جستجو آنلاین برای پیدا کردن کالج پیشرو که یادگیری شما را تسهیل کند، دوره مورد نظر خود را که میدانید میتوانید از تحصیل در آن لذت ببرید و زندگی حرفه ای بسیار عالی در آینده داشته باشید انتخاب کنید. شما می توانید به صورت آنلاین در سایت دانشگاه های مختلف بگردید و برنامه ای مناسب ارائه شده توسط موسسه قابل اعتماد پیدا کنید. درخواست خود را به دفتر دولتی برای تصویب ارسال کنید. شما باید همراه با درخواست مدرک دوره های قبلی خود را همراه با رزومه عکس دار خود، مدرک زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا هلندی، همراه با فرم درخواست خود ارسال کنید. فراموش نکنید که برای دریافت ویزای و یا کارت هویت در زمان مقرر به مقامات مربوطه مراجعه کنید.

در سیستم آموزش و پرورش بلژیک ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های بلژیک با یکدیگر متفاوت باشند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک در دانشگاه های پزشکی تایید وزارت علوم این کشور امکانپذیر است.  مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی بین المللی که سن آنها کمتر از 18 سال می باشد موجود است.

دوره های چند منظوره

شما می توانید چندین کالج و دانشگاه در بلژیک برای اخذ گواهی های گسترده ای از دیپلم گرفته تا کارشناسی ارشد و دکتری در سراسر بلژیک پیدا کنید. شما همچنین می توانید طیف گسترده ای از برنامه های چند منظوره شامل دوره های پیشرفته دندانپزشکی و علوم بهداشت دهان و تناسب اندام فیزیکی یا آموزش و پرورش احیا و درمانی حرفه، خدمات بهداشتی و کمک های پزشکی، بهداشت، علوم تغذیه، پزشکی (MD) و بسیاری از دوره های لذت بخش جهت تحصیل را در بلژیک بیابید. سطح علمی دانشگاه های بلژیک با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان در بلژیک برای شما امکان پذیر میگردد.

معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند.

هزینه و شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

هزینه های دوره های پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک تا حد زیادی بر اساس ملیت دانش آموزان متفاوت است. در اغلب موارد، البته هزینه استاندارد برای یک دانشجوی اروپایی در حدود 835 یورو در هر سال است در حالی که این هزینه برای یک دانشجوی بین المللی معمولا در حدود € 1923 تا 3845 € در هر سال، به ترتیب برای کشورهای در حال توسعه و کشورهای صنعتی تغییر است. به غیر از هزینه دوره شما هزینه های دیگر بین € 550 و 650 € در هر ماه، بر اساس استاندارد زندگی خود برای زندگی در بلژیک دارید.

هزینه زندگی دانشجویی دربلژیک یکی از موارد مهمی است که تعیین کننده روند مهاجرت به یک کشور می باشد. بنابراین قبل از اقدام در رابطه با آن تحقیقات لازم را به عمل آورید.

چشم انداز شغلی پزشکی در بلژیک

حرفه پزشکی یکی از مرفه ترین مشاغل در سراسر جهان است. در سالهای اخیر، به عنوان یکی از مهمترین صنایع در تمامی کشورها در نظر گرفته می شود.

راه های متعددی شرایط مهاجرت به بلژیک وجود دارد. مهاجرت تحصیلی به بلژیک و اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد یکی از برترین روش های می باشد.

در انتهای این مقاله لازم به ذکر است موسسه حقوقی اعزام دانشجو به بلژیک برگزیده اصطهباناتی جزو بهترین موسسات حقوقی کشور در این زمینه آماده خدمات رسانی حضوری و تلفنی به شما هم میهنان گرامی در کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد. متقاضیان تحصیل در بلژیک برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در دفاتر تهران و شیراز موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند به راحتی ویزای تحصیل در بلژیک را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در بلژیک بپردازند.

سوالات متداول در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

 1. تخصص پزشکی در بلژیک چند سال به طول خواهد انجامید؟

  تحصیل پزشکی در بلژیک بسته به تخصص مورد نظر، یک دوره سه تا شش ساله است.

 2. بهترین دانشگاه های پزشکی در بلژیک کدام دانشگاه هاهستند؟

  Catholic University of Leuven، University Catholique of Louvain، Ghent University، Université Libre de Bruxelles، University of Antwerp

 3. آیا دانشگاه های پزشکی بلژیک مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند؟

  بله، هشت دانشگاه پزشکی در بلژیک مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد.

 4. مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک چیست؟

  دیپلم 12 ساله، داشتن نمرات خوب در درس های تعیین شده، توصیه نامه، انگیزه نامه، مدرک زبان و غیره.

 5. هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک چقدر است؟

  در مورد هزینه تحصیل در بلژیک باید گفت که تا حد زیادی به ملیت متقاضی بستگی دارد، اما به طور میانگین مابین 2,000 تا 3,800 یورو در سال خواهد بود.

 6. آیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک می توان از بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟

  بله، اما شرایط اخذ آن دشوار است و تنها به متقاضیان با رزومه های بالا و در مقاطع بالاتر تعلق می گیرد.

 7. هزینه زندگی دانشجویی در بلژیک جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چه میزان است؟

  هزینه زندگی دانشجویی در بلژیک از شهری به شهر دیگر متفاوت است و به طور میانگین مبلغی در حدود 1,200 یورو در ماه می باشد.

 8. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی بلژیک کدامند؟

  تکمیل شده فرم درخواست ویزا، گواهی پذیرش دانشگاه، پاسپورت معتبر، عکس، تمکن مالی، بیمه مسافرتی، گواهی رزرو محل سکونت و غیره.

 9. آیا می توان پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک، اقامت دائم این کشور را کسب کرد؟

  بله، پس از فارغ التحصیلی و یافتن کار، مقاضیان پس از گذشت مدت زمان تعیین شده و پرداخت بیمه و مالیات، می توانند درخواست اخذ اقامت دائم این کشور را داشته باشند.

 10. تخصص های موجود در دانشگاه های بلژیک چهت تحصیل دندانپزشکی کدامند؟

  بهداشت عمومی دندانپزشکی، پروتز دندانی، پریو دنتیکس، جراحی دندان، ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان و غیره.

 11. مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک چیست؟

  اعتبار جهانی دانشگاه های این کشور، هزینه کم تحصیل در دانشگاه های دولتی، اساتید مجرب و با سابقه، وجود امکانات دانشگاهی بسیار، کیفیت بالای زندگی در بلژیک و غیره.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

6 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

 1. مژگان گفت:

  سلام من درمجارستان پزشکی میخوانم آیا امکان انتقال به دانشگاههای بلژیک را دارم درضمن آیلس ۷/۵ دارم وهم اکنون مشغول یادگیری زبان فرانسه هستم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای انتقال از دانشگاه مجارستان باید از طریق واحد دانشجویی دانشگاه مبدا خود اقدام نمایید.

 2. امیر گفت:

  با سلام و احترام
  من دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه ازاد هستم ایا میتوانم در یکی از دانشگاهای بلزیک رشته پزشکی یا دندان پزشکی بخونم؟ ممنون میشم اگه یه راهنمایی کامل بکنین. باتشکر از حسن توجه شما و همکارانتون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   به دلیل سن و فاصله بین دیپلم و اقدام ممکن است، برای ویزا دچار مشکل شوید، پیشنهاد می کنیم برای ارشد مجدد اقدام کنید و سپس تغییر رشته دهید.

 3. اتوسا سلیمانی گفت:

  سلام. من مدرک ارشد زبان فرانسه دارم. دیپلم تجربی و پیش دانشگاهی با معدل 19.30هستم. دوست دارم دندانپزشکی بخونم در یک دانشگاه فرانسه زبان. ایا میشه بورس گرفت؟ اصلا اول باید از کجا و کی درخواست بدم؟ وضعیت مالیم هم خوب نیست. لطفا اگر راهی داره راهنماییم کنید.
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخذ بورسیه در کشور فرانسه در مقایسه با کشور های دیگر اندکی دشوار است و به راحتی نیست.
   بهتر است برای سنجش امکان تحصیل شما، ابتدا با مشاورین موسسه ما گفتگو کنید و مدارکتان بررسی شود، سپس بهترین راه به شما پیشنهاد داده می شود.
   اما دقت داشته باشید که ما کشور های دیگری را نیز مد نظر داریم برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *