اقامت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در یک کشور می تواند امکان اقامت و کار را برای افراد فراهم کند. با ثبت شرکت در کشور دیگر شما می توانید مانند یک شهروند از امکانات کشور مبدا بهره مند شوید. امروزه سرمایه گذاری در کشورهای مختلف از جمله روش های اخذ اقامت به شمار می رود که اسلواکی یکی از آنها می باشد. مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند جهت اقامت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری راهگشای شما عزیزان باشد. سرمایه گذاران در شرایط خاص می توانند برای شهروندی این کشور درخواست دهند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ اقامت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

در حالی که امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی وجود ندارد اما دولت، خارجی‌ها را به سرمایه گذاری در این کشور تشویق می‌کند و قوانینی را به منظور ایجاد انگیزه های مالی در سرمایه گذاران خارجی مانند معافیت‌های مالیاتی و کمک هزینه‌هایی از این قبیل وضع کرده است. معیارهایی از جمله موقعیت جغرافیایی و نوع بخشی که در آن سرمایه گذاری شده،  میزان کمک های مالی را تعیین می کند. سرمایه گذاران خارجی می توانند درخواست اقامت موقت کنند که یک سال اعتبار خواهد داشت و صدور آن حدود 90 روز طول می کشد.

برای تمدید مجوز اقامت، یک شرکت باید حداقل سهام مورد نیاز را داشته باشد. حداقل درآمد خالص مورد نیاز 12،500 یورو در سال است. اخذ مجوز اقامت دائم پس از 5 سال اقامت موقت معمولا امکان پذیر است؛ و گرفتن حق شهروندی (تابعیت) پس از 10 سال اقامت قانونی امکان پذیر است. در برخی موارد، اگر متقاضی در بخش های اقتصادی که ارجع هستند، سرمایه‌ی قابل توجهی را سرمایه گذاری کند، می تواند برای اخذ اقامت دائم و سپس حق شهروندی زودتر از 5 تا 10 سال معمول، درخواست بدهد.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری اسلواکی

سالانه میلیون‌ها نفر با ملیت‌های خارجی از ماجراجویان گرفته تا گردشگران و خانواده‌ها به اسلواکی می روند. اخیرا، این ملت توجه سرمایه گذاران خارجی را نیز به خود جلب کرده است، زیرا اسلواکی به عنوان یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد در کل اتحادیه اروپا شناخته شده است. صنایع اصلی آن از جمله خودرو سازی، مهندسی برق و انرژی هسته ای به سرعت در حال رشد است و اسلواکی را به محل اصلی برای سرمایه گذاری اتباع خارجی در بازارهای جدید و شرکت‌های در حال افزایش تبدیل کرده است.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری اسلواکی

سرمایه گذار خارجی که به دنبال ورود به اسلواکی برای راه اندازی کسب و کار است،  باید برای اخذ اقامت موقت درخواست دهد. برای دریافت این مجوز، سرمایه گذار درخواستی را به سفارت اسلواکی در کشور خود ارائه می دهد. در این فرم درخواست، باید توضیحی دقیق از اهداف مربوط به کسب و کار سرمایه گذار در طول اقامت خود در این کشور آورده شود، مانند پروانه‌ی کار یا طرح کسب و کار، گواهی عدم سوء پیشینه‌ی سرمایه گذار و اثبات اینکه فرد دارایی های کافی برای گذران زندگی در مدت اقامتش در این کشور دارد نیز لازم است.

علاوه بر این، این فرم باید مواردی نظیر صورتحساب بانکی مربوط به کسب و کار سرمایه گذار، شواهد لازم برای اثبات این که سرمایه گذار، هزینه‌ی لازم گذران زندگی در حداقل شش ماه اقامت را داشته ، و هم چنین  بیمه درمانی اسلواکی را شامل شود. مجوز اقامت موقت برای تجار تا 3 سال معتبر است و ممکن است برای یک دوره اضافی سه ساله‌ی دیگر نیز تمدید شود.

اگر سرمایه گذار خارجی پنج سال به طور پیوسته در این کشور اقامت داشته باشد، می تواند برای اخذ اقامت طولانی مدت درخواست دهد. پس از هشت سال، سرمایه گذار می تواند برای اخذ حق شهروندی اسلواکی (تابعیت) از طریق روشی قانونی به نام قبول تابعیت (naturalization) اقدام کند.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در اسلواکی

به منظور به کارگیری دانش مردم اسلواکی، سرمایه گذاران بیشتر روی پروژه های تکنولوژی سطح بالا و خدمات استراتژیک تمرکز می کنند. تاثیر کمک دولت در این پروژه ها به 50 درصد از هزینه های سرمایه گذاری‌های واجد شرایط می‌رسد که در قالب پنج نوع برنامه‌ی انگیزشی برای سرمایه گذاری (معافیت از مالیات، کمک های مالی، کمک هزینه  خلق شغل، کمک هزینه آموزشی، تخفیف هزینه آماده سازی محل پیاده سازی پروژه‌ها) است. شرکت ها همچنین می توانند از تاثیرات مثبت محیط مناسب و استعداد‌های موجود برای کسب و کار در اسلواکی بهره مند شوند. بهترین فرصت های کسب و کار امروزه در این زمینه ها وجود دارد:

 • تحقیق و توسعه، طراحی و نوآوری
 • مراکز فن آوری
 • توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات  و نرم افزار
 • برون سپاری فرآیندهای تجاری
 • دفاتر/ ستاد منطقه ای
 • بخش های تکنولوژی پیشرفته
 • ماشین آلات و مهندسی ابزار دقیق
 • خودروسازی
 • متالورژی و پردازش فلز
 • الکترونیک
 • شیمی و داروسازی

شرایط اخذ اقامت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

طبق قانون اسلواکی خرید ملک برای دریافت اقامت موقت یا اقامت دائم کافی نمی باشد، هرچند که افراد خارجی(که شامل شما نیز می شود) می توانند بدون نیاز به دریافت اجازه ی اقامت در کشور اسلواکی به خرید ملک بپردازند.در صورتی که شما از طریق ویزا به  خاک کشور اسلواکی  وارد شده اید، می توانید در آنجا خانه یا آپارتمان خریداری کنید و آن را توسط پاسپورت بین المللی فعلی خود ثبت کنید.اما شرایط خرید قطعه های زمین در اسلواکی متفاوت است.

زمین در اسلواکی به عنوان اموال ملی محسوب می شود و تنها یک شرکت متعلق به اسلواکی می تواند زمین بخرد. همچنین بر اساس قانون اسلواکی، فرد خارجی تنها در صورتی می تواند مدیریک شرکت شود که اجازه ی اقامت کشور اسلواکی را دریافت کرده باشد. برای خرید ملک در کشور اسلواکی شما باید موافقت نامه ی خرید را به مقامات مالیاتی ارائه دهید .که براساس این موافقت نامه سالیانه یک بار برای شما مالیات رد می شود. میزان مالیات بر ملک در کشور اسلواکی به منطقه ی ملک و جایگاه آن بستگی دارد. اما به طور کلی می توانیم بگوییم که به یک آپارتمان تک اتاق خوابه در اسلواکی مالیاتی در حدود  20 تا 40 یورو تعلق می گیرد.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در اسلواکی جهت اخذ اقامت

سرمایه گذاران در شرایط خاص می توانند طبق اصل 7 بند 2b  قانون شهروندی اسلوکی برای شهروندی این کشور درخواست دهند. برای این کار ابتدا باید مجوز اقامت موقت، سپس اقامت دائم را دریافت کنید و در نهایت برای شهروندی اسلواکی درخواست دهند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای پذیرش درخواست شهروندی 3 میلیون یورو می باشد. با این سرمایه می توان شهروندی و پاسپورت این کشور را طی 12_18 ماه  بدست آورد. علاوه بر مبلغ سرمایه، شرایط دیگری نیز وجود دارد.

این سرمایه گذاری باید مشاغل جدید برای شهروندان اسلواکی ایجاد و یا تکنولوژی جدیدی را وارد کشور کند. تصمیم بر اعطای شهروندی بر عهده وزارت مربوطه و وزارت داخلی می باشد. ممکن است درخواست شما از طرف وزارت داخلی بدون هیچ دلیل و یا توضیح خاصی رد شود. اخذ شهروندی بدون شرایط اقامت نه تنها برای سرمایه گذاران بلکه برای هنرمندان، دانشمندان و افرادی که به طور قابل توجه برای منافع اسلواکی مشارکت می کنند، موجود می باشد.

ویزای بیزنس به منظور اخذ اقامت موقت اسلواکی، گزینه مناسبی برای خارجیان می باشد. این ویزا به سرمایه خاصی نیاز ندارد، اما متقاضیان باید بیزنسی را در اسلواکی راه اندازی و یا خریداری کنند. به طور کلی تابعیت دوگانه (به جز در موارد خاص) مجاز نیست. تابعیت دوگانه تنها به افراد از طریق تولد و یا ازدواج اعطا می شود. اگر شهروند اسلواکی تابعیت کشور دیگری را نیز داشته باشد، تابعیت اسلواکی او در اولویت است.

باید در نظر داشت که شهروندان روسی نمی توانند تابعیت اسلواکی را به عنوان تابعیت دوم خود کسب کنند، زیرا بین چکسلواکی و اتحاد جماهیر شوروی (جمهوری اسلواکی و فدراسیون روسیه جانشین های قانونی این توافق نامه هستند)  قرارداد منع تابعیت دوگانه در تاریخ 05.07.1981 امضا شده است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در اسلواکی

نکاتی که در مورد سرمایه گذاری در اسلواکی باید در نظر داشته باشید، دارایی های اصلی این کشور عبارتند از:

 • ثبات سیاسی قوی و روابط خوب بین المللی که توسط ورود این کشور به اتحادیه اروپا تقویت شده است.
 • موقعیت جغرافیایی استراتژیک در قلب اروپا.
 • نیروی کار واجد شرایط و کم هزینه.
 • رشد قوی (4.5٪ در سال 2017،سازمان همکاری و توسعه اقتصادی )
 • اتخاذ یورو از 1 ژانویه 2009، که امکان برداشتن خطرات مربوط به نرخ ارز و تقویت سیستم بانکی در حال حاضر را فراهم کرده است.
 • حساب های عمومی و خارجی در سطح صحیح نگهداری می شوند.
 • برخورداری از یک محیط کسب و کار مثبت و بسیار جذاب برای سرمایه گذاران خارجی، از جمله یک سیستم مالی مناسب و وجود کمک های سرمایه گذاری خارجی متعدد (که می تواند از 20 تا 50 درصد هزینه های سرمایه گذاری بسته به پروژه باشد)

مزایا و معایب سرمایه گذاری در اسلواکی

نقاط ضعف اصلی این کشور عبارتند از:

 • وابستگی شدیدی از اقتصاد به بخش خودرو و عملکرد صادرات
 • موانع مهم فنی و اداری: الزام مجوز صادرات به خصوص برای مواد خام، انرژی و برخی از محصولات کشاورزی.
 • هزینه های انرژی بالا: اسلواکی باید 90٪ نیازهای انرژی خود را وارد کند.
 • کمبود زیرساخت: با وجودی که اصلاحات دولتی ایجاد شده است، زیرساخت هنوز توسعه نیافته است و کشور دسترسی به دریا ندارد.
 • اندازه کوچک بازار داخلی آن با جمعیتی که قدرت خرید پایین دارد.
 • دسترسی پیچیده به بازار کار

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری و کسب و کار

برای اقامت در محدوده ی کشور جمهوری اسلوواکی سه راه قانونی وجود دارد: مجوز اقامت موقت، مجوز اقامت دائم و پناهندگی. مجوز اقامت موقت به افراد خارجی برای مدت زمان محدودی، این اجازه و حق را می دهد که در کشور اسلواکی اقامت کنند و طی مدت زمان اقامتشان در این کشور، آزادانه به کشور های اروپایی محدوده ی شینگن سفر کنند و به اسلواکی بازگردند.  برای فعالیت ها و دلایل زیر، به افراد خارجی مجوز اقامت موقت کشور اسلواکی تعلق می گیرد: فعالیت قانونی (تجارت و بیزینس)، بازدید از اعضای خانواده، تحصیل، استخدام، فعالیت های به خصوص و غیره.

مجوز اقامت موقتی که برای نخستین بار برای فردی صادر می شود، معمولا به مدت 1 سال و یا حداکثر 2 سال اعتبار خواهد داشت. فرایند تصمیم گیری در خصوص موافقت یا عدم موافقت با درخواست شما به طور معمول حدود سه ماه طول می کشد. اگر مجوز اقامت موقت برای مدت یک سال صادر شده باشد، بار بعد می توانید ان را برای دو سال تمدید نمایید. پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت در این کشور، اتباع خارجی می توانند برای اخذ مجوز اقامت دائم 5 ساله اقدام کنند. برای اخذ مجوز اقامت موقت کشور اسلواکی، فرد متقاضی به طور کلی می بایست مدارک زیر را آماده کند:

 • یک فرم درخواست رسمی
 • سند مسافرتی معتبر ( پاسپورت و کارت شناسایی )
 • سه قطعه عکس در ابعاد 3 در 3.5 سانتی متر که چهره ی کنونی متقاضی را نشان دهد.
 • اگر هدف شما از اقامت در کشور اسلواکی تنها گرفت مجوز اقامت است باید همراه با سایر مدارک مورد نیاز یک برنامه ی کاری و تجاری نیز ارائه دهید و برای مدت 3 ماه منتظر تصمیم پلیس در این خصوص باشید.

اگر هدف شما از اقامت در کشور اسلواکی انجام یک تجارت و فعالیت قانونی است، می بایست این مدارک را نیز تحویل دهید:

 • اساسنامه ی یک شرکت ثبت شده
 • قرارداد اجتماعی راه اندازی شرکتی که در آن از فرد متقاضی به عنوان یک شخص حقوقی نام برده شده باشد.
 • ثبت رسمی شرکت

سایر مدارک لازم که نشانگر فعالیت بارزگانی شرکت شما در حوزه ی مشخص و به خصوصی باشد. (به عنوان مثال پروانه ی مخصوص انجام فعالیت های خصوصی مثل کار پزشکی یا کار وکالت و حقوقی). اگر هدف شما از اقامت در این کشور انجام شغل است باید همراه با سایر مدارک خود، مجوز کاری که از جانب مراجع صلاحیت دار صادر شده باشد و یا کارت ثبت نام شهروندی کشور جمهوری اسلواکی که از جانب اداره ی کار به شما داده شده است را نیز ارائه دهید.

علاوه بر مدارک لازم که هر فرد خارجی برای انجام کار و یا فعالیت های قانونی در این کشور باید ارائه دهند، متقاضی باید گواهی عدم سوء پیشینه از کشور زادگاه خود و یا هر کشور دیگری که در طی دو سال اخیر در ان زندگی کرده است را نیز دریافت کند. هم چنین ارائه ی گواهی تمکن مالی معادل حداقل 2400 یورو برای یک سال و یا 4800 یورو برای دو سال زندگی در اسلواکی لازم است. این مدرک باید از حساب بانکی شخصی فرد متقاضی تامین شود و تایید کند که این فرد توانایی مالی کافی برای زندگی در کشور اسلواکی را دارد.

معمولا تصمیم گیری در خصوص پذیرش درخواست شما از جانب مراجع صلاحیت دارد 90 روز زمان می برد. پس از گذشت سال اول، شهروند خارجی می تواند اقامت قانونی خود را برای مدت دو سال تمدید کند. پس از پنج سال اقامت موقت در این کشور می توانید مجوز اقامت دائم اسلواکی را که برای مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت دریافت کنید. پس از آن اگر متقاضی در آزمون های مورد نیاز مثل امتحان زبان و اطلاعات در مورد قانون اساسی نمره قبولی کسب کند می تواند تابعیت این کشور را به دست آورد.

برای اخذ مجوز اقامت دائم، مدارکی که می بایست ارائه دهید شامل این موارد می شوند: فرم رسمی درخواست، سند مسافرتی معتبر، عکس، مدارک توان مالی ( اطلاعات مربوط به حساب بانکی شخصی، تاییدیه ی کارفرما در خصوص درآمد ماهیانه فرد) ، مدارکی که هدف شما از اقامت در این کشور را نشان دهند، گواهی عدم سو پیشنه، مدارک مسکن و بیمه ی پزشکی و سلامت.

مهاجرت به اسلواکی از طریق راه اندازی کسب و کار

در محدوده ی کشور اسلواکی، دو نوع بیزینس و تجارت وجود دارد که در اینجا به آن اشاره می شود. اولین نوع آن، انجام تجارت با استفاده از پروانه ی تجارت ، به عنوان یک شخص حقوقی است. دومین نوع آن، ثبت و راه اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود (Limited Liability Company)  یا LLC است که در کشور اسلواکی تحت عنوان شرکت های s.r.o. شناخته می شوند. پروانه ی تجاری به طور معمول طی 7 روزی کاری و از جانب اداره ی ثبت تجارت ( نام آن در زبان اسلواکی : Okresný úrad, odbor živnostenského podnikania ) صادر می شود. مدارک مورد نیاز برای اخذ پروانه ی تجاری:

 • فرم رسمی ( لازم است که در این فرم فردی را که در کشور اسلواکی زندگی می کند، به نمایندگی از خودتان انتخاب کنید تا بتواند نامه های شما را دریافت کند)
 • مدارکی که مکان انجام بیزنس شما در کشور اسلواکی را تایید کند. این مدرک می بایست در 90 روز اخیر صادر شده باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشنه از کشور محل زندگی فرد خارجی
 • گواهی عدم سوء پیشنه از کشوری که افراد غیر اروپایی طی سه سال اخیر برای مدت بیش از 90 روز در 6 ماه متوالی در آنها زندگی کرد است.

تصمیم گیری نهایی در مورد تاسیس شرکت توسط فرد خارجی که تمامی اطلاعات مربوط به تجارت مد نظر را ( فعالیت، مکان انجام تجارت، نام تجاری، مدیریت تجارت و غیره ) در آن ذکر شده باشد. این مدرک همراه با سایر مدارک، میتوانند توسط شرکت های حقوقی جمع آوری و آماده شوند.

پس از تصمیم گیری در خصوص تاسیس شرکت با مسئولیت محدود، فرد متقاضی، میبایست شروع به جمع آوری مدارک موردنیاز کند. پس از اینکه مدارک به دست شما رسید و تمامی آنها را آماده کردید ، درخواست خود را در اداره ی ثبت تجارت (Trade Register یا به زبان اسلواکی Živnostenský register) اعلام نمایید. مجوز و پروانه ی تجارت از طریق این سازمان و طی 7 روز کاری برای متقاضی صادر می شود.

سپس درخواست متقاضی در ثبت بازرگانی ( Commercial register یا به زبان اسلواکی Obchodný register) بایگانی می شود و مورد بررسی قرار می گیرد. این سازمان پس از گذشت حدود 10 روز کاری در خصوص ثبت شرکت تصمیم میگیرد. پس از این مرحله، شرکت شما می تواند شروع به فعالیت کند. چه تفاوتی بین این دو نوع بیزنس و تجارت وجود دارد؟ به اتباع خارجی ای که به نیابت از یک شرکت تجاری در حال فعالیت می باشند و یا قصد دارند در آینده در این زمینه فعالیت کنند، مجوز اقامت موقت تجاری داده می شود. این بدان معناست که سهام دار و یا سهام داران شرکت می توانند در خصوص مدیرعامل و یا هیئت رئیسه ی شرکت موجود تصمیم بگیرند.

مهاجرت به اسلواکی از طریق راه اندازی کسب و کار

در “شرکت با مسئولیت محدود”، میتوانید بیش از یک سهام دار و یا مدیر عامل داشته باشید. از طرفی دیگر، انجام تجارت به عنوان یک فرد حقوقی به این معناست که تنها یک نفر می تواند موسس و یک نفر مدیر عامل شرکت باشد. اگر متقاضی، علاقه مند به تاسیس شرکت های LLC باشد، دانستن این نکته ضروریست که مدیر عامل شرکت می بایست یا یک شهروند اروپایی باشد، یا شهروند یکی از کشوره ای عضو «سازمان همکاری و توسعه ی اقتصادی» یا همان OECD باشد و یا شخصی با مجوز اقامت کشور اسلواکی باشد. در خصوص درخواست مجوز اقامت کشور اسلواکی برای مقاصد تجاری و سرمایه گذاری، تفاوت های دیگری نیز وجود دارد.

فرصت های سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در اسلواکی

کشور اسلواکی در بخش مرکزی اروپا واقع شده است و با کشورهای اتریش و جمهوری چک در غرب، لهستان در شمال، اوکراین در شرق و مجارستان در جنوب هم مرز است. با توجه موقعیت جغرافیایی استراتژیک این کشور، دسترسی آسان به مراکز تجاری و بیزنس در سراسر اروپا برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می شود. اسلواکی در سال 2004 به اتحادیه اروپا و در سال 2007 به منطقه شنگن پیوست و در سال 2009″یورو” به عنوان واحد ارزی کشور به تصویب رسید.

آژانس سرمایه گذاری و تجارت اسلواکی (SARIO) ،آژانس سرمایه گذاری دولتی و ترویج تجاری است  که تحت نظارت وزارت اقتصاد عمل می کند. این آژانس  کشور اسلواکی را به دلایلی از جمله ثبات سیاسی- اقتصادی، ارز رایج اروپا، سیستم مالیاتی رقابتی، نیروی کار ماهر و تحصیل کرده و بالاترین میزان بهره وری نیروی کار در منطقه CEE با حقوق مناسب “مقصد ایده آل سرمایه گذاری ” توصیف کرده است. طبق آمار SARIO، بهترین فرصت های سرمایه گذاری در اسلواکی در بخش های زیر می باشد :

 • تحقیق و توسعه
 • طراحی و نوآوری
 • مراکز فناوری
 • توسعه ICT و SW
 • بخش های پیشرفته تکنولوژی
 • مراکز گردشگری
 • ماشین آلات و مهندسی
 • متالورژی و پردازش مواد
 • الکترونیک
 • شیمی
 • داروسازی
 • صنعت خودروسازی

اسلواکی در صنعت خوردو سازی بسیار پیشرفت کرده است و بزرگترین تولید کننده خودرو در جهان است ،زیرا در سال 2016 ، بیش از یک میلیون خودرو در این کشور تولید شده است. Kia Motors یکی از سه تولید کننده اصلی خودرو با همکاری شرکت  Jaguar Land Rover سازه های جدید خودرو را در سال 2018 آغاز کرده اند. صنعت خودرو سازی در پیشرفت اقتصاد اسلواکی بسیار موثر بوده و  منبع مهمی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی ( FDI ) است.

طبق بررسی اقتصادی 2017 در اسلواکی که توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه انجام می شود، اقتصاد اسلواکی در زمینه اقتصاد کلان و امور مالی عمومی عملکرد خوبی داشته است. با توجه به بررسی های انجام شده، تولید ناخالص داخلی در سال 2015 و 2016 به طور متوسط 3 درصد افزایش یافته است و انتظار می رود در دو سال آینده ثابت باقی بماند. همچنین طبق این بررسی ها، افزایش کیفیت زندگی به رقابت های بین المللی، ثبات مالی و اقتصادی و سرمایه گذاری مستقیم خارجی مرتبط می باشد.

طبق سازمان آمار ملی، در سه ماهه دوم سال 2017، تولید ناخالص داخلی 3.3 درصد نسبت به سال 2016 افزایش داشته است. در گزارش رقابتی جهانی انجمن اقتصاد جهانی 2017_2018 (The World Economic Forum’s 2017-2018 Global Competitiveness Report )  کشور اسلواکی رتبه 59 را کسب کرده است. با این حال، طبق گزارش سهولت در انجام بیزنس بانک جهانی (World Bank’s Ease of Doing Business Report ) این کشور رتبه 39 را بدست آورده است.

مهاجرت به اسلواکی از طریق راه انداری کسب و کار بدون نیاز به سرمایه گذاری

محتمل ترین گزینه برای کسب اجازه اقامت در اسلواکی یک مجوز اقامت برای هدف کسب وکار است. برای تهیه و پر کردن اسناد برای مجوز اقامت در جهت کسب و کار، سرمایه گذاران می توانند جهت خرید شرکت آماده در اسلواکی اقدام کنند و سپس برای مجوز اقامت درخواست دهند. یکی دیگر از گزینه ها ثبت شرکت و سپس ارائه اسنادی برای اجازه اقامت است. به طور کلی، اولین اجازه اقامت بر اساس کسب و کار برای 1 تا 1.5 سال صادر می شود. پس از درخواست برای TRP، مدت تصمیم گیری توسط پلیس 90 روز است.

برای تجدید مجوز اقامت در آینده، این شرکت باید حداقل مبلغ مورد نیاز را داشته باشد. حداقل درآمد خالص مورد نیاز 12،500 یورو در سال است. بنابراین، درآمد، ضرر و زیان، برای سال باید کمتر از 15،500 یورو باشد. شما مالیات بر درآمد را با نرخ 22 درصد، حدود 3500 یورو پرداخت می کنید و برای تمدید اقامت برای یک سال سود، 12،500 یورو لازم است. اقامت را می توان برای مدت یک تا سه سال، بسته به میزان سود شما، تمدید کرد.

داشتن اقامت موقت در اسلواکی برای پنج سال، واجد شرایط بودن برای دریافت اقامت دائم است. پس از گذشت 10 سال از اقامت قانونی، شهروندی شدن امکان پذیر است، اما در مورد پرونده به طور خاص است. سرمایه گذاری به طور قابل توجهی در بخش های خاصی از اقتصاد می تواند زمان انتظار برای شهروندی را کوتاه کند. در صورت سرمایه گذاری خاص یا بزرگ تر، به میزان سرمایه گذاری و منطقه بستگی دارد و باید با سرمایه گذار و نماینده دولت ما به صورت جداگانه مورد بحث قرار گیرد. مراحل ثبت شرکت در اسلواکی را مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *