اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

روش های متفاوتی برای اخذ ویزای نیوزلند وجود دارد که سرمایه گذاری یکی از بهترین راه های رسیدن به اقامت می باشد. چنانچه شما قصد دریافت اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری را دارید می توانید به کمک موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از تمامی اطلاعات مورد نیازتان مطلع شوید. این کشور همواره به عنوان مکانی ایده آل برای زندگی نام برده می شود، هر چند شرایط مهاجرت به نیوزلند نیز قابل بررسی می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

برای دسته بندی سرمایه گذار، شما باید بودجه سرمایه گذاری خود را در یک سرمایه گذاری قابل قبول برای چهار سال داشته باشید. شما همچنین باید حداقل 146 روز در هر سال از سال دوم، سوم و چهارم دوره چهار ساله سرمایه گذاری تان را در نیوزیلند سپری کنید، یا 438 روز در طول دوره چهار ساله سرمایه گذاری تان. ویزاهای سرمایه گذاری و کسب و کار به افرادی که به اقتصاد نیوزیلند کمک می کنند، اجازه اقامت می دهد.

شما این کار را می توانید با سرمایه گذاری در کسب و کار یا دولت نیوزیلند، با خرید یا تشکیل کسب و کار خود در نیوزیلند انجام دهید. برای سرمایه گذاری در نیوزیلند و ساکن نیوزیلند شدن، دو گزینه ویزایی برای در نظر گرفتن وجود دارد. ویزای سرمایه گذار برای مهاجرانی است که حداقل 3 میلیون دلار نیوزیلند برای یک دوره چهار ساله سرمایه گذاری می کنند. ویزای سرمایه گذاری پلاس (Investor Plus Visa) برای سرمایه گذارانی است که حداقل 10 میلیون دلار نیوزیلند برای یک دوره سه ساله سرمایه گذاری می کنند. تفاوت های اصلی این دو نوع ویزا به شرح زیر است.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری نیوزلند

ویزای مهاجرت کسب وکار سرمایه گذار برای سرمایه گذارانی است که می خواهند در نیوزلند اقامت کنند. ویزای سرمایه گذار (سرمایه گذار ۲ مقوله) یک گزینه است که اگر شما قصد داشته باشید حداقل ۳ میلیون دلار در طول یک دوره چهار ساله سرمایه گذاری کنید. اگر شما به دنبال سرمایه گذاری $ 10،000،000 NZ یا بیشتر باشید، سرمایه گذار به علاوه ویزا (سرمایه گذار 1 رده) می تواند یک گزینه بهتر باشد. در زیر تفاوت اصلی بین این دو گزینه وجود دارد. تغییرات اخیر به سیاست های ویزای سرمایه گذار برای شناسایی و پاداش دادن به سطوح بالاتر تجربه کسب وکار، مهارت های زبان انگلیسی و سرمایه گذاری های رشد گرا تبدیل شده است.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری نیوزلند

شرایط اخذ پاسپورت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

به عنوان یک جایگزین برای کسب گذرنامه نیوزیلند، شهروندان نیوزیلند با ملیت دیگر و یک گذرنامه / مدرک مسافرت خارجی می توانند برای تاییدیه بیانگر شهروندی نیوزیلند از مهاجرت نیوزیلند (INZ) درخواست کنند. این تایید می تواند به صورت فیزیکی در داخل مدارک گذرنامه / سفر خارجی قرار گیرد یا می تواند به صورت الکترونیکی در پایگاه داده INZ به سند گذرنامه / سفر خارجی پیوند بخورد.

تاییدیه نشان دهنده تابعیت نیوزیلند تا زمان تایید گذرنامه / مدرک مسافرت خارجی که به آن الصاق شده یا به صورت الکترونیکی پیوند خورده است، معتبر است. هزینه تأییدیه شهروندی نیوزیلند 130 دلار نیوزیلند برای درخواست نامه های بار اول و 80 دلار نیوزیلند برای درخواست های بعدی است، که بدین معنی است که ارزان تر از گرفتن پاسپورت بزرگسالان نیوزیلند است. هزینه تأییدیه اگر به صورت الکترونیکی به یک پاسپورت صادر شده توسط اتریش، فنلاند، یونان، ایسلند، اسرائیل، ایتالیا یا ترکیه پیوند داده شود، به طور کامل معاف می شود.

با توجه به این که حداکثر اعتبار گذرنامه های نیوزیلند برای بزرگسالان 10 سال و برای کودکان زیر 16 سال 5 سال است، تأییدیه شهروندی نیوزیلند اگر در داخل پاسپورت خارجی / سند مسافرتی که دارای اعتبار طولانی تر (به عنوان مثال 10 سال) است الصاق شود یا و یا به صورت الکترونیکی پیوند شود، ممکن است به صورت اقتصادی تر محاسبه شود.

همچنین پذیرفتن تأییدیه شهروندی نیوزیلند آسان تر از پاسپورت نیوزیلند در خارج از کشور است، زیرا تأییدیه می تواند در دفاتر INZ در آپیا ، بانکوک، پکن، شهر هوشی مین، هنگ کنگ، جاکارتا، لندن، مسکو، بمبئی، دهلی نو، نوکولفا، پرتوریا، شانگهای، سنگاپور، سووا، سیدنی و تایپه صادر شود، در حالی که گذرنامه های نیوزیلند تنها توسط وزارت امور داخلی در سیدنی و لندن در خارج از کشور صادر می شود.

با این حال، شهروندان نیوزیلند با ملیت دوگانه / چند ملیتی که با گذرنامه / مدارک مسافرتی صادر شده توسط یک کشور دیگر مسافرت می کنند، ممکن است در خارج از کشور دسترسی به کمک های کنسولگری نیوزلند را نداشته باشند و ممکن است شامل بسیاری از معافیت های ویزا نشوند. به عنوان مثال، شهروند دوگانه نیوزیلند و ساموآ که فقط با گذرنامه ای از ساموآ سفر می کند با تأییدیه شهروندی نیوزیلند که که در داخل آن الصاق شده است، هنگام ورود به به استرالیا نمی تواند ویزا دسته بندی ویژه (SCV) را کسب کند و باید قبل از سفر به استرالیا، ویزای بازدید کننده را کسب کند، از آنجا که برای کسب SCV  شهروندی نیوزیلند باید گذرنامه معتبر نیوزلند را ارائه کند

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در نیوزلند

نیوزیلند در رتبه بندی سال 2012 فوربز از میان کشورهای مناسب برای انجام کسب و کار رتبه نخست را کسب کرد. این بدان معنی است که در حال حاضر هیچ جایگاهی بهتر از نیوزیلند برای شروع کسب و کار وجود ندارد. در واقع، فرصت های تجاری دست نخورده بسیاری در نیوزیلند وجود دارد و محیط کسب و کار و همچنین سیاست های دولت برای سرمایه گذاران بسیار دوستانه است.

با یک اقتصاد بسیار موفق که در سالهای بسیار با ثبات بوده است و با فساد و میزان پایین جرم روبرو بوده است، نیوزیلند زمین باروری است که سرمایه گذاران باید بر روی آن تمرکز کنند. بنابراین اگر فکر می کنید شروع یک کسب و کار در نیوزیلند تصمیم بعدی شما است یا می خواهید روزی آن را انجام دهید، این پست برای شما است، زیرا به بحث درباره ده فرصت شغلی عالی در این کشور جزیره ای می پردازد.

پس از آگاهی جهانی که نیوزیلند مکان بسیار خوبی برای انجام کسب و کار است، کسب و کارهای جدید؛ به ویژه آنهایی که متعلق به خارجی ها هستند، در کشور رو به رشد هستند. و از آنجایی که بسیاری از این کسب و کارها به کارشناسان نیاز دارند تا به شکل گیری سریع آنها کمک کنند و با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنند، فرصت هایی برای حرفه ای ها وجود دارد که خدمات مختلفی را ارائه می دهند که به رونق کسب و کارهای جدید کمک می کنند. بنابراین، اگر شما یک مشاور تجاری هستید یا یک بازاریاب یا یک برنامه نویس تجاری، و غیره، شما یک بازار بزرگ برای خدمات در نیوزیلند دارید.

زباله امری اجتناب ناپذیر است، و این در همه جا درست است؛ از فاضلاب و دفع زباله های غیر قابل تجزیه در محیط زیست مانند پلاستیک و شیشه. نیازی شدید به تاسیسات بازیافت زباله در نیوزیلند، همانند بسیاری از کشورهای دیگر وجود دارد. اگر شما دارای زمینه ای جامع در مدیریت یا بازیافت زباله هستید، فرصت های زیادی در نیوزیلند وجود دارد.

یکی از تجارت های پر رونق، کشاورزی نیوزیلند همیشه پولساز است. و با افزایش آگاهی از مزایای کشاورزی ارگانیک، تقاضای بسیاری برای تولید محصولات زراعی به صورت ارگانیک به وجود آمده است. شما می توانید یک مزرعه کوچک را شروع کنید و میوه ها و سبزیجات را از نظر زیست محیطی رشد دهید. شما دارای سودی مداوم خواهید بود، زیرا تقاضای زیاد برای این محصولات و همچنین محصولات گوشت و لبنیات وجود دارد. بنابراین، شما ممکن است بخواهید حیوانات را برای گوشت و شیرشان پرورش دهید.

سالانه چندین هزار گردشگر از نیوزیلند در تعطیلات دیدن می کنند. و این امر در طول سال اتفاق می افتد. بنابراین، فصل خاصی برای این تجارت وجود ندارد. سرمایه گذاران می توانند از طریق پتانسیل عظیم در بخش گردشگری با شروع کسب و کارهایی که به گردشگران می پردازند، سود کسب کنند؛ با توجه به هتل ها، اقامت در خانه ها، خدمات حمل و نقل، راهنمای خدمات گردشگری، رستوران ها و غیره.

بخش بهداشت و درمان در نیوزیلند با نرخی ثابت در حال رشد است. اما اکنون به نظر می رسد تغییر در تقاضا از خدمات بهداشتی به تجهیزات بهداشتی، تجهیزات و ماشین آلات است. بنابراین، اگر زمینه ای در مراقبت های بهداشتی دارید، می توانید یک کسب و کار را راه اندازی کنید که راه حل های مراقبت های بهداشتی مانند تجهیزات پزشکی، نرم افزار پزشکی، دستگاه های تشخیصی و غیره را به فروش می رساند همچنین شما می توانید خدمات خود را نیز ارائه دهید.

فروشگاه های خرده فروشی در همه جا فروش می کنند، حتی در کشورهایی که هنوز رقابت وجود دارد. بنابراین، شروع تجارت خرده فروشی در نیوزیلند، جایی که رقابت کمی وجود دارد، حرکت بسیار هوشمندانه ای است که در بلند مدت شما را ثروتمند می کند. برای اطلاع از روند فعلی، فروشگاه شما باید خدمات تجارت الکترونیک را ارائه دهد که مشتریان را قادر به ارائه و دریافت خدمات بدون ترک مکان شان می کند.

گوشی های هوشمند، رایانه های تبلت و رایانه های شخصی همیشه در نیوزیلند تقاضای زیاد دارند. اگر کسب و کاری را شروع کنید که واردات دستگاه های با کیفیت بالا را انجام می دهد، شما یک بازار بزرگ برای تهیه آن خواهید داشت. بنابراین، این فرصتی دیگر برای کسب و کاری عالی است.

از آنجا که بسیاری از کسب و کارهای نیوزیلند از وب سایت برای شکار مشتریان استفاده می کنند، کسب و کارها باید به منظور کسب مشتریان بیشتر نسبت به رقبای خود، سطح خود را افزایش دهند. برای رسیدن به این هدف، کسب و کارها خدمات کارشناسان بازاریابی آنلاین را استخدام می کنند. اگر شما یک کپی رایتر، طراح وب، متخصص موتورهای جستجوگر یا متخصص بازاریابی آنلاین هستید، فرصت های زیادی برای شما در نیوزیلند وجود دارد.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در نیوزلند

همانند بسیاری از کشورهای دیگر، نیوزیلند یک بازار خوب برای غذاها و میوه های پردازش شده و همچنین تنقلات است. بنابراین، شرکت هایی که این غذاها را تولید می کنند یا واردات می کنند، در کشور به خوبی رشد می کنند. اگر شما یک مهندس مکانیک، یک مهندس برق، یک متخصص لوله کشی یا دیگر حرفه ها هستید، می توانید یک کسب و کار را شروع کنید که خدمات تعمیر و نگهداری را ارائه می دهد. تقاضای بیشتری برای خدمات تعمیر و نگهداری در نیوزیلند وجود دارد، زیرا بیشتر افراد و شرکت ها در حال حاضر متوجه هستند که نگهداری دارایی ها و امکانات بسیار کمتر از تعمیر یا جایگزینی آنها است.

شرایط اخذ اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

قوانین مربوط به خرید یا ساخت ملک مسکونی در کشور نیوزلند برای اتباع خارجی تغییر کرده است. به طور کلی، تنها اتباع و افراد مقیم این کشور می توانند در نیوزلند خانه خریداری کنند و در آن زندگی کنند اما فرصت های سرمایه گذاری دیگری برای این افراد وجود دارد. وقتی که آمادگی انجام این کار را کسب کردید، متوجه خواهید شد که فرایند خرید مسکن در نیوزلند بسیار منظم و قانونمند است و این قوانین از انجام یک معامله عادلانه بین طرفین اطمینان حاصل می کنند.

جهت اقامت نیوزلند، پس از اینکه ملک مورد نظرتان را پیدا کردید، تنها بین 3 تا 4 هفته طول می کشد تا فرآیند خرید خانه را تکمیل کنید. هنگامی که در یک مزایده ملک، قیمت نهایی مشخص شود، پیشنهاد های دقیقه ی 90ی پذیرفته نمیشوند! این قضیه باعث می شود که خرید ملک در این کشور در مقایسه با برخی دیگر از کشور های دنیا تنش زا تر باشد. اگر بخواهید یک قطعه زمین در این کشور خریداری نمایید گزینه های متعددی در خصوص ساخت یک ملک در این زمین پیش روی شما خواهد بود که با توجه به نیاز های خود، می توانید در خصوص این کار تصمیم گیری کنید.

بیشتر خانه های کشور نیوزلند ساختمان های تکی هستند که در یک قطعه زمین ساخته شده اند و شما هنگام خرید ساختمان، زمین را نیز همراه ساختمان خریداری می کنید. در هر حال، انواع دیگری از مالکیت زمین نیز در این کشور وجود دارد. بنابراین توجه به چیزی که میخرید بسیار اهمیت دارد. بیشتر معاملات خانه و زمین، از طریق مشاور املاک صورت می گیرد و کمتر پیش می آید که معاملات به صورت خصوصی و بدون واسطه انجام شوند. در هر دو حالت، بهترین و هوشمندانه راه این است که قبل از این کار، از یک وکیل یا قباله نویس با تجربه در زمینه خرید خانه کمک بگیرید.

می توانید با استفاده از وبسایت انجمن حقوقی نیوزلند در کشور نیوزلند وکیل مناسبی پیدا کنید. مراجع قانونی صنف مشاورین املاک در کشور نیوزلند، کتاب های راهنمایی دارند که در خصوص فرآیند خرید یک ملک می توانند شما را راهنمایی کنند و به شما نشان دهند که چه توقعاتی از یک مشاور املاک داشته باشید و وظایف آن ها چیست. هنگام خرید ملک، چانه زنی بر سر قیمت در کشور نیوزلند متداول است.

آگهی های فروش ملک یکی از این حالت ها را در خصوص قیمت خانه خواهند داشت: RV ( قیمت ارزش گذاری شده )، GV (قیمت گذاری دولتی) و یا CV (قیمت گذاری مشاور) این علامت ها به شیوه ی ارزش گذاری ای که از جانب مشاورین برای تعیین قیمت ملک استفاده شده اند اشاره دارند. این قیمت ها، قیمت های ثبت شده نیستند و ارزش واقعی ملک در بازار فروش را نشان نمی دهند.

میتوانید قیمت ها و ارزش واقعی ملک ها را در وب سایت Quotable Value مشاهده و بررسی کنید. این وبسایت برای هر منطقه به صورت جداگانه پروفایلی ایجاد کرده است که اطلاعات کلی مربوط به خرید ملک، جمعیت منطقه و آب و هوای هر محدوده را جداگانه بررسی کرده است. هم چنین می توانید گزارشات مربوط به معاملاتی که قبلا در منطقه مد نظر شما صورت گرفته است را، حتی در خصوص یک آدرس دقیق و ملک مشخص، با جزییات بیشتر خریداری نمایید

یکی از بهترین جاها که می توانید در آن به جست و جوی ملک بپردازید، اینترنت و در وبسایت های خرید و فروش ملک مثل TradeMe است. این وبسایت ها به وسیله مشاورین املاک و یا فروشنده های بی واسطه لیستی از ملک ها تهیه کرده اند. به یاد داشته باشید که اطلاعات مربوط به برخی از ملک ها فقط در وبسایت های مشاورین املاک و یا در بروشور های محلی موجود اند. مالیات بر ملک:

 • اگر قصد خرید یا ساخت یک ملک مسکونی را دارید باید در بودجه ی خود هزینه های مالیات را نیز در نظر بگیرید
 • صاحب خانه باید این مالیات را پرداخت کنند اما احتیاجی نیست که مستاجرین مبلغی را در این باره پرداخت کنند.
 • مالیات ملک، یک نوع مالیات است که از جانب مشاورین محلی برای کمک به پرداخت هزینه های خدمات ارائه شده به جامعه تعیین می شود.

وبسایت مشاورین محلی، تمامی اطلاعات مربوط به مالیات ملک را با توجه به منطقه ای که در آن قصد خرید دارید در خود دارد. این مبلغ ها از مکانی به مکان دیگر با یکدیگر متفاوت اند اما همیشه بر اساس ارزش ملک شما مشخص می شوند. وام های مسکن را میتوانید از تمامی بانک های کشور نیوزلند دریافت کنید. یکی از راه هایی که دارید این است که مستقیما با آنها تماس بگیرید. خیلی از بانک ها از خدمات بانک داری مهاجرتی برخوردارند و کارمندان آنها به چند زبان مسلط اند. هم چنین می توانید از طریق واسطه هایی که به نیابت از شما با بانک مذاکره می کنند این کار را انجام دهید.

از آنجایی که شما تازه به این کشور وارد شده اید، سوابق بانکی و اعتبار شما نا مشخص است بنابراین حتما از کشور محل زندگی خودتان مدارکی مبنی بر سوابق بانکی و اعتبار خود به همراه داشته باشید. برای گرفتن وام مسکن باید سپرده بانکی قابل قبولی داشته باشید چرا که امروزه در خصوص مبلغی که بانک نسبت به ارزش ملک شما می تواند به شما قرض دهد محدودیت هایی وجود دارد که آنها را LVR یا loan to value ratio می نامند.

این بدان معناست که فردی که قصد گرفتن وام از بانک را دارد، اگر کمتر از 20 در صد از ارزش ملک را در حساب خود داشته باشد، هنگام اخذ وام مسکن با مشکل مواجه خواهد شد و ممکن است این کار برای آنها سخت باشد. برخی از سایت ها اطلاعات دقیق در مورد قوانین LVR را در خود دارند که می توانید آنها را دانلود و مطالعه کنید.

در کشور نیوزلند، بیمه ی مسکن بدین شکل عمل می کند که قیمت بیمه را باید از قبل مشخص کنید. این بدان معناست که اگر خانه ی شما آسیب ببیند و به تعمیر نیاز داشته باشد، بیمه تنها حداکثر مبلغی را که از قبل سر آن توافق کرده اید را به شما پرداخت می کند. بنابراین باید بدترین حالت ممکن را درنظر بگیرید و بررسی کنید که در صورت نیاز به تعویض خانه چقدر باید هزینه کنید و به مخارج مربوط به آن آشنایی داشته باشید. برای محاسبه ی قیمت ها، میتوانید از وب سایت های شرکت های بیمه استفاده کنید. اغلب آنها لینک ماشین حساب های آنلاین را در خود دارند.

آسیب های ناشی از زلزله در کشور نیوز لند توسط «کمیسیون زمین لرزه» یا EQC پوشش داده می شوند. مبلغ آن به طور خودکار به بیمه ی مسکن شما اضافه خواهد شد. البته برای برخورداری از بیمه ی زلزله بیاید ابتدا خانه خود را بیمه کنید. اگر آپارتمانی را خریداری می کنید به طور معمول هزینه های بیمه در مبلغ کلی خانه در نظر گرفته شده است، اما قبل از خرید در این باره اطمینان حاصل کنید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در نیوزلند

اقتصاد کارآمد و مبتنی بر بازار نیوزلند برای تمامی سرمایه گذاران، مانند ثبات کسب و کار، توافقنامه های تجاری آزاد و حمایت دولت برای سرمایه گذاری، منافعی را به ارمغان می آورد. در سال 2018، بانک جهانی جایزه اول نیوزلند را در کشورهایی که کسب و کار آسان انجام می دهد (Doing Business، 2018) را به عهده دارد. نقاط قوت اصلی این کشور عبارتند از:

 • رشد پایدار و قوی 2.9٪
 • یک محیط پایدار و ایمن با زیرساخت های مدرن در شبکه های مخابراتی، جاده ها، راه آهن، دریا و شبکه های قدرتمند و پیشرفته
 • نیروی کار بسیار آموزش دیده، انعطاف پذیر و همه جانبه
 • هزینه های مالکیت که یکی از رقابتی ترین در منطقه اقیانوس آرام است
 • حرکت آزاد سرمایه
 • یک سیستم مالی ساده و جذاب برای FDI: به عنوان مثال 100٪ تخفیف مالیاتی برای تحقیق و توسعه برای شرکت هایکی از پایین ترین نرخ های گمرکی در جهان است
 • نزدیکی به بازار آسیا
 • امور مالی دولتی مرتب است

نقاط ضعف اصلی اقتصاد نیوزیلند عبارتند از:

 • انزوای جغرافیایی و آسیب پذیری در برابر بلایای طبیعی
 • یک بازار داخلی محدود (4 692 700 نفر در سال 2018، بانک جهانی، 2018) بیشتر از میزان بالای بدهی های خانوار و کسب و کار مانع می شود
 • کمبود نیروی کار ماهر با مهاجرت ضعیف شده است
 • وابستگی بیشتر به صادرات بخش کشاورزی
 • سرمایه گذاری کم در تحقیق و توسعه

اقدامات دولتی برای تحریم و یا محدود کردن FDIT دولت نیوزلند مشوق های مالیاتی جدیدی را برای ترویج سرمایه گذاری مستقیم خارجی اختصاص داده است. قانون 2005 در مورد سرمایه گذاری های خارجی ساده شده و در حال حاضر دسترسی سرمایه گذاران خارجی به بازار داخلی را تسهیل می کند. با این وجود، دولت قانون سرمایه گذاری خارج از کشور 2008 را اصلاح کرد تا برخی از جنبه های سرمایه گذاری خارجی را در “زیرساخت های استراتژیک” تنظیم کند.

در سال 2016، دولت یک استراتژی جهانی برای جذب سرمایه گذاری بیشتر بین المللی با هدف سه گانه ایجاد کرد: جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی با ارزش افزوده بیشتر، برای تشویق شرکت های چند ملیتی برای ایجاد تحقیق و توسعه در کشور و متقاعد کردن سرمایه گذاران خصوصی و دیگر کارآفرینان اقامت در کشور. برای حمایت از این استراتژی، دولت، برای مثال، مجوز سیستم ویزا برای سرمایه گذاران را تغییر داده و امکان دسترسی به یارانه های عمومی را برای مشارکت بین شرکت های داخلی و بین المللی فراهم کرده است که در گذشته تنها به 100٪ کسب و کار متعلق به نیوزیلند در دسترس بودند.

اطلاعات کلی سرمایه گذاری در نیوزلند

در کشور نیوزلند در بسیاری از زمینه ها، در بخش های تجاری سنتی و در بخش های جدید  و اغلب در محدوده های نوآورانه ، فرصت سرمایه گذاری وجود دارد. بعضی از محدوده هایی که در آن ها کشور نیوزلند عملکرد بهتری دارد شامل موارد زیر می باشد:

 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • صنعت توریستی
 • تولیدات فیلم و افکت های ویژه
 • بیوتکنولوژی
 • تحقیقات کشاورزی
 • فناوری های مبتنی بر چوب

شرکای تجاری اصلی کشور نیوزلند عبارتند از :

 • استرالیا
 • چین
 • ایالات متحده
 • اتحادیه اروپا
 • جمهوری کره ( کره ی جنوبی)
 • مجموعه ملل جنوب شرق آسیا ( ASEAN)

نکته ی مهم : اموال سرمایه گذاریشده ی شما در امان است. ورود و خروج پول در کشور نیوزلند آسان می باشد و محدودیت های کمی در این زمینه که کجا می توان سرمایه گذاری کرد و کجا نمی توان، وجود دارد و قوانین مالیاتی مربوط به سرمایه گذاران آسان می باشد. Forbase کشور نیوزلند را به عنوان دومین کشور از نظر تجارت امتیاز بندی کرده است که این امتیاز را مدیون شرایط تجاری پایدار و شفافی که دارد، می باشد.وجود چنین خصوصیاتی کارآفرینان را تشویق خواهد کرد.

همراه با مزایای تجاری داخلی که شامل اراضی حاصل خیز وداشتن  نیروی کار  تحصیل کرده و انعطاف پذیر است، شما خواهید دید که دولت نیز به صورت فعال عامل رشد و نوآوری در میزان تجارت و سیاست های مهاجرت دوستانه می باشد. پیش از ان که پول خود را در کشور نیوزلند سرمایه گذاری کنید بهتر است که  دانشی عمیق در رابطه با بازار های مالی نیوزلند پیدا کنید و زمانی را صرف یادگیری قوانین پایه ی سرمایه گذاری در نیوزلند، نمایید و سپس برنامه ی سرمایه گذاری ای که به دقت طراحی کرده اید را دنبال کنید.

مانند هر جای دیگری در جهان نوع سرمایه گذاری شما بی شک به هدفتان از سرمایه گذاری مربوط می شود.همچنین ایجاد تنوع در انتخاب نوع سرمایه گذاریتان تا جایی که امکان دارد نیز حائز اهمیت است. لازم است که از امکان انجام سرمایه گذاری مورد نظرتان مطابق با سیاست های مهاجرتی نیوزلند اطمینان حاصل کنید . این کار اقامتتان در نیوزلند را تضمین خواهد کرد.شرط کلیدی در قوانین مهاجرت این است که لازم است سرمایه گذاری شما  باید قابلیت بازده تجاری داشته باشد. اداره ی مهاجرت نیوزلند باید ببینند که چگونه و کی سپرده انجام می گیرد.

سرمایه گذاری در املاک تجاری به عنوانی نوعی سرمایه گذاری قابل قبول محسوب می شود. که این املاک می توانند جدید یا قدیمی باشند که در نهایت اجاره داده می شوند. بعضی از دستورالعمل های مربوط به انچه که اداره ی مهاجرت نیوزلند به عنوان سرمایه گذاری های قابل قبول در این محدوده در نظر گرفته است ، عبارتند از:

 • میزان مال مورد نیاز در نیوزلند
 • قرارداد با ساختمان سازها در محل صورت می گیرد
 • شواهدی مبنی بر جلب رضایت تمام افراد
 • شواهدی مبنی بر پولی که سرمایه گذاری شده است و یا سپرده شده است در فواصل زمانی مشخص به مرور پرداخت شود.
 • در صورتی که متقاضیان تصمیم بگیرند که قسمتی از خانه ی تکمیل شده را بفروشند لازم است که سود و اصل مال را در سرمایه گذاری قابل قبول دیگری خرج نمایند.

طبق قوانین جدیدی که از یکم اکتبر اجرا شده است ، فروش هرگونه ملک در مدت زمان  دو سال پس از خرید منجر به پرداخت مالیات برافزایش سرمایه می شود. در صورتی که ملک از توسط صاحب آن اشغال شده باشد این قانون اعمال نخواهد. برای اطلاع از مزایا و معایب زندگی در نیوزلند می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی برگزیده اصطباناتی (توسعه گران مهر) بهره ببرید.

سوالات متداول در مورد اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

1. شرایط اخذ اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری چیست؟

برای دسته بندی سرمایه گذار، شما باید بودجه سرمایه گذاری خود را در یک سرمایه گذاری قابل قبول برای چهار سال داشته باشید. شما همچنین باید حداقل 146 روز در هر سال از سال دوم، سوم و چهارم دوره چهار ساله سرمایه گذاری تان را در نیوزیلند سپری کنید، یا 438 روز در طول دوره چهار ساله سرمایه گذاری تان.

2. آیا افراد می توانند از طریق ویزاهای سرمایه گذاری نیوزلند اقامت این کشور را کسب کنند؟

ویزاهای سرمایه گذاری و کسب و کار به افرادی که به اقتصاد نیوزیلند کمک می کنند، اجازه اقامت می دهد.

3. سرمایه گذاران جهت اخذ اقامت نیوزلند چگونه می توانند به اقتصاد آن کمک کنند؟

شما این کار را می توانید با سرمایه گذاری در کسب و کار یا دولت نیوزیلند، با خرید یا تشکیل کسب و کار خود در نیوزیلند انجام دهید.

4. ویزا سرمایه گذار نیوزیلند برای چه افرادی است؟

ویزای سرمایه گذار برای مهاجرانی است که حداقل 3 میلیون دلار نیوزیلند برای یک دوره چهار ساله سرمایه گذاری می کنند.

5. ویزای سرمایه گذاری پلاس نیوزیلند (Investor Plus Visa ) برای چه افرادی است؟

برای سرمایه گذارانی است که حداقل 10 میلیون دلار نیوزیلند برای یک دوره سه ساله سرمایه گذاری می کنند. تفاوت های اصلی این دو نوع ویزا به شرح زیر است.

6. ویزا سرمایه گذار ( سرمایه گذار 2 مقوله ) نیوزیلند برای چه هدف مناسب است؟

ویزای سرمایه گذار (سرمایه گذار ۲ مقوله) یک گزینه است که اگر شما قصد داشته باشید حداقل ۳ میلیون دلار در طول یک دوره چهار ساله سرمایه گذاری کنید.

7. ویزا سرمایه گذار به علاوه ویزا نیوزیلند ( سرمایه گذار 1 رده ) برای چه هدفی مناسب تر است؟

اگر شما به دنبال سرمایه گذاری $ 10،000،000 NZ یا بیشتر باشید، سرمایه گذار به علاوه ویزا (سرمایه گذار 1 رده) می تواند یک گزینه بهتر باشد.

8. تغییرات اخیر به سیاست های ویزا سرمایه گذار با چه هدف یا مقصودی انجام شده است؟

تفاوت اصلی بین این دو گزینه وجود دارد. تغییرات اخیر به سیاست های ویزای سرمایه گذار برای شناسایی و پاداش دادن به سطوح بالاتر تجربه کسب وکار، مهارت های زبان انگلیسی و سرمایه گذاری های رشد گرا تبدیل شده است.

9. هزینه تائیدیه شهروندی نیوزیلند چقدر است؟

هزینه تأییدیه شهروندی نیوزیلند 130 دلار نیوزیلند برای درخواست نامه های بار اول و 80 دلار نیوزیلند برای درخواست های بعدی است، که بدین معنی است که ارزان تر از گرفتن پاسپورت بزرگسالان نیوزیلند است.

10. هزینه تائیدیه شهروندی نیوزلند در چه صورت به طور کامل معاف می شود؟

هزینه تأییدیه اگر به صورت الکترونیکی به یک پاسپورت صادر شده توسط اتریش، فنلاند، یونان، ایسلند، اسرائیل، ایتالیا یا ترکیه پیوند داده شود، به طور کامل معاف می شود.

11. بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در نیوزلند چیست؟

اگر شما یک مشاور تجاری هستید یا یک بازاریاب یا یک برنامه نویس تجاری، و غیره، شما یک بازار بزرگ برای خدمات در نیوزیلند دارید. اگر شما دارای زمینه ای جامع در مدیریت یا بازیافت زباله هستید، فرصت های زیادی در نیوزیلند وجود دارد.یکی از تجارت های پر رونق، کشاورزی نیوزیلند همیشه پولساز است. شما می توانید یک مزرعه کوچک را شروع کنید و میوه ها و سبزیجات را از نظر زیست محیطی رشد دهید. سرمایه گذاران می توانند از طریق پتانسیل عظیم در بخش گردشگری با شروع کسب و کارهایی که به گردشگران می پردازند، سود کسب کنند . اگر زمینه ای در مراقبت های بهداشتی دارید، می توانید یک کسب و کار را راه اندازی کنید که راه حل های مراقبت های بهداشتی مانند تجهیزات پزشکی، نرم افزار پزشکی، دستگاه های تشخیصی و غیره را به فروش می رساند همچنین شما می توانید خدمات خود را نیز ارائه دهید. شروع تجارت خرده فروشی در نیوزیلند، جایی که رقابت کمی وجود دارد، حرکت بسیار هوشمندانه ای است که در بلند مدت شما را ثروتمند می کند. اگر کسب و کاری را شروع کنید که واردات دستگاه های با کیفیت بالا را انجام می دهد، شما یک بازار بزرگ برای تهیه آن خواهید داشت. اگر شما یک کپی رایتر، طراح وب، متخصص موتورهای جستجوگر یا متخصص بازاریابی آنلاین هستید، فرصت های زیادی برای شما در نیوزیلند وجود دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *