اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

روش های متفاوتی برای اخذ اقامت استرالیا وجود دارد که سرمایه گذاری یکی از بهترین راه های رسیدن به اقامت می باشد. چنانچه شما قصد دریافت اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دارید می توانید به کمک موسسه برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از تمامی اطلاعات مورد نیازتان مطلع شوید. دولت استرالیا برای تایید صلاحیت سرمایه گذار خارجی جهت دریافت ویزا تحت عنوان یکی از ویزای مربوط به سه زیر شاخه ی نوع آوری تجاری، سرمایه گذاری تجاری، دارایی مالی تست درجه بندی از متقاضیان می گیرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

استرالیا یکی از بزرگترین ملل خود مختار در جهان است که کل قاره ی استرالیا را در بر گرفته است و به شش ایالت و بخش های بسیار تقسیم شده است. شهرهای اصلی سیدنی و ملبورن دو مورد از محبوب ترین محل ها زندگی در این کشور می باشند و وجود میلیون ها خانه در این دو شهر، آنجا را تبدیل به کلان شهرهایی شلوغ تبدیل کرده است. استرالیا کشوری بسیار توسعه یافته است که پنجمین میانگین درآمد جهان را به خود اختصاص داده و دوازدهمین اقتصاد برتر دنیا را شامل می شود.

این کشور یکی از قدرت های جهانی به شمار می رود و عضو ملل متحد، ملت های مشترک المنافع، سازمان تجارت جهانی و گروه G20 است. استرالیا هرساله به دلیل توپوگرافی و مناظر زیبایی که دارد، گونه های حیوانی بومی کمیابش نظیر دینگوها، کوالاها و کانگروها و همچنین به دلیل رسوم، میراث و فرهنگ سنتی بومیان آن، میزبان میلیون ها گردشگر است.

به همراه این گردشگرها، استرالیا همچنین صدها هزار سرمایه گذار خارجی را جذب کرده است که به این کشور مهاجرت کرده و از موقعیت های سرمایه گذاری بین المللی استرالیا بهره مند می شوند. اقتصاد پویای این کشور بر صنایع خدمات مالی، آموزش و توریسم مبتنی می باشد. این کشور همچنین به میزان قابل ملاحظه ای از لحاظ منابع طبیعی نظیر طلا، آهن، گندم و پشم غنی است که منابع را در سطح بین المللی به کشورهای بسیاری صادر می کند.

دولت استرالیا از طریق ارائه ی  موقعیت های سرمایه گذاری بسیاری ( ارائه ی ویزا به خارجی های که به مهاجرت به استرالیا علاقه مند هستند)، سرمایه گذاران خارجی را برای ورود به این کشور بیشتر ترغیب کرده است. این ویزا ها می توانند به اقامت دائم و در نهایت ارائه ی حق شهروندی استرالیا منتهی شوند. استرالیا یک فرایند سه مرحله ای برای دریافت حق شهروندی را ایجاد کرده است. برای سرمایه گذار اولین مرحله گرفتن مجوز اقامت موقت است. گزینه های بسیاری برای ویزای اقامت موقت وجود دارند و سرمایه گذاران متعددی از ویزای 188 استفاده می نمایند.

به منظور دریافت ویزای 188 سرمایه گذار باید در یکی از زیر شاخه های سرمایه گذاری در استرالیا از نوع تجاری، نوآوری تجاری یا دسته ای تحت عنوان سرمایه گذار عمده، واجد شرایط شناخته شود. به علاوه سرمایه گذار باید زمان ارسال درخواست کمتر از 55 سال سن داشته باشد، برنامه ای دقیق برای ایجاد یک کسب و کار و یا سرمایه گذاری در یکی از کسب و کارهای موجود در استرالیا داشته باشد و حداقل 65 امتیاز بر مبنای عوامل مختلفی شامل سطح زبان انگلیسی سرمایه گذار، تجربه های سرمایه گذاری پیشین و اینکه آیا فرد قادر به دریافت تاییدیه خاصی از دولت یا ایالت ها می باشد یا خیر،  کسب نماید.

زمانی که سرمایه گذار شرایط ویزای 188 را داشته باشد، برای او و خانواده اش ویزای موقتی صادر می شود که به مدت چهار سال معتبر است. در پایان دوره ی چهار ساله، سرمایه گذار و خانواده اش می توانند برای ویزای دائم 888 درخواست خود را ثبت نمایند. به منظور واجد شرایط شناخته شدن جهت ویزای 888، سرمایه گذار باید یکی از این دو شرط را داشته باشد.

اول، سرمایه گذار باید ثابت نماید که سرمایه اش حداقل ارزش 600000 دلار استرالیا را دارد و اینکه در طول این مدت مالکیت دائمی کسب و کار را در اختیار داشته و شهروندان این کشور را استخدام کرده است. یا شرط دوم، باید سرمایه گذاری معتبری در این مدت انجام داده و این سرمایه گذاری را حداقل به مدت چهار سال حفظ کرده باشد. اگر  سرمایه گذار متقاضی اقامت دائم ،این شرایط را داشته باشد، خود و خانواده اش مجوز اقامت دائم را به دست خواهند آورد.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

سالانه میلیون ها توریست برای مشاهده ی گونه های کمیاب جانوری شامل کانگرو، دینگو و کوالا همچنین شرکت در فستیوال های میراث  بومی و نمایشگاه  ها و لذت بردن از صحنه های زیبای طبیعی و جغرافیای منحصر به فرد استرالیا به این قاره سفر می کنند. استرالیا علاوه بر توریست ها، صدها سرمایه گذار خارجی را سالیانه به خود جذب می کند. قدرت اقتصادی بالای این کشور علاوه بر ی صنعت توریستی، خدمات مالی، بخش های تحصیلی، بر پایه منابع طبیعی غنی آن می باشد. استرالیا یکی از صادر کنندگان اصلی گندم، پشم گوسفند، آهن، سنگ معدن و طلا می باشد.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

چندین گزینه ی مهاجرت به استرالیا برای جذب سرمایه گذاران وجود دارد که در نهایت به اقامت دائم و به دریافت شهروندی آنجا منجر می شود. ویزای 188 استرالیا اولین قدم از روندی دو مرحله ای مربوط به اقامت دائم می باشد. دولت برای تایید صلاحیت سرمایه گذار خارجی جهت دریافت این نوع ویزا تحت عنوان یکی از ویزای مربوط به سه زیر شاخه ی نوع آوری تجاری، سرمایه گذاری تجاری، دارایی مالی و یا تصمیم گیری بر واجد شرایط سرمایه گذار خاص بودن، تست درجه بندی از متقاضیان می گیرد. برای آنکه صلاحیت دریافت ویزای 188 را داشته باشید، به عنوان فرد سرمایه گذار باید:

 • در هنگام تقاضا زیر 55 سال سن داشته باشید.
 • برنامه ی روشنی برای تاسیس یا شرکت در تجارت استرالیایی یا سرمایه گذاری ای که دولت استرالیا ادعا می کند مزایای اقتصادی خاصی دارد، داشته باشید.
 • باید بتوانید بر اساس سنتان ، مهارت زبان انگلیسی ، پیش زمینه ی تحصیل ، مدارک به دست آورده ، تجربه ی تجارتی یا سرمایه گذاری، دارایی های مالی، فعالیت های تجاری  و نوآورانه ی اقتصادی  و همچنین این که آیا سرمایه گذار توانایی برای دریافت تاییدیه ی خاص از دولت یا قلمرو هستید یا خیر، حداقل 65 امتیاز کسب کنید.
 • همچنین برای دریافت ویزای 188 سرمایه گذار باید تعهد حقیقی و واقعگراینه ی خود را در شروع تجارت یا سرمایه گذاری در یکی از کسب و کارهای موجود ، نشان دهد.

علاوه بر آنچه که گفته شد سرمایه گذار باید مالک سهم قابل توجهی از یک تجارت باشد و مدیریت یا شغل اجرایی در آن تجارت داشته باشد. در صورتی که سرمایه گذار برای دریافت ویزای 188 پذیرفته شود، خودش و خانواده اش ویزا دریافت خواهند کرد که این ویزا به مدت 4 سال اعتبار دارد. در پایان این 4 سال آن ها می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

سپس پس از گذشت 4 سال دیگر، فرد سرمایه گذار و خانواده ی وی در صورت  داشتن مشخصه های خوب فردی( به معنای عدم سوء سابقه و نقض قوانین مهاجرتی)، داشتن مهارت زبان انگلیسی و اثبات داشتن دانش کافی درباره کشور استرالیا شامل مسئولیت ها و امتیازات شهروندی،  می توانند درخواست  شهروندی دهند. همچنین فرد سرمایه گذار و خانواده اش باید قصد ادامه ی اقامت در استرالیا پس از دریافت شهروندی داشته باشند.

شرایط اخذ پاسپورت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

پس از اقامت فرد سرمایه گذار به مدت حداقل 4 سال در کشور استرالیا و داشتن حداقل 1 سال اجازه ی اقامت دائم از میان این 4 سال ، سرمایه گذار می تواند  از طریق روندی قانونی به نام تابعیت (naturalization) شهروندی استرالیا را ارائه دهد.برای بودن واجد شرایط دریافت شهروندی، سرمایه گذار باید :

 • خصوصیات اخلاقی خوبی داشته باشد( که به معنای نداشتن سوء سابقه ی کیفری شامل  نقض قوانین کیفری، می باشد).
 • در 4 سال گذشته یک سال متوالی را خارج از استرالیا نگذرانده باشد.
 • توانایی صحبت و درک مطلب به زبان انگلیسی را در حد پایه داشته باشد.
 • سرمایه گذار اثبات کنند که در آینده  قصد دارد به مدت نامحدود در استرالیا اقامت داشته باشد.

شهروندی و زندگی در استرالیا مزایای بسیاری دارد. به محض آنکه تقاضای سرمایه گذار پذیرفته شود، می تواند پاسپورت کشور را دریافت کند  که به موجب این پاسپورت دارنده ی آن می تواند بدون نیاز به ویزا به 160 کشور از جمله ایالات متحده، انگلستان، سنگاپور، اسپانیا، ایتالیا، یونان، فرانسه سفر کند. همچنین شهروندی استرالیا، حق رای در انتخابات در تمام سطوح دولتی و حق دریافت پست های پارلمانی را برای دارندگانش تضمین می کند.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در استرالیا

 • بخش های کلیدی اقتصاد ملی
 • بخش مواد غذایی زراعی، معدن داری و کشاورزی، ماشین آلات کشاورزی و تدارکاتی
 • بخش های بلقوه
 • بیوتکنولوژی ، محیط، زیرسازی
 • برنامه های خصوصی سازی
 • تولیدات الکترونیکی
 • مناقصه ها، پروژه ها  و تدارکات عمومی استرالیا
 • مناقصه های استرالیایی، لیست برنامه ی سالیانه ی تدارکات
 • مناقصات و قرارداد های  SA و فرصت های تدارکات عمومی در استرالیا
 • بازارهای دیجیتالی، سهام های جهانی
 • بخش هایی که فرصت های شغلی کمتری در آن ها وجود دارد.
 • بخش های انحصاری

هنوز دولت استرالیا انحصارات قانونی در شرکت های خدمات عمومی مانند خدمات پستی ( پست استرالیا) و شبکه ی ریلی ، دارد.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در استرالیا

شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

دولت استرالیا (به مرکزیت کانبرا، پایتخت استرالیا) از این موضوع آگاه است که برخی شهروندان استرالیایی در مورد شرکت ها یا افراد خارجی ای که املاک مسکونی (مطابق تعریف همه ی املاک و مستغلات استرالیا، شامل زمین های خالی) را خریداری  می نمایند نگران اند. دولت قصد دارد تا این اطمینان حاصل شود که صدور اجازه ی تملک املاک توسط خارجی ها مزیت هایی برای جامعه به همراه دارد و در راستای نیازهای جامعه است.

بنابراین دولت استرالیا اصرار دارد که به همه ی متقاضیان به شکل شهروندان و شرکت های خارجی که قصد خریداری املاک مسکونی (چه از قبل ساخته شده باشد، – نظیر خانه ها و آپارتمان ها – چه در حال ساخت باشند، چه تحت بازسازی قرار گیرند و یا هنوز در مرحله ی طرح باشند) را دارند در یکی از هیئت های مشاوره ای دولت تحت عنوان هیئت بررسی سرمایه گذاری خارجی (FIRB)، پرداخته شود.

اگر شما به دلیل مهاجرت از طریق ویزای اقامت دائم (با نیم نگاهی به اخذ حق شهروندی این کشور در آینده) به خرید ملک در استرالیا علاقه مند باشید، بررسی خرید ملک پیش از ارزیابی واجد شرایط بودن شما برای دریافت ویزای اقامت دائم، احتمالا کاری بیهوده است. ویزای های اقامت دائم تنها پس از بررسی عوامل مختلف بریا افراد صادر می شوند. برخی شرایط آن عبارت اند از درخواست نیرو توسط کارفرما، نیست خانوادگی با اعضای خانواده که در استرالیا زندگی می کنند و مهارت های تجاری ای که می توانید آن ها را در این کشور ارائه دهید.

یک بررسی در FIRB چقدر طول می کشد؟ برای اینکه یک درخواست در FIRB مورد بررسی قرار بگیرد به سی روز زمان نیاز است. در این رابطه هیچ تاییدیه ی کلی ای صادر نمی شود و تاییدیه ها تنها به ملک مورد انتخاب داده می شوند. بنابراین قرارداد های ملکی با شهروندان خارجی باید حاوی عبارتی باشد که بیان نماید تکمیل فرایند خرید مشروط به دریافت تاییدیه ی FIRB است و اینکه باید 30 روز زمان داده شود تا این تاییدیه صادر و یا رد شود.

چه مواردی بر تصمیم FIRB تاثیر می گذارند؟ اگر FIRB احساس نماید که ملک مسکونی مورد نظر توسط فرد خارجی تنها برای این خریداری می شود که اجاره داده شود و یا برای اینکه خریدار قصد نگه داشتن آن به منظور افزایش قیمت را داشته باشد، اجازه ی خرید لغو می شود. در سمت مقابل، درخواست متقایضان خارجی در شرایط زیر معمولا مورد قبول واقع می شود.

الف – در صورتی که متقاضی از قبل با استفاده از ویزای اقامت موقت (با اعتبار بیش از 12 ماه) در استرالیا اقامت داشته و قصد خرید مسکن برای خود را داشته باشد – به این شرط که زمانی که فرد دیگر قصد اقامت در استرالیا را نداشت ملک را به فروش برساند. متقاضیان که به این نحو ایجازه ی خرید ملک را دارند عبارت اند از دانشجویان بالای 18 سالی که در یکی از موسسات معتبر استرالیا به مدت بیش از یک سال مشغول به تحصیل باشند و نیاز به واحد مسکونی داشته باشند.

اما در کل یک حد 300000 دلاری برای ارزش این گونه ملک هایی که توسط دانشجویانی که موقتا در استرالیا اقامت دارند، وجود دارد. دیگر متقاضیانی که حق خرید دارند عبارت اند از بازنشستگانی که قصد اقامت طولانی مدت دارند و نیز افرادی که برای اهداف کاری نیاز به مسکن دارند. مجددا در این حالت هم پس از اینکه فرد دیگر قصد اقامت در استرالیا را نداشته باشد باید ملک را به فروش برساند. این شرایط شامل حال افرادی که از طریق ویزای توریستی یا ویزای موقت جهت کسب اقامت دائم وارد استرالیا می شوند، نخواهد شد.

ب- زمانی که یک شرکت خارجی قصد تهیه ی مسکن برای مدیران ارشد خود حین اقامت در استرالیا برای بیش از 12 ماه را داشته باشد. مجددا  زمانی که کارمند شرکت دیگر در استرالیا اقامت نداشته باشد باید ملک فروخته شود. همچنین مدیران اجرایی فوق باید دقیقا نام برده شوند. معمولا خرید دو ملک به ازای هر شرکت مجاز است. خرید انواع دیگر ملک نظیر ویلاهایی برای تعطیلات آخر هفته تحت هیچ یک از شرایط فوق مورد تایید نیست.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا جهت اخذ اقامت

این یک ویزای کاندید-استانی برای مهاجران تاجر و سرمایه گذاری است که دارای یک ویزای 4 ساله ی موقت با زیر شاخه ویزا 188 هستند و به دنبال اقامت دائم هستند. الزامات درخواست برای این ویزا بر مبنای جریان ویزا زیر مجموعه 188 است که در اصل برای آن درخواست داده اید:

 • نوآوری کسب و کار: صاحبان کسب وکار که می خواهند کسب وکار خارجی خود را تغییر دهند یا کسب وکار جدیدی در استرالیای جنوبی ایجاد کنند
 • سرمایه گذاری تجاری: سرمایه گذاران موفق یا صاحبان کسب وکار مایل به سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیون دلارAUD در استرالیای جنوبی هستند.
 • سرمایه گذار قابل توجه: افرادی که مایل به بهره مندی از استرالیای جنوبی هستند و می خواهند 5 میلیون دلار در یک سرمایه گذاری موافقت شده برای چهار سال اقدام کنند.

این ویزا برای پنج سال با گزینه های آینده برای ویزای اقامت دائم بیشتر معتبر است. شما باید مدارک را در برنامه کاندید استخدامی تان تهیه کنید تا ادعاهایی را که مرتکب می شوید را ثابت کنید. از این لیست از این چک لیست استفاده کنید تا مطمئن شوید که تقاضانامه ی شما قبل از اینکه اقدام کنید کامل است .اسناد مورد نیاز بسته به جریان 888 شما تغییر خواهند کرد. برای همه جریان ها لازم است:

 • فرم امضا شده و تکمیل شده (فرم ثبت نام مورد نیاز وزارت امور داخله در مرحله درخواست ویزا)
 • از صفحه جزئیات شخصی در گذرنامه خود کپی کنید.
 • مزایای انتخاب دولت 1 : سرمایه گذاری موفق به نفع اقتصاد استرالیا است.

نامه ای از طرف مدیر صندوق جزئیات پروژه ها یا دارایی های استرالیای جنوبی که شرح دهد که در آن سرمایه ها صرف آن شده و یا تایید می کند که این وجوه از استرالیای جنوبی مدیریت شده اند تا شامل شناسایی مدیر صندوق افراد شوند. اگر شما سرمایه گذاری های خود را در طول مدت ویزای موقتی تغییر دادید، لطفا مدارک تمام سرمایه گذاری های برآورده شده را در نظر بگیرید. مزایای انتخاب دولت 2: تعهد به زندگی و / یا سرمایه گذاری در جنوب استرالیا. نمونه هایی از اسناد حمایتی که ممکن است در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • اسناد خرید و حمل و نقل
 • شواهدی از فعالیت های سرمایه گذاری اضافی
 • شواهد مالکیت ملک
 • اسناد اجاره یا رسید از هتل های مورد استفاده در استراليا
 • شواهد ثبت نام برای آموزش کودکان در جنوب استرالیا
 • شواهدی مبنی بر اشتغال برای همسر یا کودکان
 • عضویت در یک سازمان محلی و حضور منظم در جلسات یا رویدادها
 • یک بیانیه کتبی با وضوح توضیح تعهد متقاضی به استرالیا جنوبی
 • مثال های فوق کامل نیستند و ممکن است به صورت جمعی در نظر گرفته شوند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در استرالیا

شرایط اقتصادی در استرالیا بسیار عالی است. دارایی های اصلی استرالیا عبارتند از:

 • رشد قوی
 • محیط کسب وکار اطمینان بخش و قضایی
 • ذخایر بزرگ منابع طبیعی
 • محیط کسب و کار با کیفیت خوب و زیرساخت خوب
 • موقعیت استراتژیک نزدیک به آسیا
 • بدهی عمومی کم
 • مقصد گردشگری جذاب

معایب برای FDI در استرالیا:

 • کاهش رقابت در برخی از بخش ها می تواند بازده در مقیاس را محدود کند.
 • کمبود سرمایه گذاری در زیرساخت های حمل و نقل و مخابرات گاهی اوقات رشد برخی از بخش ها را کاهش می دهد.
 • بدهی خانوار بالا
 • استرالیا در برابر تغییر قیمت کالاها آسیب پذیر است.
 • وابستگی زیاد به تقاضای چین (اگرچه اقتصاد استرالیا انعطاف پذیری خود را نشان داده است)
 • آسیب پذیری خاص به تغییرات اقلیمی
 • فقدان نیروی کار واجد شرایط

اقدامات دولت برای تحریم یا محدود کردن FDI، شرکت های خارجی به خصوص برای سرمایه گذاری مولد، تحقیق و توسعه، آموزش حرفه ای و ایجاد شغل کمک می کنند. برای چند سال، میزان تسهیلات اداری برای راه اندازی خارجی شرکت ها کاهش یافته است. سرمایه گذاران خارجی از حقوق مشابه به عنوان اتباع بهره مند می شوند.

دولت استرالیا یک سیاست پیشگیرانه نسبت به سرمایه گذاری مستقیم خارجی دارد. آژانس های متعددی در تلاشند تا تأثیرات خود را بر سطح منطقه ای تأمین کنند. برای اطلاع از نحوه اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در تماس باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *