استکهلم، پایتخت سوئد، بزرگترین شهر این کشور است، این شهر دارای بیش از 850،000 نفر است. دیگر شهرهای بزرگ این کشور گوتنبرگ، در غرب سوئد (جمعیت 532،000)، و مالمو (جمعیت 300،000) در جنوب این کشور است. اوپسالا و لوند شهرهای شناخته شده ی دانشگاهی این کشوراست. این مقاله در رابطه با قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ شهروندی و مهاجرت به سوئد می باشد. روش های گوناگونی جهت مهاجرت به یک کشور نظیر تولد کودک، ماندن یا اقامت برای مدت معین، ازدواج ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و غیره به بدست آوردن اقامت شما کمک می کند.

قوانین انواع روش ها و راه های مهاجرت به سوئد

در این قسمت به بررسی راه های اخذ تابعیت و اقامت و مهاجرت به سوئد می پردازیم:
سوئد یکی از دقیقترین سیاست های مهاجرتی در میان کشورهای اروپایی را داراست. مهاجرت به سوئد آرامش را ارائه می دهد، با این حال، برای کودکان زیر 18 سال، بزرگسالان از 18 به 20 و شهروندان دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و بقیه اعضای اتحادیه اروپا (EU) مجوز راحتتر صادر می شود.

برای مهاجرت به سوئد نیاز است شما  اشتغال پایداری را برای دو سال قبل از درخواست اجازه اقامت دائم داشته باشید. بعد از آن شما می توانید به زندگی و کار در این کشور برای دو تا پنج سال بپردازید و واجد شرایط شهروندی این کشور شوید. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا لازم نیست یک مجوز کار را اخذ کنند، اما در صورت اقامت بیش از سه ماه باید به اداره مهاجرت مراجعه کنند و وضعیت خود را گزارش کنند.

شرایط مهاجرت به سوئد

اگر شما در سوئد برای کمتر از سه ماه اقامت دارید، شما نیاز به اخذ ویزای اقامت ندارید و برای این منظور و ماندن در این کشور کشور گذرنامه و ویزای سفر کفایت می کند. اگر کشور شما در لیست شهروندی نیست، شما نمیتوانید به طور کلی بدون ویزا وارد سوئد شوید.
در مورد چگونگی اخذ ویزا به وب سایت Swedish Migration Agency’s website مراجعه کنید.
این مطلب با کوشش همکاران ما در موسسه برگزیده اصطهباناتی جمع آوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه و وکلای مجرب ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید. امید است که مطلب فوق توانسته باشد، هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه مهاجرت به سوئد کرده باشد.

الزامات مورد نیاز برای اجازه اقامت سوئد

برای به دست آوردن اجازه اقامت شما نیاز است موارد زیر را دارا باشید:

 • یک گذرنامه است معتبر برای کل دوره ای که شما قصد دارید در سوئد بمانید.
 • اجازه اقامت برای آموزش عالی که برای حداقل دو دوره

برای افرادی که مطالعات و تحصیل خود را در سوئد به پایان رسانده اند:

 • درخواست برای اجازه اقامت اگر هنوز هنوز قصد ماندن در سوئد را دارید
 • مجوز لازم برای گشتن به دنبال اشتغال و یا احتمالات شروع کسب و کار
 • مدرکی دال بر اینکه قادر به حمایت از خود در طول دوره هستید.
 • بیمه درمانی کامل

اگر پاسپورت شما رو به پایان است، شما باید آن را تمدید کنید و توسط این مورد شما می توانید اجازه بیش از اعتبار پاسپورت خود را به دست آورید. شما می توانید این اقامت را تا شش ماه اعتبار مجدد دریافت کنید.

راه ها و روش های مختلف برای مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت

 • کار در سوئد
 • مطالعه و تحصیل در سوئد
 • سرمایه گذاری در سوئد
 • اخذ اقامت برای پیوستن و الحاق به سوی همسر یا اخذ اقامت توسط ازدواج
 • اخذ اقامت و مهاجرت از سوی یکی از بستگان نزدیک

اخذ اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق کار

اجازه کار در سوئد

به منظور سفر به سوئد به قصد ماندن و تبدیل شدن به یک شهروند، شما باید اشتغال مفید در یک شرکت سوئدی داشته باشید  و یا به یک کسب و کار مجاز در سوئد مشغول باشید. به این منظور شما باید حق کار در این کشور و استخدام کارکنان خارجی را داشته باشید. درخواست برای اجازه کار بر روی وب سایت اداره مهاجرت سوئد قرار دارد. شما به یک گذرنامه معتبر برای این منظور نیاز دارید، گواهی اشتغال و اثبات این که شما حداقل 13،000 SEK در هر ماه کسب می کنید ضروری است. کارفرمای شما باید مجوز ایجاد شغل در سوئد و یا از اتحادیه اروپا برای حداقل ده روز داشته باشد، ارائه دستمزدها و شرایط به کسانی که در همان حرفه ای به شهروندان سوئدی ارائه شده برابر است و اجازه می دهد سازمان های اتحادیه برای بیان نظر خود در شرایط اشتغال دخیل باشند.

ارسال کپی از پاسپورت، دو عکس جدید گذرنامه ای، یک کپی از پیشنهاد کار  با یک رسید برای هزینه درخواست پرداخت خود با استفاده از مجوز کار خود را داشته باشید. هزینه های درخواست اجازه کار هزینه های عبارتند از 2000 کرون برای دو سال به علاوه 1000 کرون برای تجدید دو سال می باشد، این هزینه ها از جولای 2010 تعیین شده است. خانواده شما نیز واجد شرایط اجازه اقامت است در حالی که شما به کار در سوئد مشغول می شوید. اخذ مجوز این برنامه از سه هفته تا سه ماه بسته به زمانی که شما درخواست را ارسال می کنید طول می کشد.

اخذ اجازه اقامت دائم سوئد

پس از کار به مدت چهار سال تحت کار موقت و اجازه اقامت، شما برای اجازه اقامت دائم واجد شرایط می شوید. درخواست برای مجوز از طریق هیئت مهاجرت سوئدی مورد بررسی قرار می گیرد. شما نیاز به نشان دادن گواهی ادامه اشتغال دارید: این گواهی بایستی در همان حرفه، همراه با سند هویت و پرداخت هزینه درخواست قابل اجرا است. هنگامی که یک اجازه اقامت دائم را شما به دست آوردید، شما مجاز به تغییر کارفرمایان در حرفه خود هستید این کار بدون اجازه درخواست ممکن است.

درخواست تابعیت و شهروندی سوئد

پس از کار برای یک سال تحت اجازه اقامت دائم ، شما واجد شرایط برای ارسال درخواست جهت شهروندی سوئد می باشید، که این مجوز اجازه می دهد تا شما را به صادر می شود گذرنامه سوئدی حقوق کامل به عنوان یک شهروند خارجی برای شما اعمال می شود.

شما باید هویت خود را با یک پاسپورت و سایر مدارک شناسایی دولتی صادر شده ثابت کنید، شما باید 18 ساله یا مسن تر باشید، تا یک اجازه اقامت دائم برای شما اعمال گردد، افرادی که در سوئد به مدت پنج سال زندگی کردند و خود در یک کار حرفه ای مشغول بودند، و هیچ بدهی های پرداخت نشده ایندارند ، و هیچ جنایاتی که در حال زندگی در این کشور منجر نشدند. شهروندی سوئدی برای آنها در نظر گرفته شده است این شهروندی دائمی است حتی اگر شما به کشور دیگری بروید. زمان انتظار برای تصمیم گیری در مورد درخواست شهروندی در حدود  سه ماه به عنوان ماه ژوئیه سال 2010 است.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

اخذ اقامت همسر آینده یا همسر قانونی در سوئد یا الحاق یا پیوستن به همسر
اگر شما یک شهروند از یک کشور غیر اروپایی هستند و می خواهید به سوی یک عضو خانواده خود در سوئد حرکت کنید، شما نیاز است اجازه اقامت خود را در سوئد دریافت کنید. شما می توانید اجازه اقامت خود را دریافت کنید اگر حال برنامه ریزی برای ازدواج و یا تبدیل شدن به همسر قانون کسی که در این کشور زندگی می کند را دریافت کنید. اعضای خانواده در این کشور باید یک شهروند سوئدی و یا اجازه اقامت دائم را دریافت کنند.

اجازه اقامت و مهاجرت از طریق بستگان نزدیک در سوئد

اگر شما یک شهروند از یک کشور غیر اروپایی هستند و می خواهید به سوی عضوی از خانواده خود در سوئد حرکت کنید، شما نیاز است یک اجازه اقامت را دریافت کنید. شما می توانید در موارد خاص اجازه اقامت را برای حرکت به سوی یکی از بستگان نزدیک خود در سوئد که نه قرار است همسر شما باشد و یا همسر قانون شما نیست را دریافت کنید. مثالهایی در این مورد عبارتند از کودکان بیش از 18 سال سن و پدر و مادر یک کودک بزرگسالان که در سوئد زندگی می کند باشد. اعضای خانواده در سوئد باید اجازه اقامت دائم دریافت کنند.
بستگان نزدیک
در موارد خاص شما می توانید این نوع از اجاز اقامت را دریافت کنید. اجازه اقامت برای حرکت به سوی بستگان نزدیک یکی دیگر از روش های مهاجرت به سوئد برای کسی است که با شما در این کشور زندگی می کند. برای مثال، اگر شما بیش از 18 سال سن دارند و پدر و مادر شما در اینجا زندگی می کنند.
شما باید قادر باشید ثابت کنید که شما قبلا با هم زندگی میکرده اید، بلافاصله بعد از آن که بستگان نزدیک شما به سوئد نقل مکان کرد شما باید درخواست خود را ارسال کنید که از لحاظ اجتماعی و احساسی نشان دهد که به یکدیگر وابسته هستند و این باعث می شود که بدون آنها و جدا از هم زندگی برای شما سخت است.
درخواست باید با بیشترین سرعت ممکن پس از نقل مکان بستگان شما و دریافت اجازه اقامت دائم سوئد ارسال گردد. به طور کلی، ممکن است دریافت اجازه اقامت در صورتی که یک مدت طولانی از اقامت آنها گذشته باشد، یا در صورتی که وابستگی خود را نسبت به نقل مکان آنها به سوئد را اعلام نکنید ممکن نباشد.

اخذ اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی

اگر شما در حال رفتن به این کشور به منظور مطالعه هستید شما نیاز به یک ویزا یا اجازه اقامت سوئدی نیاز دارید.
توصیه ما به همه دانش آموزان که توسط دانشگاه سوئدی پذیرفته شده اند برای اخذ ویزای خود در اسرع وقت اقدام کنند. زیرا تراکم دانش آموزان برای اخذ ویزا هر ساله قبل از نیمسال دوم در پاییز وجود دارد. که توسط سازمان مهاجرت سوئد، نه سفارت گرفته می شود. شما باید از زمان مناسب برای اخذ ویزا آگاه باشید.
با توجه به نیروی انسانی محدودیت در طول ماه های ژوئیه و اوت در سفارت وجود دارد، محدودیت به علت زمان لازم برای مصاحبه پذیرش است (برای جزئیات بیشتر در مورد محدودیت در این دوره به ویژه جعبه به صفحه اصلی سفارت مراجعه کنید).

دانشجویان دکترا در سوئد

قوانین جدید نیز برای دانشجویان دکترا بین المللی در سوئد وجود دارد، که دریافت اقامت دائم در این کشور و پس از اتمام دکتری را آسان تر می کند. با توجه به مقررات جدید، دانشجویان تحصیل در سوئد مقطع دکترا که در به مدت چهار تا هفت سال گذشته مشغول به تحصیل بوده اند قادر هستند در صورت واجد شرایط بودن برای دریافت اجازه اقامت دائم اقدام کنند.

پیدا کردن کار پس از تحصیل در سوئد

چگونه پس از تحصیل یک کار پیدا کنیم؟
بازار کار سوئد بسیاری از فرصت ها برای فارغ التحصیلان جدید بسیار ماهر ارائه می دهد ، به ویژه در زمینه های مانند IT و مهندسی این موقعیت بهتر است.
برای مشاوره در مورد پیدا کردن کار در این کشور ، به مقاله دیگر ما درباره کار در سوئد مراجعه کنید.

باقی ماندن بیش از سه ماه

اگر مطالعات خود را در سوئد بیش از سه ماه گذشته به اتمام رساندید، شما اجازه اقامت بیشتر در سوئد را ندارید. برای اینکه واجد شرایط اقامت باشید، شما باید به صورت تمام وقت مشغول تحصیلات دانشگاهی معتبر در سوئد باشید و یا در یک دانشگاه پذیرفته و قسط اول شهریه خود را پرداخت کرده باشید.
برای درخواست اجازه اقامت برای مطالعات، شما نیاز به:

 • پرداخت قسط اول شهریه
 • آماده بودن مدارک شما. این شامل کپی از پاسپورت و نامه پذیرش شما که اثبات کند شما می توانید خود را از لحاظ مالی در طول زمان به عنوان یک دانش آموز در سوئد حمایت کنید. اگر شما در سوئد برای کمتر از یک سال اقامت دارید، شما همچنین به بیمه بهداشتی جامع نیاز دارید.
 •  ارائه درخواست آنلاین.
 •  پرداخت هزینه درخواست

زمان انتظار در حال حاضر برای اخذ اجازه اقامت برای مطالعات سه ماه یا بیشتر است، بنابراین مطمئن شوید که برنامه های خود را در اسرع وقت ارائه می دهید پس از دریافت اطلاع رسانی خود را از پذیرش اخذ کنید.

شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / کشورهای اسکاندیناوی
شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / شهرستان نوردیک می توانند برای زندگی و تحصیل در سوئد بدون اجازه اقامت یا ویزا به این کشور بیایند. اگر شما در سوئد برای بیش از دوازده ماه اقامت دارید، شما باید در اداره مالیات ثبت نام کنید.

شهروندان سوئیس

شهروندان سوئیس می توانند در سوئد بدون اجازه اقامت یا ویزای وارد شوند. با این حال، اگر شما در سوئد برای بیش از سه ماه در حین تحصیل هستید، شما نیاز به دریافت اجازه اقامت برای مطالعات دارید.

مهاجرت به سوئد از طریق ویزای سرمایه گذاری خرید تجارت آماده

سوئد یکی از کشورهای است که در سطح جهانی رقابتی ترین، نوآورانه و مولد است. با تخصص در بخش های کلیدی و شرکت ها و خوشه های برجسته در جهان می باشد، سوئد سرمایه گذاری و بازار فرصت های جذاب را برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد.
چرا شما باید سرمایه گذاری در سوئد را انتخاب کنید؟

نقاط قوت و مزایای سرمایه گذاری سوئد

وضعیت سیاسی و اقتصادی سوئد بسیار مطلوب است. محیط زیست با کیفیت و میزان کسب و کار بالا، پرداخت شرکتی بالا و استخدام رسمی در نتیجه احتمال استخدام قراردادی بسیار کم است.
به گفته بانک جهانی، سوئد جزء ده اقتصاد جهان از نظر امکانات و تعهدات کسب و کار است. تشکیل شرکت، استخدام و اخراج کارکنان، اجرای قراردادها، در دسترس بودن وام، ثبت نام سرمایه و سرمایه گذار امنیتی: بررسی شاخص های زیر را در نظر می گیرد.
نظام مالیاتی سوئد به طور مستقیم مالیات را برای شرکت ها در میان پایین ترین میزان مالیات در اروپا در نظر می گیرد. اعمال سهم معافیت، اجازه کسر مالیات کل بر بهره، و قوانین سرمایه دقیقی ندارد.
نظام حقوقی متعادل است و حقوق شما را تضمین می کند، شفافیت جلسات قابل اعتماد است. قراردادها و اسناد استاندارد اغلب دارای روش ساده می باشد، به ویژه قوانین برای وام مسکن بسیار متعادل است.
کیفیت مدیریت و خدمات مشاوره بسیار زیاد است، و تشریفات تجاری و روش های بسیار آسان برای انجام دادن آنها وجود دارد.
در سال 2014، سوئد در رتبه سوم جهانی برای شاخص آمادگی شبکه های جهانی در مجمع جهانی اقتصاد قرار گرفت.

نقاط ضعف و معایب مهاجرت سرمایه گذاری سوئد

نقاط ضعف این کشور است هزینه های بالای نیروی انسانی، قانون کار سفت و سخت، نرخ مالیات فردی بالا، و به طور کلی هزینه های زندگی بالا در سوئد می باشد.
اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه و یا محدود کردن سرمایه گذاری مستقیم خارجی وجود دارد. از آنجا که این کشور به اتحادیه اروپا پیوسته است، دولت سوئد تعدادی از اصلاحات به منظور بهبود محیط حقوقی کسب و کار ایجاد کرده است. تا سرمایه گذاران خارجی را جذب و رقابت پذیری را افزایش دهد. سوئد توسط OECD از نظر هزینه های عمومی مورد بررسی قرار گرفت است، به خصوص در ترویج سرمایه گذاری این موضوع مورد توجه بوده است.

سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به سوئد

رایج ترین راه های مهاجرت به سوئد کدامند؟

از رایج ترین راه های مهاجرت به سوئد می توان به مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج اشاره کرد.

کم هزینه ترین راه مهاجرت به سوئد کدام است؟

شاید بتوان دریافت پیشنهاد کار و مهاجرت کاری به سوئد را کم هزینه ترین راه مهاجرت به این کشور معرفی کرد. 

آیا جهت مهاجرت به سوئد از طریق کار به پیشنهاد شغلی نیاز است؟

بله، فرد متقاضی کار در سوئد می بایست ابتدا از یک کارفرما در سوئد پیشنهاد کار دریافت کند و سپس با قرارداد کاری به سفارت این کشور مراجعه نماید.

پس از مهاجرت تحصیلی به سوئد، هزینه تحصیل در این کشور چه میزان است؟

تحصیل در سوئد طی سال های اخیر دیگر برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا رایگان نیست و هزینه نسبتا بالا می باشد و به طور سالیانه بین 10 تا 17 هزار یورو می باشد.

آیا جهت مهاجرت تحصیلی به سوئد داشتن تمکن مالی نیاز است؟

بله، جهت تحصیل در سوئد داشتن تمکن مالی جهت اثبات تامین هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور نیاز است.

جهت مهاجرت سرمایه گذاری به سوئد از راه ثبت شرکت، چه میزان سرمایه مورد نیاز است؟

جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود به سرمایه اولیه 50،000 کرون سوئد نیاز است. همچنین شخص متقاضی می بایست هزینه های زندگی خود و همراهانش در این کشور را نیز به مدت دو سال تامین نماید.

جهت مهاجرت از طریق ازدواج به سوئد، شرایط لازم طرفین چیست؟

طرفین ازدواج می بایست دارای سن قانونی، سلامت کامل روانی، عدم جرم و سابقه کیفری که منجر به حبس شده باشد، باشند و ارائه گواهی طلاق در صورت ازدواج قبلی نیز الزامی است. تمکن مالی شخص اصلی نیز جهت تامین هزینه های زندگی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پس از مهاجرت به سوئد هزینه های زندگی در این کشور چه میزان خواهد بود؟

در سوئد هزینه های زندگی به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالاتر است و به طور میانگین و با توجه به سبک زندگی، برای هر فرد بین 9،000 تا 20،000 کرون سوئد در هر ماه خواهد بود.

آیا مهاجرت به سوئد به اخذ تابعیت این کشور منجر خواهد شد؟

بله، اما پروسه اخذ تابعیت در کشور سوئد، نسبت به سایر کشورها طولانی تر می باشد. 

در مهاجرت کاری به سوئد، شخص می تواند درخواست اقامت دائم نماید؟

بله، پس از پنج سال کار تمام وقت و پرداخت مالیات، شخص می تواند جهت اخذ اقامت دائم این کشور درخواست خود را اعلام کند.

بهترین راه های مهاجرت به سوئد کدامند؟

به طبع با توجه به شرایط شخصی هر فرد، بهترین و راحت ترین راه مهاجرت، متفاوت خواهد بود. اما جهت مهاجرت به سوئد می توان راه های تحصیلی و کاری را بهترین راهها دانست.

جهت اطلاعات بیشتر شرایط اخذ اقامت و قوانین جدید مهاجرت می توانید و همچنین کسب اطلاع از شرایط اخذ تابعیت و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل ثبت شرکت و سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین و وکلای موسسه مهاجرت برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

282 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به سوئد

 1. Avatar زینب سادات اندرزگو گفت:

  سلام خسته نباشید
  من23 ساله لیسانس کامپیوتر دارم و الان دانشجوی طراحی داخلی در مجتمع فنی هستم ، همسرم32 ساله لیسانس گیاه پزشکی دارن و مدارک حسابداری از مجتمع فنی، با 3 سال سابقه کار در زمینه حسابداری.
  اقدام ما برای مهاجرت کاری، مورد پذیرش قرار میگیرد یا نه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید برای مهاجرت به این کشور

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   پذیرش شما به عنوان نیروی کار در گرو گردآوری مدارک و مستندات تخصص و حرفه تان است.
   مدارک تحصیلی نیز در این روند تاثیر به سزایی دارد.

 2. Avatar سمانه کیا گفت:

  با درود. بنده 31 سال سن دارم. و مدرک دانشگاهی هم دارم. میخواستم بدونم اقدام از طریق زبان انگلیسی چطور است که در بعضی سایتها یکی از راه های اقامت در سوئد است. امکانش هست راهنماییم کنید.
  سپاسگزارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما با گذراندن دوره های زبان در این کشور، اجازه اقامت یک ساله را کسب می کنید که می تواند برای شروع زندگی در خارج، گزینه خوبی باشد

 3. Avatar مهتاب گفت:

  سلام من ۲۷سالمه آرایشگرم و همسرم ۳۶ساله و صافکار هستن. ما سرمایه ای حدود ۲۰۰میلیون تومان داریم. چطور میتوانیم اقامت دائم سوئد بگیریم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری مبالغ معینی وجود ندارد چراکه مباحث سرمایه گذاری گسترده است و نیاز به بررسی دارد، اما شما می توانید در صورت مد نظر داشتن مورد خاص، آن را ذکر نمایید تا پاسخ قطعی به شما داده شود.

 4. Avatar نفیسه گفت:

  سلام
  من 37 ساله هستم و 14 ساله برنامه نویس کامپیوترم و همسرم هم مهندس برق و دو فرزند داریم. میخواستم بدونم سریعترین راه برای مهاجرت ما چه راهی هست. من وهمسرم زبان انگلیسی در حد آیلتس 5 هستیم. آیا میتونیم دوره یکساله زبان بریم سوید و اونجا کار پیدا کنیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اقدام همزمان برای هردو نفرتان ممکن است از دید سفارت خوب نباشد و شانس اخذ ویزا را کم کند.
   علاوه بر اینکه می توانید با رعایت چارچوب کلی به همین روش مد نظرتان مهاجرت کنید.
   مهاجرت کاری مستقیم و یا سرمایه گذاری نیز در این کشور امکان پذیر است.

 5. Avatar محمدی گفت:

  با سلام زن و شوهری سی ساله هستیم همسرم لیسانس حقوق و من لیسانس حسابداری دارم و هر دو 5 سال سابقه بیمه داریم میشه لطف کنید راهنمایی کنید که از چه طریق میتونیم مهاجرت داشته باشیم و کدام کشور مناسب تر هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای رشته حسابداری معمولا بازار کار بهتری را می توان یافت به نسبت رشته حقوق، چرا که حقوق هر کشور معمولا مختص همان کشور است بجز در موارد خاص.
   لذا شما می توانید در رشته حسابداری اقدام به کاریابی در کشور مقصد نمایید و پس از کار پیدا کردن، همسرتان را نیز تحت ویزای خود به آنجا ببرید.

 6. Avatar فاطمه گفت:

  باسلام من ۲۲ساله با لیسانس پرستاری وایلتس هستم و میخوام از طریق ویزای تحصیل به سوئد مراجعه کنم میشه بگید ‌که آیا میتونم برای فوق لیسانس اقدام کنم؟ یانه برای دوره ی زبان ثبت نام کنم؟ اخه معدلم ۱۵ واینکه نمیدونم دانشگاهاشون چطور پذیرش میکنن

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله برای تحصیل در مقطع بالاتر یعنی ادامه تحصیل مشکلی وجود نخواهد داشت و می توانید در خواست دهید اما باید پیش شروط پذیرش را بر اساس نیاز دانشگاه رعایت نمایید.
   برخی دانشگاه ها دانشجویان را بر اساس معدل پیشین و برخی بر اساس آزمون ورودی می پذیرند.

 7. Avatar سونیا گفت:

  سلام.من مجردم و قصد دارم بعد لیسانسم با دوستم که اونم مجرده مهاجرت کنم.من و دوستم دانشجوحقوق و حسابداری هستیم.نمیدونیم کدوم کشور مناسبه.برای مهاجرت دائمی کجا رو توصیه میکنین؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به صورت کلی اگر قصد مهاجرت کاری را دارید پیشنهاد می کنم از این دو روش استفاده نمایید:
   مورد اول، درخواست کاری را از سوی یک کارفرمای کشور مقصد داشته باشید تا به پشتوانه آن بتوانید ویزای کاری را بدون ممانعت اخذ کنید.
   مورد دوم، ویزای جستجوی کار را (که در برخی کشور ها مانند آلمان، کانادا، نیوزلند، استرالیا و آفریقای جنوبی صدور می شود،) اخذ کنید و به کاریابی در آن کشور بپردازید.
   اگر بسته به شرایط فوق، سوالاتی نیز دارید بفرمایید تا پاسخگو باشیم.

 8. Avatar فرشته گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده فوق لیسانس نرم افزار دارم و 30 سالم هست (سابقه کار ندارم)
  همسرم 34 سال و حدود 6 7 سال سابقه کار دارند در حوزه رشتشون (لیسانس نرم افزار دارند)
  بهترین روش مهاجرت برای ما به چه صورتی هست ممنون میشم راهنمایی کنید و به چه چیزهایی نیاز داریم
  زبانمون بد نیست منتها مدرک ایلتس ..نداریم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ابتدا باید توانایی خود را در رشته مورد نظر بسنجید تا مشخص شود که در چه حیطه ای می توانید فعالیت داشته باشید، سپس بهترین گزینه، مهیا کردن رزومه کاری از خود و ارائه به چند کارفرمای بومی برای اخذ درخواست کار.
   داشتن مدرک زبان می تواند به روند کاریابی شما کمک به سزایی کند.

 9. Avatar مهسا گفت:

  سلام‌خسته نباشید من میخوام از طریق سرمایه گاری به کشور سوید برم چون دخترم اونجا هست ،کمترین میزان سرمایه گذاری زو میشه بفرمایید؟و آیا سوید از طریق خرید ملک هم اقامت میدهد؟مثلا بخوام یه شرکت ثبت کنم یا یه مغازه کوچیک ساندویچی بگیرم چقدر باید هزینه کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنون، وقت شما بخیر.
   کمترین میزان سرمایه گذاری برای کشور سوئد را نمی تواند بدون علم به وضعیت و تخصص شما، پیش بینی کرد.
   خرید ملک در سوئد مزایایی را دارد که اخذ اقامت طی یک سری شرایط، می تواند یک مورد از آن باشد.

 10. Avatar Ehsan Saeidpour گفت:

  با سلام، بنده دارای مدرک کارشناسی نرم افزار و متاهل هستم، و دارای سابقه کار ۵ سال در زمینه برنامه نویسی و توسعه دهنده نرم افزار های کامپیوتری.
  دارای سطح آموزش آیلتس ۶.۵. میخواستم جهت مهاجرت اقدام کنم.
  جهت تحصیل و بعد کار و اخذ ویزای دائم.
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید از طریق اجازه کار پاره وقتی که حین تحصیلات تکمیلی به شما داده می شود برای کسب تجربه استفاده کنید و این موجب می شود تا بتوانید برای اخذ ویزای کار، رزومه کاری خوبی را ارائه دهید.

 11. Avatar شهرزاد گفت:

  سلام خسته نباشید چند تا سوال داشتم :
  1_ من لیسانس حسابداری دارم یک سال هم سابقه کاری در ارتباط با رشته ام دارم و یکسال و نیم هم در ارتباط با ازمایشگاه سابقه کاری دارم ایا میتوانم اونجا کار پیدا کنم تا بتوانم اقامت بگیرم ؟
  2_ایا میتونم با خرید ملک اقامت بگیرم ؟ اگه امکانش هست چه مقدار پول لازم هست واسه خرید ؟
  3_اگه تحصیلی بخوام اقدام کنم واسه فوق هزینش چقدر میشه؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دقت بفرمائید که برای اخذ دعوتنامه کاری حتما باید رزومه قوی و قانع کننده داشته باشید و یا این که سابقه کار زیادی نیاز است.
   امکان اخذ اقامت با خرید ملک نیز وجود دارد.
   هزینه های تحصیل مقاطع تحصیلی بر اساس آیتم های متعددی مشخص می شود که شرایط زندگی و دانشگاه، اصلی ترین عوامل دخیل در این موضوع هستند.

 12. Avatar روزبه کریمی گفت:

  سلام من 33 ساله هستم متاهل دارای 13 سابقه بیمه و سابقه کار در شرکت ملی نفت ایران رو دارم و مدرک تحصیلی خودم دیپلم الکتروتکنیک (برق صنعتی) و کاردانی مدیریت کسب و کار و همسرم مهندس منابع طبیعی گرایش محیط زیست هستند،چطوری میتونم اقدام کنم واسه مهاجرت دائم به سوئد.
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   درصورتی که تمایل داشته باشید می توانید برای اخذ ویزای کاری سوئد، رزومه کاری خود را به کارفرمای سوئدی ارسال کنید تا دعوتنامه کاری را برایتان ارسال نمایند.
   همچنین می توانید با تحصیل در مقاطع بالاتر و اخذ مدرک تحصیلی مرتبط، به راحتی وارد بازار کار این کشور بشوید.

 13. Avatar عرفان عزیزی گفت:

  با سلام
  من 25 سالمه، مسلط به زبان انگلیسی و فارغ التحصیل شیمی در مقطع ارشد هستم. میخواستم بدونم شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکتری چطور هستش و اینکه آیا امکان اقامت دائم در اونجا برای من وجود داره؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید با اخذ مدرک دکتری در این کشور، به راحتی وارد بازار کار شوید.
   اعتبار مدرک داخلی بسیار بیشتر از مدرک صادر شده از دیگر کشور هاست.

 14. Avatar رزیتا گفت:

  سلام و روز بخیر
  متاسفانه برای متن خود پاسخی از شما ندیدم ! 🙁
  من رزیتا 31 سالمه و با همسر مجدانه قصد مهاجرت به سوئد رو داریم
  با سرمایه 150 – 200 ت
  بنده در زمینه طراحی وب و گرافیک و R&D با ده سال سابقه کار
  و همسرم هم کارهای فنی و دارای مدرک بین المللی مهندسی جوش و پیپینگ هستن
  زبان انگلیسیمو هم متوسطه
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ما اینجاییم تا سوالات شما را خارج از چارچوب متن پاسخ دهیم.
   در صورتی که بخواهید اقامت این کشور را زودتر از موعد کسب کنید، بهتر است به دنبال کار در این کشور بگردید چرا که به شما کمک میکند علاوه بر درآمد داشتن و صرف هزینه های زندگی، پروسه قانونی اخذ اقامت با ویزای کار را نیز تسریع نمایید.

 15. Avatar سعید رامتین فر گفت:

  با سلام
  من دانشجوی IT هستم و مدارک اصلی شبکه شرکت سیسکو رو از vue گرفتم زبان سوئدی رو هم مدرکش رو هم گرفتم و درحال حاضر در آمادگی برای آیلتس هستم چگونه میتونم ویزای کاری سوئد رو بگیرم ؟
  و میزان پول مورد نیاز برای زندگی در سال اول چقدر میشه ؟ کرون باید ببرم یا یورو ؟
  بیمه دارم و حدود 1.5 سال سابقه کار

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید مدارک تحصیلی و کاری خود را در قالب یک رزومه آماده کرده و برای کارفرماهای کشور هدف ارسال نمایید.
   در صورتی که شما نیروی کار واجد شرایط محسوب شوید، می توانید با دعوتنامه کاری که برای شما ارسال می شود، وارد بازار کار این کشور شوید.
   هزینه های زندگی به شما و شیوه زندگی کردن شما در کشور هدف بر می گردد.

 16. Avatar هلیا افضلی گفت:

  سلام من 18 سالمه دیپلم دارم میخوام تنهایی مهاجرت کنم کدوم کشور پیسنهاد میدین

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مهاجرت خود را بر اساس چه توانایی و یا موضوعی برنامه ریزی کرده اید، شرایط خود را دقیق تر بفرمائید تا خدمتتان عرض کنیم.!

 17. Avatar Reza گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من جوانی هستم ۳۵ ساله مجرد مدرک تحصیلیم تا مقطع دیپلم هست ۳ تا مدرک جوشکاری در زمینه (ارگون-co2-سازه فلزی)از سازمان فنی و حرفه ای دریافت نمودم آیا راهی هست بتونم برای اقامت اقدام کنم.لطفا راهنمایی بفرمائید با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام و احترام
   تحت برخی برنامه های پذیرش نیروی کار باید درخواست خود را به انضمام مدارک و شواهد، برای کشور هدف ارسال کنید تا در صورتی امکان برای شما دعوتنامه کاری ارسال شود.

 18. Avatar علی امیری گفت:

  سلام
  من یه جوان 18 ساله هستم که دیپلم انسانی دارم میخواستم ببینم که در رشته من توی سوئد کار هست یا نه و بهترین اون چیه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به صورت کلی مهاجرت کاری به کشور سوئد می تواند از طریق دعوتنامه یک کارفرمای سوئد، رقم بخورد.
   اما بهتر است بدانید که در صورت اخذ مدارج بالاتر تحصیلی در این کشور، بهتر می توانید به بازار کار وارد شوید و اعتبار افزون تری خواهید داشت.

 19. Avatar صالحی گفت:

  سلام، من 28سالمه لیسانس برق دارم و همسرم پزشک عمومی هستن، همسرم مقاله آی اس آی دارن و میخوان برای دوره تخصص اقدام کنن ، شرایط اقامت تحصیلی برای ایشون به چه صورته؟ و برای من امکان تحصیل پزشکی در سوئد وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اماده کرده رزومه تحصیلی از مهمترین اقدام پیشنیاز است که می تواند تاثیر به سزایی در روند پذیرش داشته باشد.
   شما نیز اگر می خواهید پزشکی را مطالعه بفرمائید می توانید سوابق و مدارک تحصیلی خود را برای ارزیابی های هرچه بیشتر برای ما ارسال نمایید.

 20. Avatar علی کریمی گفت:

  سلام
  من ۱۸ سال دارم و امسال قصد دارم کنکور زبان شرکت کنم و رشته زبان انگلیسی بخونم… میخواستم به سوئد مهاجرت کنم میشه راهنمایی کنید!؟??

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما هدفتان دقیقا چیست، اینجا مدرک کارشناسی را بگیرید و سپس مهاجرت کنید و یا اینکه پس از قبولی به کشور سوئد مهاجرت کنید؟
   دقیقتر بفرمائید تا راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *