شرایط زندگی در هلند
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور هلند

  • پایتخت: آمستردام
  • واحد پول: یورو
  • میانگین قد آقایان در هلند 184 و خانم ها 170 است.
  • سرود ملی هلند با سابقه ترین و قدیمی ترین شعار ملی است.
  • استعلام علف یا گل یا ماری جوانا در این  کشور آزاد است.
  • عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن
هزینه زندگی دانشجویی در هلند

مهاجرت به هلند

مردم این کشور علاقه بسیاری به یادگیری زبان های خارجی از خود نشان می دهند، بطوریکه 90 درصد هلندی ها توانایی محاوره به زبان انگلیسی را دارند. هلند یکی از پر تراکم ترین کشورهای جهان با جمعیتی حدود شانزده و نیم میلیون نفر است. شهرت کشور هلند بیشتر به لاله هایش، آسیاب های بادی و هنرمندانش می باشد. آب و هوای این کشور معتدل و بیشتر شبیه کشور انگلستان است، بارش فراوان در طول سال هلند را به یکی از پر بارش ترین کشورهای جهان مبدل کرده است.

ویزای کار هلند

پیدا کردن کار حقوقی در این کشور و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در این کشور نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی می توانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

دوره های تحصیلی در هلند
هزینه تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

افرادی که خواهان اخذ ویزای تحصیلی هلند می باشند می بایست یک سری از هزینه های اولیه را به حساب دانشگاه مربوطه واریز کنند که این هزینه ها عبارتند از : هزینه شهریه یکسال یا یک نیم سال تحصیلی ، مبلغ 500 یورو جهت بیمه یکسال ، مبلغ 500 یورو برای صدور اقامت یکسال ، هزینه اجاره اتاق برای حداقل 3 ماه. قابل ذکر است کسانی که این هزینه ها را به حساب دانشگاه مورد نظر واریز می کنند دیگر نیازی به حساب بانکی و یا اثبات پشتوانه مالی ندارند و ویزای آنها از طرف سفارت هلند در مدت زمان کمتری نسبت به دیگر افراد صادر می شود و همچنین افرادی که به صورت تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنند، از مزایای اقامت تحصیلی هلند برخوردار می شوند، این روش یکی از کارهایی است که افرادی که قصد مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را دارند باید طی کنند.

شرایط زندگی در هلند

با مقیاس سنتی هلند شروع میکنیم این کشور دارای بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی رتبه چهارم در سرانه است. 32،600 PPS (یک ارز مشترک که تفاوت بین سطوح قیمت بین کشورها را از بین می برد که مقایسه مقادیر معنادار تولید ناخالص داخلی GDP بین کشورها را انجام میدهد) در مقایسه با میانگین اتحادیه اروپا 25،500 PPS . پس از آن، با نگاه دقیق تری به شاخص های مکمل، هلند دارای بالاترین میانگین درآمد با رتبه پنجم و کمترین نسبت درآمد مشترک کویینتال با رتبه سوم (نسبت کل درآمد دریافت شده توسط 20 درصد جمعیت افراد دارای بالاترین درآمد با درآمد دریافت شده توسط 20 درصد افراد دارای پایین ترین درآمد).

مهاجرت کاری به انگلستان
دستمزد و‌ حقوق کار در هلند

اخذ اقامت هلند

هلند یکی از کشورهایی است که کمترین نرخ بیکاری را در اروپا دارد و به دلیل اینکه کسانی که برای کار به این کشور مهاجرت می کنند از پرداخت 30 درصد از مالیات معاف می باشند، مکان مناسب و جذابی برای چنین افرادی است. اگرچه این کمک هزینه عمدتا برای افراد با مهارت های بسیار خاص می باشد که معمولا در بازار کار این کشور نادر است و به آن نیاز دارند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند

پزشکی در هلند است متفاوت از در پزشکی در انگلستان تدریس می شود، در حالیکه هر دو از لحاظ رویکرد به موضوع در یک جدول زمانی قرار دارند. در حالی که مدرک پزشکی هلندی دارای همان احترام به عنوان یکی از دانشکده های پزشکی بریتانیا را دارد (و توسط GMC  به طور کامل به رسمیت شناختن شده است)، روشی که در آن دانش آموزان از انتقال بین دو کشور برای تحصیلات پزشکی استفاده کنند، تقریبا در هلند غیر ممکن شده است.

تحصیل دکترا در هلند 2019
ویزای کار در هلند

تابعیت و شهروندی هلند

در دسامبر سال 2008 طرحی برای حمایت از کودکانی که از مادر هلندی متولد شده بودند به مجلس عوام ارسال که در ژانویه 2010 با کثریت آرا مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت و در ژوئن 2010 نیز مورد تایید نمایندگان محلس سنا قرار گرفت. بعد از تصویب این قانون (1873 R) مشکل بسیاری از افرادی که از پدر خارجی و مادر هلندی بدنیا آمده بودند حل شد.

هزینه زندگی در هلند

غذا

  • منوی پایه ناهار (از جمله نوشیدنی) در منطقه تجاری 14 یورو
  • غذای ترکیبی در رستوران فست فود (غذای بزرگ مک و یا مشابه) 8 یورو
  • 500 گرم (1 کیلوگرم) پودر مرغ بدون چربی 4.10 یورو
  • 1 لیتر (1 کیلوگرم) شیر کامل چربی 1.07 یورو
اقامت در هلند
مهاجرت به هلند از طریق استارت آپ

سرمایه گذاری در هلند

طبق اعلامیه گروه خدمات مشاوره مالی اروپا، کارآفرینان کشورهای غیر اروپایی به منظور واجد شرایط بودن برای دریافت مجوز اقامت باید حداقل 27.000 یورو در هلند سرمایه گذاری کنند.دیگر الزامات برای کارآفرینانی که مایل هستند به هلند بروند : داشتن مدرک سفر معتبر، به خطر نینداختن نظم و امنیت عمومی، داشتن منابع مالی کافی برای حمایت طولانی مدت، داشتن شرایط لازم برای انجام یک کار حرفه ای، شرکت در فعالیت های تجاری که علاقه شما به خدمت به هلند را نشان می دهد است. مدارک ارائه شده توسط متقاضی شامل: کپی پاسپورت، اثبات میزان درآمد، گواهی واجد شرایط بودن یک حرفه خاص، یک طرح کسب و کار دقیق و گزارش میزان درآمد دوازده ماه گذشته قبل از ارسال درخواست می شود.

سوالات متداول در مورد هلند

1- پایتخت کشور هلند کدام شهر است؟

آمستردام

2- واحد پول کشور هلند چیست؟

یورو

3- آیا هلند عضو اتحادیه اروپا است ؟

عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن

4- هلند چه تعداد جمعیت دارد؟

هلند یکی از پر تراکم ترین کشورهای جهان با جمعیتی حدود شانزده و نیم میلیون نفر است.

5- آب وهوای کشور هلند چگونه است؟

آب و هوای این کشور معتدل و بیشتر شبیه کشور انگلستان است، بارش فراوان در طول سال هلند را به یکی از پر بارش ترین کشورهای جهان مبدل کرده است.

6- وسعت کشور هلند چه اندازه است ؟

هلند یک کشور بسیار کوچک است و شما می توانید در کمتر 3 ساعت از یک سمت به سمت دیگران سفر کنید.

7- خصوصیات اخلاقی و رفتاری مردم هلند چیست؟

مردمی متواضع، صبر، مستقل و کارآفرین هستند. آنها برای آموزش، کار سخت، جاه طلبی و توانایی ارزش قائل هستند. هلندی ها با حرف های بیهوده زدن مشکل دارند. اجتناب از بد رفتاری بدیهی است. جمع آوری پول خوب است، اما پول خرج کردن یک عمل منفی محسوب میشود . سبک زندگی تجملاتی، بی فایده و مشکوک محسوب می شود. هلندی ها به میراث فرهنگی خود، تاریخ غنی در هنر و موسیقی و مشارکت در امور بین المللی بسیار افتخار میکنند.

8- همسایگان هلند کدام کشور ها هستند؟

از شرق با کشور آلمان، از جنوب با کشور بلژیک و از غرب به واسط دریا با کشور بریتانیا همسایگی دارد.

9- کشور هلند در کدام قاره واقع است ؟

اروپای شرقی

10- شهرهای مهم کشور هلند کدامند؟

از شهرهای مهم آن می توان به آمستردام، لاهه، روتردام، اوترخت، تیلبورخ و … اشاره کرد.

11- زبان رسمی مردم هلند چیست؟

زبان رسمی مردم هلند، هلندی می باشد که شاخه ای از زبان ژرمنی محسوب شده و شباهتی به زبان آلمانی دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *