برنامه ویزای طلایی پرتغال یک مسیر سرمایه گذاری در خصوص املاک و مستغلات، اخذ اقامت و شهروندی بالقوه در کشور و یا شهروندی در اروپا را پیش پای اشخاص قرار می دهد. بخاطر داشته باشید که این امر توسط دولت پرتغالی و در سال 2012 راه اندازی شد. برای تشویق سرمایه گذاری در پرتغال و تشویق افراد حدود چند میلیارد یورو به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اختصاص داده شد و بیش از 2000 برنامه های کاربردی خانواده در هر سال برای افراد در نظر گرفته شد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در پرتغال

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در پرتغال می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد. سرمایه گذاری در پرتغال دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری در پرتغال بهره مند شوند. افراد میتوانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی پرتغال از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند.

افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در پرتغال گزینه بسیار مناسبی برای ایشان فراهم است. همه ساله عده ی زیادی به قصد تجارت و مهاجرت به پرتغال از این روش اقدام می کنند، جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید. البته روش های دیگر مهاجرت به این کشور نیز از طریق تحصیل یا کار می باشد. ما در این مقاله سعی نموده ایم اطلاعات لازم و قوانین جدید سرمایه گذاری را به صورت کلی مطرح کنیم. در عین حال جهت اطلاع از شرایط سرمایه گذاری و مهاجرت به پرتغال می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید.

در ابتدای شروع تجارت و کسب کار بایستی از مواردی نظیر  قیمت ملک و هزینه زندگی، هزینه و مبلغ سرمایه گذاری در پرتغال اطلاعات کسب کنند. و همچنین از معایب و مشکلات و مزایای سرمایه گذاری در پرتغال به طور کامل آگاه شوند.

سرمایه گذاری در پرتغال

برای در املاک و مستغلات پرتغال به 500000، یورو نیاز خواهد بود. املاک و یا مناطق مسکونی و یا تجاری می تواند درآمد خوبی را برای اجاره دادن فراهم آورد. بخاطر داشته باشید که وجود حداقل 500.000 € سرمایه نیاز خواهد بود. خریداران مشترک می توانند سرمایه گذاری را به خرید یک ملک محدود نمایند. املاک را می توان برای هر گونه سرمایه گذاری بیش از حداقل ذکر شده به خریداری در آورد. مقدار سرمایه گذاری کمتر از 350.000 € ممکن اهداف بازسازی به کار گرفته شود، با این حال مشتریان باید از جنبه های عملی چنین سرمایه گذاری هایی آگاه باشند.

روند

بخاطر داشته باشید که برای فرد متقاضی که قصد سرمایه گذاری دارد بایستی قبل از دادن درخواست ویزا صادر شود. ناگفته نماند که این فرایند 3 ماه به طول می انجامد و خرید ملک 1 سال طول می کشد. این درحالی است که تکمیل درخواست ویزا پس از آن چند ماه مقدور می باشد. پیشنهاد می شود که در هنگام انجام فرایند افراد وکلایی را که می توانند شما را در روند درخواست، قباله و کار قانونی برای خرید ملک یاری نمایند استفاده کنند. برنامه معمول شامل بحث های اولیه و ایجاد یک دیدار 3 یا 4 روزه توسط خریدار برای مشاهده ویژگی ها، ملاقات با وکلا، ضمیمه کردن موارد مورد نیاز، باز کردن حساب بانکی و بازدید مهاجرت برای بیومتریک خواهد بود. بخاطر داشته باشید که برنامه پس از طی کردن این مرحله می تواند در پرتغال و توسط وکلای مشتریان مورد پردازش واقع شود. در این مرحله همه چیز به درستی انجام شده و مشتری نیازی به بازدید دوباره برای چگونگی اخذ مجوز اقامت نخواهد داشت. ادامه مطلب در خصوص فرآیند ویزای طلایی در پرتغال برای متقاضیان خواهد بود.

راهنمای سرمایه گذاری پرتغال

سرمایه گذاری یا کار آزاد در کشور پرتغال می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده است:

 1. فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
 2. ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)
 3. ثبت شرکت های تضامنی شخصی
 4. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 5. ثبت شرکت سهامی
 6. ثبت شعبه شرکت
 7. ثبت شعبه مستقل
 8. ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…)
 9. دفتر نمایندگی

الزامات

علاوه بر این متقاضیان سرمایه گذار در بخش املاک و مستغلات به ارائه عدم سابقه کیفری روشن و بیمه بهداشت و درمان برای پوشش دهی هرگونه اقامت در پرتغال نیاز خواهند داشت. متقاضیان باید برای حفظ هزینه های سرمایه گذاری بایستی برای یک هفته در سال اول و دو هفته در هر دو سال و به منظور تجدید ویزای اقامت به این کشور عزیمت نمایند.

برای شروع تجارت و کسب کار بایستی مراحل سرمایه گذاری تحت یک بیزینس پلن نوشته شود. برای نوشتن بیزینس پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در پرتغال باید موارد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام
 • برآوردهای مالی و هزینه ها:
 • هزینه ثبت شرکت
 • شرایط خرید سهام شرکت در پرتغال
 • میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
 • کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل سرمایه برای ثبت شرکت)
 • هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت

هزینه های سرمایه گذاری در پرتغال

هزینه های دولت برای هر عضو از خانواده و برای استفاده از ویزای طلایی پرتغال 5.80147 یورو خواهد بود. هزینه تمدید در هر دو سال حدود 50 درصد از نرخ برای افراد اعمال خواهد شد. علاوه بر این؛ دیگر هزینه ها مربوط به پردازش نرم افزار و تجدید می باشد که حدود 514.80 € برای متقاضی اصلی به علاوه 80.20 € برای هر عضو از خانواده خواهد بود. علاوه بر این متقاضیان نیاز به برنامه ریزی برای هزینه های وکلا که به طور معمول 4000 € – € 5،000  می باشد خواهند بود.
خرید املاک و مستغلات در پرتغال پرداخت هزینه مالیات خاص، تمبر و … را می طلبد. ما توصیه می کنیم بودجه سرمایه گذاران برای پرداخت مالیات املاک حدود  9٪ -10٪ نیز باشد.

خانواده
اعضای خانواده اصلی: همسر و تمام فرزندان زیر 18 را در بر خواهد گرفت. کودکان 18 سال و یا بالاتر قادر به آموزش دیدن به طور کامل و یا پاره وقت که بستگی به شرایط دارند خواهند بود. پدر و مادر 66 ساله و بالاتر نیز بدون نیاز به اثبات وابستگی واجد شرایط می باشند. در برخی شرایط خانوادگی بهتر است برای تمامی افراد واجد شرایط ویزای طلایی پرتغالی گرفته شود.

مالیات
سرمایه گذاران در سراسر جهان خود مشمول پرداخت مالیات می باشند اگر برای بیش از 183 روز در هر سال در پرتغال اقامت داشته باشند. با این حال، پرتغال دارای یک نظام مالیاتی بسیار مطلوب برای هر کسی با توجه به اینکه در این کشور زندگی می کند خواهد بود. برای آن دسته از افرادی که غیر مقیم کشور می باشند مالیات 28٪ بر درآمد در نظر گرفته خواهد شد. این را می توان با هزینه های درآمد اجاره کاهش داد. مالیات بر سود سرمایه 28٪ است و کمک هزینه هایی برای هزینه ها و استهلاک در نظر گرفته خواهد شد. هیچ مالیات بر ارث در پرتغال وجود نخواهد داشت. مالیات بر املاک سالانه (IMI) می تواند ما بین 0.3٪ و 0.8٪ باشد که با توجه به ارزش اموال خواهد بود، اما افرادی وجود دارند که با توجه به شرایط از معافیت مالیاتی برخوردارند.

زندگی و کار
متقاضیانی که تصمیم زندگی تمام وقت در پرتغال را در سر دارند به بیمه خدمات درمانی نیاز خواهند داشت. با این حال خانواده به تمامی خدمات عمومی از جمله مراقبت های پزشکی دولتی و تحصیل دسترسی خواهد داشت. مدارس دولتی به پیروی از برنامه درسی پرتغالی می باشند اما بسیاری از مدارس بین المللی زبان انگلیسی را برمی گزینند. متقاضیان همچنین حق کار در پرتغال و راه اندازی یک کسب و کار را خواهند داشت.

سفر کردن 

اخذ ویزای توریستی برای سفر به اروپا و منطقه شنگن مشکل بسیاری از کشورها در شرق میانه، آسیا و آفریقا خواهد بود. پس از اعطای ویزای مجوز اقامت پرتغالی شما قادر به سفر کردن در سراسر منطقه اتحادیه اروپا شنگن خواهید بود. متقاضیان بایستی نسبت به تمدید ویزای طلایی مبادرت ورزند.

نحوه اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال

متقاضیان می توانند پس از گذشت 5 سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. این در حالی است که اخذ شهروندی پرتغالی پس از شش سال اعمال خواهد شد. برای اخذ شهروندی در پرتغال یک آزمون زبان عمومی از افراد گرفته می شود و متقاضیان با این مرحله ارتباط  خود با کشور را نشان خواهند داد. ما می توانیم در این زمینه راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهیم. هنگامی که متقاضیان موفق به اخذ اقامت دائم یا شهروندی این کشور شدند نیازی به تمدید ویزای طلایی پرتغال نخواهند داشت.

مزایای

یک نظام مالیاتی بسیار مطلوب برای کسانی که کار و سرمایه گذاری را اختیار می نمایند وجود خواهد داشت. با در اختیار داشتن کارت اقامت تمام اعضای خانواده قادر به سفر کردن به سراسر منطقه اتحادیه اروپا شینگن خواهند بود. دارندگان گذرنامه نهایی که اقامت اروپا را بدست آورده اند، به معنای این است که توانایی زندگی، کار، مطالعه و سفر آزادانه در هر نقطه از داخل اتحادیه اروپا را خواهند داشت.

خلاصه

محبوب ترین برنامه ها در اروپا خواهد بود. ویزای طلایی پرتغال برای جذب شرایط سرمایه گذاری املاک و مستغلات در کشور هسته ای اروپا صادر خواهد شد که راه را برای ورود به منطقه شنگن و یا  یک مسیر پس از گذشت شش سال زمان و با در نظر گرفتن شرایط اقامت خواهد گشود.

شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق تخصص نیز وجود دارد. اما در هر کشوری متفاوت می باشد. تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در کشورهای اروپایی بسیار حائز اهمیت می باشد. در برخی کشورها محدودیتی برای تعداد شرکا در ایجاد شرکت وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری  و شرایط اخذ اقامت با سرمایه گذاری در پرتغال شما باید با سفارت این کشور تماس گرفته یا به یک موسسه مهاجرت مراجعه کنید.

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در هر کشوری همواره با ریسک همراه است, بهتر است متقاضیان ورود به پرتغال ابتدا گزینه های کم ریسک تر مانند تحصیل را در دستور کار خود قرار دهند و سپس با حضور در پرتغال و با توجه به علاقه همیشگی دولت ها به جذب سرمایه خارجی و با سرمایه کمتر,خود به سرمایه گذاری اقدام نمایند.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور با کمک وکیل مهاجرت به پرتغال با سرمایه گذاری آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما در دفاتر تهران و شیراز دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *