مهاجرت تحصیلی به رومانی

مهاجرت تحصیلی به رومانی ؛ در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در این کشور می پردازیم. رومانی از جمله کشورهای اتحادیه اروپا ولی عضو پیمان شینگن نیست. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور مورد استقبال برخی کشورهای اروپایی مثل سوئد می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به رومانی

کیفیت بالای تحصیل در رومانی از شهرت جهانی برخوردار است و همین موضوع این کشور را به مرکز عالی یادگیری و تدریس تبدیل کرده است.  دانشگاه ها و کالج های رومانی هزاران هزار دانشجو را از اقسا نقاط دنیا جهت تحصیل درون خود جای داده است. امروزه دانشگاه های رومانی با تمامی دانشگاه های معتبر دنیا از لحاظ اطلاعاتی در ارتباط است و دانشگاه های این کشور به دانشگاه هایی با پیشرفته ترین تجهیزات و آخرین تحقیقان علمی تبدیل شده است.

هزینه زندگی و هزینه تحصیل منطقی کشور رومانی :

هزینه تحصیل و زندگی در رومانی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر و درواقع ارزان تر می باشد. در کل در این کشور می توان با منطقی ترین هزینه های تحصیلی و زندگی در برترین دانشگاه های اروپایی تحصیل کرد.

هزینه تحصیل در رومانی:

هزینه تحصیل در رومانی سالیانه بین 2000 تا 5000 یورو بصورت سالیانه می باشد البته البته این هزینه به نوع دانشگاه هم بستگی دارد. درضمن این هزینه برای دانشجویان جدیدالورود متغیر می باشد.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل

دانشجویانی که خواهان ویزای تحصیلی این کشور می باشند باید قبل از درخواست ویزا قسط اولیه شهریه دانشگاه را بپردازند و البته مابقی هزینه ها از سال بعد بصورت سالیانه پرداخت می گردد. اما ان عزیزانی که در رومانی حضور داشته و نیاز به ویزای دانشجویی این کشور ندارند می توانند کل هزینه ها را طی یک سال، طی دو ترم و یا در سه قسط پرداخت کنند.

شرایط اسکان و خوابگاه دانشجویی مهاجر تحصیلی به رومانی

دانشجویان متقاضی تحصیل در رومانی می توانند در خوابگاه های دولتی و خصوصی سکنی گزیده و زندگی کنند. البته خانه انشجویی هم در این کشور با هزینه های بسیار کم در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. خوابگاه های شبانه روزی این کشور نسبت به بقیه مکان ها ارزان قیمت تر بوده و با پرداخت ماهیانه 50 یورو می توان به راحتی از این مکان ها استفاده کرد. درضمن آپارتمان تمام مبله با تمامی امکانات رفاهی، از ظرف شویی گرفته تا تلویزیون، مبلمانف کمد و …ماهیانه بین 100 تا 300 یورو اجاره داده می شود.

میراث قدیمی آموزشی رومانی:

کشور رومانی از جهت وجود برنامه های آموزشی به خود می بالد. میراث آموزشی غنی که بسیاری از دانش بشری از ن استخراج شده است. امروزه کشور رومانی به عنوان یکی از موسسات آموزش عالی در نظر گرفته می شود و تحت قوانین خاصی فعالیت می نماید.

در کشور رومانی دانشجویان بین المللی از مزایایی نظیر: سنت ها و مدرنیته بودن بهره خواهند بود. بخاطر داشته باشید که امکان شرکت در اجراها در محیط های سنتی و جدید با هزینه ای بسیار کم امکان پذیر می باشد.

برترین برنامه های تحصیلی دانشگاه های رومانی :

بخاطر داشته باشید که حدود 70 دانشگاه دولتی و یا دانشگاه های خصوصی متعددی در کشور رومانی وجود خواهد داشت؛ علاوه بر این امکان گذراندن دوره های زبانی در این کشور به مدت یکسال وجود دارد. تمامی این دانشگاه ها دامنه گسترده ای از مدارک تحصیلی نظیر: (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) را در اختیار افراد قرار خواهند داد که امکان تحصیل به زبان های (رومانی، انگلیسی؛ فرانسوی؛ آلمانی و مجارستانی) برای شما وجود خواهد داشت. این دانشگاه خصوصیاتی نظیر: وجود دانشکده های خصوصی کوچک؛ وجود اساتید و همکاران خوش برخورد را در خود جای داده است. بخاطر داشته باشید که برنامه های تحصیلی برای تمامی دانشجویان بین المللی و به تمامی زبان های بین المللی امکان پذیر خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی و مهاجرت تحصیلی به این کشور می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *