مهاجرت به خارج از کشور از طریق اخذ ویزای تحصیلی و کار پاره وقت یکی از روش های ورود است که در کنار راه های دیگر مثل اخذ ویزای کاری و سرمایه گذاری یا ثبت شرکت قابل اجراست. تحصیل در اتحادیه اروپا و یا قسمت های شرقی آسیا نیز بر اساس قوانین خاصی مانند داشتن مجوزها و مدارک معتبر استوار است. این مطالب را در ادامه کارشناسان ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر طی یک مقاله با عنوان شرایط تحصیل و کار رشته های مهندسی در خارج برای شما به صورت کامل آورده اند.

کار حین تحصیل و مجوز اقامت در خارج از کشور

در حالی که بسیاری از افراد به ادامه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در خارج از کشور فکر میکنند، هنگام بحث درباره برنامه های آموزشی رشته مهندسی، اصطلاحات رشته مهندسی را می توان در بسیاری از رشته های مختلف استفاده کرد. علاوه بر تنوع رشته های مهندسی مکانیک، دانشجویان می توانند با یافتن و انتخاب برنامه های رشته های مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی محیط زیست و حتی مهندسی پزشکی، در خارج از کشور با ادامه تحصیل بپردازند.

شرایط تحصیل و کار رشته های مهندسی در خارج
شرایط تحصیل و کار رشته های مهندسی در خارج

بسیاری از دانشگاه ها دارای مجموعه و طیف وسیعی از رشته های تحصیلی و دروس دانشگاهی هستند، بنابراین دانشجویان رشته های مهندسی مختلف می توانند دوره های آموزشی و برنامه های آموزشی رشته های انتخابی خودشان را با توجه به رشته مورد علاقه شان پیدا کنند.

برنامه های آموزشی متنوعی نیز وجود دارند که بر مطالعات مهارت‌های زبان، برنامه های چند زبانه و چند ملیتی و حتی فرصت های کارآموزی متمرکز شدند. برنامه های آموزشی مختلف ممکن است در مدت زمان متفاوت به دانشجویان ارائه شوند، بنابراین دانش پژوهان ممکن است دوره های تحصیلی از چند هفته تا یک سال تحصیلی یا بیشتر را انتخاب کنند که مدت زمان دوره تحصیلشان با مدت اقامتشان ارتباط مستقیم دارد.

 شایان به ذکر است که قبل از ثبت نام در یک برنامه آموزشی، مهارتهای زبانی خود را در نظر بگیرید. در حالی که بسیاری از برنامه های آموزشی الزامی نیاز به مهارت های زبان خارجی ندارند، ممکن است بعضی از افراد قبل از پذیرش در یک رشته خاص به مهارت خاصی نیاز داشته باشند. به این ترتیب دانش پژوهان تشویق می شوند تا قبل از ارسال درخواست خود، برنامه آموزشی خود را در یک رشته مورد علاقه‌شان انتخاب کنند تا نیاز مندی های زبان و ادبیات مختص بدان رشته را کاملا درک کنند.

برای ارتقاء شغلی آینده، بسیاری از دانشجویان مهندسی پس از کسب مدرک لیسانس برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام می کنند. در کدامین کشور قصد دارید که فارغ التحصیل شوید یا مدرک کارشناسی ارشد خود را از آنجا کسب کنید این مسئله بسیار مهم و حائز اهمیت است. بسیاری از فارغ التحصیلان و متخصصان بر این باورند که بهترین کشور برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، آلمان است. اگرچه برنامه های آموزشی قابل قبول و منطقی زیادی در سراسر جهان وجود دارد 

 رشته های مهندسی، انتخاب خوبی برای فارغ التحصیلان است که می خواهند وضعیت خود را ارتقاء دهند. شما می توانید زندگی در کشورهای دیگر را با موقعیت های دائمی در خارج از کشور، پروژه های خارج از کشور یا سفرهای کوتاه مدت تجربه کنید. یا شما می توانید با شرایط کشور انگلستان و با برنامه های آموزشی فارغ التحصیلی چرخشی یا سفر به سایت ها یا امکانات بهتر آشنا شوید. این که آیا شما تمایل دارید که تا کدامین حد ممکن جهان را ببینید یا با خانواده و دوستانتان باقی بمانید، این همه مسئله به انتخاب کارفرمای مناسب مرتبط است.

کار در خارج از کشور در رشته مهندسی پس از فارغ التحصیل شما

با برخی از کارفرمایان مهندسی، زندگی کاری شما شامل مجموعه ای از ماموریت های طولانی مدت است که اغلب برای چندین سال در هر نقطه از جهان طول می کشد. شما به طور کامل زندگی در فرهنگ های مختلف را تجربه خواهید کرد، شاید مهارتهای زبان های جدیدی را نیز کسب کنید. با این حال، شاید بخواهید راجع به زندگی شخصی خود بیشتر فکر کنید، مثلا اگر می خواهید با یک شریک زندگی کنید که نمی تواند با شما به مکان دیگری نقل مکان کند یا اینکه به طور غیر قانونی در کشور جدیدتان می خواهد کار کند. فرصت ها را با سازمان های بین المللی مانند Shell، BP و Lloyd’s Register بررسی کنید.

کار در خارج از کشور در رشته مهندسی پس از فارغ التحصیل شما
کار در خارج از کشور در رشته مهندسی پس از فارغ التحصیل شما

بسیاری از کارفرمایان رشته های مهندسی دیگر فرصت های متوسطی برای کار در خارج از کشور، به عنوان مثال در یک پروژه یا به عنوان یک برنامه درسی برای فارغ التحصیلان ارائه می دهند. این سازمانها ممکن است بعدا گزینه های دیگر در خارج از کشور را در شغل فعلیتان ارائه دهند. باز هم به کارفرمایان بین المللی و یا کسانی که کار قابل توجهی برای مشتریان خارج از کشور مانند Bechtel، زیمنس و Rolls-Royce انجام می دهند.

کوتاهتر شدن مدت اقامت در خارج از کشور ممکن است برای زندگی شخصی شما قابل کنترل باشد، اما هنوز لازم است باید به مسئولان این اطمینان را بدهید که می توانید هرگونه تعهدات لازم را به کشور انگلستان برای چندین ماه یا بیشتر در هر زمان ارائه دهند.  برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد روش های اقدام به مهاجرت و برآوردن شرایط تحصیل و کار رشته های مهندسی در خارج می توانید با مشاورین دفاتر شیراز، تهران و مشهد موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در تماس باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

2 پاسخ

 1. با سلام و آرزوی توفیقات روز افزون
  من کارشناسی ارشد معماری دارم با معدل بالای ۱۷ دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و همسرم با ۱۸ سال سابقه کار پرستاری حرفه ای فارغ التحصیل کارشناسی پرستاری با معدل بالا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایران است.
  با چنین شرایطی کدام کشور به عنوان بهترین گزینه برای اخذ ویزای کار و در نهایت اقامت ما از سوی شما پیشنهاد می شود.
  با سپاس فراوان از شما و مدیریت محترم

  1. سلام روزتون بخیر
   شما می توانید از طریق مدرک تحصیلی پرستاری همسرتان، برای اخذ ویزای کاری گروه درمان سوئد، دانمارک و یا آلمان اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *