شرایط زندگی در تایلند

مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت سرمایه گذاری سه روش رایج از روش های قانونی مهاجرت هستند که برای هر کشور طبق قوانین و فیلترهای آن کشور متفاوت است. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بدون اغراق یکی از بهترین موسسات مهاجرتی در کشور است که با تکیه بر دانش و تجربه فراوان خود می تواند شما را از شرایط زندگی در تایلند آشنا کند و شما را از تمامی مشکلات و مزایای زندگی مطلع سازد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در تایلند چگونه است

تایلند یک بهشت گرمسیری در کنار یک اقیانوس زیبا و ارام است. مهاجرت به تایلند یکی از محبوب ترین مقصدهای توریستی در جهان است. تایلند دارای مناظر شگفت انگیز، سواحل رویایی، جنگل ها و معابد زیبایی است. هزاران هزار گردشگر از سراسر دنیا برای شرکت در جشنواره های محلی به تایلند می آیند این مسئله باعث ایجاد فرصت های شغلی زیادی شده است. بحث در مورد شرایط زندگی در تایلند مسئاله پیچیده است زیرا افرادی که تحصیلات ندارند و به عنوان پیش خدمت، خدمتکار و نظافتچی کار می کنند فقط 12.72 دلار تا 25.42 دلار دریافت اما بعضی از افراد درآمدهای بالاتری را کسب می کنند و شرایط زندگی خوبی دارند.

در تایلند انتخاب های زیادی برای اقامت از خانه های سنتی تایلندی تا آپارتمان های مدرن و ویلاها وجود دارد هزینه اجاره در تایلند مقرون به صرفه است اما باید توجه کنید که بعضی از صاحبخانه ها ممکن است هزینه های بالاتری از شما درخواست کنند. هزینه زندگی در تایلند بسیار مناسب است و مواد غذایی و بنزین ارزان هستند و با یک حقوق متوسط میتوان یک زندگی ساده داشت. تایلند یک کشور امن است و مردم بسیار صلح آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

مردم تایلند به طور کلی مهربان هستند و با خوشرویی با غریبه ها برخورد می کنند و اکثرا حاضرند به دیگران کمک کنند اما مشکل بزرگ این است که حتی در شهرهای بزرگ مردم نمی توانند انگلیسی صحبت کنند. هزینه مراقبت های درمانی در تایلند مقرون به صرفه است اما اکثر بیمارستانهای دولتی دارای کمبود پرسنل هستند. در شهرهای بزرگ تایلند به ویژه بانکوک آلودگی هوا بسیار شدید است و در بعضی اوقات آسمان خاکستری می شود.

علاوه بر این ترافیک در بسیاری از شهرهای تایلند وجود دارد و یک مشکل همیشگی در این کشور است هر چند که دولت میگوید در تلاش برای حل این مشکل است اما به نظر میرسد هر سال بدتر می شود. در بعضی از مناطق در فصل تابستان آب و هوا بسیار گرم می شود همچنین فصل بارندگی بسیار طول میکشد و خسته کننده است.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در تایلند

اگر به دنبال یک سبک زندگی آرام و در عین حال پر ماجرا هستید، تایلند مکان مناسبی برای زندگی کردن به حساب می آید. می توانید از دنیای پر از شلوغی و تنش زا خداحافظی کنید و به سرزمینی وارد شوید که علاوه بر زیبایی های طبیعی، فرهنگی غنی دارد و این بدان معناست که چیزا های زیادی برای دیدن و کارهای زیادی برای انجام دادن در این کشور وجود دارند. مزایا:

ارزان بودن: برخی اعتقاد دارند که تایلند کشور بیش از حد ارزانیست! اجاره ی آپارتمان در این کشور بسیار راحت است و می توانید با توجه به بودجه ی خود مکانی را برای زندگی انتخاب کنید و علاوه بر ان از اینترنت بسیار ارزان نیز بهره ببرید. در حقیقت می توانید با مبلغ کمی مثل 260 دلار در ماه در بهش شمالی تایلند در شهر شیانگ می اتاق کوچکی اجاره کنید. علاوه بر آن حدود 8 دلار در ماه بابت قبض آب و 50 دلار بابت قبض برق بپردازید.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در تایلند

غذا های لذیذ و تازه همواره در دسترس شما و نزدیک به محل زندگیتان می توانید پیدا کنید و بابت یک وعده ی غذایی تنها 2 دلار بپردازید. اگر به غذا ها و سالاد های تند علاقه دارید، تایلند برای شما بسیار دلپذیر خواهد بود. از طرفی دیگر، اگر غذا های غربی را ترجیح می دهید، نا امید نخواهید شد، در تایلند برای تمامی سلیقه ها رستورانی وجود دارد

کشور تایلند گستره ی وسیعی از فعالیت ها و روابط را به شهروندان خود ارائه می دهد و میتوانید در این کشور از اوقات فراغت خود بیشترین استفاده را ببرید. می توانید از کلاس های گلف، باشگاه، کلاب های کتاب، گروه های هنری و غیره استفاده کنید. عضویت در باشگاه در این کشور با تنها 40 دلار امکان پذیر است. به گفته ی برخی از مهاجرین این کشور، تایلند جای خوبی برای بهبود وضعیت سلامتی شما نیز هست. این کشور در دنیا به درمان های گیاهی ، طب سوزنی و ورزش های درمانی مثل Qigong معروف است. در نتیجه ی این سبک زندگی، می توانید کیفیت زندگی خودتان را بهتر کنید.

مسافرت بیشتر: کشور تایلند از لحاظ جغرافیایی تنوع زیادی دارد، از استشمام هوای ساحل گرفته تا نوشیدن چای و بازدید از شالیزار ها و مناطق تاریخی، و یا بازدید از جنگلهای آن. درنتیجه می توانید از سفر در این کشور لذت ببرید. وسایل نقلیه این کشور نیز از کیفیت خوبی برخوردارند. علاوه بر آن بلیط های هواپیما نیز قیمت های معقولی دارند و از آزادی زیادی برای سفر کردن برخوردار خواهید بود.

معایب زندگی در تایلند:

زندگی در کشور تایلند یک سکه ی دو طرفه است! و علاوه بر مزایایی که دارد با چالشهایی نیز در این کشور مواجه خواهید شد. انگلیسی زبان رسمی کشور تایلند نیست! با این وجود، مردم تایلند این زبان را در مدرسه یاد گرفته اند اما هیچوقت فرصت تمرین آن را نداشته اند! در نتیجه در بسیاری از مکان ها مردم زبان انگلیسی را متوجه نمیشوند. اما خوشبختانه در دفتر های دولتی و مکان هایی مثل بانک، کارمندان به انگلیسی مسلط اند.

ویزا و مهاجرت: قوانین ویزای کشور تایلند می توانند تا حدودی بیچیده باشند. اخذ ویزای این کشور شرایط سنی و مالی به خصوصی دارد و فرآیند اخذ ویزای آن دشوار است. با این وجود می توانید از وکیلتان بخواهید که کارهای مربوط به ویزای شما را انجام دهد.

فصل سوزاندن: تایلند کشور کشاورزی، میوه ها و سبزی های تازه، برنج و نارگیل است! اما در ماه های مارس و آپریل، کشاورزان پسماند محصولاتشان را می سوزانند. دود حاصل از آن می تواند کل مناطق شمالی این کشور، از جمله بانکوک، را تحت الشعاع خود قرار دهد و باید گفت که کیفیت هوا در این ماه ها خیلی مطلوب نیست. خیلی از مهاجرین ترجیح میدهند در این ماه ها به سفر بپردازند.

وضعیت اقتصاد تایلند

در طی چند دهه اخیر، کشور تایلند پیشرفت بسیار چشم گیری در زمینه ی توسعه ی اقتصادی و اجتماعی داشته است و از یک کشور کم درآمد در کم تر از یک نسل، به یکی از پر درآمد ترین کشور ها تبدیل شد. رشد سالیانه ی اقتصادی تایلند در سال های 1960 تا 1996 به طور میانگین 7.5 درصد تخمین زده شده است و در سال های بحران اقتصادی اسیا، در سالهای 1999 تا 2005 به 5 درصد در سال رسید. این مساله باعث شده است که میلیون ها فرصت شغلی برای مردم ایجاد شود و آنهارا از فقر بیرون بکشد.

دست آورد هایی که این کشور در بخش های مختلف رفاهی داشته است بسیار تحسین برانگیز است: کودکان بیشتری می توانند به تحصیل بپردازند، تقریبا تمامی مردم جامعه تحت پوشش بیمه و یا سایر شکل های امنیت اجتماعی این کشور هستند. پس از کاهش رشدی که این کشور بین سالهای 2005 تا 2015 متحمل شد، اکنون در حال بهبود وضعیت خود است. رشد اقتصادی این کشور در اخرین فصل سال 2018، به 4.8 درصد رسید که این میزان از سال 2013 تاکنون بیشترین حد گزارش شده است.

در طی سال های رشد اقتصادی تایلند و هم زمان با بالا رفتن قیمت محصولات کشاورزی، در طی 30 سال اخیر، میزان فقر در این کشور به طرز چشم گیری کاهش یافته است. از 67 درصد به 7.1 درصد در سال 2015 رسید. اما با این وجود باید گفت که با در نظر گرفتن کاهش رشد اقتصادی، کاهش قیمت محصولات کشاورزی و خشکسالی موجود در این کشور، فقر و نابرابری هم چنان به عنوان چالش های بزرگی در این کشور قلمداد می شوند.

وضعیت اقتصاد تایلند

نرخ تورم کشور تایلند در دسامبر سال 2018، به کمترین حد خود در 16 ماه گذشته رسیده است و 0.36 درصد اعلام شده است. این مقدار نسبت به آمار های پیشین که 0.94 درصد گزارش شده بود، مقداری کاهش یافته است. اخیرا قیمت غذا با شیب ملایمی (0.9 درصد ) افزایش یافته است در حالی که هزینه های مربوط به حمل و نقل و ارتباطات کاهش یافته است. به طور کلی، آمار تورم مربوط به این کشور از سال 1977 تا سال 2018، به طور میانگین حدود 4.13 درصد تخمین زده شده است.

این آمار در ماه ژوئن سال 1980 به بالاترین حد خود در طول تاریخ، یعنی 24.56 درصد رسید و پایین ترین میزان تورم، مربوط به ماه جولای 2009، و معادل منفی 4.38 درصد گزارش شده است. کشور تایلند اهداف اقتصادی 20 ساله ی بلند مدتی دارد و قصد دارد در قالب اصلاحات اساسی ای که قرار است در نظام کلی این کشور صورت بگیرد تا سال 2036 به یکی از کشور های توسعه یافته دنیا تبدیل شود. این اصلاحات در زمینه های ثبات اقتصادی، سرمایه انسانی، فرصت های اقتصادی برابر، پایداری محیطی، رقابت و بروکراسی های سیاسی باشد.

آمار بیکاری کشور تایلند

به طور کلی، آمار بیکاری کشور های مختلف دنیا ، طبق تعریف بین المللی سازمان جهانی کار، بر اساس تعداد افراد بیکار جامعه نسبت به کل نیروی کار ان کشور ( تعداد افراد شاغل به علاوه ی افراد بیکار ) حساب می شود. فرد بیکار به شخصی گفته می شود که توانایی کار کردن و تمایل به انجام کار را داشته باشد و به صورت فعالانه به جست و جوی کار پرداخته است اما موفق به یافت. آمار بیکاری کشور تایلند نیز به صورت ماهیانه و در قالب درصدی مورد محاسبه قرار می گیرد.

این کشور یکی از پایین ترین آمار بیکاری را متعلق به خود کرده است. نرخ بیکاری این کشور در اکتبر سال 2018، یک درصد گزارش شده است. این مقدار نسبت به آمار ماه قبل یعنی سپتامبر 2018 ثابت مانده است و تغییری در آن ایجاد نشده است. تعداد افراد بیکار جامعه در کشور تایلند نسبت به سال گذشته که 349.4 هزار نفر بوده است کاهش یافته است و به 15 هزار نفر رسیده است. بالطبع آمار شاغلین این کشور از 675 هزار نفر به 37.87 میلیون نفر افزایش یافته است.

نرخ بیکاری کشور تایلند از ژانویه سال 2001 تا اکتبر سال 2018 مورد محاسبه قرار گرفته است و در طی این سالها، به طور میانگین نرخ بیکاری آن حدود 1.20 درصد گزارش شده است. این آمار در ماه ژانویه 2001 به بالاترین حد خود، یعنی 5.70 درصد رسید و کمترین میزان آن در نوامبر سال 2012 گزارش شده است که نرخی معادل 0.40 درصد داشته است. این اطلاعات توسط وبسایت CEIC مورد بررسی قرار گرفته و گزارش شده است.

در آخرین گزارشات موجود، جمعیت کشور تایلند در دسامبر سال 2017 به 66.19 میلیون نفر رسیده است. درآمد ماهیانه این جمعیت در کشور تایلند، در ماه سپتامبر 2018، معادل 436.01 دلار گزارش شده است. نرخ میزان مشارکت نیروی کار در این کشور در ماه اکتبر سال 2018، به 67.60 درصد کاهش یافته است.

هزینه زندگی در تایلند

هزینه مسکن بسته به جایی که زندگی می کنید متفاوت است به طور مثال هزینه اجاره در بانکوک بالاتر از دیگر شهرهاست.

 • هزینه اجاره ماهانه یک آپارتمان 85 متری در یک محل گران قیمت 122.25 دلار
 • هزینه اجاره ماهانه یک آپارتمان 85 متری در یک محل معمولی 65.76 دلار
 • هزینه آب و برق یک ماه برای دو نفر در یک آپارتمان 85 متری 5.27 دلار
 • هزینه اجاره ماهانه یک آپارتمان 45 متری در یک محل گران قیمت 35.4 دلار
 • هزینه اجاره یک آپارتمان 45 متری در یک محل معمولی 31.2 دلار
 • هزینه اینترنت برای یک ماه 13.3 دلار

هزینه زندگی در تایلند به خصوص در مقایسه با آمریکا و اروپا بسیار پایین است. مواد غذایی مثل میوه های تازه، سبزیجات،غذاهای بسته بندی شده در سراسر کشور به طور فراوان و ارزان در دسترس است . سایر هزینه ها مثل محصولات بهداشتی و محصولات شوینده ارزان قیمت هستند. هزینه ای بین 50 تا 100 دلار برای این موارد کافی است.

 • مرغ ( 1کیلوگرم) 1.64 دلار
 • شیر( 1لیتر) 1.42 دلار
 • تخم مرغ( دوازده عدد) 2.17 دلار
 • پنیر محلی( 500 گرم) 19.3 دلار
 • سیب( 1کیلوگرم) 2.05 دلار
 • سیب زمینی ( 1کیلو گرم) 1.13 دلار
 • نان برای دو نفر 0.98 دلار
 • نوشابه 0.98 دلار

هزینه زندگی در تایلند

وسایل حمل و نقل عمومی در همه جا در تایلند وجود دارد. رایج ترین وسایل حمل و نقل تاکسی، مینی بوس، اتوبوس، موتور سیکلت، سه چرخه به نام TUK-TUK است

 • هزینه بنزین( 1لیتر) 0.85 دلار
 • هزینه ماهانه حمل و نقل عمومی 27.37 دلار

تایلند دارای یک سیستم مراقبت درمانی ارزان قیمت با پزشکان درجه یک است. مراقبت های درمانی باکیفیت در سراسر کشور در دسترس است.

 • هزینه پر کردن دندان 30 دلار
 • هزینه داروی سرماخوردگی ( برای 6 روز) 1.73 دلار
 • ویزیت کوتاه دکتر متخصص( 15 دقیقه) 23.11 دلار
 • شام برای دو نفر 19.6 دلار
 • بلیط فیلم برای دو نفر 11.31 دلار
 • بلیط تئاتر برای دو نفر 5.83 دلار
 • شلوار جین 5.51 دلار
 • کفش ورزشی 7.33 دلار
 • کفش چرم مردانه 6.26 دلار

برخورد و رفتار مردم تایلند با مهاجرین و خارجی ها

تایلند، مهاجرت کارگران از کشورهای همسایه را محدود کرده است، با گفتن اینکه “آنها کارها را از تایلندی ها به سرقت می برند”، در بحبوبه افزایش وحشت ها برای مجازات های ضد مهاجرتی، که باعث رکود دومین اقتصاد بزرگ آسیای جنوب غربی شده است. فرم های گوناگون محدوده مهاجرتی در تایلند باعث شده است، که این کشور یکی از پیچیده ترین مراکز برای حرکت انسانی در منطقه شود.

کشور مانند آهن ربایی برای دو گروه متمایز و متفاوت مهاجران و پناهندگان عمل می کند. بر اساس کمیسر عالی سازمان ملل برای مهاجران (UNHCR)، مهاجران افرادی هستند که بین کشورها برای جستجو یک زندگی بهتر حرکت می کنند، چه برای کار، تحصیل، دیدار خانواده یا دیگر دلایل باشد.

پناهندگان، افرادی هستند که از جنگ های داخلی فرار می کنند یا به دنبال امنیت در کشورهای دیگر هستند. به این ترتیب، مهاجران در معرض قانون جدید کشوری که در آن ساکن هستند، قرار می گیرند، در حالیکه پناهندگان توسط قانون بین المللی محافظت می شوند (اگر کشور میزبان، امضا کننده کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل در سال 1951 و پروتکل آن در سال 1967 باشد).

واژگانی مانند مهاجران و پناهندگان در موقعیت برنامه تایلند ادغام شده اند، و اغلب در رسانه ها و بحث های عمومی به جای هم استفاده می شوند. املی کنستنت گفته است: “تاثیرات مثبت مهاجرتی در این کشور بسیار بیشتر از هر تاثیر منفی است در عوض مهاجران، مکمل کارگران محلی می شوند یا مشاغلی را می پذیرند که کارگران محلی مایل یا قادر به انجام آن نیستند”.  این مطلب، به ما می گوید کارگران متولد در خارج – متولد و بومی- در تایلند در بازار کار بسیار متفاوت ادغام می شوند را حمایت می کند.

کارگران مهاجر تقریبا جوان و فعال در بسیاری از مشاغل رو به رشد هستند، که به نظر می رسد مهاجران جوابگوی بیشترین نیاز نیروی کار هستند. آنها اغلب از همکاران خود جوانتر هستند و احتمال استخدام آنها بیشتر است و از زمان پیر شدن نیروی کار تایلند، آنها کمبود های نیروی کار را پر می کنند.

در نهایت، مردم تایلند نظر خوبی نسبت به مهاجران دارند و حضور آنها را در کشور خود مثبت تلقی می کنند و به خصوص در زمینه گردشگری از خارجی ها بسیار استقبال می کنند. اطلاعات تکمیلی را از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *