شرایط مهاجرت به کانادا

 

[html_block id="83173"]

از سال 2022 تا 2024 کانادا میزبان بیش از 1.3 میلیون مهاجر خواهد بود، اما حقیقتا چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور هستند؟ بیش از 80 مسیر مهاجرتی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد که هر کدام دارای الزامات و شرایط مشخصی است. تیم مشاوران و موکلان موسسه حقوقی اصطهباناتی با ارائه راهکارهای کاربردی، بهترین و مطمئن ترین مسیر مهاجرتی را برای شما انتخاب می کنند و متعهد هستند که در تمام طول پروسه رسیدگی به پرونده مهاجرتی موکلان را همراهی کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به کانادا

هر چند که روش های متعددی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هر کدام از آنها از الزامات مشخصی برخوردار هستند، اما شباهت هایی نیز میان آنها وجود دارد. به منظور واجد شرایط بودن برای مهاجرت به کانادا، دولت این کشور مدارک مختلفی همچون مدارک شناسایی، میزان تجربه کاری، تحصیلات، شرایط مالی، پیشینه کیفری و پزشکی متقاضیان را بررسی می کند. دیگر مدارک مورد نیاز بسته به مسیری که برای مهاجرت انتخاب می کنید متفاوت است. برای تعیین مدارک، متقاضیان در ابتدا باید مشخص کنند که کدام برنامه مهاجرتی برای آنها بهتر است.

شرایط کار در کانادا

کانادا مقصد بسیار مطمئن برای افرادی است که به دنبال فرصت های شغلی جدید و اخذ اقامت کانادا از طریق کار هستند. کار در کانادا بهترین گام برای دریافت اقامت دائم این کشور محسوب می شود. هر ساله کانادا حدود نیم میلیون مجوز کار برای نیروهای کار از سراسر جهان صادر می کند. اکثر افراد به منظور برآورده کردن شرایط ویزای کار کانادا، به مجوز کار (Work Permit )نیاز دارند. دریافت ویزای کار کانادا از طریق دو روش زیر امکان پذیر است:

 • دریافت مجوز اپن ورک پرمیت (Open Work Permit

مجوز کار آزاد یا همان اپن ورک پرمیت به افراد این امکان را می دهد که برای هر کارفرمایی کار کنند. برای کسب مجوز کار آزاد متقاضیان باید شامل یکی از گروه های زیر باشند:

 1. دانشجویان بین المللی که از یک موسسه آموزشی در کانادا فارغ التحصیل شده اند و واجد شرایط دریافت مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی هستند.
 2. دانشجویانی که قادر به پرداخت هزینه های خود نیستند.
 3. افرادی که دارای مجوز کار مخصوص کارفرما هستند و در زمینه کاری خود مورد بدرفتاری قرار گرفته اند.
 4. افرادی که برای اقامت دائم درخواست داده اند.
 5. اعضای خانواده افرادی که برای اقامت دائم کانادا درخواست داده اند.
 6. همسر یا شریک قانونی دانشجویان بین الملل یا نیروهای کار ماهر هستند.
 7. همسر یا شریک قانونی افرادی هستند که برای برنامه مهاجرتی اتلنتیک کانادا درخواست داده اند.
 8. افرادی که دارای مجوز اقامت موقت هستند.
 9. نیروهای کار جوان که در برنامه های خاص شرکت کرده اند.
 10. افرادی که پناهنده یا مدعی پناهندگی و یا افراد و اعضای خانواده شخص تحت حفاظت هستند.
 • دریافت مجوز کار با کارفرمای خاص( Employer-Specific Work Permit)

همانطور که از اسمش مشخص است، مجوز کار با کارفرمای خاص به اشخاص این امکان را می دهد که طبق شرایطی که در مجوز ذکر شده برای یک کارفرمای کار کنند. مجوز کار با کارفرمای خاص شامل اطلاعات زیر است:

1- نام کارفرمایی که می توانید برای آن کار کنید.

2- مدت زمانی که می توانید کار کنید

3- منطقه ای که در آن قادر به کار کردن هستید.

80 مسیر مهاجرتی برای اخذ اقامت کانادا

80 مسیر مهاجرتی برای اخذ اقامت کانادا

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا به عنوان یک کشور بسیار توسعه یافته، مقصدی جذاب برای بسیاری از دانشجویان است. متقاضیان به منظور مهاجرت تحصیلی به کانادا، ملزم به اخذ مجوز تحصیلی هستند. ویزای تحصیلی کانادا به افراد این اجازه را می دهد که در دوره آموزشی مشخص شده ای را در این کشور تحصیل کنند. به طور کلی ویزای تحصیلی برای دانشجویان همان ویزای اقامت موقت کانادا یا مجوز سفر (eTa) محسوب می شود. البته افرادی که قصد تحصیل در دوره های کوتاه مدت ( شش ماه یا کمتر) را دارند، نیازی به مجوز تحصیل ندارند.

ویزای تحصیلی کانادا به اشخاص این امکان را می دهد که تحصیل خود را تنها در مراکزی که موسسات آموزشی تعیین شده (DLI) نامیده می شوند، آغاز کنند. تا پایان اعتبار ویزای تحصیلی، دانشجویان می توانند در کانادا زندگی، تحصیل و به صورت پاره وقت کار کنند. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند، برای دریافت ویزا می بایست مدارک زیر را ارائه دهند:

 • اسکن تمام صفحات پاسپورت
 • نامه عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • ارائه اظهارنامه ( توضیح در خصوص دلایل سفر شما به کانادا و تحصیل در این کشور)
 • دو قطعه عکس مطابق الزامات کانادا
 • معاینات پزشکی
 • تعیین وضعیت تحصیل یا اشتغال ( با ارائه مدارک تحصیلی و یا سوابق کاری)
 • اثبات داشتن تمکن مالی برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا از طریق یکی از روش های زیر :
 • داشتن یک حساب بانکی در کانادا به نام متقاضی ویزا
 • ارائه گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) توسط یک موسسه مالی کانادایی
 • اثبات دریافت وام دانشجویی
 • صورت حساب های بانکی متعلق به حداقل 4 ماه قبل از ارائه درخواست
 • اثبات پرداخت هزینه های اقامت و شهریه دانشگاه
 • ارائه نامه ای از طرف حامی مالی برای پرداخت هزینه ها
 • اثبات دریافت بورسیه تحصیلی
 • افرادی که قصد تحصیل در استان کبک کانادا را دارند ملزم به ارائه گواهی d’acceptation کبک (CAQ) هستند که توسط دولت این استان صادر می شود.
 • ارائه نامه ای در خصوص وظایف، مسئولیت ها و اهداف تحصیلی در کانادا ( متقاضیان می بایست در نامه ای توضیح دهند که چرا می خواهند در کانادا تحصیل کنند و به عنوان یک دانشجو در این کشور چه مسئولیت هایی بر عهده دارند)
 • متقاضیان زیر 18 سال که قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارند، می بایست به همراه قیم قانونی خود برای مهاجرت تحصیلی به کانادا درخواست دهند. متقاضیان باید اعلام کنند که قیم قانونی متقاضی کیست.
 • اگر قبلا برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست داده اید، می بایست شناسه انحصاری متقاضی (UCI) را در درخواست خود ذکر کنید. این شناسه را می توانید در هر نامه ای که توسط دولت کانادا برای شما ارسال شده است، پیدا کنید.
 • اگر اعضای خانواده (همسر یا فرزندان زیر 18 سال) نیز قصد همراهی شما را دارند، باید فرم های درخواست را نیز برای آنها تکمیل کرده و به عنوان یک خانواده با هم درخواست خود را ارسال کنید.

تمام مدارک می بایست به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

متعجب خواهید شد اگر بدانید سرمایه گذاری در کانادا چه مزایایی در پی خواهد داشت. کانادا یک کشور عالی برای شروع کسب و کار و سرمایه گذاری محسوب می شود، زیرا نه تنها در میان ثروتمندترین کشورهای جهان با اقتصاد عالی قرار دارد، بلکه به تمام بازار آمریکای شمالی دسترسی دارد. بنابراین سرمایه گذاری در کانادا می تواند یک گزینه عالی برای سرمایه گذارانی باشد که علاوه بر بازارهای اروپایی و آسیایی علاقه مند به فعالیت در آمریکای شمالی و ایالت متحده آمریکا هستند.

حالا که با  برخی از مزایای سرمایه گذاری در کانادا را آشنا شدید، به شرایط سرمایه گذاری در کانادا برای سرمایه گذاران خارجی خواهیم پرداخت. کارشناسان سرمایه گذاری ما در موسسه حقوقی اصطهباناتی، مطمئن ترین و سودآورترین روش سرمایه گذاری در کانادا را که مطابق با شرایط موکلان است ارائه می دهند.

سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار

بازار سهام در کانادا از یک بازار بورس بزرگ به همراه بسیاری از مبادلات کوچکتر تشکیل شده است. بورس بزرگ و اصلی کانادا، بورس تورنتو است که با نام TSX شناخته می شود و نهمین بورس بزرگ جهان است. بیش از 1500 شرکت ثبت شده در بورس تورنتو وجود دارد. سرمایه گذاران  همچنین می توانند در بازار بورس ریسک پذیر یا به اختصار TSX-V کانادا سرمایه گذاری کنند که عمدتا سهام شرکتهای کوچک و نوپا در آن مبادله می شود. حدود 2000 شرکت در بازار TSX-V به ثبت رسیده اند.

با توجه به اقتصاد قوی کانادا، بازار سهام کانادا محیط امنی را برای سرمایه گذاری فراهم کرده است. بسیاری از سرمایه گذاران آمریکایی در بورس بزرگ تورنتو، سرمایه گذاری های بلند مدتی را انجام داده اند. سرمایه گذاران خارجی با خرید سهام از طریق کارگزاران دارای مجوز و از طریق صندوق های مبادله ای (ETFs) می توانند در بورس  کانادا سرمایه گذاری کنند.

سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار کانادا

سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار کانادا

سرمایه گذاری بر روی کالاهای اساسی

کانادا کشوری بسیار عالی برای خرید کالا محسوب می شود. این کشور سابقه قوی در تولید منابع طبیعی مانند نفت و گاز طبیعی دارد. علاوه بر این کانادا یکی از بزرگترین صادرکنندگان مواد معدنی در جهان است. سرمایه گذاری بر روی کالاهای اصلی شامل خرید مواد اولیه برای تولید محصولاتی مانند آب، نفت، گاز طبیعی، و فلزات گرانبها یا مواد مصرفی مثل غذا یا دام می شود. منابع انرژی و منابع طبیعی نیز کالای اساسی محسوب می شوند. سرمایه گذاران از طریق روش های مختلفی می توانند بر روی کالاها سرمایه گذاری کنند. بورس کانادا یکی از بهترین راه ها برای سرمایه گذاری در کالاها برای سرمایه گذاران خارجی است.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یکی از محبوب ترین راه ها برای سرمایه گذاری در کانادا محسوب می شود. سرمایه گذاران خارجی برای خرید ملک در کانادا می بایست حداقل 35% از مبلغ ملک، یک نامه مرجع از بانک، نامه اثبات تمکن مالی و یک چک اعتباری کانادایی را ارائه دهند. یک نکته مهم در خصوص سرمایه گذاری در املاک کانادا، در نظر گرفتن مالیات است. در برخی از مناطق مالیات های اضافی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته می شود. در خصوص خرید زمین های کشاورزی و دیگر املاک غیر مسکونی در برخی از استان ها محدودیت هایی اعمال می شود. وکلای موسسه حقوقی اصطهباناتی هر گونه ابهام و سردرگمی در خصوص شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را برای شما برطرف می کنند.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

کانادا به دلیل ارائه محیط کسب و کار مناسب در جهان شناخته شده است. در طی سالهای اخیر، کانادا در میان برترین کشورهای جهان برای اکوسیستم استارت آپ قرار گرفته است. مزایای ثبت شرکت در کانادا متعدد هستند و بسته به مقیاس کسب و کار, میزا درآمد و سود, امکان برخورداری از برخی از مزایای مالیاتی، حمایت های قانونی و حتی کمک به سود و رشد بیشتر از سمت دولت کانادا را دارند.

اگر شما دارای شرکتی در ایران هستید و قصد توسعه کسب و کار خود در کانادا و ثبت شرکت در این کشور را دارید، باید گفت که پروسه ثبت شرکت در کانادا بسیار شفاف و واضح است و هر استان روش های ثبت و هزینه های مشخصی برای این کار دارد. از طرفی دیگر، اگر می خواهید یک شرکت در کانادا راه اندازی کنید، در حالیکه کسب و کار تاسیس شده ای در کشور خود ندارید، راه های متعددی وجود دارد که می توانید یک کسب و کار در کانادا ثبت کنید.

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

مرکز شهروندی و مهاجرت کانادا( Citizenship and Immigration Canada ) دو نوع برنامه مهاجرتی برای راه اندازی کسب و کار در کانادا در نظر گرفته است: برنامه ویزای استارت آپ (start-up visa ) و ویزای خود اشتغالی (self-employed).

به منظور واجد شرایط بودن برای ویزای استارت آپ، متقاضیان می بایست شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن یک کسب و کار مناسب
 • ارائه نامه پشتیبانی از سازمان های تعیین شده برای راه اندازی استارت آپ در کانادا
 • برآورده کردن الزامات زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • داشتن سرمایه کافی برای تامین هزینه های زندگی قبل از شروع کار و برای ثبت شرکت
 • دریافت شماره کسب و کار فدرال و شماره مالیاتی
 • دریافت مجوزهای لازم مرتبط با نوع شرکت

متقاضیان به منظور برآورده کردن شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی، علاوه بر ارائه الزامات ذکر شده، باید دارای تجربه کار در زمینه مرتبط با فعالیت شرکت باشند.

شرایط خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا رویای بسیاری از افراد است. در خصوص شرایط خرید ملک در کانادا باید گفت که در دهه های اخیر دولت این کشور از خریداران غیر کانادایی برای سرمایه گذاری در بخش املاک استقبال می کند. بهترین نکته در خصوص خرید ملک در کانادا این است که خریداران غیر کانادایی همان حقوق مالکیت کانادایی ها را دریافت می کنند. علاوه بر این، برای خرید یک ملک در کانادا امکان دریافت وام مسکن وجود دارد. خریداران می بایست حداقل 35% از هزینه خرید ملک را پرداخت کنند و سپس برای وام مسکن درخواست دهند. به منظور دریافت وام مسکن، متقاضیان باید حساب بانکی در یکی از بانکهای کانادا افتتاح کنند. به همین دلیل به عنوان بخشی از پروسه خرید ملک، خریداران می بایست برای باز کردن حساب به کانادا سفر کنند.

کارآفرینی در کانادا

کارآفرینی در کانادا

شرایط کارآفرینی در کانادا

کانادا به عنوان یکی از برترین اقتصادهای جهان، یک محیط جذاب برای ایده کسب و کارهای جدید ایجاد کرده است. اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارآفرین هستید، دولت کانادا و همچنین برخی از استان ها، شرایط ویژه ای را برای مهاجرت کارآفرینان فراهم کرده اند. شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان کارآفرین از طریق روش های زیر امکان پذیر است:

ویزای استارت آپ (Start-Up Visa)

برنامه ویزای استارت آپ کارآفرینان را تشویق می کند تا کسب و کارهای خود را در کانادا ایجاد کنند. متقاضیان می توانند از کمک های مالی، مشاوره و معافیت های مالیاتی دولت کانادا در صورت داشتن کسب و کار موفق بهره مند شوند. ویزای استارت آپ کانادا از کارآفرینانی که پتانسیل ساخت شرکت های نوآورانه ای را دارند و می توانند در مقیاس جهانی رقابت کرده و شغل ایجاد کنند، استقبال می کنند.

ویزای کارآفرینی کبک (Program Quebec Entrepreneur)

شرایط اقامت در کانادا از طریق برنامه کارآفرینی کبک به این صورت است که صاحبان مشاغل و مدیران در صورتی که بتوانند یک کسب و کار موفق در صنایع کشاورزی، تجاری یا صنعتی در استان کبک ایجاد کنند، واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا می شوند.

برنامه های کارآفرینی استانی (  Provincial Entrepreneur Program)

طیف وسیعی از برنامه های کارآفرینی در برنامه های نامزد استانی کانادا ارائه می شود. از طریق این برنامه ها، کارآفرینان می توانند در یکی از استان های کانادا، کسب و کار خود را راه اندازی کرده و اقامت کنند.

شرایط ازدواج در کانادا

ازدواج با یک شهروند یا فرد مقیم دائم کانادا این امکان را برای همسر و شریک قانونی فراهم می کند که در این کشور زندگی کند. شرایط ازدواج در کانادا به این صورت است که شما پس از ازدواج با یک شهروند کانادایی برای اقامت درخواست می دهید. سپس، شهروند کانادایی می بایست درخواستی را برای تبدیل شدن به حامی مالی برای همسر خود که به کانادا مهاجرت کرده است، ارائه دهد و پس از آن شریک قانونی باید درخواستی برای اخذ ویزای مهاجرت کانادا ارائه دهد. این روندها می تواند از طریق کنسولگری کانادا یا وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا انجام شود. مدت زمان رسیدگی به درخواستها تقریبا یک ماه است. در طول پروسه رسیدگی به درخواست، یک اشتباه ممکن است موجب رد درخواست شود. با دریافت مشاوره تلفنی رایگان از مشاوران مجرب موسسه حقوقی اصطهباناتی، ریسک پذیرفته نشدن درخواست ویزای کانادا را به حداقل برسانید.

شرایط تولد فرزند در کانادا

کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته جهان است که شهروندی و تابعیت بی قید و شرطی را به کودکان متولد شده در این سرزمین ارائه می دهد. طبق قوانین دولت کانادا، والدینی که فرزندان خود را در خاک این کشور به دنیا می آورند، حتی اگر والدین آنها کانادایی نباشند، به طور خودکار شهروند کانادا محسوب می شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد غیر مقیم کانادا خواستار تولد فرزندانشان در این کشور هستند. فرزندان متولد شده در کانادا از مزایای زیر برخوردار هستند:

 • حق سفر و زندگی در کانادا بدون هیچ محدودیت زمانی و بدون نیاز به ویزا
 • امکان دریافت حقوق شهروندی کانادا مانند تحصیل رایگان و دیگر مزایای اجتماعی
تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا

والدین کودک متولد شده در کانادا از هیچ مزیت خاصی برای دریافت اقامت دائم کانادا برخوردار نخواهند بود. اگر والدین کودک بعد از تولد بخواهند در کانادا اقامت داشته باشند، می بایست برای یکی از ویزاهای کانادا( ویزای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و…) درخواست دهند تا واجد شرایط اقامت در این کشور باشند.

شرایط لازم برای اخذ ویزا در کانادا

به منظور اخذ ویزای کانادا، متقاضیان می بایست بسته به هدف خود از مهاجرت به این کشور برای یکی از ویزاهای کانادا درخواست دهند. نوع ویزای کانادا که باید برای آن درخواست دهید بستگی به هدف و طول مدت اقامت شما متفاوت است. برای مثال ، افرادی که می خواهند به عنوان توریست به کانادا سفر کنند، به ویزای بازدید کننده موقت نیاز دارند. افرادی که خواستار تحصیل در این کشور هستند، به ویزای دانشجویی نیاز دارند. به طور کلی برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • پاسپورت
 • تکمیل فرم درخواست ویزای مناسب
 • اثبات پرداخت هزینه های ویزا
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • انجام معاینات پزشکی به منظور دریافت گواهی سلامت
 • عکس مطابق با الزامات ویزای کانادا
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه مدارکی مبنی بر بازگشت به کشور مبدا پس از منقضی شدن ویزا
 • مدارک هویتی و وضعیت اجتماعی
 • نامه پشتیبانی در خصوص اهداف سفر به کانادا
 • نامه پشتیبانی/ دعوتنامه

شرایط خود اشتغالی در کانادا

اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید و به صورت مستقل در این کشور مشغول به کار شوید، باید برای ویزای خود اشتغالی کانادا درخواست دهید. توجه داشته باشید که از سال 2018، کانادا درخواست های اشتغال در بخش کشاورزی را تحت ویزای خود اشتغالی نمی پذیرد. به منظور دریافت ویزای خود اشتغالی، متقاضیان می بایست شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن تجربه و مهارت کافی

داشتن تجربه و مهارت کافی از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی است. حداقل تجربه مورد نیاز برای این ویزا دو سال است که متقاضیان باید این تجربه را پنج سال قبل از درخواست ویزا کسب کرده باشند. با توجه به اینکه ویزای خود اشتغالی درخواستها را بر اساس یک سیستم مبتنی بر امتیاز ارزیابی می کند، داشتن تجربه بیشتر به معنای امتیاز بالاتر است. به طور کلی، تجربه در این سیستم 35 امتیاز دارد که فردی که حداکثر 5 سال تجربه داشته باشد تمام امتیاز را کسب می کند.

 • تحصیلات

تحصیلات حداکثر 25 امتیاز دارد که افرادی که دارای مدارک کارشناسی ارشد، دکترا و یا 17 سال مطالعات تمام وقت هستند امتیاز کامل را دریافت می کنند.

 • سن

برای سن در این سیستم رتبه بندی 10 امتیاز در نظر گرفته شده است که افراد بین 21 تا 49 سال تمام امتیاز را کسب می کنند.

 • توانایی زبان

در صورت داشتن توانایی زبان انگلیسی یا فرانسوی متقاضیان می توانند حداکثر 24 امتیاز دریافت کنند. آزمون های IELTS وCELPIP برای زبان انگلیسی و آزمونهای  TEFو  TFCبرای زبان فرانسوی مورد تایید کانادا هستند.

 • انطباق پذیری

سطح تحصیلات همسر و امکان انطباق با شرایط زندگی و آب و هوا در کانادا حداکثر 6 امتیاز دارد.

خود اشتغالی در کانادا

خود اشتغالی در کانادا

شرایط وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت به کانادا، اطلاعات تخصصی و جامعی را در خصوص انواع روش های مهاجرت، اخذ اقامت موقت، اقامت دائم و تابعیت کانادا در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد. بررسی شرایط و درخواست های متقاضیان، ارزیابی روش های مختلف مهاجرت و ارائه مطمئن ترین راه برای دریافت اقامت کانادا، مهم ترین ویژگی یک وکیل مهاجرتی کانادا است.

ده ها راه برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت در این کشور وجود دارد. وکلای برگزیده موسسه حقوقی اصطهباناتی در یک فرایند شفاف و مدیریت شده، مسیر مهاجرتی شما را مشخص می کنند و در طول پروسه مهاجرت، شما را در جریان تمام جزییات پرونده قرار می دهند.

شرایط زندگی در کانادا

کانادا یکی از امن ترین، راحت ترین کشورهای جهان است، که شهروندان آن از یک زندگی بدون دردسر و به دور از سختی های قابل توجه لذت می برند. هر چند که استاندارد زندگی در هر کشور از شخصی به شخص دیگر متفاوت است،  اما نگاه کلی به شاخص های مختلف اجتماعی در کانادا نشان می دهد که افراد زیادی از کیفیت بالایی برای زندگی برخوردار هستند.

کانادایی ها به دلیل قدرت اقتصاد بالای کانادا از استاندارد زندگی بسیار عالی برخوردار هستند. متوسط درآمد سالانه یک خانواده در کانادا در سال 2021 حدود 97.000 دلار تخمین زده شده است. حدود 66% از کانادایی ها مالک هستند و افراد غیر مالک از شرایط خوبی برای اجاره برخوردار هستند. تعداد افراد نیازمند و فقیر در کانادا به اندازه ای پایین است که که دولت کانادا می تواند با قاطعیت تعداد افراد فقیر را اعلام کند. در خصوص میزان جرم و جنایت در کانادا باید گفت که نرخ جرم و جنایت کانادا بعد از به اوج رسیدن در دهه 1990 به طور دائم در حال کاهش بوده است. بیش از چهار پنجم جرایم صورت گرفته در کانادا خشونت آمیز نیستند و بیشتر سرقت های کوچک، سرقت های خانگی و جرایم راهنمایی و رانندگی را شامل می شوند.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند، ویزاهای آنها در دو دسته اقامت موقت و اقامت دائم قرار می گیرد. اشخاصی که مقیم دائم کانادا هستند، اقامت دائم (PR) را دریافت می کنند، اما این بدین معنا نیست که آنها سیتیزن کانادا هستند و هنوز شهروند کشور مبدا محسوب می شوند. افرادی که به طور موقت در کانادا تحصیل یا کار می کنند و یا به عنوان یک توریست به این کشور سفر می کنند، دارای اقامت موقت این کشور هستند.

اگر می خواهید با وضعیت اقامت دائم به کانادا مهاجرت کنید می بایست علاوه بر شرایط عمومی مهاجرت به کانادا از یک سابقه کیفری پاک، سلامت کامل، درآمد و بودجه کافی برای زندگی و قابلیت انطباق با شرایط جدید و توانایی حل مسائل و مشکلات برخوردار باشید. متقاضیانی که با ویزای اقامت دائم به کانادا مهاجرت می کنند باید حداقل 730 روز در یک دوره پنج ساله در این کشور اقامت داشته باشند مگر اینکه یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

 • همسر یا شریک قانونی متقاضی یک شهر کانادایی باشد.
 • کودکان مقیم کانادا که والدین آنها در خارج از کانادا هستند.
 • افرادی که برای یک شغل دائمی در کانادا استخدام می شوند.

شرایط اخذ تابعیت کانادا

افرادی که موفق به دریافت تابعیت کشور کانادا می شوند، علاوه بر دریافت پاسپورت این کشور از تمام مزایای رفاهی و اجتماعی کانادا از جمله تحصیل رایگان، حق بیمه، بازنشستگی و غیره بهره مند خواهند شد. برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن مجوز اقامت دائم
 • زندگی در کانادا به مدت 3 سال در یک دوره پنج ساله
 • پرداخت مالیات
 • قبولی در آزمون حقوق، مسئولیت ها و تاریخ کشور کانادا
 • اثبات توانایی های زبان

سخن پایانی

کانادا به عنوان یکی از  مناسب ترین کشورهای جهان برای مهاجرت شناخته می شود. اقتصاد قوی، سیستم آموزشی و موقعیت های نامحدود شغلی باعث ایجاد این مطلوبیت در کل دنیا شده است. به همین دلیل، افراد زیادی خواستار مهاجرت به کانادا و تحقق رویاهایشان هستند. تیم با تجربه مشاوران و موکلان موسسه حقوقی اصطهباناتی با بررسی دقیق شرایط مهاجرت به کانادا، بهترین و مطمئن ترین راه برای اخذ اقامت این کشور را بر اساس شرایط و خواسته های موکلان ارائه می کنند و آنها را تا رسیدن به اهدافشان همراهی می کنند. امسال سال شماست، فرصت را از دست ندهید.

سوالات متداول

 • چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند؟ روش های متعددی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هر کدام از آنها از الزامات مشخصی برخوردار هستند.
 • آیا شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار وجود دارد؟ بله، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار به دو روش مجوز اپن ورک پرمیت و مجوز کار برای کارفرمای خاص وجود دارد.
 • چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هستند؟ افرادی که بتوانند از یک موسسات آموزشی تعیین شده (DLI) در کانادا پذیرش بگیرند واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هستند؟
 • شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟ مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در املاک و ثبت شرکت در این کشور امکان پذیر است.
 • آیا امکان مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند وجود دارد؟ بله، والدین غیر کانادایی می توانند فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورند، اما اگر والدین کودک بعد از تولد بخواهند در کانادا اقامت داشته باشند، می بایست برای یکی از ویزاهای کانادا( ویزای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و…) درخواست دهند تا واجد شرایط اقامت در این کشور باشند.
[html_block id="82738"]
[html_block id="82905"]

نظرات کاربران