هیچ فرقی ندارد که در چه زمینه ای مشغول به کار هستید، برای توسعه فعالیت های بین المللی بیزینس خود، حتماً به یک دفتر بین المللی نیاز دارید. در سال های اخیر بسیاری از کسب و کار ها و کارآفرینان ایرانی، دفتر خود را در کشور ترکیه راه اندازی کردند. این امر دلایل زیادی دارد از جمله این که ترکیه به ایران بسیار نزدیک است و هزینه های راه اندازی یک دفتر در این کشور نیز مقرون به صرفه می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ثبت شرکت مجازی در ترکیه برای کسب و کارهای مختلف، گامی در راستای تجارت بین المللی و توسعه است. از این رو ما در این مقاله از بلاگ گروه مهاجرتی اصطهباناتی بنا داریم تا شما را با مزایای دفتر مجازی در ترکیه، هزینه ها و شرایط راه اندازی آن آشنا کنیم.

ثبت شرکت مجازی در ترکیه

یکی از تاثیرات پاندمی کرونا بر جهان، افزایش تعداد مشاغل آنلاین و تبدیل سبک کار سنتی به شیوه دورکاری بود. این روزها نیز بسیاری از شرکت ها و کارمندان آن ها به صورت دورکاری، کار می کنند و عملاً در یک شرکت در کنار یکدیگر حضور ندارند. دفاتر مجازی پاسخی به نیاز کسب و کارهایی هستند که به این شیوه کار می ‌کنند اما برای برخی فعالیت های خود، به یک آدرس دفتر فیزیکی، نیاز دارند.

به این ترتیب صاحب این کسب و کارها یک آدرس مخصوص خود دارند و می توانند در صورت لزوم آن را به سایر شرکت ها، بانک ها و نهادهای دولتی و خصوصی ارائه کنند. وجود دفاتر کار مجازی باعث می شود تا کسب و کار ها نیازی به صرف هزینه برای راه اندازی دفتر کار نداشته باشند و در عین حال از مزایای داشتن یک دفتر کار مجازی و یک آدرس قانونی برخوردار شوند. آمار استفاده از دفاتر کار مجازی روز به روز در حال افزایش است زیرا همانطور که گفتیم کارافرینان را از هزینه هایی همچون هزینه تاسیس دفتر، اجاره و غیره رها می کند.

مدیرانی که نیاز به دفتر کار فیزیکی ندارند، کسانی که معمولا در حال مسافرت هستند و کسانی که دفتر مرکزی آن ها در کشور دیگری واقع شده است از جمله افرادی هستند که خدمات دفتر مجازی را به تاسیس یک دفتر فیزیکی در ترکیه، ترجیح می دهند. وقتی یک دفتر مجازی در ترکیه ثبت می کنید، در واقع یک آدرس رسمی برای شرکت خود دارید، این دفتر مجازی شرایط را برای ملاقات های شما با مشتریان تان در یک محیط با کیفیت و زیبا فراهم می کند.

از دیگر مزایای ثبت شرکت مجازی در ترکیه استفاده از آدرس این شرکت برای دریافت و ارسال مرسولات پستی از جمله نامه ها و پاسخگویی به مشتریان می باشد. دفاتر مجازی در ترکیه این امکان را به شما می دهند تا با مشتریان و شرکای خود به بهترین شکل ممکن در ارتباط باشید و از طرفی در وقت و هزینه‌های خود نیز صرفه‌ جویی کنید. ما در ادامه این مقاله مواردی بیشتری در زمینه شرایط و هزینه های ثبت شرکت مجازی ترکیه می ‌پردازیم.

دفاتر مجازی در ترکیه

دفاتر مجازی در ترکیه

شرایط راه اندازی دفتر کار مجازی در ترکیه

در سال‌های اخیر نه تنها ایرانیان بلکه تعداد بسیار زیادی از مردم کشورهای دیگر دنیا نیز برای ثبت شرکت و فعالیت های اقتصادی خود وارد کشور ترکیه شده اند. ترکیه کشور بسیار زیبایی ست که از دو بخش اروپایی و آسیایی تشکیل شده است.

این کشور علاوه بر داشتن جاذبه های طبیعی و گردشگری و آب و هوای بسیار خوب، یک شاهراه اقتصادی بین بازارهای آسیا و اروپا محسوب می شود. به همین دلیل هم بسیاری از کارآفرینان و مدیران کسب و کارهای مختلف به دنبال ثبت یک شرکت در این کشور هستند. بیزینس های مختلف این امکان را دارند تا با ثبت یک شرکت مجازی در این کشور، فعالیت های خود را به صورت قانونی در ترکیه آغاز کنند. بر اساس آمارهای به دست آمده، تنها در ۴ ماه اول سال ۲۰۲۰ تعداد ۳۱ هزار و 180 شرکت در کشور ترکیه ثبت شده است.

بررسی ها نشان می دهد که اغلب این شرکت ها تعداد بسیار کمی پرسنل دارند و در واقع در لیست شرکت ها و بنگاه ‌های اقتصادی کوچک قرار می گیرند. یکی از مهمترین دلایل ثبت شرکت هایی از این قبیل، صرفاً داشتن یک آدرس ثبت شده و قانونی است. در واقع این کسب و کارها در کشورهای دیگری فعالیت دارند و صرفاً با هدف برقراری تجارت و ارتباطات بین ‌المللی، اقدام به ثبت یک شرکت کوچک در کشور ترکیه می کنند تا به این ترتیب از داشتن مزایای آدرس قانونی برخوردار شوند.

با افزایش آمار شرکت های اینچنینی این موضوع مورد توجه کارآفرینان بسیار زیادی قرار گرفته و به همین دلیل هم امروزه شاهد به وجود آمدن شرکت های مجازی در کشور ترکیه هستیم. بعد از ثبت یک شرکت مجازی در این کشور، شما می توانید از آدرس شرکتتان هر جایی که لازم باشد، استفاده کنید بدون این که متحمل هزینه ‌های اضافی شوید. خوشبختانه شرایط برای ثبت شرکت در ترکیه چندان پیچیده و سخت نیست. ثبت شرکت به این شیوه نیازمند هزینه یا مالیات مضاعفی هم نمی باشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با مراحل و هزینه های ثبت شرکت مجازی ترکیه آشنا کنیم.

مزایای دفتر مجازی در ترکیه

افرادی که تا به حال با دفتر کار مجازی در کشورهای مختلف آشنایی نداشته اند، یکی از سوالاتی که معمولاً می پرسند این است که راه اندازی یک دفتر کار به این شیوه چه مزایایی دارد؟ همانطور که تا اینجای مطلب نیز گفتیم یکی از مهمترین مزایای راه اندازی دفتر کار مجازی، صرفه جویی در هزینه ها و وقت می باشد. این روش برای افرادی که دفتر مرکزی شرکتشان در شهر یا کشور دیگری واقع شده اما نیاز به داشتن یک دفتر در کشور ترکیه دارند، بسیار مناسب و اقتصادی است.

مهمترین مزایای ثبت شرکت مجازی در ترکیه عبارت است از:

 • پایین تر بودن هزینه ثبت دفتر مجازی نسبت به دفاتر فیزیکی
 • عدم نیاز به حضور مدیر در دفتر
 • به جای این که تمرکز و انرژی خود را روی مسئولیت های دفتر تان در ترکیه بگذارید، می توانید تمرکز بیشتری روی پیشرفت کارتان داشته باشید.
 • برای برگزاری جلسات با شرکا و مشتریانتان از اتاق های مخصوص جلسه با کیفیت بهره مند می شوید.
 • در صورت لزوم می توانید آدرس دفتر خود را به مشتریان شرکا و نهادهای مختلف ارائه دهید.

با صاحبان کسب و کارهای حرفه ای، آشنا می شوید و به راحتی می توانید با آنها به تبادل اطلاعات و تجربیات بپردازید.

اگر قصد ثبت شرکت مجازی ترکیه، را دارید ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی صفر تا صد مراحل راه اندازی دفتر در این کشور را برای شما انجام می دهیم. برای پرسیدن سوالات خود و اطلاع از جزئیات روند ثبت دفتر در ترکیه، همین الان می توانید با مشاورین تلفنی ما ارتباط برقرار کنید.

معایب راه اندازی دفتر کار مجازی

آیا راه اندازی شرکت به صورت مجازی معایبی هم دارد؟ آنچه که در این قسمت می خواهیم بررسی کنیم، معایب راه اندازی دفتر کار مجازی می باشد که صرفاً مختص راه‌اندازی دفتر در ترکیه نیست. به طور کلی وقتی کارمندان شما در یک محیط در کنار یکدیگر حضور نداشته باشند، پیشبرد کار تیمی سخت می شود.

اگر یک سیستم صحیح برای مدیریت تیم و کارمندان وجود نداشته باشد، رسیدن به اهداف نیز تا حدودی مشکل خواهد شد.

دوری از فعالیت های اجتماعی و کاهش و انگیزه کارمندان به دلیل کار نکردن در یک محیط پویا و فعال، از دیگر معایب راه اندازی دفتر کار مجازی است. البته همانطور که گفتیم بسیاری از کمپانی ها و بیزینس ها از دفتر کار مجازی خود در کشور ترکیه، صرفاً برای انجام تبادلات اقتصادی، ارسال و دریافت مرسولات و برگزاری برخی از جلسات کاری استفاده می کنند و کارمندان آنها در دفاتر مرکزی در کشورها و شهرهای دیگر حضور دارند.

هزینه دفتر مجازی در ترکیه

فرض کنید بخواهیم برای ادامه توسعه فعالیت های تجاری خود در کشور ترکیه، یک دفتر فیزیکی تاسیس کنیم. علاوه بر هزینه های قانونی مالیات و اجاره دفتر، هزینه های پنهان دیگری از جمله آب و برق و گاز و غیره نیز وجود دارد که در مجموع مبلغ زیادی را به ما تحمیل می کند اما خوشبختانه ثبت شرکت مجازی در ترکیه این امکان را به کارآفرینان، می دهد تا هزینه های خود را کاهش داده و در عین حال از مزایای داشتن یک دفتر کار در این کشور برخوردار شوند. اما هزینه راه اندازی یک دفتر کار مجازی چقدر است؟ به طور معمول برای اجاره یک دفتر مجازی با خدمات استاندارد در کشور ترکیه، باید ماهانه مبلغی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ لیتر بپردازید.

دفتر کار مجازی بین الملل در ترکیه

تا اینجا درباره مزایا، معایب و هزینه های راه اندازی دفتر کار در کشور ترکیه اطلاعات زیادی را کسب کردیم. اگر شما هم کسب و کاری دارید و می خواهید برای رشد و توسعه آن در بازارهای بین‌المللی، کاری کنید بدون‌ شک اولین گام، راه اندازی یک شرکت مجازی در کشوری همچون ترکیه می باشد اما بعد از ثبت شرکت مجازی در ترکیه از چه خدمات و امکاناتی بهره مند می شویم؟ عمده ترین خدماتی که در قالب دفاتر مجازی به صاحبین کسب و کارها، ارائه می شود عبارت است از:

 • منشی دفتری
 • ارسال و دریافت نامه ها فکس و مرسولات پستی
 • داشتن یک آدرس رسمی در کشور ترکیه
 • پاسخگویی به تماس های مشتریان
 • ارائه شماره تلفن دفتر کار به صورت واقعی
 • برگزاری جلسات در در اتاق های مخصوص (در اتاق های مخصوص جلسات، امکاناتی همچون پروژکتور، تلویزیون و خدمات پذیرایی و غیره به صورت نامحدود وجود خواهد داشت. )

مراحل راه اندازی دفتر کار مجازی در ترکیه

راه اندازی و ثبت شرکت مجازی ترکیه، مسیر سخت و پیچیده ای ندارد و کمابیش مشابه ثبت شرکت های معمولی در این کشور است. در اولین قدم برای ثبت شرکت در این کشور باید تعیین کنید که از بین انواع شرکت های قابل ثبت، قصد راه اندازی چه نوع شرکتی را دارید. به طور کلی سه نوع شرکت را در ترکیه می توانید به ثبت برسانید:

 • شرکت های خصوصی
 • شرکت های سهامی
 • شرکت های با مسئولیت محدود

عمدتاً افرادی که برای اولین بار اقدام به تاسیس شرکت در این کشور می کنند شرکت های خصوصی را انتخاب می نمایند. اگر می خواهید شرکت تان را به همراه شخصی دیگر و با سرمایه زیادی ثبت کنید نیز می توانید شرکت های مسئولیت محدود یا سهامی را انتخاب نمایید. در گام بعد باید به اتاق بازرگانی ترکیه مراجعه کرده و شرکت تان را در آنجا به ثبت برسانید.

راه اندازی و ثبت شرکت مجازی ترکیه

راه اندازی و ثبت شرکت مجازی ترکیه

در مرحله بعد باید آدرس دفتر مجازی خود را به اداره مالیات این کشور ارائه دهید. دفاتر مجازی زیادی در کشور ترکیه وجود دارند که با پرداخت اجاره به صورت ماهیانه می توانید از آدرس آنها برای شرکت تان استفاده کنید. در ادامه نیز باید اطلاعات موسسین و سایر مدارک و اسناد شرکت تان را ارائه دهید.

استخدام یک مشاور مالی برای تنظیم اجاره نامه ی دفتر کار مجازی نیز ضروری است. بعد از از تحویل همه مدارک خواسته شده، کد مالیاتی شرکت شما توسط مشاور مالی از اداره مالیات ترکیه دریافت می شود. پس از طی همه مراحل بازرسان اداره مالیات از شرکت مجازی شما بازدید کرده و آدرس شرکتتان را تایید می کنند. تبریک می گوییم! حالا شما یک شرکت مجازی در کشور ترکیه دارید و می توانید از تمامی امکانات آن بهره مند شوید.

خدمات موسسه اصطهباناتی در خصوص ثبت شرکت مجازی در ترکیه

همانطور که می دانید ثبت شرکت در هر کشوری امور اداری و مراحل خاص خود را دارد که در صورت عدم اطلاع از روند آن، این پروسه بسیار وقت گیر و هزینه بر می شود. در این شرایط بهتر است کار را به کاردان بسپارید، تا در هزینه و وقت شما صرفه جویی شود. ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تمامی مراحل مربوط به ثبت شرکت مجازی در ترکیه را در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهیم تا به بهترین شکل ممکن به اهداف کاری و تجاری خود دست پیدا کنید. برای پرسیدن سوالات و بهره مندی از خدمات موسسه اصطهباناتی در خصوص ثبت شرکت مجازی در ترکیه، می توانید با شماره تلفن های ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول ثبت شرکت مجازی در ترکیه

1- منظور از شرکت مجازی چیست؟

شرکت مجازی، درواقع یک محل کار اشتراکی برای کسب و کارهاست که هم فضای کار دارند و هم می توانند آدرس آن را به نهادهای مختلف ارائه کنند.

2- راه اندازی شرکت مجازی در ترکیه چه مزایایی دارد؟

با ثبت شرکت مجازی، در وقت و هزینه های خود صرفه جویی می کنید و از طرفی از امکانات قانونی شرکت های ترکیه بهره مند می شوید.

3- هزینه ثبت شرکت مجازی چقدر است؟

برای اجاره یک دفتر کار مجازی، باید حدود 250 تا 300 لیر ماهیانه بپردازید.

4- با ثبت شرکت مجازی در ترکیه از چه امکاناتی برخوردار می شویم؟

 • منشی دفتری
 • ارسال و دریافت نامه ها فکس و مرسولات پستی
 • داشتن یک آدرس رسمی در کشور ترکیه
 • پاسخگویی به تماس های مشتریان
 • ارائه شماره تلفن دفتر کار به صورت واقعی
 • برگزاری جلسات در در اتاق های مخصوص
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *