اقامت هلند

کشور هلند که یکی از زیباترین و توسعه یافته ترین کشورهای جهان است، یکی از مقصدهای جالب مهاجران می باشد. این کشور به عنوان یکی از محبوب ترین مقصد مهاجرتی در جهان شناخته می شود. بر این اساس در این مقاله در مورد روش های اخذ اقامت این کشور و چگونگی زندگی در این کشور می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

چرا اقامت هلند؟

سرزمین گل های رنگارنگ لاله و آسیاب های بادی دارای سومین فرودگاه پرتردد در جهان می باشد. البته جذابیت های کشور هلند فقط به گل های زیبای لاله، آسیاب های بادی پرآب و بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری خلاصه نمی شود. این کشور در شاخص های جهانی کیفیت زندگی، خوشبختی، آزادی های مدنی و اجتماعی، آزادی بیان و مطبوعات و اقتصاد و همچنین پیشرفت انسانی در رتبه های برتر جهان قرار دارد.

زندگی در این کشور به دلیل بالا بودن امنیت اجتماعی، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی و امکانات رفاهی بی نظیر بسیار مورد توجه مهاجران می باشد.بالا بودن سطح رفاه اجتماعی، بالا بودن سطح درآمد، پایین بودن نرخ بیکاری و وجود دانشگاه های برتر جهانی در کشور هلند موجب شده است تا هر سال متقاضیان فراوانی برای تحصیل و کار و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنند. دارا بودن اقتصاد قوی و فراهم بودن زمینه های لازم در جهت سرمایه گذاری خارجی کشور هلند را به کشوری مهاجرپذیر تبدیل کرده است. کشور هلند به عنوان هجدهمین اقتصاد جهان در حوزه های کشاورزی، هنر و طراحی و مدیریت آب در جهان پیشگام است.

بر این اساس مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در این مقاله به بررسی دقیق روش های مهاجرت به هلند پرداخته اند. اگر قصد اخذ اقامت این کشور را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

اقامت هلند از طریق کار

متقاضیان برای مهاجرت کاری به هلند می توانند اقامت این کشور را اخذ کنند. متقاضیان برای دریافت ویزای هلند نیازمند ارائه گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در کشور هلند می باشند. علاوه بر این متقاضی باید دعوتنامه از طرف کارفرمای هلندی و رزومه تحصیلی و حرفه ای خود را نیز ارائه دهد. متقاضی باید آدرس محل اقامت خود در هلند و همچنین فرم تکمیل شده درخواست ویزا و بیمه مسافرتی را نیز به همراه مدارک دیگر ارائه دهد. ویزای کار در هلند به چند نوع تقسیم می شود:

ویزای کار کوتاه مدت هلند

ویزای کار کوتاه مدت یا ویزای C برای مدت ۳ ماه به متقاضی اجازه می دهد تا در کشور هلند مشغول کار شود. در صورت نیاز این ویزا را می توان تا ۶ ماه تمدید کرد. متقاضی با اخذ این ویزا می تواند نه تنها در کشور هلند بلکه در کشورهای حوزه شینگن به کار و اشتغال بپردازد. متقاضی می تواند با ارائه دعوتنامه از کارفرمای هلندی برای کار فصلی در هلند این ویزا را دریافت کند. در حال حاضر برای متقاضیان ایرانی امکان صدور این ویزا وجود ندارد.

ویزای کار GVVA هلند

متقاضی این ویزا را از طریق کارفرمای هلندی و با پیشنهاد کارJob Offer دریافت می کند. اگر متقاضی پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای هلندی داشته باشد و از طرف وی دعوت به کار شود، می تواند این ویزا را دریافت کند. با دریافت این نوع ویزا متقاضی می تواند تا بیشتر از ۳ ماه در هلند اقامت کند. به طور کلی مدت اعتبار این ویزا تا ۳ سال می باشد. متقاضیانی که شهروند کشورهای اتحادیه اروپا می باشند، برای کار در هلند نیاز به دریافت این نوع ویزا ندارند.

ویزای کار MVV هلند

متقاضی که قصد پیوستن به خانواده خود در کشور هلند را دارد، می تواند با دریافت این ویزا وارد این کشور شود و پس از جست و جوی کار و یافتن کار مجوز کار را از اداره کار هلند دریافت کند. متقاضیانی که شهروند کشورهای اتحادیه اروپا می باشند برای ورود به کشور هلند و کار نیاز به اخذ این ویزا ندارند.

ویزای بلو کارت Blue Card هلند

این نوع ویزا که از جمله برترین کارت اقامت در اروپا محسوب می شود، بر اساس دریافت دعوتنامه از کارفرمای هلندی و حداقل حقوق دریافتی از این کارفرما ماهانه در حدود ۵۰۰۰ یورو به متقاضی اعطا می شود. متقاضی برای دریافت این نوع ویزا نیازمند مدرک تحصیلی دانشگاهی و قرارداد با یک سال اعتبار می باشد.

اقامت هلند از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی از پرطرفدارترین روش های اخذ اقامت این کشور می باشد. مهاجرت تحصیلی در مقایسه با روش های دیگر کم هزینه تر و سریع تر می باشد و دانشجویان با برخورداری از بورسیه های تحصیلی متنوع می توانند هزینه های تحصیل خود را تامین کنند. دانشگاه های هلند دارای سیستم آموزشی پیشرفته می باشند. دانشگاه های این کشور از رتبه و رنکینگ های جهانی و امکانات تحصیلی و آموزشی پیشرفته برخوردار می باشند.همه ۱۷ دانشگاه این کشور در میان ۳۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. از این تعداد ۶ دانشگاه در زمره ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان می باشند.

دانشگاه صنعتی دلفت با رتبه جهانی ۵۲، دانشگاه آمستردام با رتبه جهانی ۵۷ و دانشگاه آیندهون با رتیه جهانی ۹۹ از جمله برترین دانشگاه های هلند محسوب می شوند.دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس برای تحصیل در هلند الزامی است. دانشجویان پس از فارغ تحصیلی تا یک سال مهلت دارند که به جست و جوی کار بپردازند. اگر در طی این مدت موفق به یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود شدند، می توانند با اخذ ویزای کار و اشتغال و پرداخت مالیات و بیمه پس از ۵ تا ۶ سال اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. دانشجویان تا ۳۰ ساعت در هفته با اخذ مجوز کار می توانند به کار دانشجویی بپردازند و علاوه بر کسب درآمد تجربه کاری حرفه ای را نیز فرا بگیرند.

دارا بودن مدرک زبان آیلتس ۶ برای تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور الزامی می باشد. طول مدت تحصیل در این مقطع ۴ سال می باشد و دانشجویان در این مقطع اجازه کار دانشجویی ندارند. هزینه تحصیل در این مقطع بین ۸۰۰۰ یورو تا ۱۰.۰۰۰ یورو می باشد. متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۶.۵ باشند.طول مدت تحصیل در این مقطع یک سال و نیم تا ۲ سال می باشد.

دانشجویان در این مقطع نیز اجازه کار دانشجویی ندارند. هزینه تحصیل در این مقطع از ۱۲.۰۰۰ یورو تا ۱۳.۰۰۰ یورو می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا هلند باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و توصیه نامه و نامه پذیرش از استاد راهنما باشند. دانشجویان در ااین مقطع می توانند به کار دانشجویی بپردازند. متقاضیان تحصیل در هلند باید مدارک زیر را به منظور اخذ ویزای تحصیلی هلند ارائه دهند:

 • مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس
 • گواهی تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در هلند
 • مدارک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه
 • مدارک تحصیلی و ریزنمره های تحصیلی
 • گواهی سلامت جسمی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • نامه پذیرش از دانشگاه

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

دولت هلند با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی تسهیلات فراوانی را برای سرمایه گذاری در این کشور فراهم کرده است. متقاضیان خارجی با سرمایه گذاری در هلند و اجرای طرح تجاری و پرداخت مالیات ها می توانند پس از ۳ سال اقامت این کشور را دریافت کنند. سرمایه گذاران می توانند با ۳ روش در این کشور سرمایه گذاری کنند:

ویزای سرمایه گذاری با خرید خانه و ملک در هلند

متقاضی با خرید خانه و ملک در این کشور می تواند سرمایه گذاری سودآوری انجام دهد اما نمی تواند مجوز اقامت هلند را اخذ کند. کشور هلند علی رغم کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و یونان که با خرید ملک به سرمایه گذار اقامت دائم و تابعیت اعطا می کنند، به متقاضیان در مقابل خرید خانه و ملک هیچ مجوز اقامتی اعطا نمی کند و سرمایه گذار با خرید ملک صرفا می تواند سرمایه گذاری در کشور اروپایی انجام دهد.

ویزای سرمایه گذاری با خرید خانه و ملک هلند

ویزای سرمایه گذاری با خرید خانه و ملک هلند

ویزای سرمایه گذاری با ثبت شرکت در هلند

متقاضی ثبت شرکت در کشور هلند باید طرح تجاری و اقتصادی خود برای راه اندازی شرکت تجاری را ارائه دهد. این طرح تجاری باید دارای توجیه اقتصادی باشد و از سوددهی مطلوبی برخوردار باشد. ثبت شرکت در هلند بر اساس کسب امتیاز و سیستم امتیازبندی می باشد. به منظور ثبت شرکت در هلند متقاضی باید امتیازهای لازم را کسب کند. امتیازها بر اساس رزومه و تجربه کاری و حرفه ای، میزان سرمایه گذاری و سن متقاضی اعطا می شود. متقاضی به منظور ثبت شرکت در هلند باید در حدود ۱.۲۵۰.۰۰۰ یورو سرمایه گذاری کند.

ویزای سرمایه گذاری با ثبت شرکت در هلند

ویزای سرمایه گذاری با ثبت شرکت در هلند

ویزای سرمایه گذاری با استارت آپ در هلند

متقاضیانی که دارای طرح های تجاری و اقتصادی جدید و ایده های تجاری خلاقانه می باشند، می توانند با ارائه این طرح ها به دولت هلند و کسب تائید از جانب آن ها به راه اندازی این طرح ها بپردازند و مقدمات اخذ اقامت این کشور را فراهم کنند. دولت هلند از طرح های خلاقانه و جدید که موجب سودآوری می شوند و از گردش مالی خوبی برخوردارند، حمایت و پشتیبانی می کند. در صورتی که این ایده های خلاقانه و طرح های تجاری مورد تائید دولت هلند قرار گیرد، سرمایه لازم برای راه اندازی آن در اختیار متقاضی قرار می گیرد و سپس متقاضی می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند.

اقامت هلند از طریق ازدواج

ساده ترین و راحت ترین روش اخذ اقامت هلند ازدواج با شهروند و تبعه این کشور می باشد. ازدواج متقاضی با شهروند هلند باید به صورت رسمی و قانونی در دفتر رسمی ثبت شود. متقاضی باید اثبات کند که این ازدواج صرفا به منظور اخذ اقامت این کشور انجام نشده است و این ازدواج بر پایه علاقه متقابل و تعهد صورت گرفته است. پس از گذشت ۳ سال از ازدواج در صورتی که واقعی بودن ازدواج ثابت شود، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند. هلند از جمله کشورهایی است که ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت می شناسد.متقاضی ازدواج باید با ارائه گواهی و اسناد مالی اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر خود در طی زندگی مشترک در کشور هلند را دارا می باشد. ارائه مدارک زیر برای ازدواج الزامی است:

 • مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر هر دو طرف ازدواج
 • گواهی طلاق و یا فوت همسر سابق هر دو طرف ازدواج
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه آدرس محل زندگی مشترک در هلند
 • گواهی رسمی ازدواج

اقامت هلند از طریق تولد

به طور کلی کشورهای جهان به منظور اعطای تابعیت بر اساس دو قانون خون و خاک عمل می کنند. بر اساس قانون خون اگر کودکی در یک کشور مشخص از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت آن کشور باشند، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را اخذ می کند. بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور مشخص متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت آن کشور را بر اساس تولد در خاک آن کشور اخذ می کند. کشور هلند از این لحاظ بر اساس قانون خون عمل می کند.

 • اگر کودکی که دارای پدر و مادر اهل هلند است در این کشور متولد شود، این کودک تابعیت هلند را دریافت خواهد کرد.
 • بر اساس قانون خون کودکی که در خاک هلند متولد شود بر اساس تابعیت پدر و مادرش می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.
 • کودکانی که از پدر و مادر نامعلوم در این کشور متولد شوند، تابعیت این کشور را دریافت خواهند کرد.
 • اگر یکی از والدین کودک متولد شده در هلند دارای تابعیت این کشور باشد، این کودک تابعیت هلند را دریافت خواهد کرد.

اقامت هلند از طریق پناهندگی

متقاضی اخذ اقامت دائم هلند از طریق پناهندگی می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. البته موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشورهای جهان پیشنهاد نمی دهند و ذکر این مطلب در این مقاله صرفا در جهت آگاهی و اطلاع متقاضیان از روش های اخذ اقامت دائم این کشور می باشد و هدف دیگری ندارد.

بر اساس کنوانسیون ژنو پناهندی فردی است که بنا به داشتن عقاید مذهبی، اجتماعی، سیاسی و قومی متفاوت در کشور خود امنیت جانی ندارد و در صورت برگشت به کشور خود مورد آسیب و تهدید و حتی مرگ قرار می گیرد.در سال های اخیر کشور هلند با سیلی از پناهجویان ایرانی مواجه شده است که بنا به دلایل غیر واقعی تقاضای پناهندگی آن ها مورد پذیرش قرار نمی گیرد. در صورتی که با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت شود، زندگی در کمپ های پناهندگان و شرایط نامناسب و غیربهداشتی و ناامنی موجود در این محل ها زندگی و امنیت متقاضیان را با خطر مواجه می کند. از این رو به همه مهاجران توصیه می شود تا روش های قانونی اخذ اقامت کشور هلند را امتحان کنند.

اخذ اقامت دائم هلند

متقاضی بر اساس روش های ذکر شده در این مقاله می تواند اقامت این کشور را دریافت کند و پس از ۵ سال با حفظ شرایط اولیه اقامت دائم این کشور را اخذ کند. متقاضی با لحاظ شرایطی می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. متقاضی باید در طی این چند سال زبان هلندی را به خوبی فراگرفته باشد و به زندگی در جامعه هلندی ها سازگاری پیدا کرده باشد. علاوه بر این متقاضی نباید در این کشور مرتکب جرم و جنایتی شده باشد. علاوه بر موارد فوق آشنایی با فرهنگ و تاریخ و آداب و رسوم این کشور در اعطای تابعیت هلند نقش به سزایی دارد.

مزایای اقامت در هلند

متقاضیان اخذ اقامت هلند با اقامت و زندگی در این کشور از مزیت های فراوانی برخوردار می شوند. از مهم ترین این مزیت ها موارد زیر را می توان ذکر کرد.

 • زندگی در کشوری اروپایی با بالاترین استانداردهای زندگی
 • برخورداری از امکانات رفاهی، تاریخی و فرهنگی
 • برخورداری دانشجویان از بورسیه های تحصیلی
 • امکان تحصیل رایگان از دبستان تا دانشگاه
 • امکان همراه داشتن خانواده در هلند
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال
 • اعتبار بالای مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • پایین بودن نرخ بیکاری در حدود ۳.۵ درصد
 • امکان اخذ اقامت دائم هلند با تمام شدن دوره تحصیلی و اشتغال
 • زیبایی جاذبه های طبیعی شگفت انگیز هلند
 • اعتبار بالای پاسپورت هلند و امکان سفر به ۱۸۴ کشور دنیا بدون اخذ ویزا
مزایای اقامت در هلند

مزایای اقامت در هلند

سخن آخر

در این مقاله روش های اخذ اقامت هلند مورد بررسی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری بهترین روش های اخذ اقامت کشور هلند می باشد.

در صورت نیاز به خدمات مهاجرتی و مشاوره ای، مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به شما ارائه می دهند.

سوال های متداول در مورد اخذ اقامت هلند

1- هزینه تحصیل در دانشگاه های هلند چقدر است؟

هزینه تحصیل در این مقطع کارشناسی بین ۸۰۰۰ یورو تا ۱۰.۰۰۰ یورو می باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از ۱۲.۰۰۰ یورو تا ۱۳.۰۰۰ یورو

2- اعطای تابعیت هلند بر اساس قانون خاک است یا خون؟

قانون خون

3- ویزاهای کار برای اقامت در هلند کدامند؟

ویزای کار کوتاه مدت ویزای کار GVVA و ویزای کار MVV و ویزای بلو کارت

4- روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری برای اقامت هلند چیست؟

ثبت شرکت و روش استارت آپ

5- تمکن مالی برای ثبت شرکت در هلند چقدر است؟

متقاضی به منظور ثبت شرکت در هلند باید در حدود ۱.۲۵۰.۰۰۰ یورو سرمایه گذاری کند.

6- پس از چند سال می توان اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری را اخذ کرد؟

متقاضیان خارجی با سرمایه گذاری در این کشور و اجرای طرح تجاری و پرداخت مالیات ها می توانند پس از ۳ سال اقامت این کشور را دریافت کنند.

7- بهترین روش اخذ اقامت هلند چیست؟

روش دریافت ویزای تحصیلی

8- پس از چند سال از ازدواج متقاضی می تواند اقامت هلند را اخذ کند؟

۳سال زندگی مشترک

9- آیا می توان با خرید ملک اقامت هلند را اخذ کرد؟

متقاضی با خرید خانه و ملک در این کشور نمی تواند مجوز اقامت هلند را اخذ کند اما خرید خانه یک سرمایه سودآور در این کشور می باشد.

10- شرایط اخذ اقامت دائم هلند چیست؟

آشنایی با زبان هلندیسازگاری و تطابق در جامعه هلندیآشنایی با تاریخ و فرهنگ و آداب و رسوم کشور هلند

11- مزایای اقامت در هلند چیست؟

امکان تحصیل رایگان از دبستان تا دانشگاهامکان همراه داشتن خانواده در هلندامکان تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سالاعتبار بالای مدارک تحصیلی دانشگاهیپایین بودن نرخ بیکاری در حدود ۳.۵ درصد

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *