6 مورد از جاذبه های دیدنی میلان ایتالیا

در این مقاله به زیبایی‌ها و دیدنی‌های یکی از مهم‌ترین شهر‌های ایتالیا یعنی میلان خواهیم پرداخت. شهر میلان در جنگ جهانی دوم و توسط بمباران پی در پی نابود شد ولی پس از آن ایتالیا به بازسازی این شهر برداخت و این شهر تبدیل به یکی از ثروت‌مند‌ترین شهر‌های اروپا شد. میلان ایتالیا از پایتخت‌های مُد جهان و نگه‌دارنده رازهای پنهان داوینچی‌ است، جاذبه های دیدنی میلان پُر از هنر و خلاقیت‌اند.

به نظر هیجان‌انگیز می‌رسد که در شهری که هنرمندانی چون: میکل آنژ، داوینچی، انریکو، جورجیو آرمانی و… زندگی می‌کردند،  قدم برداریم. دنیای مد به منظور ارائه لباس‌های فصلی خود، دو بار در سال در فستیوال‌های شهر میلان شرکت می‌کند. البته علاوه بر این‌‌ها شهر میلان ایتالیا ثروت خود را از طریق تبلیغات نیز کسب کرده است.

با ما برای دیدن جاذبه های دیدنی میلان همراه باشید.

مطالب مرتبط:

تحصیل در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

تابعیت و شهروندی ایتالیا

اقامت و مهاجرت به ایتالیا

 کلیسای جامع میلان Duomo di Milano

هر شهری نماد مخصوص به خود را دارد که دنیا آن شهر را با آن نما می‌شناسد؛ کلیسای جامع میلان دقیقا نمادی است که شهر میلان با آن شناخته می‌شود.  این کلیسا شاهکاری در معماری سبک گوتیک، خانه‌ی اسقف اعظم میلان و جاذبه‌ی اصلی گردشگران میلان است. دلیل دیگر معروفیت کلیسا، مناره‌ی مخروطی “مادونیا” است که حتی در روزهای ابری و گرفته هم می‌توانید آن را در هوای مه‌آلود شهر میلان از هر کجا ببینید.

در این کلیسا افراد با ریختن دانه بر روی دستان شما پول می‌گیرند بله شما دانه‌ها را در کف دست خود می‌گیرید و منتظر می‌شوید تا پردنه‌ها بیایند و از دستان شما دانه بخورند. در سرنوشت این کلیسا باشکوه آمده که قدمت کلیسای جامع به قرن پنجم و قبل از مسیحیت برمی‌گردد و در آن روزگار این کلیسا یکی از مکان‌های مقدس رومیان بوده‌است .

بنایی که امروز می‌بینیم محل دو کلیسایی می باشد که در سال 1075 آتش گرفتند که یکی از آن کلیساها در قرن پنجم و دیگری در کنار همان و در سال 835 ساخته شده بود.پروژه‌ی ساخت این بنای شگفت انگیز گوتیکی از سال 1386 شروع شد و تکمیل آن قرن‌ها زمان برد و نهایتا در سال 2009 به پایان رسید.

شام آخر لئوناردو داوینچی  Leonardo da Vinci’s Last Supper

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی میلان کلیسای آجری سبک گوتیک سانتا ماریا دل گرازیه در «کورسو ماژنتا» در سال ۱۴۶۵ ساخته شد؛ همچنین گنبد عظیم شش ضلعی آن متعلق به اوایل دوره رنسانس است که توسط برامانته (یکی از تأثیرگذارترین معماران رنسانس) طراحی شد. این کلیسا، گنجینه‌ای به نام شام آخر، اثر لئوناردو داوینچی را در بردارد؛ اثری که در طی جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید اما هنوز هم گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

سالن اپرا آلا اسکالا

این سالن بزرگ یکی از معتبرترین و زیباترین مراکز اجرای اپرا در جهان به شمار می‌آید. «لا اسکالا» خانه اپرای میلان که در ۲۶۰ سال اخیر میزبان خوانندگان و موسیقی‌دانان بزرگی بوده است. گنجایش این تالار ۲۸۰۰ نفر است  که در کل ایتالیا، بسیار معروف است. فصل اجراها در این سالن معمولاً از اوایل ماه دسامبر آغاز و تا ماه می ادامه می‌یابد. پیدا کرن بلیت برای دیدن اجرای نوازندگان مطرح دنیا در این سالن اپرا کار سختی است؛ اما اگر موفق به این کار شدید سانس خود را از دست ندهید.

قبرستان Monumental

قبرستان Monumental مکانی مخوف و بسیار زیباست. جایی که معماری و مجسمه‌سازی دست به دست هم داده‌اند تا محل دفن شهروندان مهم و افراد مشهور میلان خاص و شیک باشد. مجسمه‌هایی کاملا متفاوت بر روی هر کدام از قبرها نصب شده‌است یکی بزرگ دیگری به طرز عجیبی کوچک برخی معمولی و برخی متفاوت و رویایی شما می‌توانید همه‌ روز‌ه بجز دوشنبه‌ها تا ساعت 6 عصر از این مکان دیدن کنید.

کانال لمباردی  Navigli Lombardi S.c.a.r.l 

کانال‌های Lombardi  که قدمت آن به قرن ۱۲ برمی‌گردد با هدف آبیاری زمین‌ها ساخته شد و در سال‌های ۱۳۰۰ به منظور جابجایی کالا این کانال‌ها بزرگتر شدند و تا قرن ۱۹ هم به این منظور استفاده می‌شد. امروزه بازدیدکنندگان با کشتی‌هایی به تور یک ساعته در این کانال می‌پردازند و از زیبای‌های آن استفاده می‌کنند.

گالری نقاشی بررا  Pinacoteca di Brera

گالری Pinacoteca di Brera در یک قصر زیبا و بزرگ در خیابان Brera قرار گرفته و سالانه باعث جذب گردشگران زیادی از سراسر دنیا می‌شود. بنای این قصر باشکوه که در قرن 14 و 15 ساخته شده به خودی خود چشمگیر و منحصر به فرد است پس از آنکه ناپلئون در قرن ۱۸ میلادی اکثر نقاشی‌های معروف دنیا را به این شهر آورد، Pinacoteca di Brera را به یکی‌ از کامل‌ترین کلکسیون‌های نقاشی دنیا تبدیل کرد. این موزه گنجینه‌ای ارزشمند از آثار نقاش‌های معروف مانند لبخند ژکوند داوینچی ، آثار مشهور هنرمندان ایتالیایی از قرن 15 تا 18 و هنرمندان ایتالیایی دیگر چون Raphael, Tintoretto, Veronese ،Caravaggio ، Rembrandt, van Dyck ، Goya می‌باشد.

هنوز حتی نصف جاذبه‌های دیدنی شهر میلان ایتالیا را نام نبرده‌ایم. این شهر پر از شگفتی و زیبایی است که شما می‌توانید روزها در آن شگفتی‌هایی جدید را ببینید. این فقط یک شهر کشور ایتالیا است در شهرهای دیگر ایتالیا نیز جاذبه‌های فراونی است شامل جاذبه‌های تاریخی و همینطور طبیعت بکر این کشور که مثال نزدنی است. برای دیدن جاذبه‌های دیگر این کشور به سایت موسسه مهاجرتی اصطهباناتی مراجعه کرده و مقاله پنج جادبه گردشگری ایتالیا را مطالعه کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.