تحصیل در مجارستان

پزشکی مجارستان

پزشکی مجارستان

در طول سالهای اخیر پزشکی مجارستان ، تبدیل به مقصد مورد علاقه دانشجویان بین المللی شده است. مدرک های ارائه شده توسط دانشگاه ها در زمینه پزشکی توسط سازمان بهداشت جهانی و همچنین توسط شورای پزشکی ملی کشورهای سراسر جهان به رسمیت شناخته می شود. اما ایا از هزینه تحصیل در مجارستان با خبر هستید ؟

این مدرک ها به طور خودکار در سراسر اتحادیه اروپا پذیرفته می شوند. دانشگاه های مجارستان این دوره ها را عمدتا به زبان انگلیسی ارائه می دهند که این امر دانشجویان سراسر جهان را برای انتخاب این دوره ها جذب می کند. سیستم آموزش و پرورش مجارستان تحت فرآیند بولونیا است که این دانشگاه ها را هم تراز با دوره های مشابه ارائه شده توسط دانشگاه های دیگر اتحادیه اروپا می کند.

پزشکی مجارستان

شرایط پزشکی مجارستان

دانشجویان بین المللی می توانند دوره های مختلف در زمینه علوم پزشکی مانند تحصیل پزشکی در مجارستان ، دندانپزشکی، بهداشت عمومی و داروسازی را انتخاب کنند. این دوره ها عمدتا به زبان انگلیسی یا آلمانی ارائه می شود، اما برخی از دوره ها نیز به زبان مجارستانی ارائه می شود. برخی از دانشگاه های برجسته که دوره های آموزشی در زمینه علوم پزشکی را ارائه می دهند، عبارتند از: دانشگاه Semmelweis، دانشگاه Pecs، دانشگاه Szeged، دانشکده پزشکی Debrecen و کالج McDaniel.

برای دانشجویان بین المللی، یک دوره پیش آموزشی توسط این موسسات ارائه می شود. برنامه درسی این دوره شامل اصول درس های زیست شناسی، شیمی، زیست شناسی، زبان انگلیسی و مجارستانی است، که به دانشجویان جدید آموزش داده می شود. دانشجویانی که دارای مهارت های عالی در زبان انگلیسی هستند، می توانند دوره 4 ماهه را انتخاب کنند و افرادی که سطح پایین تری دارند، باید دوره 10 ماهه را بگذرانند. این دوره همچنین دانشجویان را برای امتحان ورود به دانشگاه آماده می کند.

تحصیل پزشکی مجارستان

سال تحصیلی از اولین هفته سپتامبر تا پایان ماه ژوئن هر سال آغاز می شود. مدت دوره ها در رشته های مختلف متفاوت است. برنامه های تحصیلی پزشکی به طور کلی 6 سال طول می کشد و پس از تکمیل دوره به شما به مدرک دکترا تعلق می گیرد. داروسازی یک دوره 5 ساله است و دندانپزشکی نیز یک دوره 5 ساله می باشد.

در هر یک از این دوره ها، طی دو سال اول، مبانی علوم پزشکی و یا دندانپزشکی آموزش داده می شود. سال سوم بیشتر بر بیماری ها و روش های درمان آن متمرکز می شود. در طول دو یا سه سال آخر، بسته به رشته ای که انتخاب شده است، دانشجویان باید مطالعات فشرده جنبه های مختلف زمینه انتخابی خود را انجام دهند. همچنین این مدت بر مدیریت و ارزیابی بیماران نیز تمرکز دارد. در سال آخر تحصیل، دانشجویان در کنفرانس ها، برنامه های انتخابی و جلسات عملی در بیمارستان ها شرکت می کنند.

جهت مشاوره حضوری و دریافت راهنمایی بیشتر با موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس بگیرید .

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”/telegram/telegarm-medical-channel/” target=”yes” position=”ta_center”]کانال تلگرام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور[/button]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”https://www.estahbanaty.org/study/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC/” position=”ta_center”]شرایط تحصیل در کشورهای دیگر[/button]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[carousel_posts_sc type=”cbp_type02″ posts_per_line=”3″ category=”medical-dental-education”]
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *