تحصیل در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

کانادا مقررات جدید ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان را معرفی کرده است که نه تنها اطمینان حاصل میدهد که دانشجویان بین المللی در واقع در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند ، بلکه به آنها میزان تحصیلات خاصی میدهد. اگر اطلاعات بیشتری را در این زمینه می خواهید بهتر است ادامه مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) آماده شده است را مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

آیا اگر نمرات ایلتس ارائه نشود از دادن ویزا ممانعت به عمل می اید؟ کانادا مقررات جدید ویزای دانشجویی را معرفی کرده است که نه تنها اطمینان حاصل میدهد که دانشجویان بین المللی در واقع در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند ، بلکه به آنها میزان تحصیلات خاصی میدهد. برای مثال دانشجویان اینده که قصد تحصیل در کانادا را دارند اکنون باید  در یک کالج که دانش اموزان بین المللی واجد شرایط را ثبت نام میکند، نام نویسی کنند.

از این رو دانشجویانی که برای گرفتن ویزا بدون ارائه نمرات ایلتس درخواست میدهند، باید ثبت نام خود را در دانشگاهی انتخاب کنند که مستلزم مدارک ایلتس نیست. در حالیکه کالج انتخابی انها نامه ای به پذیرش میدهد، دانش آموزان ممکن است هنگام صدور روادید دانشجویی مدارک لازم را برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهند.

 

اقامت تحصیلی در کانادا

دانش اموزان هم اکنون نمیتوانند بیش از 90 روز پس از اتمام دوره خود اجازه اقامت برای تحصیل داشته باشند. این امر برای اطمینان از این است که دانش اموزان پس از ثبت نام در یک دوره دراز مدت، به برنامه های کوتاه مدت تغییر نخواهند کرد.

اقامت تحصیلی در کانادا

چنین اقداماتی با مقررات سختگیرانه برای کمک به مقامات کانادایی برای جلوگیری از ورود مجوزهای تحصیلی که مایل به تحصیل نیستند، تعیین می شود و اطمینان می دهد که برای دانشجویان  واقعی ویزای دانشجویی صادر می شود. انتظار می رود این حرکت به کانادا کمک کند تا موسسات آموزشی ضعیف را آموزش دهد و آموزش عالی را به دانشجویان بین المللی ارائه دهد تا به درجه های باکیفیت دسترسی پیدا کنند.

پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

جهت تحصیل در خارج از کشور اولین گزینه ای که برای متقاضیان مهم است داشتن مدرک آیلتس می باشد.در کشور کانادا فرصتی فراهم شده است که بدون شرکت در دوره های زبان انگلیسی ، دانشجویان بتوانند در بعضی از دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. دانشگاه های بسیاری در کشور کانادا وجود دارند که امکان پذیرش تحصیلی بدون نیاز به مدرک آیلتس را برای متقاضیان فراهم نموده اند. در واقع آن ها به شما دوره های ESL  که هم زمان با کلاس های رشته ی مورد نظرتان برگزار می شوند را پیشنهاد می دهند.

ویزای تحصیلی راحت ترین راه برای دیافت ویزای کانادا و اقامت دائم بعد از دوران تحصیل می باشد . اما سوالی که ممکن است برای همه پیش آمده باشد این است که آیا راهی برای تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک آیلتس وجود دارد ؟ در اینجا لیستی از دانشگاه هایی که می توانید بدون ارائه ی این  مدرک از آن ها پذیرش تحصیلی  بگیرید آورده شده است. کالج های کانادایی کمی وجود دارند که بدون مدرک آیلتس پذیرش دهند .اگر شما این روند را دنبال کنید می توانید از از آن دانشگاه ها و کالج ها نیز پذیرش بگیرید.

یکی از قوانینی که به ازای عدم احتیاج به مدرک آیلتس ، تعیین شده است این است که دانشجوی انگلیسی زبان یا دانشجویی که از کشور های غیر انگلیسی زبان آمده است به مدت حداقل سه سال متوالی در زمینه ی زبان انگلیسی دوره گذارنده باشد و بابت این دوره ی گذرانده شده مدرک رسمی دریافت کرده باشد. همچنین دانشجویانی که در آزمون سطح A یا سطح O پذیرفته شده باشند از ارائه ی مدرک آیلتس معاف هستند. هر دانشگاهی برای اثبات مهارت زبان انگلیسی دانشجو مجموعه ای از معافیت ها و احتیاجات مخصوص به خود را تعیین کرده است. در زیر لیست دانشگاه هایی که این معافیت را دارند نوشته شده است.

بعضی از دانشگاه پذیرش مشروط دارند (برای مثال شما  باید در حین تحصیل به همراه دروس اصلی خود دوره ی زبان انگلیسی را نیز پشت سر بگذارید). کشور کانادا به تازگی قانونی در زمینه ی ویزای دانشجویی تصویب کرده است که نه تنها به دانشجوبان امکان تحصیل در کانادا را می دهد بلکه اجازه کار کردن تا سطح مشخصی نیز برای دانشجویان فراهم نموده است.

برای آنکه دانشجویان واجد شرایطی این نوع ویزا باشند باید پذیرش خود  از کالجی که دانشجویان بین المللی را می پذیرد، به اثبات برسانند. همچنین دانشجویانی که مدرک زبان آیلتس ندارند باید ثابت کنند که ارائه ی این مدرک از شرایط پذیرش کالج موردنظرشان نمی باشد. در حالی که کالج منتخب دانشجویان برای آن ها نامه ی پذیرش می فرستد، دانشجویان می توانند هنگامی که برای ویزای دانشجویی درخواست می دهند مدرکی که مهارت زبان انگلیسی آن ها را نشان می دهد، ارائه دهند.

شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

برای تحصیل در دانشگاه های بین المللی می بایست آزمون های TOEFL، IELTS، GRE، GMAT و غیره گذرانده شود. این امر کار را برای دانشجویانی دشوار میکند که می خواهند مکررا در آزمون ها شرکت کنند و نمره بهتری بگیرند و در دانشگاههای عالی پذیرش شوند. در چندین دانشگاه کانادا تدابیری اندیشیده شده تا دانشجویان راحت تر پذیرش شوند؛  به اینصورت که از نمرات برخی از این آزمون ها صرفنظر می کنند.

مثلا می توان به آزمون  IELTS / TOEFL (یا سایر آزمونهای زبان) اشاره کرد. در مرحله اول تحصیل در کانادا بدون IELTS، باید مدارس کانادایی را پیدا کنید که دانشجویان بین المللی را بدون آزمون آیلتس در موسسات خود پذیرش می کنند. نگران نباشید، در اینجا لیستی از این دانشگاه و کالج ها فراهم شده که می توانید بدون آیلتس در آن تحصیل کنید که عبارتند از:

  • دانشگاه کنکوردیا (Concordia)
  • دانشگاه مموریال (Memorial)
  • دانشگاه رجینا ( Regina)
  • دانشگاه وینی پگ (Winnipeg)
  • دانشگاه کارلتون (Carleton)
  • دانشگاه براک (Brock)
  • دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan)
  • دانشگاه سنکا، تورنتو (Seneca)
  • دانشگاه کمبریج (Cambrian)
  • دانشگاه اوکانگان (Oknangan)

در دانشگاه های ذکر شده می توان بدون آزمون آیلتس پذیرش شد. در کانادا نیز می توان بدون این مدرک تحصیل کرد. در بعضی موارد این دانشگاهها برای سنجش مهارت زبان از تست مهارت استفاده میکنند و در بعضی موارد به مدرک IELTS و IELTS با نمره قابل قبول یا آزمون زبان نیاز دارند. مدرک مهارت زبان انگلیسی در واقع  برای معافیت از آزمون آیلتس استفاده می شود. این مدرک از طرف مؤسسه ای که تحصیلاتتان را کامل کرده اید صادر می شود. و در این گواهی باید اثبات شود که آموزش به زبان انگلیسی بوده است.

این مدرک مورد پذیرش تمام موسسات آموزشی ذکر شده است و به شما اجازه خواهد داد تا در کانادا بدون نیاز به مدرک آیلتس تحصیل کنید. دانشگاه ساسکاچوان نیز بدون مدرک آیتلس دانشجو می پذیرد. به جز این دانشگاه ها، چندین موسسه نیز وجود دارند که دوره ی انگلیسی را قبل از دوره واقعی خود ارائه می دهند، لذا در پذیرش تحصیلی در کانادا بدون آیلتس هیچ مشکلی ندارد.

دانشجویانی که 12 کلاس را گذرانده باشند می توانند برای ویزای دانشجویی کانادا بدون آیلتس درخواست دهند. آنها از کلاس 12 به بعد واجد شرایط تحصیل در کانادا می شوند. در سال 2019 تحصیل در کانادا بدون مدرک IELTS مهمترین مزیت است. برای ثبت نام در این دانشگاه ها برای آموزش آنلاین، بدون آیلتس پذیرفته می شود. داوطلب با درخواست در این دانشگاه ها می تواند به راحتی بدون آیتلس ویزای دانشجویی کانادا دریافت کند. آموزش آنلاین واقعاً تحصیل در خارج از کشور بدون IELTS را آسانتر کرده است و باعث شده تا به راحتی و سریع به هدف خود برسیم.

این دانشگاه ها در کانادا، به منظور رفاه دانشجویان و هنرجویانی که  غرق در زندگی خودشان هستند  و می خواهند مهارت های آموزشی خود را برای آینده بهتر ارتقاء دهند، دوره های کمکی زیادی ارائه می کند. این امر منبع بسیار موثری از یادگیری است که به ارتقاء مهارت ها کمک می کند، بعلاوه ناامیدی را از ذهن دانشجو می زداید و به شیوه خود راه را برای کاربرانی که می خواهند بدون مدرک آیتلس در دانشگاههای خارجی پذیرفته شوند، هموار میکند. کاربران می توانند بر اساس امکان سنجی خود در هر زمان و هر مکان این مدرک را دریافت کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *