مهاجرت اسلوونی

ویزای اسلوونی

ویزای اسلوونی

دانش آموزان بین المللی ممکن است نیاز به ویزا برای ورود به جمهوری اسلوونی، بسته به وضعیت شهروندی، مدت زمان و هدف سفر داشته باشند. فردی که دارای ویزای اسلوونی یا یک مجوز اقامت معتبر صادر شده توسط یک کشور عضو شنگن باشد، می تواند در طول مدت اعتبار ویزا به اسلوونی وارد شود. در مورد روش درخواست، در ادامه توضیح داده شده است.

شرایط دریافت ویزای اسلوونی

دانشجویانی که از عضو شهروندی اتحادیه اروپا هستند نیازی به ویزا برای ورود به اسلوونی ندارند. چنین دانشجویانی باید یک گذرنامه معتبر یا یک کارت شناسایی داشته باشند. اگر اقامت آنها در اسلوونی به مدت کمتر از 3 ماه باشد، آنها ملزم به ثبت نام محل اقامت خود نیستند، اگر چه آنها باید ظرف 3 روز از زمان ورود به کشور در اداره پلیس ثبت نام کنند. اگر اقامت آنها در اسلوونی بیش از 3 ماه طول بکشد، در این صورت آنها باید محل اقامت خود را در واحد اداری محلی ثبت کنند. یا آنها می توانند بلافاصله پس از ورود به کشور، گواهی ثبت نام اقامت را تکمیل کنند.

اقامت در اسلوونی

3 نوع ویزا وجود دارد که توسط مقامات اسلوونی صادر می شود، که در ادامه به آنها اشاره شده است:

 • ویزا نوع A: یک روادید برای رفت و آمد هوایی و به صورت بین المللی در قلمرو کشورهای عضو اتحادیه اروپا معتبر است.
 • ویزا نوع C: این ویزا به عنوان یک ویزای واحد شناخته شده است، که اجازه می دهد تا صاحبان ویزای رفت و آمد آزادانه در سراسر تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته باشند.
 • ویزا نوع D: این ویزا به عنوان یک ویزای طولانی مدت شناخته می شود، و برای شهروندان کشور سوم که مجبور به دریافت اجازه اقامت در اسلوونی برای جمع آوری خانواده هستند صادر می شود.

اقامت در اسلوونی

دانشجویان بین المللی در اسلوونی

دانش آموزان بین المللی، به جز ساکنین شنگن، به داشتن ویزای تحصیلی اسلوونی نیاز دارند برای دانشجویان بین المللی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به اسلوونی برای تحصیل، آموزش و یا اهداف کاری می آیند مجوز اقامت موقت یا ویزا صادر می شود. شهروندان کشورهای دسته سوم، به جز کشورهای عضو اتحادیه اروپا و لیختن اشتاین، ایسلند و نروژ، برای ورود و تحصیل در اسلوونی باید ویزا دریافت کنند. آنها باید از نزدیکترین سفارت یا کنسولگری اسلوونی خود درخواست کنند. آنها می توانند در اسلوونی برای مدت 3 ماه در یک مدت شش ماه یک بار در اسلوونی اقامت کنند.

درخواست ویزای اسلوونی

متقاضیان باید فرم درخواست ویزا را تکمیل و همراه با مدارک مورد نیاز خود به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری اسلوونی بفرستند. تمام اسناد زیر که باید به زبان اسلوونی ترجمه شوند باید همراه با فرم درخواست ارسال شوند:

 • نامه پذیرش توسط موسسه آموزش عالی اسلوونی صادر شده باشد
 • یک کپی معتبر از گذرنامه
 • عکس برای پاسپورت
 • گواهینامه ها و رونوشت های تحصیلی
 • شواهدی از داشتن حمایت مالی: می تواند صورت حساب بانکی برای شش ماه گذشته، قرارداد حمایتی یا بورس تحصیلی باشد.
 • مدارک بیمه درمانی: این باید حق بیمه خدمات بهداشتی در جمهوری اسلوونی و مدت زمان بیمه را مشخص نماید.
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اثبات اقامت در اسلوونی

یک ویزای اسلوونی برای مدت 90 روز در یک دوره به مدت 6 ماه معتبر است. در این راستا با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید تا شما را از شرایط کار و همچنین شرایط مهاجرت به اسلوونی به صورت کامل آشنا کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *