هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱ (تاثیر هزینه ها بر کیفیت زندگی در روسیه)

هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱

یکی از اصلی ترین نکات روند مهاجرت به روسیه، بررسی هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱ می باشد. کیفیت زندگی در روسیه همانند سایر کشور ها به مولفه های بسیار زیادی بستگی دارد. این که شما چطور خود را برای هزینه ها آماده می کنید یا چه نوع برنامه ریزی برای شرایط مالی خود دارید، تاثیر بسیار زیادی بر تفکرات مهاجرتی خواهد داشت. شرایط زندگی در روسیه برای ایرانیان هم مطلوب و با مزایای بسیار است.

هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱

روسیه کشوری جذاب و با وسعت بسیار است. این کشور در دل خود روند های مهاجرتی بسیاری جای داده. برای مهاجرت به روسیه می توان از روش های بسیاری استفاده کرد. به طور مثال می توان برای تحصیل در روسیه، کار در روسیه یا مهاجرت سرمایه گذاری در روسیه اقدام کرد. اما هر روندی که برای مهاجرت انتخاب می شود، نیاز به بررسی هزینه ها در روسیه دارد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که هزینه های زندگی به فاکتور های بسیار زیادی بستگی دارد. اجازه دهید با مثالی خاص، مفهوم این مطلب را بیان کنیم.

اگر شما برای مهاجرت به روسیه در سال ۲۰۲۰ میلادی اقدام کرده اید، یقینا با چالش هایی مربوط به بیماری کرونا ویروس همراه شده اید. همین بیماری با توجه به تاثیر بسیار زیادی که بر روند اقتصادی کشور ها و افراد داشته، تاثیر خود را بر هزینه ها هم نشان خواهد داد. از این رو بررسی هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۰ با توجه به شیوع و همه گیری ویروس کرونا نیاز به دقت نظر بیشتری داشته و دارد. در این میان باید در نظر داشت که نوع مهاجرت و روش انتخابی شما هم تاثیر بسیار زیادی بر هزینه های زندگی دارد.

به طور مثال اگر شما برای تحصیل در روسیه برای هر رشته ای مانند پزشکی و دندانپزشکی در روسیه اقدام می کنید، باید بدانید که علاوه بر هزینه زندگی، هزینه تحصیل در روسیه هم حائز اهمیت است. گرچه شما می توانید با کار دانشجویی در این کشور یا اخذ بورسیه های تحصیلی روسیه روند هزینه های خود را مدیریت کنید اما اطلاع از شرایط هزینه زندگی دانشجویی در روسیه اهمیت بسیار زیادی دارد.

این مطلب خصوصا در بخش های دیگر و مدل های مهاجرتی دیگر هم نمود دارد. مسئله مهم دیگری که بر هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱ تاثیر دارد، این مطلب است که شما برای حضور و اقامت خود چه مدلی را انتخاب می کنید؟! محل سکونت شما در چه شهر یا چه منطقه ای است؟! نحوه خورد و خوراک یا رفت و آمدتان به چه صورت می باشد؟! و غیره. به عبارتی می توان گفت که کیفیت زندگی در روسیه، تاثیر بسیار زیادی بر شرایط مالی افراد خواهد داشت. در ادامه مقاله ما بخش های مختلف و تاثیر گذار بر روند مالی را بیان می کنیم.

مقایسه هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱ و ایران

همان طور که اشاره کردیم برای مهاجرت با هر روندی به روسیه، نیاز به بررسی هزینه های زندگی در این کشور می باشد. ایرانیان بسیاری سالیانه برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند. اما بررسی این نکته که تفاوت های هزینه بین دو کشور چقدر می باشد، کمک بسیار زیادی در روند انتخاب افراد خواهد داشت. شرایط زندگی در روسیه برای ایرانیان و یا هر گروه دیگری، به عوامل بسیاری بستگی دارد.

هزینه مسکن و خورد و خوراک و سایر عوامل بر کیفیت زندگی در روسیه تاثیر خواهد داشت. با این توصیفات، هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱، حدود ۲۲.۹۸ درصد پایین تر از ایران است. این مقدار به صورت میانگین مالی تمام شهر های دو کشور بررسی شده است. بخش مهم مقایسه ای مربوط به هزینه و اجاره بهای واحد مسکونی می باشد. هزینه اجاره مسکن در روسیه ۴۹.۴۳ درصد کم تر از هزینه های اجاره مسکن در ایران می باشد. با این توصیف باید دید که ریز هزینه های زندگی در روسیه به چه میزانی است؟! در ادامه زیر هزینه ها را بررسی می کنیم.

هزینه خرید مواد اولیه خوراکی در روسیه

یکی از اصلی ترین هزینه های زندگی در روسیه ۲۰۲۱، هزینه های خورد و خوراک می باشد. خورد و خوراک هر فرد می تواند هم در منزل و به دست خود او و هم در خارج از منزل در رستوران ها انجام شود. در این بخش از مقاله ما به بررسی هزینه خرید مواد اولیه خوراکی در روسیه می پردازیم. البته دقت داشته باشید که کیفیت زندگی در روسیه، کاملا به شرایط مالی و روند حیات شما با برنامه ریزی شخصی بستگی دارد.

هزینه خرید غذا در روسیه

هزینه خرید غذا در روسیه

هزینه خرید یک لیتر شیر، یک تکه نان تازه ۵۰۰ گرمی سفید، یک کیلوگرم برنج سفید، پک دوازده عددی تخم مرغ و یک کیلوگرم پنیر محلی به ترتیب برابر است یا ۶۱.۲۳ روبل، ۳۶.۰۴ روبل، ۶۹.۲۵ روبل، ۷۹.۳۱ روبلو ۵۳۱.۳۴ روبل می باشد. هزینه خرید برای یک کیلوگرم فیله مرغ ۲۵۶.۴۸ روبل و یک کیلوگرم گوشت فیله شده ۴۶۴.۹۷ روبل روسیه می باشد. هزینه خرید یک کیلوگرم از مواد خوراکی سیب، موز، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز به ترتیب برابر است با ۹۷.۵۹، ۶۷.۷۵، ۹۵، ۱۳۱.۳۲، ۳۴.۲۷ و ۳۱.۷۸.

هزینه خورد و خوراک در رستوران های روسیه

هزینه ها در روسیه طبقه بندی می شوند و جزئیات آن به میزان و نوع کیفیت زندگی در روسیه بستگی دارد. اگر شما به غذا خوردن در رستوران علاقه دارید، این بخش از مقاله می تواند بیشترین کمک را به شما داشته باشد. هزینه یک وعده غذا در رستورانی ارزان قیمت در روسیه برای یک نفر حدودا ۵۰۰ روبل می شود. اگر شما تمایل داشته بشید با فردی دیگر برای هر سه وعده غذایی خود از رستورانی متوسط استفاده نمایید باید به طور میانگین ۲۰۰۰ روبل هزینه کنید. برای یک وعده ساندویچ مک دونالد یا چیزی مشابه آن هزینه ها به طور میانگین حدودا ۲۵۰ روبل خواهد بود.

اما هزینه خوردن یک کاپوچینو هم ۱۲۳.۰۴ روبل می باشد. برای خرید یک نوشابه پپسی کوچک هم به طور متوسط هزینه برابر با ۵۱.۶۴ روبل می باشد. برای خرید یک بطری آب کوچک هم باید ۳۱.۰۴ روبل هزینه پرداخت نمود. توجه داشته باشید که این هزینه ها میانگین هزینه های کل کشور می باشد. در واقع در شهر های مختلف تفاوت هایی وجود دارد. به طور مثال هزینه زندگی در کازان روسیه با شهر های دیگر آن یقینا متفاوت خواهد بود.

هزینه های حمل و نقل در روسیه ۲۰۲۱

شرایط و هزینه های زندگی در روسیه برای ایرانیان و سایر افراد به مولفه های بسیاری بستگی دارد. هزینه ها در روسیه ۲۰۲۱ شامل هزینه ای زندگی و تحصیل با جزئیات خاصی می باشد. در این بخش به بررسی هزینه های حمل و نقل می پردازیم. حمل و نقل یکی از اصلی ترین هزینه های زندگی در روسیه ۲۰۲۱ می باشد. هزینه خرید بلیت یک طرفه ۲۶ روبل است.

برای استارت تاکسی در ترافیک نرمال شهر های روسیه باید به طور میانگین ۱۰۰ روبل پرداخت نمود. تاکسی از شما به ازای هر یک کیلومتر حرکت در ترافیک نرمال نیز ۱۵ روبل دریافت می کند. برای هر یک ساعت توقف در ترافیک نرمال شهر های روسیه هم باید به طور میانگین ۳۰۰ واحد پرداخت نمایید. اما به عنوان نکته آخر هزینه یک لیتر بنزین در این کشور ۴۵.۴۵ می باشد. دقت کنید که شرایط حمل و نقل خصوصا برای بررسی هزینه زندگی دانشجویی در روسیه تاثیر بسیار زیادی دارد.

بررسی اجاره ملک در روند هزینه ها در روسیه ۲۰۲۱

به جرات می توان گفت در میان هزینه های زندگی در روسیه ۲۰۲۱ هزینه های مربوط به ملک و استقرار در شهر های این کشور اهمیت بسیاری دارد. البته دقت داشته باشید که مثلا اگز شما برای تحصیل در روسیه وارد این کشور می شوید، برای بهبود شرایط هزینه تحصیل در روسیه  و حیات در این کشور می توانید برای خوابگاه های دانشجویی اقدام کنید. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر های روسیه به طور میانگین ۲۳۳۱۴ واحد می باشد.

اگر شما بخواهید آپارتمان یک خوابه را در خارج از مرکز شهر های این کشور اجاره کنید می بایست هزینه ای به اندازه ۱۵۲۲۷ روبل بپردازید. هزینه های اجاره مسکن به نسبت با توجه به افزایش متراژ یا تعداد اتاق خواب ها بیشتر خواهد شد. از این رو برای اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر های روسیه، هزینه های یک ماه برابر ۴۲۵۶۷.۲۹ می باشد. هزینه برای آپارتمان های سه خوابه خارج از مرکز شهر های روسیه برای یک ماه مبلغ ۲۹۲۴۴.۲۸ روبل می باشد.

خرید ملک گزینه ای مهم برای هزینه های زندگی در روسیه ۲۰۲۱

اگر شما تمایل به زندگی در روسیه داشته باشید و قصد دارید کیفیت زندگی در روسیه را با بیشترین شرایط و امکانات تجربه کنید، می توانید برای خرید ملک اقدام نمایید. البته خرید ملک در روسیه برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور هم دارند گزینه مناسبی محسوب می شود.

با این توصیفات می توان گفت که هزینه های زندگی در روسیه ۲۰۲۱ با بررسی مولفه خرید ملک تکمیل تر خواهد شد. برای خرید ملک در مرکز شهر های روسیه به ازای هر متر مربع باید به طور میانگین ۸۷۲۰۳ روبل پرداخت نمود. این هزینه برای واحد های مسکونی خارج از مرکز شهر های روسیه به ازای هر متر مربع برابر با ۶۱۰۳۹.۹۳ واحد می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در روسیه ۲۰۲۱

تحصیلات یکی از راه های مهاجرتی است که افراد زیادی برای آن اقدام می کنند. تحصیل در دانشگاه های روسیه همراه با مزایای بسیار زیادی هستند. به همین دلیل بررسی هزینه زندگی دانشجویی در روسیه اهمیت بالایی برای متقاضیان تحصیل در این کشور دارد. اگر شما می خواهید تحصیل در روسیه را در گزینه های خود داشته باشید، باید به بررسی هزینه زندگی دانشجویی در روسیه و هزینه تحصیل در روسیه بپردازید. دانشجویان بین المللی برای تامین هزینه های خود در هر ماه به ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو نیاز دارند.

هزینه زندگی دانشجویی در روسیه ۲۰۲۱

هزینه زندگی دانشجویی در روسیه ۲۰۲۱

این مقدار شامل محل اقامت، مواد غذایی، حمل و نقل و فعالیت های اجتماعی می باشد. هزنیه های تحصیل نیز شامل شهریه دانشگاه و موارد مرتبط با آن است. البته برای زندگی دانشجویی در روسیه می توان مشغول به کار در روسیه به عنوان دانشجو هم شد. برخی از دانشجویان هم از بورسیه های تحصیلی روسیه استفاده می کنند.

نتیجه گیری

تمایل به مهاجرت این روز ها افزایش بسیاری پیدا کرده است. روسیه نیز یکی از کشور های مهاجر پذیر و فعال در این زمینه می باشد. متقاضیان بسیاری برای مهاجرت به روسیه اقدام می کنند. برای روندی با چالش های کمتر بهترین کار بررسی جزئیات مربوط به زندگی می باشد. یکی از اصلی ترین این جزئیات بررسی هزینه های زندگی در روسیه ۲۰۲۱ است. کیفیت زندگی در روسیه و شرایط زندگی در روسیه برای ایرانیان نشان دهنده شرایط ویژه این کشور می باشد.

شما برای اطلاع از روند های مهاجرتی نیز می توانید به نمایندگی های معتبر موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شهر های شیراز، تهران، اصفهان، مشهد و تبریز مراجعه نمایید.

سوالات متداول در ارتباط با هزینه های زندگی در روسیه۲۰۲۱

 1. آیا روسیه برای زندگی کشوری مناسب محسوب می شود؟

  بله روسیه یکی از بهترین کشور ها برای زندگی باشد.

 2. چه مولفه هایی برای هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱ بررسی می شود؟

  برای هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱ مولفه هایی مانند خورد و خوراک، مسکن، تحصیل، رفت و آمد و غیره باید بررسیشود.

 3. هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱ نسبت به ایران چگونه است؟

  هزینه زندگی در روسیه ۲۰۲۱، حدود ۲۲.۹۸ درصد پایین تر از ایران است.

 4. هزینه اجاره مسکن در روسیه ۲۰۲۱ چه تفاوتی با ایران دارد؟

  هزینه اجاره مسکن در روسیه ۴۹.۴۳ درصد کم تر از هزینه های اجاره مسکن در ایران می باشد.

 5. آیا هزینه خرید مواد اولیه در روسیه ۲۰۲۱ مقرون به صرفه می باشد؟

  بله هزینه خرید مواد اولیه در این کشور بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 6. هزینه خورد و خوراک در رستوران های ارزان قیمت روسیه ۲۰۲۱ برای یک وعده چقدر است؟

  هزینه یک وعده غذا در رستورانی ارزان قیمت در روسیه برای یک نفر حدودا ۵۰۰ روبل می باشد.

 7. هزینه خرید یک لیتر بنزین در روسیه ۲۰۲۱ چقدر می باشد؟

  هزینه یک لیتر بنزین در این کشور ۴۵.۴۵ می باشد.

 8. هزینه اجاره واحد مسکونی سه خوابه در مرکز شهر های روسیه ۲۰۲۱ چقدر می باشد؟

  برای اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر های روسیه، هزینه های یک ماه برابر ۴۲۵۶۷.۲۹ می باشد.

 9. هزینه خرید واحد مسکونی در خارج از مرکز شهر های روسیه ۲۰۲۱ چقدر می باشد؟

  هزینه برای واحد های مسکونی خارج از مرکز شهر های روسیه به ازای هر متر مربع برابر با ۶۱۰۳۹.۹۳ واحد می باشد.

 10. هزینه زندگی دانشجویان در روسیه ۲۰۲۱ برای یک ماه چقدر می باشد؟

  هزینه زندگی برای دانشجویان در روسیه ۲۰۲۱ بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو می باشد.

 11. هزینه شروع تاکسی در ترافیک نرمال در شهر های روسیه ۲۰۲۱ چقدر است؟

  هزینه شروع تاکسی ۱۰۰ روبل می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.