مهاجرت به ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه 2021

هزینه زندگی در ترکیه 2021

زمانی که برای مهاجرت تصمیم می گیریم باید به این نکته توجه داشته باشیم که زندگی ما تحت تاثیر مولفه های بسیار زیادی خواهد بود. از این رو برای این که زندگی بهتری داشته باشیم باید جزئیات بیشتری را مورد بررسی قرار دهیم. زمانی که از این جزئیات اطلاع پیدا می کنیم، در زمان ورود خود به کشور جدید با معضلات و چالش های کم تری مواجه خواهیم شد. از این رو برای این که در روند مهاجرتی خود موفق باشیم لازم است تا به دقت تمامی جوانب یک زندگی جدید را بسنجیم. یکی از اصلی ترین مواردی که باید مورد بررسی قرار گیرد، هزینه های زندگی است. در ادامه این مطلب ما به بررسی هزینه زندگی در ترکیه 2021 می پردازیم.

ترکیه یکی از کشور های خاص در دنیا می باشد. بخشی از این کشور در آسیا و بخش دیگری آن اروپایی است. از این رو جاذبه های بسیاری برای مهاجران خواهد داشت. البته متقاضیان مهاجرت به این کشور زیبا هر سال بیش از قبل می شوند. برای مهاجرت به ترکیه می توان از راه هایی مانند مهاجرت تحصیلی به ترکیه، مهاجرت کاری به ترکیه، مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه، مهاجرت از طریق ازدواج در ترکیه، مهاجرت از طریق تولد فرزند در ترکیه و غیره اقدام نمود. هر کدام از این روش های مهاجرتی نیاز به مشورت با متخصصان کارآزموده موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی دارد. موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شهر های شیراز، تهران، اصفهان، مشهد و تبریز دارای نمایندگی های معتبر می باشد.

هزینه زندگی ترکیه ۲۰۲۱

ترکیه کشوری جذاب در میان دو قاره آسیا و اروپا است که به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری در کل دنیا به شمار می رود. برای این که بتوانیم روند مهاجرت به ترکیه را برای خود در ادامه زندگی داشته باشیم لازم است تا به بررسی دقیق جزئیات زندگی در این کشور بپردازیم. از این رو می توان گفت که بررسی هزینه زندگی در ترکیه ۲۰۲۱ بسیار مهم است. توجه گنید که هر فردی می تواند به دلیلی خاص وارد کشور ترکیه شود. به طور مثال فردی می تواند برای تحصیل در ترکیه اقدام نماید.

تحصیل در دانشگاه های ترکیه مزایای بسیار زیادی با خود به همراه دارد. عده ای دیگر نیز می توانند برای کار در ترکیه و اخذ ویزای کاری ترکیه اقدام نمایند. البته این روز ها روند سرمایه گذاری در ترکیه خصوصا خرید ملک در ترکیه و ثبت شرکت در ترکیه همراه با مزایای بسیار زیادی است. اما تمام این روش ها هم نیاز به هزینه زندگی دارند. از این رو بررسی هزینه های زندگی در ترکیه مزایای بسیار زیادی دارد. هزینه های زندگی در ترکیه شامل هزینه مسکن، هزینه خورد و خوراک، هزینه رفت و آمد، هزینه پوشاک، هزینه تفریح و غیره می باشد.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه زندگی در ترکیه به مولفه های بسیار زیادی بستگی دارد. این که شما در چه منطقه ای زندگی می کنید و یا چگونه رفت و آمد می کنید بر هزینه های زندگی شما تاثیر خواهد داشت. البته این دو مولفه صرفا برخی از هزینه های تاثیرگذار بر شرایط زندگی در این کشور می باشد. دقت داشته باشید که هزینه های زندگی در ترکیه ۳۲.۶۷ درصد کم تر از هزینه های زندگی در ایران می باشد. اما در ادامه این بحث ما به بررسی دقیق بخش های مختلف تاثیرگذار بر هزینه های زندگی در ترکیه می پردازیم.

هزینه خورد و خوراک و مواد اولیه در ترکیه

برخی از هزینه های زندگی را نمی توان حذف نمود. به عبارتی به عنوان اصلی ترین هزینه های زندگی محسوب می شوند. یکی از این هزینه های غیر قابل حذف، هزینه خورد و خوراک می باشد. هزینه های خورد و خوراک هم شامل هزینه تغذیه در رستوران ها و کافی شاپ ها است و هم شامل هزینه های مربوط به خرید مواد اولیه برای خورد و خوراک. در این بخش از مقاله ما به بررسی هر دو مدل از این هزینه ها می پردازیم. در ابتدا به بررسی هزینه های مربوط به رستوران ها در ترکیه می پردازیم.

هزینه خورد و خوراک و مواد اولیه در ترکیه

هزینه خورد و خوراک و مواد اولیه در ترکیه

هزینه یک وعده غذایی در رستورانی ارزان قیمت در ترکیه بین ۱۵ تا ۴۶ لیر ترکیه می باشد و به طور میانگین باید برای آن ۲۵ لیر هزینه نمود. هزینه خرید سه وعده غذایی برای دو نفر در رستورانی با کیفیت در ترکیه بیسن ۷۰ تا ۲۲۰ لیر ترکیه می باشد که به طور میانگین باید ۱۰۰ لیر ترکیه هزینه نمود. هزینه یک وعده مک دونالد یا چیزی شبیه به آن در ترکیه بین ۲۰ تا سی یورو می باشد و به طور میانگین باید ۲۵ لیر هزینه نمود. هزینه یک لیوان کاپوچینو در کافی شاو های ترکیه بین ۷ تا ۱۸ لیر می باشد . باید حدود ۱۲ و نیم لیر هزینه کرد.

اما ببینیم هزینه خرید مواد اولیه برای پخت و پز در منزل چقدر می باشد. این هزینه ها به طور میانگین و در بازه خاصی در نظر گرفته شده است. ابتدا از محصولات لبنی و گوشتی شروع می کنیم.

برای خرید یک لیتر شیر، یک تکه نان تازه سفید پانصد گرمی، یک کیلوگرم برنج، یک بسته ۱۲ عددی تخم مزغ، یک کیلوگرم پنیر محلی، یک کیلوگرم فیله مرغ و یک کیلوگرم گوشت قرمز باید به ترتیب هزینه هایی را به طور میانگین پرداخت که عبارتند از: ۵ و نیم لیر، ۲.۶۱ لیر ترکیه، ۱۲.۱۹ لیر، ۱۱ و نیم لیر، ۴۲.۹۶ لیر ، ۲۰ لیر و حدودا ۷۰ لیر ترکیه می باشد. حال می خواهیم در ارتباط با سایر مواد اولیه و هزینه های آن صحبت کنیم.

برای خرید یک کیلوگرم سیب، موز، پرتقال، گوجه فرنگی، ‌سیب زمینی و پیاز باید به ترتیب هزینه هایی برابر با ۵.۹۵ لیر ترکیه، ۱۴.۳۹ لیر، ۷.۸۹ لیر، ۵.۳۵ لیر، ۳ و نیم لیر ترکیه و ۴.۰۲ لیر ترکیه پرداخت نمود. اما هزینه زندگی تنها به هزینه خرد و خوراک معطوف نمی شود. از این رو در ادامه به بررسی دقیق هزینه های دیگر زندگی در ترکیه می پردازیم.

هزینه حمل و نقل در ترکیه ۲۰۲۱

یکی از مهم ترین هزینه ها در زندگی هزینه حمل و نقل می باشد. این هزینه خصوصا در شهر های بزرگ تر بیشتر خود را نمایان می کند. از این رو در این بخش از مقاله ما قصد داریم در ارتباط با هزینه های حمل و نقل در ترکیه ۲۰۲۱ را بیان کنیم. هزینه بلیت یک طرفه برای حمل و نقل در ترکیه به طور میانگین ۳ و نیم لیر ترکیه می باشد. هزینه شروع حرکت تاکسی در ترافیک نرمال ترکیه به طور میانگین ۵ لیر می باشد.

هزینه هر یک کیلومتر حرکت تاکسی در ترافیک نرمال نیز ۳ و نیم لیر می باشد. برای یک ساعت انتظار تاکسی در ترافیک نرمال ترکیه باید ۳۰ لیر پرداخت کرد. اما یکی دیگر از هزینه های مهم برای حمل و نقل، هزینه بنزین می باشد. هزینه هر لیتر بنزین در ترکیه برابر با ۶.۶۸ لیر ترکیه می باشد. حال که در ارتباط با هزینه های حمل و نقل صحبت کردیم در ادامه سایر هزینه های زندگی در ترکیه را ارائه می دهیم.

هزینه اجاره و خرید مسکن در ترکیه ۲۰۲۱

هر روندی که برای مهاحرت در نظر بگیریم، باز هم نیاز به مسکن و سکونت مهم می باشد. اگر شما برای تحصیل در ترکیه وارد این کشور می شوید با قصد کار در ترکیه را دارید باید برای محل زندگی خود اقدام نمایید. البته شرایط سرمایه گذاری بسیار متفاوت می باشد. اگر شما تمایل به سرمایه گذاری در ترکیه داشته باشید می توانید با خرید ملک در ترکیه این کار را انجام دهید. برای این منظور اطلاع از هزینه های اجاره در ترکیه و همچنین هزینه های خرید ملک در ترکیه اهمیت دارد.

در ادامه این مورد را بررسی می نماییم. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه برای یک ماه در مرکز شهر های ترکیه بین ۱۰۰۰ تا ۲۹۲۲.۳۳ لیر می باشد که به طور میانگین باید ۱.۶۱۵.۶۴ لیر پرداخت نمود. هزینه ها برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر های ترکیه بین ۶۵۰ تا ۱۶۰۰ لیر می باشد که به طور میانگین باید ۱۰۰۹.۷۶ لیر ترکیه را برای یک ماه پرداخت نمود. هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر های ترکیه برای یک ماه بین ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر ترکیه می باشد که به طور میانگین باید ۲۷۶۸.۵۴ لیر پرداخت نمود. برای اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر های ترکیه لازم است تا هزینه ای بین ۱۱۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر ترکیه را برای یک ماه پرداخت نمود.

هزینه اجاره و خرید مسکن در ترکیه ۲۰۲۱

هزینه اجاره و خرید مسکن در ترکیه ۲۰۲۱

اما ببینم هزینه های مربوط به خرید ملک در ترکیه و شهر های مختلف آن چقدر می باشد. بررسی این هزینه ها خصوصا برای سرمایه گذاری در ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است. هزینه خرید هر متر مربع واحد مسکونی در مرکز شهر های مختلف ترکیه بین ۳۵۰۰ تا ۱۲۵۰۰ لیر ترکیه می باشد و باید به طور میانگین ۶۷۴۴.۱۹ لیر برای آن پرداخت نمود. اگر قصد خرید ملک در خارج از مرکز شهر های ترکیه را داشته باشید باید بین ۲۲۱۵.۰۷ تا ۷۰۰۰ لیر ترکیه هزینه کنید. هزینه ها به طور میانگین ۳۶۶۶ لیر ترکیه می باشند. هزینه اجاره ملک در ترکیه به طور میانگین ۶۹.۲۱ درصد کم تر از هزینه های زندگی در ایران می باشد. این درصد ها با توجه به میانگین شهر های مختلف ارائه شده است.

هزینه های تفریح در ترکیه ۲۰۲۱

بررسی هزینه های تفریح مانند ورزش و سینما یا حتی خرید کردن اهمیت بالایی دارد. هزینه یک ماه ثبت نام در مراکز ورزشی محلی برای بزرگسالان در ترکیه بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ لیر برای یک ماه می باشد. هزینه یک ساعت اجاره زمین تنیس برای آخر هفته ها ببین ۵۰ تا ۱۵۰ لیر ترکیه می باشد که به طور متوسط باید ۹۳.۸۳ لیر ترکیه پرداخت نمایید. برای خرید بلیت سینما تک نفره سینما در ترکیه باید بین ۲۰ تا ۳۵ لیر پرداخت نموده و به طور متوسط ۲۵ لیر پرداخت نمایید. برخی از هزینه های خرید هم به این صورت می باشد.

هزینه خرید یک جفت جین از مارک های لویس یا مشابه آن حدودا ۲۴۶ لیر می باشد. هزینه برای خرید لباس تابستانه از برند هایی مانند زارا نیز حدودا ۱۷۵ لیر می باشد. برای خرید یک جفت کفش مناسب دویدن از برند نایک حدودا باید ۴۴۵ لیر ترکیه هزینه نمود. این هزینه ها ممکن است اهمیت بسیاری نداشته باشند اما در مواقع خاص مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو اطلاع یافتن از آن ها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

سوالات متداول در ارتباط با هزینه های زندگی در ترکیه ۲۰۲۱

 1. آیا ترکیه شرایط مناسبی برای زندگی دارد؟

  بله ترکیه یکی از بهترین کشور ها برای زندگی است که مزایای زیادی دارد.

 2. آیا هزینه های زندگی در ترکیه ۲۰۲۱ مقرون به صرفه است؟

  بله ترکیه یکی از کشور های اروپایی-آسیایی است که از نظر هزینه زندگی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 3. هزینه زندگی در ترکیه ۲۰۲۱ به نسبت ایران چگونه است؟

  هزینه های زندگی در ترکیه ۳۲.۶۷ درصد کم تر از هزینه های زندگی در ایران می باشد

 4. نسبت هزینه های اجاره در ترکیه ۲۰۲۱ با ایران چگونه است؟

  هزینه اجاره ملک در ترکیه به طور میانگین ۶۹.۲۱ درصد کم تر از هزینه های ایران می باشد.

 5. هزینه اجاره واحد مسکونی سه خوابه در ترکیه ۲۰۲۱ خارج از مرکز شهر چقدر است؟

  برای یک ماه لازم است هزینه ای بین ۱۱۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر ترکیه پرداخت کرد.

 6. هزینه خرید ملک در مرکز شهر های ترکیه ۲۰۲۱ چقدر است؟

  هزینه به طور میانگین ۶۷۴۴.۱۹ لیر خواهد بود.

 7. برای یک لیتر بنزین در ترکیه هزینه چقدر می باشد؟

  هزینه هر لیتر بنزین در ترکیه برابر با ۶.۶۸ لیر است.

 8. چرا بررسی هزینه خرید ملک در ترکیه ۲۰۲۱ اهمیت دارد؟

  این مسئله برای سرمایه گذارانی که قصد خرید ملک در این کشور دارند اهمیت زیادی دارد.

 9. آیا هزینه خرید مواد اولیه خوراکی در ترکیه مقرون به صرفه است؟

  بله هزینه خرید مواد اولیه بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 10. هزینه غذا در رستوران های ارزان قیمت ترکیه ۲۰۲۱ چقدر است؟

  هزینه غذا بین ۱۵ تا ۴۶ لیر برای یک وعده می باشد.

 11. هزینه خرید بلیت سینما در ترکیه ۲۰۲۱ چقدر است؟

  هزینه خرید بلیت سینما در ترکیه به طور میانگین ۲۵ لیر می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *