تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا متغیر است. ممکن است سالیانه بین 20000 و 30000 دلارکانادایی نیاز داشته باشید تا شهریه ها و هزینه ی زندگی را پوشش دهید. شهروندی و مهاجرت کانادا متعهد می شود که شما ثابت کنید که پول کافی برای تامین نیازهای مالیتان حین تحصیل در کانادا قبل از آغاز تحصیل را داشته باشید. بنابراین، این موضوع مهم است تا هزینه های مالیتان را مرتب کنید و سریع به دنبال امکان دستیابی به کمک هزینه ی تحصیلیتان باشید.

شهریه و هزینه تحصیل در کانادا

در مقایسه با بسیاری از کشورها، هزینه ی تحصیل در کانادا، بسیار مقرون به صرفه است. ممکن است سالیانه بین 20000 و 30000 دلارکانادایی نیاز داشته باشید تا شهریه ها و هزینه ی زندگی را پوشش دهید. با این وجود، این رنج هزینه ای تنها یک میانگین است و بسته به موسسه و دوره ای که در آن ثبت نام کرده اید، مکان و هزینه های زندگی متغیر است. شهریه برای دانشجویان بین المللی در استان ها و دوره ها، متغیر است. جدول زیر، میانگین وزنی هزینه ی شهریه(به دلار کانادا) را برای دانشجویان خارجی تمام وقت، با توجه به رشته ی تحصیلی نشان می دهد.

هزینه اقامت دانشجویی در کانادا

اکثر دانشگاه ها، خوابگاه هایی برای دانشجویان فراهم می کنند، برخی از آنها فقط مختص دانشجویان خارجی است. اما پذیرش در یک موسسه ی کانادایی بصورت خودکار به این معنی نیست که می توانید یک خوابگاه بدست آورید. دانشجویان بایستی بصورت جداگانه برای سکونت خوابگاهی درخواست دهند و هزینه ی آن میان موسسات متغیر است و بسته به این دارد که برای مثال، شما یک اتاق شخصی یا برنامه غذایی می خواهید یا خیر.

هزینه اقامت دانشجویی در کانادا

برخی از دانشجویان بین المللی، ترجیح می دهند در یک آپارتمان خارج از دانشگاه سکونت کنند. اجاره یک آپارتمان در کانادا، می تواند از 500 تا 1500$ ماهیانه بسته به شهر یا همسایگی و نوع منزل متغیر باشد. بعنوان یک اجاره کننده، ممکن است لازم باشد هزینه های اضافی ماهیانه نیز برای تسهیلاتی نظیربرق، تلفن شخصی، اینترنت و تلویزیون کابیل و همچنین هزینه های شخصی و بیمه ی اجاره کننده بپردازید.

برخی از دانشجویان، آپارتمان ها یا کل خانه را اشتراکی می گیرند تا هزینه های سکونتشان کاهش یابد یا اتاق ها را در خانه های شخصی اجاره می کنند، که گاهی اوقات برای استفاده از آشپزخانه نیز هزینه ای پرداخت می کنند. بیشتر دانشگاه ها می توانند، در یافتن خانه چه در داخل و چه در خارج از دانشگاه کمک کنند و از طریق دفتر سکونت یا خدمات دانشجویی پاسخ دهند.

هزینه حمل و نقل در کانادا

بسته به محل زندگی، ممکن است بتوانید به دانشگاه پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید. بسیاری از دانشجویان، بالخصوص آنهایی که در شهرهای بزرگتر سکونت می کنند، وسیله ی نقلیه عمومی را انتخاب می کنند: اتوبوس ها، متروها، قطارهای رفت و آمد یا کشتی ها.

کرایه های حمل و نقل عمومی یک طرفه، چند دلار است و بصورت ماهیانه بین 80 تا 110$ می باشد، گرچه بسیاری از ارائه دهندگان حمل و نقل، به دانشجویان تخفیف می دهند. دولت های استانی، مسئول صدور مجوز وسایل نقلیه و رانندگان در کانادا هستند. با وزارت حمل ونقل در استان محل تحصیلتان تماس بگیرید و مشخص کنید که آیا شما می توانید رانندگی کنید یا خیر.

بیمه ی سلامت کانادایی

تمامی دانشجویان بین المللی در کانادا، بایستی بیمه ی سلامتی داشته باشند و پوشش پزشکی موجود، از استانی به استان دیگر متغیر است. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور، و ساسکاچوان، دانشجویان بین المللی را تحت برنامه های مراقبت سلامت استانی شان پوشش می دهند، اما پوشش عموما به طول مدت اقامتتان بستگی دارد. با این وجود، دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد و یا کبک را دارند، بایستی یک بیمه ی سلامت شخصی، ترتیب بدهند.

هزینه تحصیل در کانادا مقطع دبیرستان

دبیرستان های کانادا از تعداد رو به رشد دانش آموزان خارجی استقبال می کنند. دبیرستان های دولتی این کشور در تلاش برای ایجاد رابطه ای ارزشمند، و در برخی موارد تقویت بودجه،  از تعداد رو به رشد دانش آموزان خارجی استقبال می نمایند. با اینکه دانش آموزان بین المللی تنها بخش کوچکی از دانش آموزان دبیرستانی را تشکیل می دهند، مدیران ایالت های اونتاریو و بریتیش کلمبیا اذعان کرده اند که در سال های اخیر شاهد رشد شدیدی بوده اند و برخی مدارس اعلام کرده اند که تعداد این دانش آموزان دو برابر شده است.

هیئت مدارس ناحیه ی تورنتو، که دارای  یکی از بزرگترین این گونه برنامه ها در کشور است، گفته است که هر ساله شاهد افزایش 5 تا 10 درصدی  تعداد دانش آموزان است و سال گذشته حدود 2000 دانش آموز خارجی در این منطقه مشغول به تحصیل بوده اند. هیئت مدارس ناحیه ی تامس ولی اونتاریوی جنوب شرقی هم از زمان اجرای طرح بین المللی اش در سه سال پیش شاهد رشد صد درصدی تعداد دانش آموزان، از 133 نفر به 293 نفر، بوده است.

شهریه ی دانش آموزان بین المللی به نسبت پایین تر از موسسات خصوصی است و بین 6000 تا 10600 دلار آمریکا برای دوره ی ده ماهه ی تحصیل، متغیر است. برای این کار دانش آموزان به یک نامه ی پذیرش و یک مجوز تحصیل نیاز خواهند داشت مگر اینکه والدین دانش آموز هم در همان ناحیه ی مدرسه در کانادا مشغول به زندگی باشند. بدین ترتیب دانش آموزش جزئی از طرح مجاز تبادل دانش آموز خارجی می شود.

هزینه تحصیل در کانادا مقطع دکترا

با در نظر گرفتن این واقعیت که دانشگاه ها هزینه های بالاتری برای دانشجویان بین الملل در نظر می گیرند اما با این حال تحصیل در کانادا ارزان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. هزینه تحصیل در مقطع دکترا در کانادا تقریبا 10.000 تا 20.000 دلار کانادا( 7.500 تا 15.000 دلار آمریکا) در سال است. این بیشتر از آن چیزی است که دانشجویان کانادایی پرداخت می کنند اما هنوز هم کمتر از کشورهای مشهور مثل آمریکا و انگلستان است.

دوره های تحصیلی که شامل کلاس های آموزشی و ارزیابی هستند معمولا گران تر از بخش هایی که بر روی تحقیقات مستقل تمرکز دارند، می باشند. علاوه بر این ممکن است لازم باشد هزینه های اضافی برای خدمات دانشجویی و هزینه های اتحادیه پرداخت کنید. اخیرا هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین الملل تغییر کرده است و هزینه های دوره دکترا که در اینجا ذکر شده است فقط برای راهنمایی است. با این حال بهتر است از بعضی از ابتکارات جدید دانشگاه های خاص برای دانشجویان بین الملل آگاه باشید.

هزینه تحصیل در کانادا مقطع دکترا

دانشگاه تورنتو در سال 2018 هزینه های یکسانی را برای دانشجویان داخلی و بین الملل در نظر گرفته است به این معنی که شما برای تحصیل در دوره دکترا به اندازه یک دانشجوی کانادایی هزینه پرداخت می کنید. دانشگاه بروک از طریق پرداخت کمک هزینه های تحصیلی هزینه های دانشجویان بین المللی مقطع دکترا را پوشش می دهد.

بورسیه های تحصیلی کانادا

10 بورسیه تحصیلی برتر کانادا برای دانشجویان بین الملل، در مقایسه با بورسیه های تحصیلی فراوان آمریکا، انگلستان یا استرالیا تعداد محدودی بورسیه تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین الملل ارائه می شود. برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی LASTER.B PEARSON دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین المللی که موفقیت های تحصیلی استثنایی و ابتکار دارند و به عنوان دانشجوی برتر شناخته می شوند اعطا می شود. این بورسیه تحصیلی هزینه های شهریه، کتاب ها، هزینه های اتفاقی و تمام هزینه های اقامت را برای 4 سال  پوشش میدهد.

بورسیه تحصیلی کالجHUMBER برای دانشجویان جدید الورود، کالج هامبر بورسیه های تحصیلی کامل و جزئی را به دانشجویان بین الملل جدید الورود که در ماه سپتامبر و ژانویه هر سال وارد دانشگاه می شوند، اعطا می کند. بورسیه تحصیلی دانشگاه YORK برای دانشجویان بین الملل، دانشجویان بین المللی که با نمره های عالی در دانشگاه یورک پذیرفته شده اند واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی به مبلغ 60.000 تا 100.000 دلار برای یک دوره چهار ساله هستند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه BRITISH COLOMBIA برای دانشجویان بین الملل، UBC در سال بیش از 10 میلیون دلار به دانشجویان برجسته بین الملل مقطع کارشناسی جوایز،  انواع کمک های مالی و بورسیه های تحصیلی اعطا می کند. بورسیه تحصیلی دانشگاه CARLETON برای دانشجویان بین الملل، دانشگاه کارلتون برای دانشجویان ممتازی که میانگین پذیرش %80 را دریافت کرده اند بورسیه تحصیلی به ارزش 4.000 تا 16.000 دلار ارائه می کند.

بورسیه تحصیلی VANIER  کانادا( VANEIR CGS)، این بورسیه تحصیلی برای جذب و نگه داشتن دانشجویان دوره دکتری در سطح جهانی ارائه می شود . این بورسیه تحصیلی به دانشجویان  مقطع دکترا ( MA/PHP یا MD/PHP) که در کانادا تحصیل می کنند اعطا می شود . مبلغ این بورسیه تحصیلی 50.000 دلار است و به مدت 3 سال اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه MANITOBA، بورسیه تحصیلی تحصیلات تکمیلی دانشگاه مانیتوبا(UNGF) بر اساس شایستگی به دانشجویان بین الملل با هر ملیتی که به صورت تمام وقت در دوره های تحصیلات تکمیلی ( فوق لیسانس و دکترا) در دانشگاه مانیتوبا ثبت نام کرده اند ارائه می شود.بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دکترا 18000 دلار و برای دانشجویان فوق لیسانس 4000 دلار است و به مدت 12 ماه اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی PIERRE ELLIOT TRUDEUA برای دوره دکترا، این بورسیه تحصیلی برای تمام دانشجویان بین الملل( اولویت با کشورهای در حال توسعه است) که برای دوره  دکترای علوم اجتماعی و علوم انسانی تقاضا داده اند یا در سال اول یا دوم این علوم در یک دانشگاه کانادایی ثبت نام کرده اند ارائه می شود. این بورسیه تحصیلی به مبلغ 60.000 دلار در هر سال برای هر دانشجو تا حداکثر سه سال پرداخت می شود.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه WATERLOO برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا، دانشجویان بین الملل که به صورت تمام وقت در یک دوره کارشناسی ارشد یا دکتری مبتنی بر تحقیق شروع به  تحصیل کرده اند واجد شرایط دریافت کمک هزینه های تحصیلی به ارزش 2.045 دلار در هر ترم برای دو سال در مقطع کارشناسی ارشد و 4.090 دلار در هر ترم به مدت سه سال برای دوره دکترا هستند.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه CALGARY، دانشگاه کالگری طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی کامل و جزئی برای دانشجویان بین الملل ارائه می کند. ارزش این بورسیه های تحصیلی بین 1.000 تا 40.000 دلار است و زمینه های مختلف تحصیلی را پوشش می دهد. می توانی جزئیات بیشتر درباره ی پوشش سلامت را ازطریق وب سایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به دست آورید، ضمن اینکه مشاورین ما در موسسه آماده ارائه مشاوره تلفنی رایگان به شما عزیزان می باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *