هزینه تحصیل دندانپزشکی در چک

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چک

خارجی ها اغلب برای خدمات ارزان تر و در عین حال بسیار حرفه ای دندانپزشکی در جمهوری چک به آنچه که «گردشگری دندانپزشکی» نامیده می شود، می آیند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در چک در کالج های خصوصی/ دانشگاه ها بین 3،300 تا 15،000 پوند در سال بسته به دوره مد نظر می باشد. قیمت ها باید به صورت جداگانه با هر موسسه بررسی شوند.

شرایط و هزینه تحصیل دندانپزشکی در چک

تحصیل دندانپزشکی در چک با هدف ارائه دانشجویان به آموزش دندانپزشکی در زمینه پیشگیری، تشخیص، درمان، پزشکی و نظارت بر مراقبت دهان و دندان مطابق با لایحه مربوط به شرایط تحصیل در جمهوری چک در مراقبت های بهداشتی ارائه می شود. آموزش در دندانپزشکی باید دانشجویان را برای تمام فعالیت ها و مداخلات در پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری ها و بیماری های دندان ها، لثه ها، فک ها و بافت های اطراف دندان آشنا کند.

آموزش دندانپزشکی در چک

برای اطمینان از یک سیستم یکپارچه آموزش دندانپزشکی در اتحادیه اروپا برای اعطای بورس تحصیلی، یک نوع آموزش و یک درجه دندانپزشکی واحد معرفی شد. این برنامه تاکید بر دانش عمیق تر در مورد ناحیه سر و گردن، دهان و درمان دندان و همچنین مهارت های عملی و معمول فارغ التحصیلان در ارائه درمان به بیماران است. این برنامه برای آماده سازی فارغ التحصیلان برای کار دندانپزشکی بدون نظارت در اسرع وقت پس از فارغ التحصیلی، در بخش خصوصی و عمومی یا برای شروع آموزش به عنوان ارتودنتیست ها طراحی شده است.

آموزش دندانپزشکی در چک

دوره های دندانپزشکی در چک

طول دوره برنامه پنج ساله به عنوان رایج ترین دوره برنامه دندانپزشکی است. بنابراین اهداف این است که برنامه تحصیلی پنج ساله را با تعداد بیشتری از دوره های دندانپزشکی در مقایسه با سایر دوره های پزشکی معرفی کنیم. بعد از اتمام تحصیل فارغ التحصیل می تواند مجوز لازم را بگیرد. فارغ التحصیل موفق می تواند پیشگیری، تشخیصی، پروتز، معاینه درمانی، پزشکی و فعالیت های نظارتی را ارائه دهد، زیرا او دارای دانش مورد نیاز در خصوص موارد زیر می باشد:

  • قانون اساسی، فیزیولوژی و رفتار افراد سالم و بیمار و تأثیر محیط طبیعی و اجتماعی بر سلامت انسان، تا آنجا که به دندانپزشکی مربوط می شود.
  • ساختار و عملکرد دندان ها، دهان، در افراد سالم و بیمار و ارتباط آنها با سلامت کلی بیمار
  • زمینه های بالینی و روش هایی که یک مرور جامع از ناهنجاری ها، ضایعات و بیماری های دندان، دهان، فک و بافت های اطراف دندان و روش های پیشگیرانه، تشخیصی و درمانی ارائه می دهند.
  • تمرین مناسب بالینی به آموزش عملی تحت نظارت

پذیرش دندانپزشکی در چک

مهلت درخواست برای دوره دندانپزشکی در چک بین پایان ماه فوریه و ماه مارس است. برخی ممکن است نیاز به امتحان ورودی داشته باشند که معمولا در ماه ژوئن برگزار می شود. بعضی از دانشگاه ها به شما فرصتی را برای پذیرش امتحان ورودی در انگلستان می دهند. هزینه دانشگاه بستگی به دوره و دانشگاه/ کالجی که شما انتخاب کرده اید دارد. هر دوره ای که در چک در موسسات دولتی تدریس می شود، به طور معمول آزاد است. اگر این دوره به زبان انگلیسی تدریس می شود، دانشکده می تواند قیمت ها را به صورت جداگانه تنظیم کند. به عنوان مثال، دوره های زبان انگلیسی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک ممکن است تا 15000 پوند در سال هزینه کنند.

کار دندانپزشکی در چک

آیا می توانم به عنوان یک دانشجو کار کنم؟ اگر گذرنامه اتحادیه اروپا دارید، می توانید در حالی که تحصیل می کنید کار کنید. در پراگ تعدادی فرصت کاری برای دانشجویان وجود دارد که نمی توانند به زبان چکی صحبت کنند. در شهرهای دیگر چنین فرصت هایی ممکن است دشوارتر باشد. همچنین در رشته دندانپزشکی چک که اخیرا محبوب شده است، روند و شیوه های جدیدی نیز وجود دارد. درمانگاه های خصوصی دارای بسیاری از فن آوری های جدید و تجهیزات طراحی شده برای بهبود کیفیت مراقبت های دندان پزشکی است.

با استفاده از لیزر مخصوص که قادر به تشخیص پوسیدگی، دوربین های دیجیتال داخل دهانی، رادیوگرافی پانورامیک دیجیتال، اشعه X و لیزرهای تشخیصی، HealOzone برای مراقبت های دندانپزشکی در جمهوری چک بسیار پیشرفته و جامع است. بسیاری از دندانپزشکان در جمهوری چک پزشکان حرفه ای با تجربه در سطح بین المللی هستند که در رشته خود بسیار واجد شرایط هستند. مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از شرایط اعزام دانشجو به چک به صورت کامل مطلع هستند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *