تحصیل در قبرس

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

شهریه تحصیل در دوره (Pharm.D) در دانشگاه EMU در سال تحصیلی 2019-2018 بدون در نظر گرفتن تخفیف (برای افراد با معدل بالا) 8.435 دلار برای هر ترم است. دانشجویان ایرانی با مدرک پیش دانشگاهی با معدل 18.5 به بالا می توانند از بورسیه تخفیف 50% در شهریه برخوردار شوند. در این صورت هزینه تحصیل داروسازی در قبرس برای هر ترم آنها 4.285 دلار خواهد بود.

شرایط و هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

تحصیل در قبرس در رشته دکترای داروسازی یک دوره 6 ساله (12 ترم) به زبان انگلیسی می باشد که (فقط در صورت تحصیل در دانشگاه EMU) مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. پذیرش در این دوره با در نظر گرفتن اولویت شرط معدل انجام می شود و با توجه به ظرفیت محدود پذیرش دانشجوی خارجی می توان گفت که، فقط افرادی که دارای مدرک پیش دانشگاهی تجربی یا ریاضی با معدل کل 17.5 به بالا هستند می توانند به اخذ پذیرش امیدوار باشند. محدودیت سنی برای اخذ پذیرش 25 سال می باشد و افراد با سن بالای 25 شانسی برای دریافت پذیرش ندارند.

بورسیه داروسازی در قبرس

دانشجویان در دوره داروسازی در قبرس که معدل کل آنها 17.5 تا 18.5 باشد، بورسیه 25% تخفیف در شهریه دریافت خواهند کرد و شهریه هر ترم آنها 6.360 دلار می باشد. امکان پرداخت شهریه برای دانشجویان در 4 قسط در طول تحصیل فراهم می باشد، که 35% شهریه در هنگام ثبت نام پرداخت می شود و مابقی در طی 3 قسط (هر ماه یک قسط) باید تسویه شود. هزینه خوابگاه دانشگاه برای یک سال 3000 دلار می باشد. اگر دانشجو یک خوابگاه تک نفره اجاره کند والدین دانشجو در طول سال امکان اقامت قبرس به صورت رایگان همراه فرزند خود خواهند داشت.

بورسیه داروسازی در قبرس

 

پذیرش داروسازی در قبرس

هزینه خورد و خوراک یک دانشجو در قبرس معادل 3000 دلار در سال می باشد. در مجموع هزینه زندگی درفبرس سالانه برای یک دانشجو بین 6000 تا 7000 دلار تخمین زده می شود. در صورتی که دانشجو تمایل به اجاره خانه مستقل داشته باشد اجاره خانه تک خوابه بین 3500 تا 4000 دلار در سال خواهد بود. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دکترای داروسازی در قبرس:

  • ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان
  • ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
  • کپی از صفحه اول پاسپورت
  • ترجمه رسمی شناسنامه
  • یک قطعه عکس 4*3

کلیه امور مشاوره ای موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) توسط کارشناسان بسیار مجرب که خود در کشور قبرس اقامت و تحصیل داشته اند، انجام می پذیرد با ما در ارتباط باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *