کار در کانادا

مهاجرت PNP کانادا در نوامبر 2020 انجام می شود

مهاجرت PNP کانادا در نوامبر 2020 انجام می شود

کانادا یکی از جذاب ترین کشور ها برای مهاجرت محسوب می شود که هر ساله افراد زیادی برای حضور در این کشور اقدا می کنند. در واقع مهاجرت به کانا سر دسته مهاجرت به کشور های مختلف است که می توان آن را گزینه ای بسیار مناسب برای متقاضیان دانست. راه های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. بر این اساس طبق اخبار اعلام شده، مهاجرت PNP کانادا در نوامبر ۲۰۲۰ انجام می شود.

مهاجرت PNP کانادا در نوامبر ۲۰۲۰ انجام می شود

مهاجرت به کانادا از راه های بسیاری امکان پذیر است. از راه های روتینی مانند مهاجرت کاری به کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا گرفته تا روش هایی خاص مانند روش اکسپرس اینتری کانادا. با این که در سال جاری تمامی روش های مهاجرتی به کانادا تحت تاثیر بیماری کووید ۱۹ قرار گرفتند، اما باز هم روند مهاجرت به این کشور مناسب بوده است.

در واقع مهاجرت به کانادا در دوره بیماری کرونا ویروس با حمایت دولت این کشور انجام شده است. برنامه نامزد های استانی اکنون دومین برنامه بزرگ کشور برای مهاجرت اقتصادی است. بیشتر استان های کانادا در ماه نوامبر قرعه کشیPNP را برگزار کرده اند. برنامه نامزد های استانی یعنی PNP که در سال ۱۹۹۸ میلادی با پذیرش تقریبا ۲۰۰ نفر انجام شد، اکنون شاهد پذیرش بیش از ۸۰ هزار اقامت دائم جدید در سال است. در این میان حداقل ۳۷۴۴ نامزد مهاجرت استانی در ماه گذشته، دعوت نامه دریافت کردند.

بررسی روند PNP برای مهاجرت به کانادا

روند PNP به استان ها و سرزمین های شرکت کننده کانادا اجازه می دهد هر ساله تعداد معینی از مهاجران اقتصادی را انتخاب و آن ها را برای اقامت دائم معرفی کند. در حال حاضر بیش از ۸۰ جریان PNP در ۱۱ استان و سرزمین وجود دارد ک هر جریان برای هدف قرار دادن مهاجرانی است که بازار کار خاص و نیاز های اقتصادی آن مناطق را برآورده می کنند.

در بیشتر استان ها و سرزمین های کانادا که در این روند شرکت کرده اند، حداقل یک جریان PNP وجود دارد که با سیستم اکسپرس اینتری که منبع اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا است، همسو می باشد. جریان های PNP مرتبط با اکسپرس اینتری که به آن ها PNP Enhanced نیز گفته می شود، به یک استان امکان می داد نامزد های اکسپرس اینتری را انتخاب کرده و از آن ها برای درخواست نامزدی استانی دعوت کند. این جریان ها به استان ها امکان می دهد، نامزدی را در سیستم فدرال اکسپرس اینتری معرفی کنند که در گروه و مجموعه ای از نامزد ها برای سه دسته اصلی مهاجرت به کانادا قرار دارند.

دقت داشته باشید، به داوطلبان اکسپرس اینتری که توسط یک استان یا ایالت معرفی شوند، ۶۰۰ امتیاز اضافی نسبت به امتیاز سیستم جامع رتبه بندی اعطا می شود. جریان های PNP که خارج از Express Entry موسوم به “Base” PNP هستند، می توانند نامزدهایی را معرفی کنند که سپس اقامت دائم خود را خارج از سیستم Express Entry دنبال می کنند. هر کدام از ایالت های کانادا برای مهاجرت به این روش ظرفیتی را در نظر گرفته اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *