مهاجرت نروژ

مهاجرت پزشکان به نروژ

مهاجرت پزشکان به نروژ

حقوق و دستمزد در کشور نروژ خوب می باشد اما رقابت برای مهاجرت بسیار شدید است. همچنین، شما باید به آتش نشان، پلیس و مقامات مالیاتی پرداخت کنید. جهت مهاجرت پزشکان به نروژ باید زبان نروژی را بدانند. مهاجران باید در دوره های آموزشی شرکت کنند و آزمایش های لازم را برای دریافت مجوز انجام دهند.

شرایط مهاجرت پزشکان به نروژ

در مورد اینکه چگونه یک فارغ التحصیل پزشکی بین المللی بتواند کار در نروژ را پیدا کند، اطلاعات کمی در دسترس است. طبق مصاحبه ای که با 16 فارغ التحصیل پزشکی در نروژ انجام دادیم فهمیدیم که کمتر از دو سال به عنوان پزشکان در نروژ مشغول به کار بودند. اقدامات پیشگیرانه مانند دوره های آموزشی، آزمایش ها و پروسه مجوز گرفتن برای ارائه تجربه های مربوط به تمرین و دانش محلی که بسیاری از پزشکان احساس می کنند در شرایط شغلی جدید شان نیاز دارند، باید انجام شود.

کار در نروژ

در سال های اخیر تقریبا 16٪ پزشکان و 20٪ متخصصان در نروژ جزء فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی (IMG) هستند و دارای تابعیت خارجی می باشند. ما می دانیم که پزشکان خارجی ممکن است بعضی از عدم اطمینان و مشکلات مربوط به محل کار خود را درک کنند، به همین علت در نروژ ارتباطات بیشتر غیر رسمی و نسبت روابط سلسله مراتبی کمتر از معمول در اکثر کشورهای دیگر است. صحبت کردن به زبان نروژی نیز ممکن است برای مهاجران یک چالش بزرگ باشد.

کار در نروژ

کار پزشکان در نروژ

مطالعات انجام شده در ایالات متحده آمریکا و استرالیا نشان می دهد که بسیاری از IMG ها احساس عدم اطمینان در تعاملات، از دست دادن اعتماد به نفس و ترس از اشتباه بودن تشخیص بیماری را دارند. شرکت کنندگان دلیلی برای مهاجرت به نروژ دارند، بعضی از آن ها به دلیل جنگ یا بحران مهاجرت کردند. به عنوان مثال، بسیاری از پزشکان از جنوب و شرق اروپا به خاطر بحران های مالی شدید که شرایط کار سخت در کشورهای خود را به دنبال دارد مهاجرت کرده اند: «در کشور من چنین است که اگر شما در بخش دولتی کار می کنید، حقوق بسیار کم است اما هزینه ساختن یک زندگی بسیار گران است.»

بهد از اقامت در نروژ هنگامی که نخستین روزهای کاری خود را در این کشور می گذرانید، بسیار مظطرب خواهید بود. با مراجعه به موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) و گفت و گو با مشاورین ارشد ما می توانید اطلاعات خود را در زمینه کار در مروژ به حداکثر برسانید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *