مهاجرت, مهاجرت جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به چک

جمهوری چک در اروپای مرکزی واقع شده است. طولانی ترین فاصله از شرق به غرب 493 کیلومتر و طولانی ترین فاصله از شمال به جنوب 278 کیلومتر است. جمهوری چک مرزهای خود را با آلمان، اتریش، اسلواکی و لهستان به اشتراک می گذارد. ارتفاع آن بالاتر از سطح دریا و 430 متر است. در ادامه به قوانین و همچنین خدمات مهاجرت به چک اشاره شده است.

موضوعاتی که در این مطلب میخوانید: پنهان

شرایط مهاجرت به چک

جمهوری چک مقصد مهم توریستی است. نه تنها تعداد زیادی از نشانه های تاریخی، بلکه محل های طبیعی متنوع: کوه ها، حوضچه ها، غارها با چشمه های معدنی زیادی دارد. پایتخت پراگ یکی از زیباترین شهرهای جهان است و فضای فراموش نشدنی یک کلانشهر که تاریخ آن هزاران ساله می باشد را نشان می دهد. دیگر مناطق این کشور، همچنین موزه ها، گالری ها و نشانه های بی شماری از تاریخ غنی را ثابت می کند.

اتباع کشور سوم که دارای ویزای بلند مدت هستند می توانند بیش از 90 روز اقامت جمهوری چک را داشته باشند. با توجه به سیاست های مهاجرت سخت، گاهی اوقات ممکن است برای گرفتن یک ویزای شنگن به طور مستقیم از جمهوری چک بسیار سخت باشد. فهرست اسناد و زمینه های درخواست ویزا را می توان در وب سایت موسسه (توسعه گران مهر) یافت.

خدمات مهاجرت در چک

خدمات مهاجرت در جمهوری چک به خوبی در بسیاری از کشورهای اروپایی توسعه نیافته و همچنین با دیگر کشورهای اروپای شرقی مانند لتونی مقایسه می شود. وزارت کشور که مسئول مسائل مربوط به مهاجرت است، مجوز اقامت برای واجد شرایط تشکیل شرکت ارائه می دهد.

هرچی آگاه تر باشی، راحت تر مهاجرت میکنی
تابعیت و اقامت در آرژانتین

خدمات مهاجرت در چک

با این حال، ممکن است اجازه تابعیت و اقامت در جمهوری چک دشوار باشد. هنوز می توانید یک ویزای بلند مدت کسب کنید اگر می خواهید در چک زندگی، کار یا تحصیل کنید. جمهوری چک یک کشور عضو منطقه شنگن است. کشورهای عضو شنگن گذرنامه و کنترل مهاجرت را در مرز مشترک خود و برای سفر بین کشورهای عضو حذف کرده اند.

قانون مهاجرت چک

بر اساس ماده 1 قانون اساسی چک، جمهوری چک یک دولت مستقل، متحد، دموکراتیک و قانون اساسی است که بر احترام به حقوق و آزادی های مردم و شهروندانش تأکید شده است. قانون مهاجرت می گوید که اگر شما یک غیر شهروندی اتحادیه اروپا هستید و قصد دارید در 90 روز به طور مداوم در جمهوری چک اقامت داشته باشید یا اگر بخواهید فعالیت های تجاری یا کاری را انجام دهید، باید برای مدت طولانی درخواست ویزا دهید.

  • جمعیت: 10 538 275
  • ملیت ها: 81.1٪ چک، 13.2٪ موروئی، 0.4٪ سیلسیان (مجموع 94.7٪)، 0.5٪ آلمانی، 3.1٪ اسلواکی، 0.3٪ زامبی ها، 0.6٪ لهستانی، 0.2٪ دیگر.
  • کل مساحت: 78،866 کیلومتر مربع

میراث فرهنگی چک

جمهوری چک و سرمایه آن بسیاری از آثار تاریخی، فرهنگی، شهرها و روستاها را محافظت می کند. بعضی از آن ها در لیست یونسکو از میراث فرهنگی و طبیعت جهانی مانند: مرکز تاریخی پراگ، کلیسای کروملوف، کوتانا هورا، کلیسای زیارت سنت جان Nepomuk در Zelená هورا، فرهنگ Lednice-Valtice چشم انداز، باغ ها و قلعه در Kroměříž، روستای بوهمیه جنوبی Holašovice، Litomyšl قلعه رنسانس و مرکز شهر تاریخی، Olomouc ستون ترینیتی مقدس، Brno ویلا Tugendhat ،Třebíč بخش یهودی و Basilica سنت Procopius قرار دارند.

هرچی آگاه تر باشی، راحت تر مهاجرت میکنی
شرکت مهاجرتی به استونی

سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به چک

مهاجرت به چک از چه راه هایی امکان پذیر است؟

متقاضیان می توانند از راه کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی به جمهوری چک مهاجرت کنند.

با مهاجرت به چک از چه مزایایی می توان برخوردار شد؟

چک دارای اقتصادی بسیار قوی است و در سطح بسیار بالایی از فرهنگ برخوردار است. تحصیلات و بیمه درمانی در جمهوری چک رایگان است. همچنین این کشور دارای طبیعت بسیار زیبا و اماکن گردشگری بسیاری است و آب و هوایی معتدل و اقیانوسی دارد که مجموع این عوامل می تواند شرایط مناسبی را جهت زندگی فرام کند.

شرایط مهاجرت کاری به چک چیست؟

داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در جمهوری چک، از الزامات مهاجرت کاری به این کشور است. شما با دریافت دعوت نامه می بایست به سفارت چک مراجعه کرده و جهت اخذ ویزای کاری اقدام کنید.

مزایای مهاجرت تحصیلی به چک چیست؟

تحصیل در دانشگاه های معتبر، هزینه پایین تحصیل و زندگی دانشجویی، تجربه زندگی فرهنگی و پر جنب و جوش

آیا مهاجرت تحصیلی به چک اقامت دائم این کشور را در پی خواهد داشت؟

بله، پس از فارغ التحصیلی و در صورت یافتن شغل و پس از کار به مدت سه تا پنج سال و پرداخت مالیات، متقاضیان می توانند نسبت به دریافت اقامت دائم چک اقدام نمایند.

راه های مهاجرت سرمایه گذاری به چک چیست؟

از طریق راه های مختلفی چون ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه دولتی، خرید ملک و ویزای سرمایه گذاری می توان به چک مهاجرت کرد.

تولد فرزند در جمهوری چک منجر به اخذ تابعیت این کشور می شود؟

به طور مستقیم خیر، تنها در صورت تابعیت پدر و مادر و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ، نوزاد تابعیت کشور چک را دریافت می کند.

از چه طریق می توان نسبت به مهاجرت به چک از راه پناهندگی اقدام کرد؟

چک عضو کنوانسیون ژنو است و اگر فردی در کشور خود مورد آزار و اذیت به واسطه دین، نژاد، ملیت، عقاید سیاسی و عضویت در گروه های مختلف قرار گیرد، از نظر کشور چک، واجد شرایط دریافت پناهندگی خواهد بود.

هزینه زندگی مهاجران پس از مهاجرت به چک چقدر است؟

هزینه زندگی به طور قابل ملاحظه ای به شهر مقصد و نوع زندگی افراد بستگی دارد، اما به طور میانگین از 500 تا 800 دلار برای هر فرد متغیر است.

آیا می توان پس از مهاجرت و اقامت در چک، تابعیت این کشور را اخذ کرد؟

بله، در صورت فراهم بودن شرایط لازم از جمله اقامت قانونی و دائم به مدت پنج سال و عدم ارتکاب جرم و جنایت و همچنین داشتن اطلاعات کامل درباره کشور چک، امکان دریافت تابعیت این کشور وجود دارد.

بهترین شهرهای چک جهت زندگی مهاجران کدامند؟

پراگ، بوهم و بلژن از شهرهای مهاجر پذیر در کشور چک می باشند.

مشاورین و وکلای موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در امر مهاجرت صاحب تجربه اند و این تجربه می تواند به آسانی مکمل اطلاعات شما برای مهاجرت و اقامت در چک شود.

هرچی آگاه تر باشی، راحت تر مهاجرت میکنی
مهاجرت به ژاپن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *