مهاجرت, مهاجرت جمهوری چک

مهاجرت به چک

مهاجرت به چک

جمهوری چک در اروپای مرکزی واقع شده است. طولانی ترین فاصله از شرق به غرب 493 کیلومتر و طولانی ترین فاصله از شمال به جنوب 278 کیلومتر است. جمهوری چک مرزهای خود را با آلمان، اتریش، اسلواکی و لهستان به اشتراک می گذارد. ارتفاع آن بالاتر از سطح دریا و 430 متر است. در ادامه به قوانین و همچنین خدمات مهاجرت به چک اشاره شده است.

شرایط مهاجرت به چک

جمهوری چک مقصد مهم توریستی است. نه تنها تعداد زیادی از نشانه های تاریخی، بلکه محل های طبیعی متنوع: کوه ها، حوضچه ها، غارها با چشمه های معدنی زیادی دارد. پایتخت پراگ یکی از زیباترین شهرهای جهان است و فضای فراموش نشدنی یک کلانشهر که تاریخ آن هزاران ساله می باشد را نشان می دهد. دیگر مناطق این کشور، همچنین موزه ها، گالری ها و نشانه های بی شماری از تاریخ غنی را ثابت می کند.

اتباع کشور سوم که دارای ویزای بلند مدت هستند می توانند بیش از 90 روز اقامت جمهوری چک را داشته باشند. با توجه به سیاست های مهاجرت سخت، گاهی اوقات ممکن است برای گرفتن یک ویزای شنگن به طور مستقیم از جمهوری چک بسیار سخت باشد. فهرست اسناد و زمینه های درخواست ویزا را می توان در وب سایت موسسه (توسعه گران مهر) یافت.

خدمات مهاجرت در چک

خدمات مهاجرت در جمهوری چک به خوبی در بسیاری از کشورهای اروپایی توسعه نیافته و همچنین با دیگر کشورهای اروپای شرقی مانند لتونی مقایسه می شود. وزارت کشور که مسئول مسائل مربوط به مهاجرت است، مجوز اقامت برای واجد شرایط تشکیل شرکت ارائه می دهد.

خدمات مهاجرت در چک

با این حال، ممکن است اجازه تابعیت و اقامت در جمهوری چک دشوار باشد. هنوز می توانید یک ویزای بلند مدت کسب کنید اگر می خواهید در چک زندگی، کار یا تحصیل کنید. جمهوری چک یک کشور عضو منطقه شنگن است. کشورهای عضو شنگن گذرنامه و کنترل مهاجرت را در مرز مشترک خود و برای سفر بین کشورهای عضو حذف کرده اند.

قانون مهاجرت چک

بر اساس ماده 1 قانون اساسی چک، جمهوری چک یک دولت مستقل، متحد، دموکراتیک و قانون اساسی است که بر احترام به حقوق و آزادی های مردم و شهروندانش تأکید شده است. قانون مهاجرت می گوید که اگر شما یک غیر شهروندی اتحادیه اروپا هستید و قصد دارید در 90 روز به طور مداوم در جمهوری چک اقامت داشته باشید یا اگر بخواهید فعالیت های تجاری یا کاری را انجام دهید، باید برای مدت طولانی درخواست ویزا دهید.

  • جمعیت: 10 538 275
  • ملیت ها: 81.1٪ چک، 13.2٪ موروئی، 0.4٪ سیلسیان (مجموع 94.7٪)، 0.5٪ آلمانی، 3.1٪ اسلواکی، 0.3٪ زامبی ها، 0.6٪ لهستانی، 0.2٪ دیگر.
  • کل مساحت: 78،866 کیلومتر مربع

میراث فرهنگی چک

جمهوری چک و سرمایه آن بسیاری از آثار تاریخی، فرهنگی، شهرها و روستاها را محافظت می کند. بعضی از آن ها در لیست یونسکو از میراث فرهنگی و طبیعت جهانی مانند: مرکز تاریخی پراگ، کلیسای کروملوف، کوتانا هورا، کلیسای زیارت سنت جان Nepomuk در Zelená هورا، فرهنگ Lednice-Valtice چشم انداز، باغ ها و قلعه در Kroměříž، روستای بوهمیه جنوبی Holašovice، Litomyšl قلعه رنسانس و مرکز شهر تاریخی، Olomouc ستون ترینیتی مقدس، Brno ویلا Tugendhat ،Třebíč بخش یهودی و Basilica سنت Procopius قرار دارند.

مشاورین و وکلای موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در امر مهاجرت صاحب تجربه اند و این تجربه می تواند به آسانی مکمل اطلاعات شما برای مهاجرت و اقامت در چک شود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *