مهاجرت به دانمارک
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

نظام سیاسی این کشور که از یک ساختار چند حزبی تشکیل شده است، که در آن چند حزب را در پارلمان هر زمان دارد. دولت این کشور اغلب توسط دولت اقلیت اداره می شده است، و با کمک با یک یا چند جناح مورد حمایت است. این به این معنی است که سیاست دانمارکی در اختیار سیاست اجماع است. از سال 1909 هیچ حزب واحدی توسط اکثریت مجلس مورد حمایت بود. در این مقاله به بررسی مهاجرت به دانمارک می پردازیم.

شرایط مهاجرت به دانمارک

اگر شما هم خواهان مهاجرت به دانمارک هستید وکلای و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور در دفاتر تهران و شیراز می توانند شما را یاری دهند. امید است که این مطلب بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

مهاجرت به دانمارک

راه های اخذ اقامت دائم و مهاجرت به دانمارک

برای گرفتن اجازه اقامت دائم شما باید دارای نیازهای اساسی زیر باشید:

شما بایستی الزامات مورد نیاز زیر را برای اجازه اقامت تامین کنید.

 • شما باید بیش از 18 سال سن داشته باشید.
 • شما باید از نظر قانونی در این کشور به مدت حداقل 6 سال اقامت داشته باشید. اگر شما با تمام 4 مورد مکمل زیر را داشته باشید (پایین را ببینید) شما فقط باید به طور قانونی نیاز است حداقل به مدت 4 سال در دانمارک اقامت داشته باشید.
 • شما باید انواع خاصی از جرم را مرتکب نشده باشید.
 • شما باید فاقد هر نوع بدهی عمومی نداشته باشید مگر اینکه به شما یک فرمت از بازپرداخت بدهی واگذار شده باشد.
 • شما باید در 3 سال گذشته تحت شرایط فعال قانون سیاست های اجتماعی و یا قانون ادغام منافع عمومی اخطاری را دریافت نکرده باشید.
 • شما باید برای پذیرش یک اعلامیه ادغام و شهروندی فعال در جامعه این کشور داشته باشید.
 • شما باید آزمون زبان دانمارکی 2 (با مدرکی که ثابت کند شما در آزمون دانمارکی سطح 2 پذیرفته شده اید) و یا یک آزمون زبان دانمارکی سطح معادل یا بالاتر را گذرانده باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهارت های زبان دانمارکی با موسسه ما تماس حاصل فرمایید.
 • شما باید به طور منظم کار تمام وقت در این کشور مشغول بوده باشید و یا شما برای حداقل 2 سال و 6 ماه در 3 سال گذشته کارای راه انداخته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اشتغال با موسسه تماس حاصل فرمایید.
 • شما باید در برای اجازه کار زمانی که  برای مهاجرت به دانمارکی تصمیم می گیرد برای مجوز های لازم اقدام کنید.

کارگران مذهبی جهت مهاجرت به دانمارک

شما می توانید یک اقامت و اجازه کار به عنوان یک عضو از روحانی دریافت کنید، به عنوان یک مبلغ، و یا به منظور انجام وظایف دیگر در یک نظم مذهبی یا فرقه اجازه اقامت به شما اعطا می شود.

اگر شما یک شهروند شمال اروپا هستند، شما می توانید آزادانه به اقامت، تحصیل و کار در این کشور بپردازید. اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و یا شهروندی سوئیسی هستید اجازه اقامت در دانمارک بر اساس قوانین اتحادیه اروپا برای آزادی در حرکت به شما اعطا می گردد و شما ممکن است تابع مقررات خاص باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد قوانین اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و شهروندان شمال اروپا با ما تماس بگیرید.

اگر شما در حال حاضر دارای اجازه اقامت دانمارکی بر اساس الحاق به خانواده و یا پناهندگی، و یا اجازه اقامت به دلایل بشردوستانه را دارید، شما به یک مجوز کار به منظور کار در این کشور نیاز ندارید.

این مسئولیت شما است که بتوانید کاری را که به آن نیاز دارید به دست آورید. اگر شما به کار غیر قانونی در دانمارک مشغول گردید ، شما در معرض خطر اخراج قرار میگیرید، و همراه با کارفرما ممکن است به زندان بیفتید.

Au pairs

شما در صورتی می توانید اجازه اقامت خود را به عنوان یک Au pairs  به دست آورید که یک خانواده میزبان در دانمارک میزبان شما گردند، اگر شما یک شهروند در یک کشور خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا می باشید.

این روش را به دست آوردن اجازه اقامت می توانید استفاده کنید.

هدف از یک اقامت Au pairs

این روش Au pairs به معنی دادن شرایط مساویبه همه افراد است. ایده اقامت Au pairs برای یک فرد جوان دور مانده از خانواده یا میزبان کودکان زیر سن 18 در شرایط مساوی با دیگر اعضای خانواده است. هدف این است که Au pairs به بهبود مهارت های زبان و یا حرفه ای و همچنین گسترش افق فرهنگی خود را با تبدیل شدن به شهروند دانمارک دست یابد. در عوض، با شرکت در کارهای خانه به خانواده میزبان کمک کند (به عنوان مثال تمیز کردن، شستن لباس ها، پخت و پز، نگهداری از کودکان) برای حداقل سه و حداکثر پنج ساعت در روز، و بیش از شش روز در هفته می باشد.

فهرست مشاغل مثبت جهت مهاجرت به دانمارک

این فهرست کامل و به روز دانمارکی فهرست مشاغل مثبت Positive List در این کشور است. این فهرست به چند بخش، تقسیم می شود:

 • مهندسی
 • پزشکی / بهداشت و درمان
 • آی تی
 • تدریس در مدرسه
 • تدریس در دانشگاه

وضعیت کار و مهاجرت به دانمارک

شما می توانید اجازه کار و اقامت به عنوان یک کارآموز در زمینه های مختلف کاری را دریافت کنید:

کاروزی در کشاورزی، دامپزشکی، جنگلداری و یا زمینه باغبانی و فضای سبز امکان پذیر است.

شما می توانید یک اقامت و اجازه کار به عنوان کارآموز در کشاورزی، دامپزشکی، جنگلداری و یا زمینه باغبانی دریافت کنید. دلایل آموزشی خاص نیز شامل آن می گردد. شما باید شرایط زیر باشید:

 • شما باید سنی بین 18 و 29 داشته باشید.
 • شما باید مدرکی داشته باشید که نشان دهد شما آزمون زبان دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی در سطح A2 یا بالاتر را گذرانده اید. آزمون زبان باید وابسته به قانون کارورزی و یا در لیست منتشر شده توسط انجمن زبان آزمایش کنندگان در اروپا (ALTE) ذکر شده باشد.
 • کارآموزی باید با هدف تکمیل یک برنامه آموزشی در کشور شما از مبدا و یا یک کشور دیگر که شما قانونی در حین اقامت در آن هستند آغاز شود. شما باید در برنامه خود یک ترجمه مناسب و دارای مجوز از اسناد و مدارک آموزش و پرورش خود داشته باشید، از جمله یک لیست از دوره هایی که شما طی کرده اید،
 • کارآموزی باید یک رابطه طبیعی با آموزش و پرورش کشور شما از مبدا و یا یک کشور دیگر که شما ساکن قانونی آن هستید داشته باشد. این به این معنی است که کارآموز خود باید آموزش حرفه ای و مناسب را در کشور خود گذرانده باشد.
 • درخواست شما باید شامل تایید از محل کارآموزی باشد.
 • حقوق و دستمزد و اشتغال باید با شرایط مطابقت داشته باشد به دانمارکی قراردادهای جمعی برای کارورزان اعمال می گردد. کارورزان در کشاورزی، دامپزشکی، جنگلداری و یا زمینه های باغبانی می توانند اطلاعات بیشتر در مورد توافق های جمعی را در مورد حقوق و دستمزد و شرایط اشتغال را در وب سایت Jordbrugets Uddannelser به زبان دانمارکی بیابند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت در دانمارک می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *