مهاجرت ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان با چه روش هایی امکان پذیر است؟

مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان در این روزها یکی از گزینه های مهاجرتی متقاضیان ایرانی محسوب می شود. بر این اساس کارشناسان موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به ارمنستان، مهاجرت به ارمنستان از طریق کار، مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک و همچنین سرمایه گذاری پرداخته اند.

چرا ایرانی ها این روزها به ارمنستان مهاجرت می کنند؟

متقاضیان ایرانی بنا به دلایل فراوانی کشور ارمنستان را برای مهاجرت و اقامت انتخاب می کنند. از مهم ترین این دلایل می توان به پایین بودن نرخ تورم کمتر از 1%، ثبات اقتصادی و اجتماعی و پایین بودن نرخ بیکاری ۴% در ۳ سال گذشته اشاره کرد که حاکی از شرایط باثبات اقتصادی و اجتماعی برای مهاجرت شغلی و تحصیلی و سرمایه گذاری می باشد.

 • سهولت روند اخذ ویزای تحصیلی، وجود دانشگاه های معتبر و کالج های مطرح از دیگر دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی به ارمنستان است.
 • بالا بودن سیستم آموزشی، نزدیکی جغرافیایی، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی و همچنین ثبات اقتصادی و اجتماعی را می توان از دیگر دلایل گرایش متقاضیان ایرانی به ارمنستان محسوب کرد.

مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به ارمنستان تحصیل در دانشگاه های این کشور است. البته خود تحصیل در این کشور موجب اخذ اقامت کشور ارمنستان نمی شود، بلکه متقاضیان با یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و شرایط لازم برای اخذ اقامت ارمنستان را فراهم کنند.

مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل

مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل

 • بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه ها، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی، اعتبار مدرک تحصیلی و مورد تأیید بودن این مدرک تحصیلی در بسیاری از کشورهای جهان از مهم ترین دلایل مهاجرت تحصیلی به ارمنستان است.
 • متقاضیان می توانند در دانشگاه های ارمنستان به زبان های انگلیسی، روسی و ارمنی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، علوم انسانی، علوم مهندسی، حقوق، علوم پایه و هنر تحصیل کنند.
 • متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی ارمنستان را دارند، باید دارای مدرک مهارت زبان روسی باشند. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس الزامی است
 • متقاضیان با اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته به کار و اشتغال دانشجویی بپردازند.
 • از مهم ترین دانشگاه های ارمنستان می توان به دانشگاه آکادمی اروپا، دانشگاه فرانسه، دانشگاه روسیه، دانشگاه معتبر دولتی ایروان و دانشگاه آکادمی علوم ارمنستان اشاره کرد.
 • هزینه های تحصیل در دانشگاه های ارمنستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی ارزان و مقرون به صرفه است و از 2000 دلار تا 4000 دلار می باشد.
 • متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های ارمنستان باید در آزمون ورودی برخی از دانشگاه های این کشور نمره لازم را کسب کنند.

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان می توانند از روش های مختلف سرمایه گذاری به کشور ارمنستان مهاجرت کنند. متقاضیان قبل از سرمایه گذاری در این کشور باید شاخص های مهم نرخ تورم، نرخ بیکاری، امنیت سرمایه گذاری و رشد و رونق اقتصادی در این کشور را مورد بررسی قرار دهند.

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

 • ایجاد فضای کسب و کار، تجارت مطمئن، ثبات اقتصادی، امنیت اقتصادی و اجتماعی این کشور موجب شده است تا بسیاری از سرمایه گذارن خارجی اقدام به سرمایه گذاری در ارمنستان کنند.
 • متقاضیان می توانند از روش های مختلف خریداری خانه، ملک و مستغالات، خریداری سهام های دولتی، خریداری اوراق قراضه دولتی، بهره برداری از منابع طبیعی، استخراج معادن و ثبت شرکت های خارجی در این کشور سرمایه گذاری کنند.

ثبت شرکت در ارمنستان

متقاضیان مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری می توانند از طریق ثبت شرکت به این کشور مهاجرت کنند. دولت ارمنستان با تسهیل روند ثبت شرکت اقدام مهمی در جهت سرمایه گذاری خارجی و جذب سرمایه گذاران برداشته است. متقاضیان می توانند به دو روش در ارمنستان شرکتی را ثبت و تأسیس کنند. در روش اول همه اعضا و مدیرعامل شرکت باید در خاک ارمنستان حضور داشته باشند. در روش دوم نیاز به حضور همه اعضا در ارمنستان نمی باشد و ثبت شرکت غیرحضوری از طریق وکالت انجام می شود.

خرید ملک در ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک از بهترین روش های مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری می باشد. متقاضی با خرید خانه و ملک در ارمنستان می تواند مجوز اقامت این کشور را نه تنها برای خود بلکه برای همسر و فرزندان نیز دریافت کند. متقاضی با خرید خانه و ملک در ارمنستان در ابتدا کارت اقامت موقت یک ساله را دریافت می کند که قابل تمدید است. پس از 3 سال از اخذ کارت اقامت موقت متقاضی می تواند برای دریافت مجوز اقامت دائم ارمنستان اقدام کند.

مهاجرت به ارمنستان از طریق کار

یکی از بهترین روش های اخذ مجوز اقامت ارمنستان اخذ ویزای کار این کشور می باشد. متقاضی برای مهاجرت به ارمنستان از طریق کار باید دارای پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای ارمنستانی باشد. در واقع می توان پیشنهاد کاری Job Offer را از مهم ترین شرایط اخذ ویزای کار ارمنستان محسوب کرد.

مهاجرت به ارمنستان از طریق کار

مهاجرت به ارمنستان از طریق کار

 • متقاضی با دریافت پیشنهاد کاری Job Offer از طرف کارفرمای ارمنستانی و تسلط به زبان ارمنی یا روسی می تواند مجوز کار ارمنستان را دریافت کند.
 • متقاضی با ارائه مدارک لازم و دارا بودن تخصص کاری و حرفه ای پس از امضای قرارداد با کارفرمای ارمنستانی می تواند به سفارت ارمنستان مراجعه کرده و مجوز کار را دریافت کند.
 • متقاضیان برای اخذ ویزای کار ارمنستان با محدودیت سنی مواجه نمی باشند.
 • دارا بودن تخصص و مهارت حرفه ای در زمینه کار مورد نظر به عنوان یک امتیاز ویژه برای مهاجرت به ارمنستان از طریق کار محسوب می شود که احتمال پذیرش متقاضی را تا حد زیادی افزایش می دهد.
 • اگر متقاضی دارای همه شرایط و مدارک لازم باشد، می تواند ویزای کار یک ساله ارمنستان را دریافت کند.
 • پس از ۵ سال کار و اشتغال مداوم متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم ارمنستان اقدام کند.

مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج

از روش های اخذ اقامت ارمنستان روش ازدواج با تبعه و شهروند این کشور را می توان نام برد. یکی از مهم ترین شرایط متقاضی برای مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج اثبات این موضوع است که این ازدواج صرفا به منظور اخذ اقامت ارمنستان انجام نشده است. علاوه بر این متقاضی باید با ارائه گواهی اشتغال و میزان درآمد خود توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک در ارمنستان را ثابت کند.

مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج

مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج

 • ارائه گواهی طلاق در صورت جدایی و گواهی فوت همسر سابق از مدارک مهم برای ازدواج با شهروند ارمنستان است.
 • ثبت ازدواج در دفتر رسمی و قانونی ارمنستان و پذیرش در آزمون شهروندی این کشور از دیگر شرایط مهم ازدواج با تبعه و شهروند ارمنستان می باشد.
 • متقاضی پس از گذشت دو سال از ازدواج می تواند برای اخذ اقامت دائم ارمنستان اقدام کند، البته در صورتی که متقاضی ثابت کند به مدت یک سال با همسر خود در کشور ارمنستان زندگی کرده است.

مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد

همه کشورهای جهان برای اعطای تابعیت و شهروندی به متقاضیان بین المللی بر اساس دو قانون خون و خاک عمل می کنند. کشور ارمنستان بر اساس قانون خون عمل می کند. بر طبق این قانون اگر کودکی از پدر یا مادر ارمنستانی در این کشور متولد شود، این کودک می تواند تابعیت و شهروندی ارمنستان را دریافت کند. متقاضیان ایرانی که با تبعه و شهروند ارمنستانی ازدواج می کنند، فرزندشان می تواند تابعیت ارمنستان را دریافت کند.

مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی است. موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به هیچ عنوان این روش را به مهاجران و متقاضیان توصیه نمی کند و ذکر این روش در این مقاله صرفا به منظور آگاهی متقاضیان از همه روش های مهاجرت به ارمنستان می باشد.

 • پناهجویان، افرادی هستند که در صورت بازگشت به کشور خود مورد آزار، اذیت، تهدید و مرگ قرار گیرند.
 • علت این تهدیدها و آزارها می تواند درگیری های قومی و مذهبی، عضویت در گروه های سیاسی و اجتماعی و یا جنگ باشد.
 • اگر پناهجو ثابت کند که نمی تواند در کشور خود زندگی کند، تقاضای پناهندگی وی مورد پذیرش قرار می گیرد.
 • در صورتی که تقاضای پناهجویان مورد پذیرش قرار نگیرد، باید خاک این کشور را ترک کنند.

هزینه های زندگی در ارمنستان

یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به ارمنستان پایین بودن هزینه های زندگی در این کشور می باشد. هزینه زندگی در ارمنستان به تومان برای متقاضیان ایرانی مناسب می باشد. واحد پول این کشور AMD است که معادل 59 تومان است. لازم به ذکر است که این قیمت برای واحد پول ارمنستان مربوط به تاریخ 3 اسفند 99 می باشد و ممکن است در آینده تغییر کند.

هزینه های زندگی در ارمنستان

هزینه های زندگی در ارمنستان

 • هزینه های زندگی در کشور ارمنستان ماهانه در حدود ۴۰۰ دلار تا ۶۰۰ دلار می باشد که از این مقدار در حدود 50 دلار مربوط به هزینه خورد و خوراک و در حدود 13 دلار مربوط به هزینه های حمل و نقل عمومی است.
 • هزینه زندگی در ارمنستان به تومان ماهانه در حدود 9.600.000 تومان تا 14.400.000 تومان می باشد. ذکر این نکته ضروری است که این میزان بر اساس قیمت دلار روز 24.000 تومان محاسبه شده است.
 • هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ماهانه در حدود 375 دلار می باشد.
 • هزینه یک وعده غذا در یک رستوران معمولی در حدود 5 دلار و هزینه یک ساندویچ در حدود 50 سنت است.
 • هزینه اینترنت در این کشور ماهانه در حدود 50 دلار است.

اخذ تابعیت ارمنستان

متقاضیان با دریافت مجوز اقامت موقت ارمنستان از روش های ذکر شده در این مقاله می توانند با دارا بودن شرایط تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنند. فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور می توانند با یافتن شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و پس از چند سال کار و فعالیت تابعیت و شهروندی ارمنستان را اخذ کنند.

 • متقاضی برای اخذ تابعیت ارمنستان باید دارای شرایط کاری مناسب باشد، از نظر مالی مستقل باشد، از قوانین و مقررات کشور ارمنستان تبعیت کند و به خوبی با جامعه ارمنستانی ها سازگاری و تطابق داشته باشد.
 • تسلط کامل به زبان روسی یا زبان ارمنی و آشنایی با آداب و روم و فرهنگ مردم ارمنستان از مهم ترین شرایط اخذ تابعیت و شهروندی ارمنستان محسوب می شود.
 • متقاضی برای اخذ تابعیت ارمنستان باید دارای 5 سال سابقه کاری در ارمنستان و دارای امتیاز لازم در آزمون قانون اساسی ارمنستان باشد.
 • زندگی و کار و اقامت دائم در ارمنستان از مهم ترین شرایط اخذ تابعیت و شهروندی این کشور است.
 • مهاجرت به ارمنستان از طریق کار، سرمایه گذاری و تحصیل از بهترین روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشد. البته اولین شرط اخذ اقامت دائم این کشور دارا بودن مجوز اقامت موقت ارمنستان می باشد.
 • اثبات زندگی و اقامت مستمر و مداوم در ارمنستان و قصد کار و زندگی در این کشور برای آینده از مهم ترین شرایط لازم برای اخذ تابعیت و شهروندی می باشد.
 • برخورداری از حق و حقوق شهروندی ارمنستان، تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه های دولتی و بهره مندی از امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی از مزیت های اخذ تابعیت ارمنستان می باشد.

مزایای مهاجرت به ارمنستان

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به ارمنستان و اخذ اقامت کاری، تحصیلی و یا سرمایه گذاری می توانند از مزیت های فراوان اقامت و زندگی در این کشور برخوردار شوند.

مزایای مهاجرت به ارمنستان

مزایای مهاجرت به ارمنستان

برخی از مزیت های مهاجرت به ارمنستان برای متقاضیان ایرانی عبارت است از:

 • پایین و مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی
 • عدم محدودیت سنی برای تحصیل در دانشگاه ها و یا اخذ ویزای کار
 • مورد تائید بودن برخی از دانشگاه ها از نظر وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران
 • بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی دانشگاه ها
 • وجود دانشگاه های معتبر آمریکایی و فرانسوی
 • سهولت اخذ ویزای تحصیلی برای متقاضیان ایرانی
 • امکان کار و اشتغال دانشجویی پاره وقت
 • وجود تشابهات فرهنگی و آداب و رسوم با ایرانی ها
 • سهولت در رفت و آمد به ایران

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان برای مهاجرت به ارمنستان و آگاهی از شرایط مهاجرت به ارمنستان باید از طریق مشاوران موسسه های مهاجرتی اقدام کنند. البته متقاضیان خود به تنهایی می توانند اقدام کنند اما ممکن است نتیجه مطلوب را دریافت نکنند. در صورتی که مشاوران موسسه های مهاجرتی با اطلاع از آخرین قوانین مهاجرتی به کشورهای جهان همه شرایط لازم را برای کسب نتیجه دلخواه و رسیدن به مقصد فراهم می کنند.

از برترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی را می توان نام برد که با مشاوره های مهاجرتی مسیر مهاجرت را برای متقاضیان راحت و بی دردسر می کنند.

متخصصان مهاجرت این موسسه برتر با بررسی مدارک و شرایط لازم و همچنین ارسال مدارک کمک شایانی به اخذ اقامت ارمنستان برای متقاضیان می کنند.

سخن آخر

در این مقاله در مورد شرایط مهاجرت به ارمنستان، مهاجرت از طریق کار، خرید ملک و سرمایه گذاری اطلاعات لازم ارائه شده است. اگر برای مهاجرت به ارمنستان نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید با مشاوران برجسته موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل کنید. مشاوران مجرب این موسسه در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، رشت و مشهد بهترین گزینه مهاجرت تحصیلی را به متقاضیان گرامی ارائه می دهند.

سوال های متداول در مورد مهاجرت به ارمنستان

 1. آیا با مهاجرت به ارمنستان اخذ ویزای همراه امکان پذیر است؟

بله، با اخذ ویزای تحصیلی می تواند همسر و فرزندان خود را در این کشور همراه داشته باشد.

 1. مهم ترین مزیت های مهاجرت به ارمنستان کدامند؟

پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی و تأیید بودن دانشگاه ها از نظر وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران

 1. شرایط اخذ تابعیت ارمنستان چیست؟

دارا بودن شرایط کاری خوب، آشنایی با قوانین و مقررات کشور ارمنستان و رعایت آنها و همچنین سازگاری با فرهنگ و زبان انها

 1. شرایط مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل چیست؟

دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دارا بودن مدرک زبان روسی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی

 1. روش های سرمایه گذاری در ارمنستان کدامند؟

خریداری خانه و ملک، خریداری سهام و اوراق قراضه دولتی، ثبت شرکت و بهره برداری از منابع طبیعی

 1. آیا امکان اخذ اقامت ارمنستان با خرید خانه وجود دارد؟

بله، متقاضی می تواند در ابتدا مجوز اقامت موقت و سپس کارت اقامت دائم ارمنستان را اخذ کند.

 1. متقاضی اخذ ویزای کار ارمنستان باید چه شرایطی داشته باشد؟

دارا بودن پیشنهاد کار( Job Offer)، دارا بودن تخصص و مهارت کاری و دارا بودن مدرک زبان روسی یا ارمنی

 1. چه متقاضیانی می توانند مجوز اقامت موقت ارمنستان را اخذ کنند؟

متقاضیانی که با اخذ ویزای کار در ارمنستان به کار و اشتغال مشغول می باشند یا با اخذ ویزای تحصیلی در ارمنستان به تحصیل مشغولند.

 1. آیا با مهاجرت تحصیلی امکان اخذ اقامت ارمنستان وجود دارد؟

خیر، متقاضیان پس از فارغ التحصیلی با یافتن کار و با تبدیل ویزای تحصیلی به کاری می توانند مجوز اقامت را درافت کنند.

 1. هزینه های زندگی و اقامت در ارمنستان چقدر است؟

هزینه های زندگی ماهانه در حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار می باشد.

 1. تابعیت ارمنستان بر اساس قانون خون یا خاک است؟

قانون خون، اگر کودکی که دارای پدر یا مادر ارمنستانی است در این کشور متولد شود، این کودک تابعیت ارمنستان را دریافت خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *