آلمان, تحصیل در آلمان

معرفی 4 دانشگاه برتر آلمان

دانشگاه های برتر کشور آلمان

تحصیل در دانشگاه های برتر کشور آلمان آرزو و هدف هر دانشجویی است. اگر شما به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه‌های آلمان هستید، حتما خوشحال خواهید شد که بفهمید این کشور شامل 46 مورد از 1029 دانشگاه ممتاز در رتبه بندی QS دانشگاه‌های جهان می باشد.

علاوه بر این، 12 دانشگاه این کشور در بین 200 دانشگاه برتر سطح جهان قرار دارند. اما در این مقاله ما می خواهیم 4 دانشگاه ممتاز آلمان از لیست دانشگاه های برتر کشور آلمان را بررسی کنیم پس با ما همراه شوید.

مقاله‌های مربوطه جهت اطلاعات بیشتر:

دانشگاه فنی مونیخ – اولین دانشگاه از دانشگاه های برتر کشور آلمان

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ رتبه اول را در بین دانشگاه های برتر کشور آلمان و رتبه 50 را در سطح جهانی QS دارد. دانشگاه فنی مونیخ که به عنوان TUM نیز شناخته می شود، در سال 1868 تاسیس شد. همچنین این دانشگاه جزو TU9(اتحادیه 9 دانشگاه فنی برتر آلمان) می باشد.

این دانشگاه دارای 15 دپارتمان آموزشی و دانشکده، و حدودا 40000 دانشجوی در حال تحصیل می باشد که بیش از 30% آن‌ها بین المللی می باشند. این دانشگاه خود را به عنوان دانشگاهی کارآفرین معرفی می کند و هدف اش ایجاد محیطی حمایتی برای کارآفرینان تازه کار است. حدودا 200 رشته مختلف در این دانشگاه تدریس می شود که شامل طیف گسترده ای از دوره‌ها و برنامه‌های انگلیسی زبان است.

کارشناسی در دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ طیف گسترده ای از رشته‌های کارشناسی را ارائه می دهد که با برخی از این برنامه‌ها امکان ارائه مدرک مشترک یا دو برابر را می دهد. یکی از شرایط ورود این است که شما باید مدارک ورودی تحصیلات عالی را داشته باشید، اما شرایط پذیرش در افراد متفاوت است. بنابراین شما باید مشخصات رشته انتخابی خود را برای اطلاعات دقیق‌‌‌‌‌‌‌تر بررسی کنید. اگر شما بومی زبان نمی باشید، طبق رشته انتخابی تان ممکن است لازم باشد که مهارت خود را در زبان انگلیسی یا آلمانی یا هردو ثابت کنید.

در دانشگاه فنی مونیخ در مقطع کارشناسی، نیازی به پرداخت هزینه تحصیل نمی باشید.

کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ طیف گسترده ای از دروس را برای کارشناسی ارشد پیوسته، کارشناسی ارشد نا پیوسته و یک سری از برنامه‌های دو مدرکی را نیز ارائه می دهد. این مورد آخر به شما این امکان را می دهد که علاوه بر خود دانشگاه از یکی از موسسات شریک نیز مدرک دریافت کنید. برای درخواست پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه فنی مونیخ، باید درخواست نامه ای آنلاین را از طریق حساب کاربری آنلاین TUM خود ثبت کنید که شامل تمام اسناد مربوط می باشد.

جهت مهاجرت تحصیلی و کاری به آلمان با مشاورین موسسه اصطهباناتی تماس حاصل فرمائید.

دومین دانشگاه برتر(Ludwig-Maximilians-Universität München)

برترین دانشگاه های کشور آلمان

Ludwig-Maximilians-Universität München، رتبه دوم را در بین دانشگاه‌های آلمان و رتبه 64 را در سطح جهانی QS دارد.

Ludwig-Maximilians-Universität München – دانشگاهی در قلب مونیخ – به عنوان یکی از موسسات برتر دانشگاهی و تحقیقاتی در اروپا شناخته شده است. از زمان تاسیس دانشگاه در سال 1472، LMU دانشمندان الهام بخش و دانشجویان با استعدادی را از سراسر جهان جذب کرده است که دانشگاه را در مجامعی از ایده‌هایی که دنیای پیچیده ما را به چالش می‌ کشد و تغییر می دهد، نگه می دارند.

به عنوان یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی مطرح اروپا، LMU بر می گردد و به 500 سال سنت نگاه میکند. برتری دانشگاه LMU در آموزش و تحقیقات، شامل تنوع گسترده ای از رشته‌ها است. از علوم انسانی و مطالعات فرهنگی از طریق حقوق، اقتصاد و علوم اجتماعی گرفته تا پزشکی و علوم طبیعی. یک رویکرد بین رشته ای شدید، نوآوری که برای آینده جهانی ما حیاتی است را پرورش می دهد. تفکر خلاقانه، حل مساله و تحقیق در برنامه‌های آموزشی دانشگاه LMU بسیار مهم هستند. مرکز پزشکی دانشگاه، معتبر‌‌‌‌‌‌‌ترین و بزرگترین موسسه از این نوع در آلمان، کنار خیریه Charité  در برلین قرار گرفته است.

سومین دانشگاه برتر(Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg)

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه‌ هایدلبرگ رتبه سوم از دانشگاه های برتر کشور آلمان و رتبه 64 را در سطح جهانی QS دارد.

دانشگاه‌  هایدلبرگ که در سال 1386 تاسیس شده – همچنین معروف به روپرتو کارولا – قدیمی‌‌‌‌‌‌‌ترین دانشگاه آلمان و یکی از مهم‌‌‌‌‌‌‌ترین موسسات تحقیقاتی اروپا است. موفقیت‌های این دانشگاه در هر دو استراتژی ابتکار عالی و برتری موقعیت‌های او در رتبه بندی‌های شناخته شده بین المللی، برجستگی و شهرت فوق العاده دانشگاه‌ هایدلبرگ را در زمینه علمی و تحقیقاتی را ثابت میکند.

روپرتو کارولا با کمبود دانشجویان و محققان برجسته جوان، بر آموزش مبتنی بر تحقیق و برنامه‌های آموزش دکترای ساختاریافته در مدارس تحصیلات تکمیلی خود تاکید میکند. دانشگاه ‌هایدلبرگ یک دانشگاه تحقیقاتی همه جانبه و وسیع است که شامل 12 دانشکده از جمله، علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی و رفتاری، علوم زیستی، پزشکی و علوم طبیعی است. این دانشگاه به طور فعال در یک شبکه جهانی همکاری آموزشی و پژوهشی شرکت می کند. 27 مشارکت نهادی در سطح کلی دانشگاه و توافق نامه‌های مبادله با بیش از 450 در سراسر جهان، قدرت روابط بین المللی روپرتو کارولا را نشان می دهد. بسیاری از تحقیقات و همکاری‌های آموزشی نیز در خود محیط دانشگاه و موسسه برگزار می شوند.

این دانشگاه به شکل خاصی، متعهد به پیشرفت هر یک از رشته‌ها،‌‌‌‌‌‌‌ ترویج گفتگو فراتر از مرزهای انضباطی سنتی و تبدیل نتایج و یافته‌های تحقیقات به استفاده مناسب برای جامعه و اقتصاد می باشد. در حین این تلاش، به شریک‌های خارج از دانشگاه نیز متکی می باشد. این دانشگاه می‌تواند انتخاب مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باشد.

چهارمین دانشگاه برتر(Humboldt-Universität zu Berlin)

دانشگاه های برتر کشور آلمان

دانشگاه هومبولت برلین، رتبه چهارم را در بین دانشگاه‌های برتر آلمان و رتبه 117 را در سطح جهانی QS دارد.

این دانشگاه در سال 1810 در برلین تاسیس شد و مفهوم بنیاد ویلهلم فون هومبولت به آن لقب “مادر همه دانشگاه‌های مدرن” را داد.  این مفهوم در سراسر جهان گسترش پیدا کرد و باعث تاسیس بسیاری از دانشگاه‌ها از همان نوع در طی یک و نیم قرن آینده شد.

مفهوم دانشگاهی و دولتمرد ویلهلم فون هومبولت تحت تاثیر ایده‌های اصلاحات فیلسوف یوهان گوتلب فیشته، معاون اول دانشگاه و توسط فردریش شلایرماخر متکلم و فیلسوف قرار گرفت. از همان ابتدا، دانشگاه در برلین، دارای چهار دانشکده کلاسیک حقوق، پزشکی، فلسفه و الهیات داشت. اولین دوره آکادمیک آن با 256 نفر دانشجو و 52 کادر آموزشی شروع شد.

این 4 دانشگاه های برتر کشور آلمان در میان رتبه‌های کشور آلمان و امتیازات جهانی، از بهترین فضا‌ها برای کسب بیشتر دانش مد نظر شما و پیشرفت تان در رشته مورد علاقه شخص شما است. همچنین شما می توانید با امکانات کامل و منابع دانش وسیع به تحقیقات خود در یکی از این چهار دانشگاه ادامه دهید.

در صورت تمایل به مهاجرت به آلمان، تحصیل و اقامت می توانید از مشاوران ما در موسسه اصطهباناتی کمک بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *