مهاجرت اتریش

شرایط پذیرش ماما در کانادا

شرایط پذیرش ماما در کانادا

در سال های اخیر کشور کانادا از پرتقاضاترین مقاصد مهاجرت تحصیلی در رشته های پزشکی و پرستاری و مامایی محسوب می شود. در این راستا در این مقاله به شرایط پذیرش ماما در کانادا می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • اهمیت پذیرش در رشته مامایی در کانادا
 • شرایط اخذ پذیرش مامایی کانادا
 • شرایط تحصیل در رشته مامایی کانادا
 • مدارک لازم پذیرش تحصیلی مامایی کانادا
 • مدارک لازم ویزای تحصیلی کانادا
 • دانشگاه های مامایی کانادا
 • برنامه تحصیلی مامایی کانادا
 • زبان تحصیل مامایی کانادا
 • شرایط پذیرش مامایی کانادا و بورسیه های تحصیلی
 • برنامه های کاری برای ماماهای بین المللی در کانادا
 • شرایط پذیرش ماما در کانادا و حقوق و درآمد
 • شرایط پذیرش ماما در کانادا و کار و اشتغال
 • شرایط پذیرش ماما در کانادا و مسولیت های کاری
 • هزینه های پذیرش ماما در کانادا
 • شرایط پذیرش ماما در کانادا و اخذ تابعیت
 • شرایط پذیرش ماما در کانادا و خدمات موسسه اصطهباناتی
 • مزایای پذیرش ماما در کانادا
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد شرایط پذیرش ماما در کانادا

اهمیت پذیرش در رشته مامایی در کانادا

کشور کانادا به دلایل فراوانی در بالاترین مقاصد تحصیل علوم پزشکی و از جمله پرستاری و مامایی قرار دارد. بالا بودن سطح رفاه اجتماعی، رعایت حقوق شهروندی، تنوع فرهنگی، امنیت و آرامش و بالا بودن سطح درآمد از ارزشمندترین ویژگی های این کشور به شمار می رود.تنوع فرهنگی موجود در این کشور موجب آشنایی افراد با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف می شود و سطح سازگاری افراد را افزایش می دهد.بالا بودن کیفیت زندگی، برخورداری از بیمه سلامت و بالا بودن استانداردهای زندگی در این کشور سالانه مهاجران زیادی را روانه این کشور می کند. همه این عوامل موجب می شود تا این کشور در بالاترین فهرست مقاصد مهاجران تحصیلی و شغلی قرار گیرد.دولت کانادا در جهت اعطای مجوز اقامت دائم به مهاجران، برنامه های متنوعی را به آن ها ارائه می دهد. متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت این کشور شگفت از روش های گوناگونی چون ازدواج، سرمایه گذاری، تولد، کار و تحصیل می توانند اقامت کانادا را اخذ کنند.

متخصصان مهاجرت و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله به شرح چگونگی پذیرش در رشته مامایی در کشور کانادا پرداخته اند. اگر قصد تحصیل مامایی در کانادا را دارید، این مقاله را مطالعه کنید.

شرایط اخذ پذیرش مامایی کانادا

رشته مامایی در دانشگاه های کانادا یکی از برترین رشته های علوم پزشکی می باشد. متقاضیان به منظوز اخذ پذیرش مامایی کانادا باید واجد شرایط باشند. از جمله شرایط مهم در اخذ پذیرش لیسانس مامایی کانادا دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان می باشد.در حال حاضر کشور کانادا دارای 7 برنامه تحصیل مامایی می باشد. متقاضیان برای اخذ پذیرش از رشته مامایی دانشگاه های کانادا نیاز به مدرک لیسانس پرستاری و یا مدارک تحصیلی دانشگاهی نمی باشند.متقاضیان برای اخذ پذیرش مامایی کانادا به طور مستقیم و بدون تحصیلات دانشگاهی قبلی می توانند تحصیل در رشته مامایی را شروع کنند. دوره های تحصیلی مامایی در کانادا شامل دوره کارشناسی مامایی، دوره کارشناسی ارشد مامایی و دوره دکترای مامایی می باشد.

شرایط تحصیل در رشته مامایی کانادا

طول مدت تحصیل در رشته کارشناسی مامایی کانادا 4 سال است. زبان تحصیل مامایی کانادا بر اساس ایالت مورد نظر متفاوت می باشد. متقاضی برای تحصیل مامایی در ایالت کبک باید مسلط به زبان فرانسوی و در ایالت های دیگر مسلط به زبان انگلیسی باشد. اگر متقاضی فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی باشد، می تواند با شرکت در دوره ها و کورس های زبان نمره لازم را کسب و سپس تحصیل در دانشگاه را شروع کند.متقاضی برای تحصیل دوره مامایی کانادا باید دارای نمره های بالا و معدل B در درس های شیمی، زیست شناسی، علوم اجتماعی، زبان انگلیسی و ریاضیات در دوره دبیرستان باشد. متقاضیان برای تحصیل مامایی در کانادا باید دارای گواهی نامه کمک های اولیه و CPR باشند.متقاضیان می توانند در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای مامایی در این کشور تحصیل کنند. دانشجویان پس از فارغ تحصیلی می توانند در کشورهای اروپایی و ایران مشغول کار و اشتغال شوند.

شرایط تحصیل در رشته مامایی کانادا

شرایط تحصیل در رشته مامایی کانادا

مدارک لازم پذیرش تحصیلی مامایی کانادا

متقاضی برای تحصیل در رشته مامایی کانادا در سال ۲۰۲۰ ۲۰۲۱ باید واجد شرایط خاصی باشد. از مهم ترین شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته مامایی کانادا شرایط زیر را می توان برشمرد:

 • دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان
 • ارائه ریزنمره های تحصیلی دیپلم
 • دارا بودن نمره های بالا و معدل B در دروس شیمی، علوم اجتماعی، زیست شناسی و ریاضیات
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • دارا بودن گواهی نامه کمک های اولیه و CPR
 • دارا بودن تمکن مالی کافی

مدارک لازم ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان تحصیل در کانادا به منظور اخذ ویزای تحصیلی باید مدارکی را ارائه دهند. ذکر این نکته ضروری است که متقاضیانی که در کانادا مشغول تحصیل می باشند و کمتر از ۱۸ سال سن دارند، می توانند والدین خود را در کنار خود داشته باشند.متقاضیانی که در کانادا مشغول تحصیل می باشند و بیشتر از ۱۸ سال دارند، می توانند برای همسر خود در کانادا مجوز کار دریافت کنند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا عبارت است از:

 • ارائه پاسپورت معتبر با یک سال اعتبار
 • ارائه مدرک مهارت به زبان انگلیسی
 • ارائه ریزنمره های آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه اسناد و گواهی محل اقامت در کانادا، رسید رزرو هتل و یا اسناد اجاره آپارتمان
 • اثبات تمکن مالی مبنی بر این که متقاضی توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت تحصیل در کانادا را دارا می باشد.
 • گواهی عدم سوپیشینه متقاضی
 • ارائه نامه پذیرش در رشته مامایی کانادا

دانشگاه های مامایی کانادا

متقاضیان می توانند در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای مامایی در دانشگاه های کانادا تحصیل کنند. از برترین دانشگاه های علوم پزشکی کانادا که دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای مامایی را ارائه می دهند، دانشگاه های زیر را می توان نام برد:

 1. دانشگاه بریتیش کلمبیا
 2. دانشگاه مک مستر: تحصیل تمام وقت در رشته مامایی به زبان انگلیسی
 3. دانشگاه لورنتیان: تحصیل تمام وقت در رشته مامایی به زبان انگلیسی و فرانسه
 4. دانشگاه رایرسون در تورنتو: تحصیل تمام وقت در رشته مامایی به زبان انگلیسی
 5. دانشگاه هرایزسون
 6. دانشگاه لورنتین
 7. دانشگاه کبک
 8. دانشگاه مونت رویال
 9. دانشگاه کالج نورث

برنامه تحصیلی مامایی کانادا

متقاضیان تحصیل در دوره مامایی کانادا با اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا می توانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند. دوره های مامایی کانادا به طور ناپیوسته می باشد و متقاضیان پس از تحصیل در دوره کارشناسی مامایی و اخذ مدرک کارشناسی مامایی می توانند در دوره کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.طول مدت تحصیل کارشناسی مامایی کانادا در حدود 4 سال و کارشناسی ارشد در حدود 2 سال می باشد. دانشجویان در مدت تحصیل مامایی در کانادا به فراگیری اصول و روش مراقبت های بهداشتی و درمانی می پردازند. در سال دوم دانشجویان علاوه بر فراگیری آموزش های تئوری به آموزش های عملی نیز می پردازند. در سال سوم رشته مامایی، دانشجویان دوره کارآموزی و آموزش های عملی را می گذرانند.دانشجویان رشته مامایی در طول تحصیل به فراگیری دروس مبانی مامایی، مهارت های بالینی، بهداشت عمومی، قانون و اخلاق در شغل مامایی، تحقیق بر پایه شواهد و رهبری و مدیریت تغییر در مامایی می پردازند.فارغ تحصیلان دوره مامایی کانادا که مدرک دانشگاهی خود را اخذ کرده اند، می توانند در مراکز خدمات بهداشتی، بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز بهداشتی کانادامشغول کار شوند.

برنامه تحصیلی مامایی کانادا

برنامه تحصیلی مامایی کانادا

زبان تحصیل مامایی در کانادا

رشته مامایی در کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود. دارا بودن مدرک زبان آیلتس برای متقاضیانی الزامی است که مایل به تحصیل این رشته ها در دانشگاه های انگلیسی زبان می باشند.متقاضیانی که فاقد مدرک زبان آیلتس می باشند، می توانند در دوره های آمادگی زبان انگلیسی در کالج ها و دانشگاه های کانادا شرکت کنند و پس از کسب مهارت و نمره لازم تحصیل در دانشگاه را شروع کنند.متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کبک را دارند، باید دارای مدرک مهارت و تسلط به زبان فرانسه باشند.

شرایط پذیرش ماما در کانادا و بورسیه های تحصیلی

دانشگاه های کانادا به دانشجویان واجد شرایط بورسیه های مناسبی اعطا می کنند. دانشجویان می توانند با برخورداری از این بورسیه ها بخش زیادی از هزینه های تحصیل در کانادا و هزینه های زندگی در کشور کانادا را برای خود تامین کنند.یکی از شرایط مهم به منظور دریافت این بورسیه های تحصیلی بالا بودن سطح علمی و سواد دانشجو می باشد. دولت کانادا با اتخاذ سیاست های تسهیل روند تحصیل دانشجویان بین المللی در جهت امکان تحصیل رایگان و یا کم هزینه در این کشور به جذب متقاضیان تحصیلی کمک فراوانی کرده است.این کشور با اعطای بورسیه های تحصیلی عالی و کمک هزینه های دانشجویی و امکان اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی امکان تحصیل کم هزینه را برای دانشجویان علوم پزشکی و از جمله رشته مامایی فراهم کرده است.عدم پرداخت کلی شهریه تحصیل در کشور کانادا وجود ندارد، اما متقاضیان با برخورداری از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی عالی این کشور می توانند بخش بسیار زیادی از هزینه های تحصیل در این کشور را تامین کنند.در واقع می توان گفت که تحصیل کم هزینه و یا رایگان با اعطای بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی و اخذ مجوز کار دانشجویی امکان پذیر است. دانشجو با برخورداری از بورسیه های تحصیلی نیاز به پرداخت شهریه و هزینه خوابگاه و بیمه دانشجویی ندارد.تحصیل در کشورهای اروپایی و یا آسیایی با صرف هزینه های فراوانی همراه است و در حال حاضر کمتر کشوری را می بینید که امکان تحصیل رایگان را برای متقاضیان تحصیلی فراهم کند، اما کشور کانادا با لحاظ کردن شرایطی امکان تحصیل رایگان را برای متقاضیان بین المللی فراهم کرده است. از میان این بورسیه های تحصیلی موارد زیر را می توان ذکر کرد:

 • بورسیه تحصیلی دلتا :این بورسیه مختص زنان خارجی است که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی از جمله پرستاری و مامایی را دارند.
 • بورسیه تحصیلی SSRHC :این بورسیه تحصیلی که مختص دانشجویان رشته علوم پزشکی می باشد، در حدود ۱۸۰۰۰ دلار تا ۴۰.۰۰۰ دلار می باشد.
 • بورسیه تحصیلی CGS :این بورسیه تا حدود ۵۰.۰۰۰ دلار و مختص دانشجویان مقطع دکترا و تخصص های پزشکی است.
 • بورسیه تحصیلی کینگ مکنزی :این بورسیه مختص دانشجویان غیرپزشکی دانشگاه های کانادا است.
 • بورسیه فارغ تحصیلی کانادا :این بورسیه مختص دانشجویان علوم پزشکی و از جمله رشته های پرستاری و مامایی کانادا می باشد.

برنامه های کاری برای ماماهای بین المللی در کانادا

متقاضیان بین المللی برای اخذ پذیرش و تحصیل در رشته مامایی کانادا می توانند از طریق برنامه های گوناگون در این کشور تحصیل کنند. از جمله برنامه های تحصیلی مامایی کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

برنامه پیش ثبت نام ماماهای بین المللی

برنامه پیش ثبت نام ماماهای بین المللی International Midwifery Pre Registration Program برنامه ای برای ماماهای ماهر و با تجربه ای است که در دانشگاه های خارج از کانادا تحصیل کرده اند. این برنامه مختص ماماههای مجرب و کارآزموده اس است که دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی می باشند و در 10 سال گذشته در رشته مامایی تحصیل و کار کرده اند.

برنامه بریجینگ ماماهای تحصیل کرده بین المللی

برنامه بریجینگ ماماهای تحصیل کرده بین المللی International Educated Midwives Bridging Program مختص ماماهایی است که رشته مامایی را در دانشگاه های معتبر و مطرح خارج از کشور کانادا تحصیل کرده اند. ماماهای ماهر و بین المللی با این برنامه مهارت های کاری و حرفه ای خود در رشته مامایی را در کانادا به کار می گیرند.

برنامه گواهی نامه UQTR

ماماهایی که در خارج از کشور کانادا تحصیل کرده اند با اخذ این گواهی نامه در کشور کانادا می توانند مجوز کار در کانادا را اخذ کنند و در ایالت کبک کانادا به کار و اشتغال مشغول شوند.

شرایط پذیرش ماما در کانادا و حقوق و درآمد

دانشجویان مامایی پس از فارغ تحصیلی از دانشگاه های کانادا می توانند در این کشور مشغول کار شوند. یکی از مهم ترین شرایط کار و اشتغال در کانادا مهارت به زبان انگلیسی می باشد. از آن جا که ماماها ارتباط نزدیکی با زنان دارند، تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها الزامی می باشد.میزان حقوق و درآمد ماماها بر اساس مدرک تحصیلی و سوابق کاری و نوع کار متفاوت می باشد.

 • بالاترین میانگین حقوق و درآمد ساعتی ماماها در شهر ادمونتون ایالت آلبرتا در حدود 41.90 دلار می باشد.
 • پایین ترین میانگین حقوق و درآمد ساعتی ماماها در شهر مونترال ایالت کبک در حدود 29 دلار می باشد.
 • حقوق و درآمد سالانه ماما پرستار در کشور کانادا در حدود 65.000 دلار تا 75.000 دلار می باشد.
شرایط پذیرش ماما در کانادا و حقوق و درآمد

شرایط پذیرش ماما در کانادا و حقوق و درآمد

شرایط پذیرش ماما در کانادا و کار و اشتغال

دانشجویان مامایی در کانادا در حین تحصیل می توانند با اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی ضمن کسب درآمد و کمک به تامین هزینه های تحصیل و زندگی زمینه لازم در جهت اشتغال و کسب تجربه کاری را نیز فراهم کنند.دانشجویان مامایی در مدت تحصیل در کانادا می توانند با درخواست ویزای همراه دانشجویی، برای همسر و شریک زندگی خود مجوز اقامت و کار دریافت کنند. دانشجویان در مدت زمان تحصیل در کانادا از این حق برخوردار هستند که کارفرمای خود را انتخاب کنند.علاوه بر موارد ذکر شده، دانشجویان می توانند برای فرزندان خردسال خود درخواست اقامت و تحصیل دهند. با تمام شدن دوره تحصیلی دانشگاهی، دانشجویان می توانند با اخذ مجوز کار پس از تحصیل با جست و جوی کار مناسب، مجوز اقامت را دریافت کنند.پس از تمام شدن دوره تحصیلی در کانادا، دانشجو می تواند برای اخذ مجوز کار در این کشور اقدام کند. اعطای مجوز کار پس از فارغ تحصیلی در کشورهای دیگر به راحتی انجام نمی شود. اما کشور کانادا به فارغ تحصیلان خود فرصت می دهد تا با جست و جوی کار در موقعیت شغلی مناسب مشغول شوند.فارغ تحصیلان با اخذ مجوز کار پس از فارغ تحصیلی میتوانند کارفرمای خود را انتخاب کنند و در شغل مورد نظر به کار مشغول شوند. فارغ تحصیلان با دریافت مدرک تحصیلی از موسسه های آموزشی و دانشگاه های کانادا و اخذ مجوز کار پس از فارغ تحصیلی واجد شرایط اخذ مجوز اقامت دائم این کشور می شوند.فارغ تحصیلان دانشگاه های مامایی کانادا می توانند در بیمارستان ها و یا کلینیک های پزشکی کانادا مشغول کار شوند. ماماهایی که مدرک تحصیلی خود را خارج از کشور کانادا دریافت کرده اند، باید مدارک تحصیلی مامایی خود را در کانادا ارزیابی کنند و پس از ارزیابی علمی و تحصیلی مجوز کار در کانادا را دریافت کنند.

شرایط پذیرش ماما در کانادا و مسولیت های کاری

فارغ تحصیلان دوه های مامایی از دانشگاه های کانادا پس از تمام شدن تحصیل می توانند در کلینیک ها و بیمارستان های این کشور مشغول کار و اشتغال شوند. مراقب از زنان باردار از اولین ماه های بارداری تا 6 هفته پس از زایمان از جمله مسولیت های ماماها در کانادا می باشد. مراقبت از نوزاد متولد شده و مادر زایمان کرده در خانه و یا درمانگاه و بیمارستان از جمله وظایف ماماها در کانادا می باشد. ماماها می توانند در کشور کانادا یا به صورت شخصی و یا در گروه های کاری به کار و اشتغال بپردازند.ماماهای ثبت شده در کشور کانادا می توانند برای زن باردار نوع زایمان را تعیین کنند. ماماها در تمام مدت زایمان در کنار زن باردار می ماند و مراقبت های قبل و بعد از زایمان را مدیریت می کنند. ماماهای ثبت شده در کانادا به عنوان یک شغل وحرفه مستقل می باشد و از همه حقوق و مزایای رده شغلی خود برخوردار می باشند.ماماها در کانادا باید دانش و علم و همچنین گواهی نامه های مهارت خود را به روز کنند. ماماها باید برای کار و اشتغال در کانادا در یک ایالت ثبت شوند تا بتوانند به طور قانونی به فعالیت بپردازند. به طور کلی وظایق ماماها در کشور کانادا عبارت است از:

 • مراقبت های اولیه قبل و بعد از زایمان
 • مشاوره های رژیم غذایی و ورزشی و شیردهی
 • مراقبت از نوزادان متولد شده
 • مراقبت از مادران تازه زایمان کرده
 • برنامه ریزی برای انجام زایمان طبیعی
 • انجام آزمایش های مربوط به دوران بارداری و پس از زایمان

هزینه های پذیرش مامایی در کانادا

هزینه های زندگی هر فرد در هر کشور به سبک زندگی و الگوی مصرف آن فرد بستگی دارد. یکی از پرهزینه ترین موارد زندگی در کشور کانادا هزینه اجاره محل زندگی است.

 • هزینه تحصیل در رشته مامایی کانادا سالانه در حدود 7000 دلار می باشد.
 • به طور متوسط اجاره یک آپارتمان دو خوابه در مرکز شهر در حدود ۹۹۰ دلار کانادا است. هزینه حمل و نقل ماهانه در حدود ۹۵ دلار کانادا می باشد.
 • هزینه های کلی زندگی در کانادا به طور متوسط ماهانه در حدود ۱۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار کانادا می باشد.
 • هزینه صرف غذا در یک رستوران معمولی در کانادا در حدود 10 تا 15 دلار می باشد.
 • البته هزینه های زندگی و مسکن در شهرهای تورنتو و ونکور و انتاریو بالا است اما در شهر کبک هزینه ها پایین تر و مقرون به صرفه تر است.
هزینه های پذیرش مامایی در کانادا

هزینه های پذیرش مامایی در کانادا

شرایط پذیرش ماما در کانادا و اخذ تابعیت

فارغ تحصیل دوره مامایی دانشگاه های کانادا پس از کار و اشتغال در این کشور می تواند با رعایت شرایط مجوز اقامت این کشور را اخذ کند. اما برای اخذ تابعیت و شهروندی کانادا متقاضی باید ابتدا مجوز اقامت را دریافت کند، چند سال در این کشور زندگی کند و همه شرایط لازم را داشته باشد تا بتواند تابعیت و شهروندی را اخذ کند.تفاوت اقامت دائم و تابعیت و شهروندی کانادا در حقوق و مزایایی است که افراد از آن برخوردار می باشند. افرادی که دارای مجوز اقامت دائم کانادا می باشند؛ از بیمه رایگان و خدمات اجتماعی این کشور برخوردارند. افراد دارای مجوز اقامت دائم کانادا می توانند در هر شهر و ایالت این کشور پهناور تحصیل و زندگی کنند، اما حق رای ندارند و نمی توانند شغل ها و پست های سیاسی داشته باشند.در صورتی که فردی که دارای تابعیت و شهروندی کانادا است، از همه حق و حقوق شهروندی کشور کانادا مانند همه شهروندان این کشور برخوردار است. افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند، در صورتی که در طی مدت اقامت در کشور کانادا مالیات خود را بپردازند و از قوانین و مقررات این کشور تبعیت کنند، می توانند پس از چند سال تابعیت کانادا را اخذ کنند.

شرایط پذیرش ماما در کانادا و خدمات موسسه اصطهباناتی

متقاضیانی که قصد پذیرش در دوره مامایی کانادا را دارند، برای اخذ پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی و دیگر شرایط تحصیل و اقامت در این کشور اروپایی باید با مشاوره با وکلا و متخصصان مهاجرت اقدام به این کار کنند.موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با دارا بودن وکلا و مشاوران برجسته و مجرب یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در کشور می باشد که می تواند در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مامایی کانادا متقاضیان را راهنمایی و کمک کند.مشاوره با وکلای مجرب و متخصصان مهاجرت از مهم ترین موارد در اخذ ویزای تحصیلی برای متقاضیان می باشد. متقاضیان برای مهاجرت به کشورهای برتر جهان خود به تنهایی نمی توانند اقدام کنند و بدون کمک و مشاوره با متخصصان مهاجرت این کار بسیار دشوار، زمان بر و پر هزینه خواهد بود.وکلا و متخصصان مهاجرت موسسه اصطهباناتی با آگاهی از چگونگی اخذ ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی جزئیات و اطلاعات لازم و تخصصی را به متقاضیان ارائه می دهند.در واقع کارشناسان و وکلای برجسته این موسسه می توانند اطلاعات لازم در مورد چگونگی اخذ ویزای تحصیلی مامایی، شرایط کار و اشتغال، شرایط اخذ اقامت و موضوعات مربوط به مهاجرت را در اختیار متقاضیان بگذارند.موسسه اصطهباناتی با همکاری با وکلای برجسته و مشاوران ارشد بین المللی در جهت جلب اعتماد موکلان و مهاجران تاکنون به موفقیت های فراوانی نائل شده است. علاوه بر این متقاضیان می توانند با مطالعه سلسله مقاله های علمی و مستند این موسسه در سایت های جهانی در مورد شرایط و چگونگی مهاجرت به کشورهای برتر جهان اطلاعات لازم را کسب کنند.افتتاح شعب متعدد در داخل و خارج از کشور، موفقیت در پرونده های مهاجرت تحصیلی و شغلی و سرمایه گذاری و اعتماد و اطمینان موکلان به این موسسه تنها گوشه هایی از موفقیت این موسسه برتر در سطح کشور می باشد.

مزایای اخذ پذیرش ماما در کانادا

فارغ تحصیلان دوره مامایی دانشگاه های کانادا که در این کشور مشغول کار می باشند و موفق به دریافت مجوز اقامت کشور کانادا شده اند، از امتیازهای فراوان زندگی و کار و تحصیل در دومین کشور پهناور جهان برخوردار می شوند. برخی از مهم ترین این امتیازها و مزایا شامل موارد زیر است:

 1. برخورداری از بیمه و مراقبت های بهداشتی ۳ ماه پس از ورود به کانادا
 2. امکان اخذ ویزای همراه خانواده برای همسر و فرزندان
 3. امکان تحصیل رایگان و یا کم هزینه با برخورداری از بورسیه های تحصیلی
 4. امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی تا ۱۸ سالگی در مدارس دولتی کانادا
 5. امکان اقدام برای دریافت تابعیت و شهروندی کانادا پس از ۳ تا ۵ سال کار در این کشور
 6. برخورداری از خدمات درمانی رایگان کانادا
 7. بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی کانادا
 8. معتبر بودن پاسپورت کانادا در میان برترین کشورهای جهان
 9. وجود آزادی های فردی و اجتماعی کشور کانادا
 10. حقوق برابر افراد ساکن در کانادا
 11. امنیت و ثبات سیاسی و اجتماعی کانادا
 12. وجود فرصت های کاری گوناگون
 13. وجود امکانات عمومی فراوان در شهرهای کانادا
 14. ثبات و امنیت اقتصادی کانادا
 15. بالا بودن استانداردهای تحصیلی
 16. خونگرم و مهمان نواز بودن مردم کانادا
 17. رشد و توسعه زیرساخت های شهری کانادا
 18. حمایت دولت از شهروندان در سختی ها و بحران ها
 19. دارای بالاترین رتبه استاندارد جهانی بالاتر از کشور آمریکا و برخی از بهترین کشورهای اروپایی
 20. سازگاری و احترام مردم کانادا به مهاجران
 21. داشتن حق قانونی برای کار و زندگی و تحصیل در همه استان ها و نواحی کشور کانادا
 22. عدم وابستگی به یک کارفرمای خاص و یا مکان خاص
مزایای اخذ پذیرش ماما در کانادا

مزایای اخذ پذیرش ماما در کانادا

سخن آخر

در این مقاله شرایط پذیرش ماما در کانادا مورد بررسی مستند و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم از جمله مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس می توانند در دانشگاه های کانادا به تحصیل مامایی بپردازند. علاوه بر این با توجه به وجود فرصت های شغلی و کمبود نیروی ماهر و متخصص حرفه ای و شغلی در کانادا متقاضی می تواند با اخذ ویزای کار این کشور از مزایای اقامت و کار و زندگی در این کشور بهره مند شود.

اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی مامایی کانادا را دارید، می توانید از خدمات مشاوره مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی بهره مند شوید. مشاوران برجسته و مجرب موسسه ما در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد و رشت با آگاهی از به روزترین قوانین حقوقی و مهاجرتی بهترین روش اخذ ویزای مامایی کانادا را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به متقاضیان ارائه می دهند.این مقاله به چگونگی شرایط پذیرش ماما در کانادا پرداخت . اگر قصدتحصیل در رشته های علوم پزشکی را دارید، اگر می خواهید در یکی از برترین کشورهای جهان از لحاظ رفاه اجتماعی و برابری و درآمد و کار تحصیل کنید، اگر با تحصیل قصد اقامت دائم کشوری با استانداردهای زندگی مناسب را دارید، تحصیل مامایی در کانادا را پیشنهاد می کنیم. از مزیت های تحصیل مامایی در کانادا می توان به اخذ مجوز اقامت دائم برای زندگی و کار در این کشور، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی، تحصیل مامایی به زبان انگلیسی و فرانسه، وجود دانشگاه های مجهز و مدرن و وسیع، وجود رشته های متنوع دانشگاهی، امکان کار و تحصیل دانشجویان در کشورهای اروپایی و همچنین کشور متقاضی و امکان ادامه تحصیل در رشته های تخصصی در دانشگاه های برتر اروپایی را نام برد.اگر برای پذیرش ماما در کانادا نیاز به مشاوره با متخصصان مهاجرت دارید، می توانید از خدمات مشاوره ای موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد شرایط پذیرش ماما در کانادا

1- شرایط اخذ پذیرش ماما در کانادا چیست؟

متقاضیان نیازمند دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس یا تافل می باشند. دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و دارا بودن نمره های خوب در دروس شیمی، زیست شناسی، علوم اجتماعی و زبان انگلیسی و ریاضیات دبیرستان.

2- مدارک لازم اخذ ویزای تحصیلی مامایی کانادا چیست؟

مدرک دیپلم دبیرستان برای لیسانی مامایی مدرک لیسانس مامایی برای فوق لیسانس مامایی مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس یا تافل نامه پذیرش از دانشگاه کانادا تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی مامایی پاسپورت معتبر

3- میانگین حقوق و درآمد ماماها در کانادا چقدر است؟

میزان حقوق و درآمد ماماها بر اساس مدرک تحصیلی و سوابق کاری و نوع کار متفاوت می باشد. بالاترین میانگین حقوق و درآمد ساعتی ماماها در شهر ادمونتون ایالت آلبرتا در حدود 41.90 دلار می باشد. پایین ترین میانگین حقوق و درآمد ساعتی ماماها در شهر مونترال ایالت کبک در حدود 29 دلار می باشد.

4- برترین دانشگاه های مامایی کانادا کدامند؟

دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاه مک مستر: تحصیل تمام وقت در رشته مامایی به زبان انگلیسی دانشگاه لورنتیان: تحصیل تمام وقت در رشته مامایی به زبان انگلیسی و فرانسه دانشگاه رایرسون در تورنتو: تحصیل تمام وقت در رشته مامایی به زبان انگلیسی دانشگاه هرایزسون دانشگاه لورنتین

5- برنامه تحصیلی مامایی کانادا چیست؟

دوره های مامایی کانادا به طور ناپیوسته می باشد و متقاضیان پس از تحصیل در دوره کارشناسی و اخذ مدرک کارشناسی مامایی می توانند در دوره کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. از سال دوم به بعد دانشجویان باید دوره های عملی و کارآموزی را بگذرانند.

6- زبان تحصیل مامایی در کانادا چیست؟

رشته مامایی کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسه تدریس می شود. دارا بودن مدرک زبان آیلتس و مدرک زبان فرانسه برای متقاضیانی الزامی است که مایل به تحصیل این رشته ها در دانشگاه های انگلیسی و فرانسوی زبان می باشند.

7- شرایط تحصیل کم هزینه مامایی در کانادا چیست؟

این کشور با اعطای بورسیه های تحصیلی عالی و کمک هزینه های دانشجویی و امکان اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان مامایی فراهم کرده است.

8- شرایط پذیرش ماما در کانادا و شرایط کار چیست؟

دانشجویان پس از تمام شدن دوره مامایی در فرصت جست و جوی کار می تواند از طریق کارفرمای کانادایی کار مورد نظر را در این کشور پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند.

9- هزینه های پذیرش مامایی و زندگی در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته مامایی کانادا سالانه در حدود 7000 دلار می باشد. به طور متوسط اجاره یک آپارتمان دو خوابه در مرکز شهر در حدود ۹۹۰ دلار کانادا است. هزینه حمل و نقل ماهانه در حدود ۹۵ دلار کانادا می باشد.

10- مزایای پذیرش ماما در کانادا کدامند؟

برخورداری از بیمه و مراقبت های بهداشتی ۳ ماه پس از ورود به کانادا امکان اخذ ویزای همراه خانواده برای همسر و فرزندان امکان تحصیل رایگان و یا کم هزینه با برخورداری از بورسیه های تحصیلی امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی تا ۱۸ سالگی در مدارس دولتی کانادا

11- شرایط کار برای ماماهای مهاجر در کانادا چگونه است؟

ماماهایی که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های کانادا دریافت نکرده اند، باید مدارک تحصیلی مامایی خود را در کانادا معادل سازی کنند و در صورت نیاز در دوره های آموزشی در کانادا شرکت کنند تا واجد شرایط اخذ مجوز کار مامایی در کانادا شوند.

مطالب مرتبط

6 دیدگاه برای “شرایط پذیرش ماما در کانادا

 1. محمد کریمی گفت:

  سلام
  من دیپلم دارم در ضمن 37 سالمه و زن و بچه هم دارم!میخواستم بدونم از طریق تحصیلی امکان مهاجرت و اقامت اتریش برای من وجود داره؟اگه که جواب مثبته چگونه و چطور باید اقدام کنم؟در مورد هزینه هاش برام توضیح بدید ممنون میشم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در مقطع مختلف تحصیلی در اتریش محدودیت سنی دارد که در ابتدا باید اطلاعات کافی از شما مانند مدرک تحصیلی و یا رزومه علمی داشته باشیم که بتوانیم مشاوره بهتری ارائه دهیم.

 2. مليكا كوشكي گفت:

  سلام من پزشك عمومي با سابقه دو سال كار و معدل فارغ التحصيلي ١٧.٥ از دانشگاه سراسري و نمره ايلتس ٧ هستم براي تحصيل تخصص پزشكي و گرفتن اقامت و كار چه كشوري رو به من پيشنهاد ميديد كه شرايطش متعادل و منطقي باشه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور هایی مانند سوئد، دانمارک و آلمان به پزشکان ماهر ویزای کاری ارائه می دهد. پس از 5 سال اقامت در این کشور ها می توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید.

 3. پونه گفت:

  سلام، من فوق لیسانس مامایی هستم از دانشگاه تهران و عضو هیات علمی در یکی از دانشگاههای کشور، میخواستم شرایط پذیرش دکتری مامایی رو در یکی از دانشگاههای کانادا بدونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در ابتدا برای ادامه تحصیل و یا کار در کانادا نیاز به تایدییه مدارک تحصیلی خود دارید. به شما توصیه میکنیم برای کسب اطلاعات در رابطه با تاییدیه مدارک خود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *