تحصیل در کانادا

مزایا و معایب تحصیل در مدارس کانادا

مزایا و معایب تحصیل در مدارس کانادا

مهاجرت با شراط بسیاری برای افراد گوناگون در دسترس است. بسیاری از خانواده ها برای مهاجرت تحصیلی فرزندان خود از مقاطع پایین تر یعنی در سنین مدرسه اقدام می کنند و یا خانواده هایی در کشور های جدید برای تحصیل فرزندانشان به دنبال شرایطی ویژه هستند. از این رو در این مقاله ما در ارتباط با مزایا و معایب تحصیل در مدارس کانادا صحبت می کنیم. در واقع هر سیستم آموزشی و هر مدرسه ای می تواند برای خود مزایا و معایب بسیاری داشته باشد. اطلاع از این شرایط باعث می شود تا بتوانیم در زمینه تحصیل کودکان تصمیمات جدی ای بگیریم.

برای مهاجرت به کانادا روش های بسیاری وجود دارد. کانادا یکی از کشور های مهاجر پذیری است که ایرانیان زیادی در این کشور مشغول به زندگی، کار یا تحصیل هستند. این افراد با روش های مهاجرتی به کانادا مانند مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا، مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا، مهاجرت از طریق ازدواج در کانادا و … وارد این کشور شده اند. برای این که بتوانید به کشور کانادا سفر کنید می توانید از کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی کمک بگیرید. موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شهر های شیراز، تهران، اصفهان، مشهد و تبریز دارای نمایندگی های فعال می باشد.

مزایا و معایب تحصیل در مدارس کانادا

کانادایی ها اهمیت زیادی به یادگیری می دهند و یک سیستم آموزشی درجه یک با استاندارد های بالا را توسعه داده اند. این کشور در مقایسه با بودجه های مختلف بیش ترین هزینه ها را برای سیستم آموزشی دارد و در میان کشور های G-8 دارای رتبه دوم می باشد. نوجوانانی که در کانادا و مدارس کانادا تحصیل می کنند به طور مداوم در بین بهترین های جهان در آزمون های بین المللی مختلف قرار می گیرند. مدرک تحصیلی کانادا حتی در مقطع دیپلم در کل دنیا مورد توجه همه گان است و از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد. در ادامه به بررسی مزایا و معایب تحصیل در کانادا برای نوجوانان و در واقع تحصیل در مدارس کانادایی می پردازیم.

مزایای تحصیل در مدارس کانادایی

به گفته افراد بسیاری و کسانی که زندگی در کانادا را انتخاب نموده اند کانادا یکی از بهترین مکان های جهان برای زندگی می باشد. این مسئله به خاطر دسترسی به امکانات آموزشی بسیار عالی با شرایط فوق العاده جهت زندگی می باش. علاوه بر این ، بزرگترین شهر های کانادا  یعنی ونکوور ، تورنتو و مونترال به دلیل تمیزی و ایمنی و فعالیت های فرهنگی و سبک های جذاب خود به عنوان شهر هایی در سطح جهان شناخته شده اند که در آن ها زندگی و کار به بهترین نحو خود جریان دارد.

کانادا همچنین دارای سیستم مراقبت های بهداشتی گسترده و شبکه تأمین اجتماعی است. کانادا یک کشور نسبتاً صلح آمیز ، ایمن و منظم محسوب می شود. کانادا کشوری دو زبانه است و دارای دو زبان رسمی ، انگلیسی و فرانسوی است. اما ببینیم با تمام این ها مزیت های تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

سیستم آموزشی مدارس کانادا

یکی از مهم ترین مزیت هاس تحصیل در مدارس کانادا، سیستم آموزشی مدارس در این کشور است. کیفیت آموزش کانادا در رده بندی های جهانی قابل توجه است و همیشه در رتبه بندی ها بهترین رتبه را دارد. کانادا نسبت به همسایگان آمریکایی خود در آموزش و پرورش بسیار موفق تر بوده است.

سیستم آموزشی مدارس کانادا

سیستم آموزشی مدارس کانادا

کانادا حتی یک سیستم آموزش ملی ندارد ، بلکه مبتنی بر استان های خودمختار است اما با این وجود سیستم تا حدی قوی است که دانش آموزان زیادی را در شرایط مختلف پیش برده است. موفقیت های این سیستم آموزشی در آزمون های بین المللی به راحتی دیده می شود. در جدیدترین دوره از آزمونهای بین المللی پیزا ، کانادا جزء معدود کشور هایی بود که در بین ده گروه برتر برای ریاضیات ، علوم و خواندن قرار گرفت. این آزمون ها که توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) انجام می شود ، یک مطالعه اصلی در مورد عملکرد آموزشی است و نوجوانان کانادا را به عنوان بهترین تحصیلکرده ها در جهان نشان می دهد. از این رو می توان گفت سیستم آموزشی کانادا بسیار پویا و فعال است.

امکانات مدارس کانادایی برای دانش آموزان

یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در مدارس کانادا برای دانش آموزان امکانات بسیاری است که مدارس این کشور ارائه می دهند. البته دقت داشته باشید که منظور از امکانات صرفا امکانات آموزشی نیست و امکانات روحی و روانی نیز در این مدارس به درستی مورد بررسی قرار می گیرد. به طور مثال دانش آموزان با نیاز های ویژه جسمی، شناختی، روانشناسی، عاطفی، رفتاری، مشکلات روانشناختی و … . کودکان در طول سال تحصیلی خود چندین بار کارت های گزارشی را دریافت می کنند که از پیشرفت آن ها می گوید و همین مسئله باعث پیشرفت روز افزون دانش آموزان خواهد شد.

مدارس در کانادا دارای سیستم های حمل و نقل هستند و اتوبوس های مدرسه را برای دانش آموزان در دسترس دارند. مدارس برای کسب اطلاعات بیشتر دانش آموزان سفر هایی را همراه با مدرسه، با والدین و به تنهایی ترتیب می بینند. فعالیت های خاصی موجود است که قبل از مدرسه ، بعد از مدرسه یا هنگام ناهار انجام می شود. آن ها شامل ورزش ، هنر ، کلوب سرگرمی و غیره هستند. هر مدرسه فعالیت های فوق برنامه ای را برای دانش آموزان ارائه می دهد.

تحصیل در مدارس کانادا به زبان انگلیسی یا فرانسوی

دانش آموزان در کانادا می توانند به راحتی از همان ابتدا به زبان انگلیسی یا فرانسوی مشغول به تحصیل شوند. دقت داشته باشید که برای تحصیل در پیش دبستانی یا مهدکودک سن دانش آموزان بین دو تا پنج سال خواهد بود و از سن شش سالگی کودکان به مدارس ابتدایی می روند و تا سن یازده سالگی در شش مقطع تحصیل می کنند. در سنین دوازده تا چهارده سالگی دانش آموزان در مدارس دبیرستان اولیه تحصیل می کنند و از سن پانزده تا هجده سالگی دوره آخر تحصیلی خود را در مداری می گذرانند.

معمولاً دانش آموزان  در طول شش سال اول تحصیل (ابتدایی) یک معلم برای همه موضوعات اصلی دارند و در طی شش دوره آخر در دبیرستان های دوره راهنمایی و دبیرستان یک معلم متفاوت برای هر موضوع دارند. تحصیل در مدارس این کشور به زبان انگلیسی یا فرانسه است و در این زمینه باعث پیشرفت روز افزون دانش آموزان در زمینه ارتباط با شرایط علمی جهان می باشد.

تحصیل در مدارس کانادا و مسئله سلامتی

در بیشتر استان های کانادا کودکان قبل از شروع مدرسه برای تحصیل در کانادا می بایست در برابر طیف گسترده ای از بیماری ها خود را واکسینه کنند. این بیماری ها عبارتند از فلج اطفال، دیفتری ، کزاز، سرخک ، اوریون و سرخچه یا سرخک آلمانی و … . نکته مهم تر اما این است که بیشتر مدارس پرستار تمام وقت یا نیمه وقت دارند که برای اجرای کمک های اولیه فعالیت می کنند.

حضور این افراد برای شرکت در برخی از فعالیت های ورزشی و بررسی های پزشکی خاص (عموما جسمی) ضروری است. از این رو شما می توانید با خیال راحت فرزندان خود را در مدرسه بسپارید و از سلامت آن ها بدون هیچ نگرانی اطمینان حاصل کنید. در مدارس برای اطلاع هر چه بیشتر دانش آموزان و والدین هفته های سلامت با موضوعات مختلف نیز اجرا می شود.

معایب تحصیل در مدارس کانادا

افراد بسیاری از کشور های مختلف وارد کشور کانادا می شوند و در این کشور مشغول به کار یا تحصیل می شوند. گروه زیادی از مردم پس از ورود به کانادا برای اخذ اقامت کانادا و در نهایت دریافت پاسپورت کانادا اقدام می کنند. زمانی که فرد بتواند پاسپورت کانادا را دریافت کند در جهت زندگی در این کشور فعالیت های خود را تنظیم می کنند.

اگر این افراد دارای فرزندانی باشند که قبلا در کشوری و با سیستم متفاوتی تحصیل کرده باشند، ممکن است در زمان ورود به این کشور و تحصیل در مدارس کانادا دچار مشکلاتی شوند. در این بخش به این سری از مشکلات که ممکن است برای این گروه افراد پیش بیاید می پردازیم.

سیستم ساعت های مدارس در کانادا

در این بخش از مقاله در ارتباط با سیستم ساعت های کلاس های مدارس در کانادا صحبت می کنیم که می تواند برای تازه وارد ها کمی چالش بر انگیز باشد. گرچه این مسئله برای افرادی که از ابتدا در مدارس کانادا تحصیل کرده اند کاملا حل شده است اما برای دانش آموزانی که تازه به این کشور وارد شده اند می تواند همراه با جالش هایی باشد. در مدارس ابتدایی ساعت های کلاسی از هشت و نیم صبح شروع می شوتد و تا سه و نیم بعد از ظهر ادامه دارند.

یک ساعت نیز برای ناهار زمان به دانش آموزان داده می شود. در پایان هر ساعت درسی هم پانزده دقیقه استراحت خواهد بود. این تایم برای دانش آموزانی که در مدارس با ساعت های کم تر تحصیل کرده اند می تواند خسته کننده باشد. توجه داشته باشید که مدارس دولتی در روز های شنبه و یکشنبه تعطیل هستند که البته این مسئله در مدارس خصوصی می تواند با قوانین خاص خود باشد. طولانی ترین کلاس های درس در کانادا هفتاد دقیقه هستند.

قوانین ایالتی مدارس در کانادا

ما در ابندای مقاله در ارتباط با قوانین مدارس در کانادا یک نکته اساسی و مهم را بیان کردیم. سیستم مدارس در کانادا به گونه ای است که قوانین از ایالت به ایالت متفاوت می باشد. در حقیقت طبق گفته های مسولان آموزشی این کشور قانون اصلی عدالت در تحصیل است و سایر قوانین مربوط به هر ایالت. از این رو قوانین هر ایالت می تواند با ایالت دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل همین موضوع می تواند در ارتباط با سیستم مدارس نیز متفاوت از یکدیگر باشد.

از این رو ممکن است تحصیل در یک ابالت برای شخص با قوانینی همراه باشد که در صورت حضور در ایالت دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل شخص می تواند دچار چالش هایی در این زمینه شود. گر چه این مسئله کم تر می تواند مشکل ساز باشد اما ممکن است برای عده ای نگران کننده به نظر برسد.

قوانین ایالتی مدارس در کانادا

قوانین ایالتی مدارس در کانادا

زبان تحصیل در مدارس کانادا، مزیت یا عیب!

در بخش مزایای تحصیل در مدارس کانادا در این باره صحبت کردیم که در مدارس این کشور می توان به زبان های انگلیسی و یا فرانسوی مشغول به تحصیل شد. ممکن است در برخی کشور ها یکی از شرایط حضور در مدارس داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد. اما در کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان نیست. دانش آموزانی که از کشور های دیگر وارد کانادا شده اند و دارای اقامت دائم در کانادا یا پاسپورت کانادایی می باشند، ممکن است به زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی تسلط نداشته باشند.

این موضوع می تواند برای دانش آموزان ایجاد چالش هایی کند و او را با سختی هایی همراه سازد. در واقع عدم تسلط به زبان های مرسوم و رسمی کشور کانادا که انگلیسی و فرانسوی است برای هر فردی می تواند در ابتدا همراه با سختی هایی باشد. اما زبان انگلیسی یا فرانسوی در صورت تسلط افراد می تواند دریچه ای رو به رشد باشد. گرچه در هر مدرسه با کمی سختی می توان به این زیان ها تسلط یافت اما ممکن است موجب ایجاد شرایط سختی برای فرد شود. از این رو بهترین کار این است که قبل از حضور اندکی به این زبان ها تسلط داشته باشند.

البته مسئله محل زندگی هم می تواند تاثیر گذار باشد. ممکن است کودکی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد و تحصیل در مدرسه به زبان فرانسوی باشد. از این رو قبل از هر چیز باید در ارتباط با شرایط مدرسه اطلاع کسب کنید.

سوالات متداول در ارتباط با مزایا و معایب تحصیل در مدارس کانادا

 1. آیا کانادا کشوری مناسب برای تحصیل و زندگی است؟

  بله کانادا با داشتم شرایط ویژه برای زندگی و تحصیل بسیار مناسب است.

 2. آیا سیستم تحصیلی کانادا مناسب است؟

  بله سیستم تحصیلی در کانادا به گونه ای پیش رفته که دارای بهترین رتبه های آموزشی در کل دنیا می باشد.

 3. آیا مدارک تحصیلی در کانادا معتبر هستند؟

  بله مدارک تحصیلی کانادا در کل دنیا دارای اعتبار بالایی هستند. حتی مدارک دیپلم در این کشور اعتبار زیادی دارند.

 4. زبان تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

  در کانادا زبان تحصیلی انگلیسی و فرانسوی می باشد.

 5. آیا قوانین تحصیل در کانادا یکسان است؟

  خیر قوانین تحصیل در ایالت های مختلف کانادا با شعار عدالت برای همه ، شرایط متفاوتی دارد.

 6. چه مزایایی برای تحصیل در کانادا وجود دارد؟

  ار جمله مزایای تخصیل می توان به سیستم آموزشی، شرایط توجه به سلامتی، تحصیل به زبان انگلیسی و …. اشاره نمود.

 7. معایب تحصیل در کانادا چیست؟

  از جمله معایب تحصیل خصوصا برای تازه وارد ها می توان به ساعات درسی در مدارس، قوانین ایالتی هر منطقه برای آموزش و … اشاره نمود.

 8. چرا زبان انگلیسی می تواند هم مزیت وهم عیب تحصیل در کانادا باشد؟

  اگر فردی با تسلط به زبان انگلیسی وارد سیستم آموزشی شود قطعا مزیت برای او خواهد بود و در غیر این صورت دچار مشکل می شود.

 9. آیا مدارس کانادایی امکانات مناسبی برای تحصیل دارند؟

  بله تمام مدارس کانادایی دارای امکانات متفاوتی برای هر مدل سنی یا هر شرایط جسمی و روحی هستند.

 10. چرا قوانین ایالتی می تواند برای دانش آموزان در کانادا چالش بر انگیز باشد؟

  به این دلیل که قوانین هر ایالت با ایالت دیگر متفاوت است ممکن است در مدارس تغییراتی اعمال شده باشد.

 11. آیا مسئله سلامتی کودکان در مدارس کانادا دارای اهمیت است؟

  بله در ابتدای ورود لازم است تا انواع واکسن ها به کودک زده شود و همینطور در هر مدرسه یک پرستار برای چکاپ کورکان مستقر است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *