مهاجرت کاری به کانادا

شرایط پذیرش پرستار در کانادا

شرایط پذیرش پرستار در کانادا

الزامات و شرایط پذیرش پرستار در کانادا  در مقررات عمومی دانشکده پرستاری هر دانشگاه، شرح داده شده است. دانش آموزان مسئولیت کامل دقت در حین ثبت نام و تکمیل الزامات برنامه مشخص شده را، برعهده دارند. در کشور کانادا اگر یک مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی داخلی یا بین المللی در اختیار داشته باشید، خواهید توانست تا در دانشگاه آلبرتا مشغول به تحصیل شوید

شرایط پذیرش پرستار در کانادا

کشور کانادا همواره پذیرای تمامی پرستارانی است که در دیگر کشور ها مدرک خود را اخذ نموده اند. ما در این مقاله شیوه مهاجرت به کانادا را به عنوان پرستار برای شما شرح خواهیم داد. این مسئله بسیار مهم است که دریابید تمامی استان های کشور کانادا، الزامات، قوانین ( شامل معاینات حرفه ای مانند LPN، RPN و RN می شود ) و شرایط اجباری مرتبط با کار پرستاران خاص خود را دارند. از آنجایی که کشور کانادا با کمبود پرستاران متخصص و ماهر مواجه است، تعدادی گزینه ویزایی تنها جهت این مسئله به پرستاران اهداء می گردد. ما در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

برنامه و سیستم ویزا برای پرستاران در کشور کانادا

 • ورود سریع السیر کارمندان با تجربه کبک (QSW) و
 • برنامه نامزدی استانی (PNP) مانند:

برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) که این برنامه نوعی جریان است که به طور خاص برای متخصصان، پرستاران و روان پرستاران ایجاد شده است. برای این برنامه، متقاضیان نیازمند پیشنهاد شغلی از سمت کارفرمایی در بریتیش کلمبیا می باشند. برنامه مهاجرتی ساسکاچوان (SINP)، که این برنامه برای پرستاران، پزشکان و دیگر متخصصان مراقبت های بهداشتی طراحی شده است. جهت دریافت این ویزا، می بایست 6 ماه در این استان مشغول به کار گردید.

مدارک پرستاری خود را ارزیابی کنید

اولین قدم جهت زندگی و کار در کشور کانادا به عنوان یک پرستار آن است که مدارک خود را ارزیابی نموده و آن را به استاندارد های آمریکای شمالی به واسطه موارد زیر نزدیک نمایید:

 • سرویس ارزیابی پرستاری ملی (NNAS)
 • اتحادیه پرستاران کانادا (CAN)

بدین منظور، میبایست از استانی که قصد اقامت و کار در آن را دارید آگاهی یابید. این مساله بسیار مهم است که بدانید الزامات ثبت نام و قوانین مرتبط با شغل پرستاری در میان استان ها و مناطق مختلف متفاوت می باشد. چنانچه استان مورد نظر خود را انتخاب نمودید، ملزم به تشکیل پرونده در سازمان NNAS می باشید تا پیش از ارزیابی مدارک شما توسط استان و منطقه انتخابی، ثبت نام صورت گیرد.

لازمه ارسال این تقاضانامه پرداخت هزینه آن می باشد. بنابراین بهتر آن است که از بودجه خود جهت پرداخت هزینه های مورد نیاز اطمینان حاصل کنید. همچنین متقاضیان ملزم هستند تا مدارک تحصیلی و سابقه کاری خود را جهت ثبت گواهی ارسال نمایند. زمانی که حساب شما در NNAS تشکیل شد، این مرکز بر کاری که شما قرار است انجام دهید حساب خواهد کرد. آن ها برای شما و برد تخصصی پرستاری گزارش مشورتی ارسال می نمایند.

چنانچه قصد انجام چنین کاری را دارید، می توانید شخصا با سازمان تنظیم مقررات مربوطه صحبت نمایید که این مساله نیز هزینه مازاد بر دیگر هزینه های پرداختی دارد. شما می توانید توسط حساب آنلاین خود در NNAS این کار را انجام دهید. لطفا به خاطر داشته باشید که سازمان NNAS مدارک شما را جهت پذیرش در منطقه مربوطه بررسی نمی نماید و این سازمان تنظیم مقررات است که در پی این موضوع می باشد. سازمان تنظیم مقررات همچنین مدارک شما را در باب تکمیل و ارسال مدارک دیگر و گذراندن دوره های حرفه ای تکمیلی مورد بررسی قرار می دهد.

درآمد پرستاران در کانادا

عناوین شغلی و وظایف دقیق در این حرفه متفاوت است و برخی عناوین شغلی عبارتند از: پرستار رسمی (R.N.)، پرستار روانشناس رسمی (R.P.N.)، پرستار بهداشت عمومی و پرستار بهداشت حرفه ای. طبق آخرین ارقام، بالاترین میانگین دستمزد ساعتی (متوسط) به مبلغ 45.00 دلار در ساسکاتون / بیگار، ساسکاچوان پرداخت می شود و میانگین کمترین دستمزد ساعتی (متوسط) در مونترال، کبک با 31.00 دلار پرداخت می شود.

 • حقوق و دستمزد سالانه این حرفه حدود 65000 تا 85000 دلار است.

فرصت های شغلی برای پرستاران رسمی در کانادا بسیار خوب است. دولت پیش بینی می کند که با بالا رفتن سن جمعیت کانادایی، تقاضا برای خدمات بهداشتی و کلا بهداشت عمومی و حرفه ای به طور قابل توجهی افزایش می یابد. دستمزد ساعتی (بیمارستان تخصصی) پرستاران رسمی که پنج سال یا بیشتر سابقه کار دارند چقدر است؟

دستمزد پرستاران بخش مراقبت های ویژه که پنج سال سابقه کار دارند مبلغ 36.12 دلار است که سالانه 70،434 دلار می شود. RN بخش مراقبت های ویژه که 25 سال سابقه کار دارد مبلغ 43.61 دلار در ساعت دستمزد دارند که سالانه 85.039.50 دلار می شود. آیا می توانم اضافه کاری کنم تا حقوقم افزایش یابد؟ با اضافه کاری پرستاران می توانند حقوق خود را تا 20 درصد یا بیشتر افزایش دهند. طبق فدراسیون کانادایی اتحادیه پرستاران، میانگین هفتگی سهم پرستاران که اضافه کاری میکنند، 18.7 درصد ( از سال 2010 تغییری نکرده است) و یا تقریبا 7.3 ساعت در هفته بود. بنابراین، پرستاری که پنج سال سابقه کار دارد، با فرض اینکه به طور مرتب اضافه کار داشته، مبلغ 70734 دلار به حقوق وی افزوده خواهد شد.

محل / $ در هر ساعت:

 • کلگری – آلبرتا * 42.61 دلار
 • ادمونتون – آلبرتا * 42.61
 • ونکوور / سرزمین اصلی جنوب غربی – بریتیش کلمبیا 22.83
 • وینیپگ – مانیتوبا 23.25
 • فردریکتون / اوروموکتو – نیوبرانزویک 27.00
 • هالیفاکس – نوا اسکوشیا 19.28
 • تورنتو – انتاریو (1) 22.00
 • اتاوا – انتاریو 22.00
 • ویندزور / سارنیا – انتاریو 20.23

انواع مدارک پرستاری در کانادا

پرستاران رسمی که معمولا RN نامیده می شوند، در همه استان های سراسر کانادا مشغول به کارند. RN ها دارای مدرک کارشناسی چهار ساله در رشته پرستاری از دانشگاه کانادا یا معادل بین المللی آن هستند. این پرستاران اغلب در زمینه های مختلف مانند جراحی، زایمان، روانشناسی، اطفال، بهداشت عمومی، بهداشت حرفه ای، اورژانس، توانبخشی و یا آنکولوژی تخصص دارند.

پرستار متخصص (NP) دارای مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک پیشرفته در رشته پرستاری است. همه استان ها و مناطق به این RN ها نیاز دارند و باید در سازمان تنظیم کننده مقررات، و بخصوص در انتاریو ثبت نام کنند، پرستاران رسمی می بایست آزمون جامع ثبت نام کلاس (ECRE) را با موفقیت بگذرانند تا بتوانند بعنوان RN در کلاس پیشرفته ثبت نام کنند که در واقع RN (EC) نامیده می شود.

در انتاریو، چهار مدرک ویژه برای NP ها وجود دارد که عبارتند از پرستار متخصص در بخش مراقبت های اولیه، NP اطفال، NP بزرگسالان و NP بخش بیهوشی. پرستار متخصص یا RN (EC) می توانند معاینه سالانه را انجام دهند، بیمارانی که در شرایط بحرانی قرار دارند را ایمن سازی و مشاوره دهند و روش های خاصی نظیر الکتروشوک را انجام دهند. با توجه به سایت نیروی بهداشتی انتاریو، آنها می توانند اقدامات خاصی را انجام دهند که اغلب RN ها قادر به انجام آن نیستند، مثلا اقداماتی نظیر دستور آزمایش های تشخیصی (X-Rays، تست آزمایشگاهی، سونوگرافی)، برقراری ارتباط با بیماران و تجویز داروهای خاص.

کمک پرستار مجاز / کمک پرستار دارای پروانه کار

کمک پرستار مجاز (LPNs) و کمک پرستار دارای پروانه کار (RPN ها) در واقع اسم های متفاوتی دارند ولی نقش آنها یکی است. اصطلاح LPN در همه استان ها و سرزمین ها به جز انتاریو به کار می رود. در انتاریو، به این پرستاران RPN میگویند، هرچند وظیفه آنها یکی است و فرقی ندارد. LPNs / RPNs دارای مدرک کمک پرستاری دو ساله از دانشکده های معتبر هستند. این پرستاران پس از اتمام تحصیلات خود می بایست قبل از آغاز کار حرفه ای در مراقبت های بهداشتی، آزمون ملی صدور مجوز را بگذرانند. پس از اخذ مجوز این افراد می توانند خدمات پرستاری را در زمینه های مختلف از جمله مراقبت های ویژه، مراقبت طولانی مدت، مراقبت خصوصی یا مراقبت عمومی ارائه دهند.

سایر RPN

این موضوع کمی گیج کننده است اما واقعیت از این قرار است: کمک پرستاران دارای پروانه کار فقط نقش پرستار ندارند لذا اختصار RPN برای این افراد بکار نمی رود. در برخی از مناطق کانادا، یعنی بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا، پرستار روانشناس رسمی نیز هستند. این پرستاران باید دروس پرستار روانشناسی را تکمیل کنند و در یک سازمان تنظیم کننده مقررات استان ثبت نام کنند.

سه نکته در مورد یافتن شغل پرستاری:

 1. برو شمال! در شمال کانادا فرصت های باارزش شغلی برای پرستاران حرفه ای وجود دارد. و با توجه به انجمن پرستاران کانادایی (CNA)، استقلال در مشاغل پرستاری در شمال بیشتر است، و اغلب مراکز بهداشت عمومی کاملا توسط پرستاران اداره می شوند.
 2. در مورد پرستار خصوصی و پرستاری از سالمندان هم فکر کنید. سالمندان کانادا زیاد هستند لذا تقاضا برای گرفتن پرستار زیاد می شود. آژانس های خصوصی LPN / RPN و پرستاران خصوصی را استخدام کرده و امکانات زیادی برایشان فراهم می کنند.
 3. یک تخصص بگیرید. اگر حتی یک تخصص داشته باشید از دیگر متقاضیان جلو می افتید و فرصت شغلی بیشتری برایتان پیدا می شود. مهم نیست چه تخصصی می گیرید – اطفال یا انکولوژی یا مراقبت از افراد مبتلا ایدز – مهم این است که متعهد به تخصص خود باشید و کار خود را نحو احسن انجام دهید.
وظایف شغلی پرستاران در کانادا

وظایف شغلی پرستاران در کانادا

وظایف شغلی پرستاران در کانادا

وظایف پرستاری معمولا بر حسب تخصص آنها متفاوت است. در این شرح شغلی، لیست وظایف و مسئولیت های عمومی مربوط به کلیه مراقبت های پرستاری بیماران فهرست بندی شده است.

توصیف وظایف پرستاری

 1. مشاهده و ارزیابی بیماران
 2. برنامه های جامع مراقبت های پرستاری برای بیماران
 3. کنترل درمان و تجویز داروها
 4. نظارت و گزارش علائم و تغییرات در وضعیت بیمار
 5. همکاری با تیم پزشکی در مورد وضعیت بیمار
 6. حفظ سوابق بیمار بطور کامل و دقیق
 7. آماده سازی بیماران و کمک به آنها در زمینه انجام آزمایشات و درمان های بیمار
 8. کمک به بیمار برای انجام تست های تشخیصی و تفسیر نتایج
 9. نشان دادن برنامه های تغییر درمان
 10. به بیماران نکات حفظ سلامتی و نکات پیشگیرانه را توصیه میکنند
 11. به بیماران و اعضای خانواده آنها از لحاظ آموزشی، عاطفی و روانی دلگرمی می دهد
 12. حفظ محیط کاری ایمن و تمیز مطابق با رویه و مقررات بهداشتی
 13. تبعیت از پروتکل های کنترل عفونت
 14. تجویز به موقع دارو و حفظ رویه ها و مقررات
 15. نظارت و نگهداری هماهنگ عملکرد و موجودی تجهیزات
 16. بررسی و نگهداری موجودی منابع پرستاری
 17. آموزش دادن و در اختیار قرار دادن اطلاعات مربوط به نیازهای مراقبتی در خانه به بیماران
 18. تحصیلات و تجربه رسمی پرستاری
 19. مدرک کارشناسی، مدرک لیسانس یا دیپلم از آموزشکده معتبر پرستاری
 20. داشتن مجوز فعلی توسط هیئت پرستاری مربوطه
 21. مدارک مورد نیاز مانند BLS، CPR و ACLS

تجارب مرتبط:

پرستار رسمی (RN) در تیم مراقبت های اولیه، دوشادوش با پزشک و دیگر متخصصان مراقبت های بهداشتی کار می کند. RN ها نقش مهمی در این تیم دارند و در واقع نظارت بهتری بر بیمار و بهبود سلامتی آنها دارند، همچنین در تشخیص زودهنگام، کنترل بیماری مزمن و درمان آن به تیم پزشکی کمک شایانی میکند. RN ها یک رویکرد جامع و کامل دارند که محدود به مدیریت بیماری های مزمن نمی شود.

اگر چه شیوه ها و حوزه های قضایی در سراسر کانادا، موقعیت پرستاران رسمی که در بخش مراقبت های اولیه کار می کنند را توصیف کرده است، اما هنوز نقش بهینه RN ها جا نیفتاده است. بسیاری از RN ها که در بخش مراقبت های اولیه کار می کنند هنوز از توانایی و تاثیر این حرفه خبر ندارند، از جمله می توان به سهم ارزشمندی که در سلامت جوامعی که در آن کار می کنند، اشاره کرد.

مهارت های لازم شغل پرستاری در کانادا

کاملا مشخص است که هر پرستار باید سازماندهی شود و فعالیت ها را به شکل برنامه ریزی شده انجام دهد. پرستار پس از مدتی می تواند از بیماران بیشتری مراقبت کند، لذا میبایست آماده هرگونه مسئولیتی باشد. این امر در زمان تکمیل پرونده های پزشکی و تخصیص داروها، مفید خواهد بود. به این ترتیب، مسئولیت پرستاران در موارد اورژانسی یا هر گونه مورد بحرانی کاهش می یابد.

 • کنترل استرس

یک پرستار همواره باید آسیب و استرس های فیزیکی و روحی را کنترل کند. حجم کاری آنها سنگین و گیج کننده است. RN ها باید هر گونه احساسات بیمار، مانند خشم، سرخوردگی، درد و و رنج آنها را کنترل کنند. در چنین شرایطی، هر پرستار می بایست آرامش خود را حفظ و شرایط را درک کند، این کار بسیار حائز اهمیت است. این امر به آنها کمک خواهد کرد تا وظایف خود را با موفقیت انجام دهند.

 • مهربان و دلسوز

مهربانی و دلسوزی در ذات پرستار است. یک پرستار با کفایت باید با ملاحظه، دلسوز و بدون قضاوت باشد و بتواند برای بیمار هم از نظر احساسی و هم از نظر ذهنی مایه دلگرمی باشد. گاهی پیش می آید که پرستار باید ار چند بیمار مراقبت کند و در عین حال خوددار و آرام باشد.

 • مهارت های ارتباطی عالی

این ویژگی برای یک پرستار بسیار ضروری و با ارزش است، زیرا همواره با بیماران، همکاران و پزشکان در ارتباط است. آنها اگر مهارتهای ارتباطی خوبی نداشته باشند، نمیتوانند به درستی از بیماران مراقبت کنند. علاوه بر این پرستار باید شنونده خوبی باشد، و گفتگو و طرز صحبت کردن آنها باید ملایم و مودبانه باشد. پرستارانی که می توانند به چند زبان مختلف صحبت کنند حقوق بیشتری دریافت میکنند.

 • از خود گذشتگی و صبر

هیچ پرستاری نمی تواند بدون از خود گذشتگی و صبر کار کند. صبر و شکیبایی به آنها کمک می کند تا بر اضطراب، سوء تفاهم ها غلبه کنند و بهتر تصمیم گیری کنند. اگر می خواهید در این حرفه موفق شوید، باید در قبال کار خود مسئول و متعهد باشید. پرستاران سخت کوش و فداکار برای ارتقاء سطح آموزش خود، کسب تجربه های بهتر و استاد شدن در این رشته، به کار مشغول میشوند.

مهارت های لازم شغل پرستاری در کانادا

مهارت های لازم شغل پرستاری در کانادا

 • جزییات گرا

پرستاران باید بسیار چابک، باهوش و جزئیات گرا باشند. آنها گزارش های بیمار را تهیه می کنند و داروها را به آنها می دهند. کوچکترین اشتباهی نباید در این زمینه رخ دهد چرا که جان بیمار واقعاً به خطر می افتد. در این حرفه حتی جزئیات خیلی جزئی بسیار حائز اهمیت هستند. پرستار باید احوال بیمار را یادداشت برداری کند و دستورات پزشکان را تمام و کمال انجام دهند.

تحصیل در کانادا 2019 در دانشکده های پرستاری، بزرگترین پروسه تحصیل در این رشته محسوب می شود. مزیت فوق العاده تحصیل در این رشته در کانادا به اعضای هیات علمی است که تعداد بیشتری نسبت به هر نقطه دیگر دنیا را دارند. در انتها جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل و همچنین شرایط مهاجرت به کانادا با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *