پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه, تحصیل در فرانسه, مهاجرت فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه 2021

شرایط تحصیل در فرانسه 2021

مهاجرت تحصیلی برای متقاضیانی که علاقه‌مند به مطالعه و ادامه تحصیل هستند همراه با مزایای بسیار زیادی می‌باشد. اگر شما یکی از افراد علاقه‌مند به مطالعه هستید و تمایل دارید تا ادامه دوره‌های آموزشی خود را در دانشگاه‌های معتبر بگذرانید می‌توانید به گزینه‌ای با عنوان مهاجرت تحصیلی فکر کنید. البته باید برای این کار مسائل بسیاری را مورد بررسی قرار دهید. شما باید جزئیات کشور مقصد و سیستم آموزشی آن را در کنار انتخاب دانشگاه مورد نظرتان بررسی کنید. شرایط تحصیل در هر کشور و هر دانشگاهی با روند متفاوتی از دیگری امکان‌پذیر است. در این مقاله نیز ما به بررسی شرایط تحصیل در فرانسه 2021 می‌پردازیم.

مهاجرت به فرانسه هم این روز‌ها تحت تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا قرار گرفته است و قوانین جدیدی را اعمال کرده است. با این وجود باز هم روش‌هایی برای مهاجرت به فرانسه در سال جدید میلادی وجود دارد. شما می‌توانید با رعایت قوانین مربوط به شیوع ویروس کرونا برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه، مهاجرت کاری به فرانسه، مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه، مهاجرت از طریق ازدواج در فرانسه، مهاجرت از طریق تولد فرزند در فرانسه و غیره اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در ارتباط با شرایط مهاجرت به این کشور در دوران کرونا می‌توانید به موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی مراجعه نمایید. این موسسه در شهر‌های شیراز، تهران، ‌اصفهان، مشهد و تبریز نمایندگی‌های معتبری دارد.

شرایط تحصیل در فرانسه 2021

تحصیل در فرانسه مزایای بسیار زیادی دارد. دانشگاه‌های بسیار معتبری در فرانسه وجود دارند که هر کدام از آن‌ها به تنهایی می‌توانند اعتبار بسیاری را به دوش بکشند. مدرک دانشگاه‌های فرانسه در کل دنیا برای کار و ادامه تحصیل قابل قبول است. شما می‌توانید برای تحصیل در رشته‌های مختلف مثلا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه اقدام کنید.

البته برای مهاجرت به فرانسه می‌توان از راه‌های دیگری اقدام نمود. شما می‌توانید برای کار در فرانسه و اخذ ویزای کاری فرانسه هم اقدام نمایید. البته دقت داشته باشید که برای سرمایه گذاری در فرانسه مانند خرید ملک در فرانسه یا ثبت شرکت در فرانسه هم می‌توان اقداماتی را صورت داد. اما اجازه دهید در ارتباط با شرایط تحصیل در فرانسه 2021 صحبت کنیم.

فرانسه به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان شناخته می‌شود و بیش از ۳۰۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی را در خود جای داده است. همین مسئله فرانسه را یک محیط فرهنگی متنوع برای تحصیل و زندگی کرده است. ممکن است شما دوست داشته باشید مهارت‌های زبان فرانسه خود را بهبود بخشید یا فعالیت‌های فرهنگی ارائه شده در این کشور را ببینید و حتی رد پای علمی‌افراد معروفی مانند ماری کوری را پیگیری کنید. تمام این موارد در کشور فرانسه امکان‌پذیر است.

فرانسه تعدادی از بهترین دانشگاه‌های اروپا و دنیا را در خود جای داده است. در واقع می‌توان گفت که سرمایه گذاری در بخش آموزش و سیستم آموزشی با نوین‌ترین امور تحصیلی دنیا، این کشور را به مکانی برتر برای تحصیل در مقاطع مختلف تبدیل کرده است. از این رو برای تحصیل در فرانسه وقت را از دست ندهید. اما چرا تحصیل در فرانسه اهمیت بالایی دارد؟! این مسئله را در بخش بعدی مقاله خود مورد بررسی قرار می‌دهیم.

چرا تحصیل در فرانسه؟!

همان‌طور که اشاره کردیم فرانسه یکی از معروف‌ترین کشور‌ها در امر آموزش می‌باشد و همین مسئله باعث شده تا در این زمینه طرفداران بسیاری را به خود اختصاص دهد. اما چرا تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه شرایط مطلوبی دارد و دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیلات خود در رشته‌های مختلف، کشور فرانسه را انتخاب می‌کنند؟! قبل از هر چیز باید بدانید که درست است تمامی کشور‌ها با همه‌گیری ویروس کرونا درگیر هستند؛ اما باز هم امکان مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به فرانسه در سال 2021 وجود دارد.

شرایط تحصیل در فرانسه 2021

چرا تحصیل در فرانسه 2021؟!

اما ببینیم که چرا تحصیل در فرانسه برای سال جدید امکان‌پذیر است؟! اکثر دانشگاه‌های فرانسه خدمات بسیار زیادی را برای پشتیبانی از دانشجویان مانند دفتر دانشجویی بین‌المللی، انجمن‌های دانشجویی، پشتیبانی از نیاز‌های دانشجویان و غیره را ارائه می‌دهند. پس بی دلیل نیست که پاریس در جایگاه بهترین شهر‌های دانشجویی دنیا رتبه پنج را به خود اختصاص داده است. فرانسه به عنوان یکی از کشورهای برجسته در زمینه آموزش عالی در جهان، موسسات متنوعی را ارائه می‌دهد که می‌توانید در آن‌ها تحصیل کنید. بسیاری از اینها در کنار بهترین دانشگاه‌های اروپا و جهان دارای رتبه بالایی هستند.

فرانسه به عنوان کشوری که بیشترین برنده جایزه نوبل را داشته است، به عنوان سنگ بنای موفقیت در امور علمی‌ شناخته می‌شود. یکی دیگر از مزیت‌های تحصیل در فرانسه این است، که با وجود افزایش شهریه دانشگاه‌ها در سال ۲۰۱۹ میلادی، فرانسه باز هم به عنوان یکی از گزینه‌های ارزان‌تر برای تحصیل محسوب می‌شود. این کشور به عنوان یکی از بهترین کشور‌ها در زمینه تخفیفات دانشجویی هم شناخته می‌شود.

شما با در دست داشتن کارت دانشجویی خود می‌توانید از تخفیفات مربوط به رستوران، مقاصد گردشگری، مغازه‌ها، گالری‌ها، موزه‌ها و غیره استفاده نمایید. دقت کنید که عموما استفاده از این مراکز برای دانشجویان رایگان است. البته توجه داشته باشید که اصلی‌ترین مزیت تحصیل در فرانسه ارائه بورسیه‌های تحصیلی متنوع فرانسه می‌باشد. در کنار تمام این‌ها می‌توانید از مزیت کار در زمان تحصیل در فرانسه هم استفاده نمایید. 

بورسیه تحصیلی فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی

همان‌طور که اشاره کردیم شما می‌توانید با بورسیه‌های تحصیلی کامل یا محدود برای تحصیل در فرانسه اقدام نمایید. دولت فرانسه و دانشگاه‌های فرانسه هر ساله بورس تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی و شهروندان محلی ارائه می‌دهند و ما در ادامه بهترین بورسیه‌های دکترای فرانسه، بورسیه‌های کارشناسی ارشد در فرانسه و بورسیه‌های سطح کارشناسی را ذکر کرده ایم.

اولین بورسیه ای که برای سال جدید میلادی به جهت تحصیل در فرانسه ارائه شده است، بورسیه انتخاب بین‌المللی École Normale Supérieure می‌باشد. این کمک هزینه برای دوره‌های کارشناسی ارشد است و همراه با اقامت به مدت سه سال برای دانشجویان ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی، برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. البته دانشجویان رشته‌های علوم انسانی و رشته‌های هنری می‌توانند برای این بورسیه اقدام نمایند. این بورسیه تا حدود ۶۰ روز دیگر برای دانشجویان علاقه‌مند باز است.

برنامه بعدی، برنامه بورسیه تحصیلی ایفل است. این بورسیه مخصوص دانشگاه‌های خصوصی و دولتی فرانسه می‌باشد. بورسیه تحصیلی ایفل برای دانشجویان بین‌المللی دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. بورسیه تحصیلی دانشگاه بین‌المللی ساکلی پاریس، با بودجه کامل برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد، در دسترس خواهد بود.

بورسیه دکتری دانشگاه استراسبورگ با موضوع DeepFOLD برای دانشجویان بین‌المللی رشته علوم کامپیوتر ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان علاقه‌مند به بورسیه‌های تحصیلی فرانیه باز است. البته دانشگاه استراسبورگ برای دانشجویان دوره دکتری بورسیه‌های دیگری را هم ارائه داده است. به عنوان مثال می‌توان به بورسیه مدل سازی تکامل شکل برای رشته‌های علوم کامپیوتر اشاره نمود.

دانشگاه تولوز نیز بورسیه تحصیلی برای گروه ریاضیات هم ارائه می‌دهد. البته این بورسیه به عنوان کمک هزینه تحصیلی می‌باشد. بورس تحصیلی صندوق توسعه فناوری نفت هم در کنار بورسیه‌های دولتی فرانسه منتشر می‌شود. شما می‌توانید از انواع این بورسیه‌های تحصیلی برای کمک هزینه زندگی در فرانسه و تحصیل در این کشور استفاده نمایید. 

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در فرانسه 2021

دانشگاه‌های بسیار زیادی در فرانسه وجود دارند که برای دریافت پذیرش از آن‌ها می‌توانید اقدام نمایید. البته باید توجه کنید که کدام دانشگاه رشته تحصیلی مورد نظر شما را ارائه می‌دهد و یا شرایط مناسبی برای تحصیل دارد. در این بخش از مقاله ما در ارتباط با بهترین دانشگاه‌های فرانسه برای تحصیل در 2021 صحبت می‌کنیم.

بهترین دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها برای تحصیل در فرانسه 2021 عبارتند از: دانشکده تجارت ESLSCA، آموزشگاه مدیریت ورزشی est une école، دانشکده تجارت EDC پاریس، دانشکده بازرگانی مون پلیه، دانشگاه آمریکایی پاریس، مدرسه بین‌المللی مدیریت ISM، مدرسه EDHEC Business School، مدرسه طراحی SDS، مدرسه تجارت ورزشی AMOS، دانشگاه لیون فرانسه، دانشگاه مهندسی و علوم کامپیوتر EPITA، دانشکده بازرگانی Audencia و غیره. هر کدام از این موسسات و دانشگاه‌ها دوره‌های تحصیلی ویژه‌ای را ارائه می‌دهند.

البته باید دقت داشته باشید که دانشگاه‌های بیشتری هم در این لیست وجود دارند. ما سعی کردیم موسسات و دانشگاه‌های با کیفیت اما کمتر شناخته شده فرانسه را برای تحصیل در این کشور معرفی کنیم. دانشگاه‌های فرانسه از طریق دولت تأمین می‌شوند، بنابراین شهریه تحصیل در این دانشگاه‌ها زیاد نیست. شهریه تحصیل عموما سالیانه بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو می‌باشد. بسته به رشته تحصیلی که در آن تحصیل می‌کنید و دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته اید، هزینه‌ها متفاوت خواهند بود.

شرایط تحصیل در فرانسه 2021

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در فرانسه 2021

عموما مدارس بازرگانی در فرانسه هزینه‌های بیشتری را برای تحصیل از دانشجویان دربافت می‌کنند. این هزینه‌ها می‌تواند حتی بیش از ۱۵۰۰۰ یورو در سال هم باشد. دقت کنید که سال تحصیلی در فرانسه در اواخر سپتامبر آغاز می‌شود و ‌ترم بهار از اوایل فوریه آغاز می‌شود. پس از فارغ‌التحصیلی، بسیاری از دانشجویان به دنبال برنامه‌های مطالعات علمی‌ می‌روند. این برنامه‌های یک تا سه ماهه را می‌توان از طریق کمک هزینه تحصیلی سطح بالای علمی‌، که هزینه‌های سفر، شهریه و زندگی در فرانسه را پوشش می‌دهد، ادامه داد. تحصیل در این کشور عموما به زبان فرانسوی می‌باشد.

الزامات دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

اگر می‌خواهید از یک کشور در اتحادیه اروپا برای تحصیل به فرانسه بروید، نیازی به درخواست ویزای دانشجویی نخواهید داشت. اگر کشور شما خارج از اتحادیه اروپا باشد، برای دریافت ویزای دانشجویی باید به کنسولگری فرانسه مراجعه کنید. ویزای شما اثبات وضعیت اقامت شما در سال اول تحصیل شما خواهد بود. پس از یک سال شما باید برای تمدید ویزای خود درخواست نمایید.

برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه می‌بایست مدارکی را هم ارائه دهید. این مدارک عبارتند از: پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، ریز نمرات تحصیلی، مدرک تحصیلی سال‌های قبل، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی اثبات تمکن مالی و غیره. البته در سال جدید میلادی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا باید برای سوار شدن به پرواز و ورود به کشور فرانسه در تست آزمایش کووید نوزده شرکت کنید. 

سوالات متداول در ارتباط با شرایط تحصیل در فرانسه 2021

 1. فرانسه چگونه کشوری برای زندگی و تحصیل است؟

  فرانسه یکی از بهترین کشور‌های اروپایی برای تحصیل و زندگی می‌باشد.

 2. شرایط تحصیل در فرانسه 2021 بر چه مبنایی است؟

  شرایط تحصیل در فرانسه 2021 با توجه به قوانین مربوط به کرونا ویروس می‌باشد.

 3. آيا تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه 2021 اعتبار دارد؟

  بله، دانشگاه‌های فرانسه به عنوان گروهی از بهترین دانشگاه‌های اروپا و کل دنیا شناخته می‌شوند.

 4. کدام موسسات برای تحصیل در فرانسه 2021 مناسب هستند؟

  برخی از این موسسات عبارتند از: دانشکده تجارت ESLSCA، آموزشگاه مدیریت ورزشی est une école، دانشکده تجارت EDC پاریس، دانشکده بازرگانی مون پلیه و غیره. 

 5. تحصیل در فرانسه 2021 به چه زبان‌هایی است؟

  تحصیل در فرانسه عموما به زبان فرانسوی است.

 6. آیا در زمان تحصیل در فرانسه 2021 امکان کار دانشجویی موجود است؟

  بله، دانشجویان می‌توانند در زمان تحصیل در فرانسه مشغول به کار شوند.

 7. آیا امکان دریافت بورسیه برای تحصیل در فرانسه 2021 موجود است؟

  بله، بورسیه‌های تحصیلی متنوعی برای دانشجویان در دسترس است.

 8. هزینه تحصیل در فرانسه 2021 مقرون به صرفه است؟

  بله، با وجود افزایش هزینه‌ها در سال ۲۰۱۹، باز هم این کشور از نظر هزینه تحصیل مقرون به صرفه است.

 9. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی 2021 فرانسه چیست؟

  این مدارک عبارتند از: پاسپورت، مدارک تحصیلی قبلی، ریز نمرات، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی تمکن مالی و غیره.

 10. چرا تحصیل در فرانسه 2021 برای دانشجویان مناسب است؟

  تحصیل در فرانسه 2021 مزایای بسیاری دارد. دانشجویان می‌توانند از امکانات رایگان دانشجویی استفاده کنند و مدرک معتبری هم داشته باشند.

 11. بورسیه تحصیلی ایفل فرانسه برای دانشجویان چه مقاطعی است؟

  این بورسیه برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *