مهاجرت سرمایه گذاری آلمان

قوانین جدید سرمایه گذاری در آلمان ۲۰۲۱

قوانین جدید سرمایه گذاری در آلمان ۲۰۲۱

آلمان کشوری اروپایی و پر طرفدار است که متقاضیان زیادی را برای مهاجرت دارد. مهاجرت به آلمان با روش های مختلف در سال جدید میلادی با مشکلاتی مواجه شد. این مشکلات برای کشور آلمان همانند سایر کشور ها به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است. یکی از روش های مهاجرتی به این کشور مهاجرت سرمایه گذاری به آلمان است. برای سال جدید میلادی اما قوانین سختگیرانه تری بر مبنای مهاجرت سرمایه گذاری در آلمان  اعمال شده. این سختگیری ها برای سرمایه گذاران در سال ۲۰۲۱ می باشد.

قوانین جدید سرمایه گذاری در آلمان ۲۰۲۱

سرمایه گذاران خارجی خصوصا افرادی که مایل به خرید شرکت های آلمانی هستند، بیش از هر زمان دیگری، تحت قوانین تازه اعمال شده مورد بررسی قرار می گیرند. دولت فدرال آلمان محدودیت های سرمایه گذاری خارجی را تشدید کرده و معیار هایی را معرفی کرده است که شرکت ها و افراد مرتبط را مورد بررسی قرار می دهد. اقدامات این افراد کاملا توسط دولت مورد بررسی قرار می گیرد. تصور می شود که تغییرات در قانون تجارت خارجی واکنشی به بحث شدید درباره سرمایه گذاری های خارجی ، به ویژه سرمایه گذاری های چینی است. این آیین نامه جدید می گوید که خصوصیات شخصی که یک شرکت آلمانی را به دست می آورد می تواند تهدیدی واقعی برای آلمان به عنوان محل کار باشد.

به همین دلیل ، اطلاعات مربوط به خریداران و سوابق آنها مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. وزارت اقتصاد و انرژی فدرال آلمان (BMWi) می تواند خرید شرکت های مستقر در آلمان توسط سرمایه گذاران خارجی را بررسی و منع کند. حتی قبل از این تغییرات سابقه خریدار اهمیت داشت. به همین دلیل، نه تنها اسناد مربوط به شرکت هدف برای روش بررسی سرمایه گذاری باید افشا می شد، بلکه همچنین باید اطلاعات دقیق در مورد خریداران غیر مستقیم و مستقیم نیز ارائه شود. این شامل اطلاعات مربوط به نمایندگان مجاز آن ها نیز می باشد.

معیار های جدید سرمایه گذاری در آلمان ۲۰۲۱

معیار های بررسی صریح مربوط به سرمایه گذاران در مقررات تجارت خارجی آلمان نشان می دهد که عوامل خاصی در شرایط خریدار یا سرمایه گذار می تواند به کل مانع از سرمایه گذاری شود. خصوصا اگر تشخیص داده شود که این مسئله تهدید واقعی برای امنیت عمومی و نظم جمهوری فدرال آلمان به شمار می رود. به طور خاص ، کنترل می تواند بر اساس ساختار مالکیت یا از طریق منابع مالی تأمین شده توسط دولت انجام شود. همین امر برای اعمال کنترل توسط منابع مالی اعمال می شود. در واقع تمام وجوهی که در دسترس سرمایه گذار است، از هر راهی که کسب شده باشد، حتی با دریافت وام، مورد بررسی قرار می گیرد.

هنوز مشخص نیست که اقدامات حمایتی، مانند ارائه ضمانت نامه یا سایر اوراق بهادار یا اعطای یارانه ، باید به عنوان بودجه مورد بررسی قرار گیرد یا نه؟! مسئله مهم دیگری که در این زمینه بررسی می شود، بر مبنای فعالیت های غیر قانونی افراد می باشد. در واقع مقامات آلمانی مجبورند این خطر را براساس قانون جرایم جنایی و اداری آلمان ارزیابی کنند. از این رو می توان گفت قوانین سرمایه گذاری در آلمان برای سال ۲۰۲۱ میلادی همراه با سختگیری های بیشتری می باشد. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *