تحصیل در ایتالیا

دانشگاه Bozen-Bolzano ایتالیا

دانشگاه Bozen-Bolzano ایتالیا

تحصیل در کشور ایتالیا برای دانش جویان بین المللی دارای سهولت است. دانشگاه های این کشور جز دانشگاه های ممتاز بوده دارای جایگاه خوبی در دنیا هستند. تحصیل در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است. دانشگاه های این کشور فرصت دریافت بورسیه تحصیلی را در اختیار دانش جویان بین المللی خود قرار می دهند. از جمله دانشگاه های برتر ایتالیا می توان به دانشگاه بوزن بولزانو اشاره کرد.در این مقاله که به کوشش کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تهیه و تنظیم گردیده است به بررسی دقیق موارد زیر خواهیم پرداخت :

 • درباره دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا
 • دانشکده های دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا
 • شرایط تحصیل و الزامات زبان در دانشگاه بوزن بولزانو کشور ایتالیا
 • برنامه های تحصیلی دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا
 • هزینه تحصیل و خوابگاه دانشجویی دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا
 • بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه بوزن بولزانو
 • رتبه و رنکینگ دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا
 • سوالات متداول

مطالب مرتبط:

تحصیل در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

تابعیت و شهروندی ایتالیا

اقامت و مهاجرت به ایتالیا

درباره دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

دانشگاه آزاد بوزن بولزانو یا دانشگاه مستقل بولزانو در شهر بولزانو ایتالیا واقع شده است. این شهر یکی از شهرهای مناسب برای تحصیل دانش جویان بوده که در شمال کشور ایتالیا واقع شده و با کشور اتریش هم مرز می باشد. دانشگاه بوزن بولزانو یک دانشگاه غیر دولتی است که در سال 1997 تاسیس شده است و به دانش جویان خود این امکان را می دهد که به زبان های انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی به تحصیل مشغول شوند. این دانشگاه دارای پنج دانشکده و سه شعبه در شهرهای اطراف خود یعنی بولتسانو، بریکسن و برونک می باشد. مقاطع تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. دانشگاه بوزن بولزانو با داشتن حدود 400 دانشجو یک دانشگاه کوچک به حساب می آید و در میان برترین دانشگاه های غیر دولتی و کوچک کشور ایتالیا قرار می گیرد. هدف دانشگاه بوزن بولزانو از ارائه آموزش های چند زبانه به دانش جویان خود، قصد دارد تا پاسخ گوی خواسته های بازار کار محلی و اروپایی باشد. این دانشگاه دارای سابقه ای کمتر از 30 سال بوده و در حال حاضر در جایگاه مناسبی قرار دارد و 17 درصد از دانش جویان این دانشگاه ، دانش جویان بین المللی هستند و نیز حدود 35 درصد از اساتید این دانشگاه را افراد خارجی تشکیل می دهند.ماژول های آموزش داده شده و پروژه های تحقیقاتی دانشگاه بوزن بولزانو با شبکه های بین المللی و بین منطقه ای مرتبط است. به عنوان مثال، در پروژه Euregio، این دانشگاه با دانشگاه های اینسبروک و ترنتو شریک بوده و متعهد است که به استانداردهای با کیفیت برتر برسد.

درباره دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

درباره دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

دانشکده های دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا دارای پنج دانشکده و دو مرکز است که برنامه های تحصیلی این دانشگاه را مطابق با استانداردهای اروپا و بولونیا در نقاطع مختلف تحصیلی و به سه زبان انگلیسی، یتالیایی و آلمانی ارائه می دهد. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از :

دانشکده علوم کامپیوتر :

در دانشکده علوم کامپیوتر تدریس توسط یک زیر ساخت عالی پشتیبانی می شود و از نتایج تحقیقات تازه تکامل می یابد، به طوری که دانش جویان در تمام سطوح با مشارکت در پروژه های نرم افزاری نوآورانه با تأثیر دنیای واقعی برای تجارت، جامعه و اجتماع دانشگاهی به چالش کشیده می شوند. دانشمندان پیشرو در زمینه مدیریت داده، مهندسی نرم افزار و سیستم های هوشمند بر روی پروژه هایی کار می کنند که در سطح بین المللی توسط شرکت های خصوصی و مؤسسات دولتی تأمین می شوند. دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه بوزن بولزانو به یک شبکه متراکم از همکاری در سطح محلی ، ملی و بین المللی متکی است. اساتید، محققان و دانش جویان می توانند فعالیت های پژوهشی، تدریس و یادگیری خود را با ده ها شریک دانشگاهی مانند دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه فنی آکسفورد و دانشگاه ترنتو توسعه دهند.

دانشکده طراحی و هنر :

هدف دانشکده طراحی و هنر تشویق استعدادهای فردی دانش جویان است. این دانشکده دانش جویان را در فرآیند رشد شایستگی های حرفه ای خود راهنمایی می کند و ابزارهای عملی و فکری را در اختیار آن ها قرار می دهد تا بتوانند نقش خود را به عنوان طراح در جامعه انجام دهند. رویکرد این دانشکده به مطالعه بین رشته ای و تدریس و یادگیری تیمی از طریق مطالعه و پروژه ها اتفاق می افتد . تیمی از مدرسین که در زمینه های عملی و تئوری هنر و طراحی تخصص دارند، مرتباً به گروه های کوچک دانش جویان مباحث جدیدی پیشنهاد می دهند تا روی آن کار کنند. زمینه های اصلی تحقیق در دانشکده طراحی و هنر مکمل یکدیگر هستند.

دانشکده طراحی و هنر بوزن بولزانو ایتالیا

دانشکده طراحی و هنر بوزن بولزانو ایتالیا

دانشکده اقتصاد و مدیریت :

بیش از 1000 دانشجو در دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه بوزن بولزانو ثبت نام کرده اند، که قدرت آن در چشم انداز بین المللی آن و سه زبانه بودن ایتالیایی آلمانی، انگلیسی از برنامه های تحصیلی آن است که دانش جویان را برای فعالیت در یک بستر جهانی آماده می کند. این دانشکده تأکید زیادی بر تحقیقات با کیفیت بالا دارد که تأثیر زیادی بر جامعه می گذارد. محققان در این دانشکده چند رشته ای در زمینه های مدیریت، اقتصاد، ریاضیات، آمار، گردشگری، حقوق، سیاست و فلسفه فعالیت می کنند. تحقیقات دانشکده اقتصاد و مدیریت در رده بندی های ملی و بین المللی بسیار خوب عمل می کند.

دانشکده آموزش :

امکانات دانشکده آموزش شامل یک کتابخانه مجهز، خدمات عالی فناوری اطلاعات و EduSpaces ، یک محیط آموزشی و یادگیری است که فرصت های مختلفی را در اختیار دانش جویان قرار می دهد تا دانش نظری خود را از علوم آموزش و پرورش با چالش های آموزشی شغل آینده خود متصل کنند. کیفیت دوره های این دانشکده، بر اساس پیوند بین تحقیق ، تدریس و کار میدانی، همچنین با همکاری موسساتی که در زمینه آموزش و پرورش حرفه ای، ارتباطات و فرهنگ، خدمات اجتماعی، آموزش اجتماعی و رفاه در منطقه کار می کنند تضمین می شود.

دانشکده علوم و فناوری :

بیش از 300 دانشجو در دانشکده علوم و فناوری ثبت نام کرده اند که می توانند به لطف تعامل مستقیم و مداوم با مدرسین و امکانات عالی (آزمایشگاه ها، کلاس های درس، کتابخانه) به یک زمینه تحصیلی ایده آل تکیه کنند. فرصتی برای شرکت در برنامه های تبادل و همکاری های بین المللی با دانشگاه های سراسر جهان، دانش جویان، محققان و مدرسین زمینه ایده آل را برای دستیابی به اهداف حرفه ای و تحصیلی خود در دانشگاه را فراهم می کند. تحقیقات انجام شده در دانشکده علوم و فناوری در زمینه های بهره وری انرژی، نوآوری صنعتی، اتوماسیون و همچنین فناوری خاص علوم و فناوری مواد غذایی متمرکز شده است.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل در دانشگاه Bozen Bolzano ایتالیا می باشند.

شرایط تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا بیش از 30 برنامه تحصیلی را به صورت سه زبانه به دانش جویان خود ارائه می دهد. به منظور اخذ پذیرش در بیشتر برنامه های تحصیلی این دانشگاه، به گواهی رسمی سطح B2 در حداقل دو زبان احتیاج می باشد. البته برخی از اساتید دروس تحصیلی را تنها به زبان انگلیسی تدریس می کنند . شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه بسته به کشور دانش جویان متفاوت خواهد بود اما به طور کلی شرایط پذیرش برای دانش جویان خارج از اتحادیه اروپا به شرح زیر می باشد:

شرایط تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

در مقطع کارشناسی :

 • مدرک اتمام دوره دبیرستان مطابق با سیستم آموزشی کشور ایتالیا
 • تاییدیه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها (برای متقاضیان کشورهایی که قبولی در دانشگاه های کشور آن ها نیازمند قبولی در کنکور می باشد)
 • مدرک سطح B حداقل در دو زبان (از میان زبان های انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی)

در مقطع کارشناسی ارشد :

 • مدرک کارشناسی مورد تایید دانشگاه بوزن بولزانو
 • تاییدیه زبان خارجی در سه زبان انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی

الزامات زبان در دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

دانش جویانی که قصد اخذ پذیرش از دانشگاه Bozon – Bolzano ایتالیا را دارند باید مدارکی را در رابطه با سطح زبان بر اساس چارچوب مشترک مرجع اروپایی زبان ها تا مهلت مقرر ارائه دهند. سطح زبان دانش جویان باید از طریق یکی از گواهی نامه های شناخته شده زبان مورد تایید واقع شود. باید این نکته را مد نظر داشت که دانش جویان باید حداقل در دو زبان مهارت کافی را داشته باشند. یک سال پس از اخذ پذیرش از این دانشگاه، آن ها موظفند که مدرک سوم زبان خود را نیز به دانشگاه ارائه کنند.

سطح زبان مورد نیاز در مقطع کارشناسی :

زبان :حداقل زبان مورد نیاز در زمان ثبت نامحداقل سطح زبان پس از گذشت یک سالحداقل سطح زبان در هنگام فارغ التحصیلی
زبان اول                 B2                   —                  C1
زبان دوم                B2                   —                  C1
زبان سوم                A0                    B1                  B2

سطح زبان مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد :

زبان :حداقل زبان مورد نیاز در زمان ثبت نامحداقل سطح زبان پس از گذشت یک سالحداقل سطح زبان در هنگام فارغ التحصیلی
زبان اولC1C1C1
زبان دوم             B2         B2C1
زبان سوم              A0B2             B2

برنامه های تحصیلی دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا دوره های تحصیلی متنوعی را به صورت تمام وقت و نیمه وقت به سه زبان انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی در اختیار دانش جویان بین المللی خود قرار می دهد. در زیر فهرستی از برخی از دوره های تحصیلی این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی آورده شده است :

برنامه های مقطع کارشناسی :

علوم کامپیوتر، انفورماتیک و مدیریت دیجیتال، طراحی و هنر، اقتصاد و مدیریت، گردشگری، ورزش و مدیریت رویدادها، اقتصاد و علوم اجتماعی، کار اجتماعی، علوم ارتباطات و فرهنگ ، آموزش اجتماعی، کشاورزی ، علوم غذایی و علوم محیط زیست کوهستان، مهندسی صنایع و مکانیک، مهندسی چوب.

برنامه های مقطع کارشناسی ارشد :

سیاست های عمومی و مدیریت، حسابداری و امور مالی، کارآفرینی و نوآوری، آموزش ابتدایی، نوآوری و تحقیقات در زمینه کار و آموزش اجتماعی، موسیقی شناسی، زبان شناسی کاربردی، علوم داده های محاسباتی، مهندسی نرم افزار برای سیستم های اطلاعاتی، طراحی محیط زیست اجتماعی، مهندسی مکانیک صنعتی ، مدیریت محیط زیست مناطق کوهستانی ، مهندسی انرژی، علوم غذایی برای نوآوری و اصالت، علوم کشاورزی، تاکستان، محیط زیست و بازاریابی.

برنامه های مقطع دکترا :

علوم کامپیوتر، طراحی و هنر، اقتصاد و مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی، گردشگری، ورزش، علوم ارتباطات، آموزش اجتماعی، کار اجتماعی، کشاورزی، غذا و علوم محیط زیست کوهستان، مهندسی صنایع و مکانیک، مهندسی چوب، انفورماتیک و مدیریت تجارت دیجیتال.

هر گونه سوال در رابطه با تحصیل در دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا را با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در میان بگذارید.

هزینه تحصیل در دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا در دانشگاه بوزن بولزانو این کشور با توجه به برنامه تحصیلی انتخابی و مقطع تحصیلی دانش جویان و همچنین میزان اعتبار داده شده متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی هزینه تحصیل در این دانشگاه 1348.50 یورو در سال می باشد که دانش جویان می توانند آن را در طی دو قسط پرداخت کنند. دانش جویان خارج از اتحادیه اروپا که در خارج از ایتالیا اقامت دارند نمی توانند بلافاصله برای دریافت بورس های تحصیلی استان خود مختار بولزانو درخواست داشته باشند و تنها پس از گذشت یک سال از اقامت منظم خود می توانند درخواست بورسیه تحصیلی را داشته باشند.هزینه های زندگی دانش جویان در ایتالیا بسته به عادات و سبک زندگی آن ها متفاوت خواهد بود. اما آن ها باید به طور متوسط حداقل 700 یورو در ماه را برای هزینه های زندگی شامل مسکن ، غذا، تهیه وسایل تحصیل، پوشاک و غیره در نظر بگیرند. البته دانش جویان بین المللی می توانند با داشتن ویزای تحصیلی کشور ایتالیا بیش از 20 ساعت در هفته و 1،040 ساعت را در طول سال مشغول به کار نیمه وقت شوند و پس از اتمام تحصیلات خود در صورت داشتن پیشنهاد کاری، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری ایتالیا تغییر دهند.

هزینه تحصیل در دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

خوابگاه دانشجویی دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

دانشگاه بوزن بولزانو خوابگاه های دانشجویی را در اختیار دانش جویان بین المللی خود قرار می دهد . شهریه و هزینه اجاره این خوابگاه ها توسط دانش جویان پرداخت خواهد شد. ارسال درخواست خوابگاه دانشجویی برای سال تحصیلی 2020/2021 از 16 ژوئن 2020، از ساعت 18:00 آغاز می شود. هزینه های خوابگاه به شرح زیر می باشد :

 • 300.00 یورو در ماه برای اتاق یک نفره
 • 230.00 یورو در ماه برای اتاق های دو نفره

هر اتاق دارای حمام و آشپزخانه مخصوص به خود می باشد . به دلیل حجم بالای تقاضای خوابگاه، دانش جویان بین المللی باید هر چه سریع تر برای دریافت خوابگاه دانشجویی اقدام کنند.

بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در دسترس دانش جویان خود قرار می دهد. این کمک هزینه های تحصیلی بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیلی دانش جویان را پوشش می دهد. همچنین این دانشگاه به دانش جویان خود بسته به درآمد آن ها بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی به ارزش 1400 تا 5800 یورو در سال را نیز اهدا خواهد کرد. در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی خاصی برای دانش جویان ممتاز و با استعداد نیز در نظر گرفته شده است . همچنین وزارت امور خارجه کشور ایتالیا (MFA) نیز کمک هایی را به دانش جویان خارجی یا دانش جویان ایتالیایی مقیم خارج اهدا می کند. دانش جویان دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا همچنین می توانند از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی استانی نیز استفاده کنند. بورسیه های تحصیلی استانی عبارتند از :

 • بورسیه های تحصیلی عادی
 • کمک های مالی فوق العاده
 • کمک هزینه های تحصیلی دانش جویان ممتاز
 • کمک هزینه های تحصیلات تکمیلی

رتبه و رنکینگ دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

دانشگاه بوزن بولزانو در رده بندی دانشگاه های جهانی توسط Times Higher Education در سال 2020 در رتبه 500 401 قرار دارد و دارای نمره کلی 4.5 ستاره است. رتبه بندی این دانشگاه بر اساس موضوع نیز به شرح زیر می باشد :

 • مهندسی و فناوری : رتبه 300 – 251
 • تجارت و اقتصاد : رتبه 300 – 251
 • علوم کامپیوتر : رتبه 150 – 126

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد. هموطنان متقاضی اخذ پذیرش از دانشگاه Bozen Bolzano ایتالیا ، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز ، اصفهان، مشهد و تبریز مراجعه نمایند.

سوالات متداول در مورد دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

1- دانشگاه بوزن بولزانو جز دانشگاه های دولتی ایتالیا است یا دانشگاه های غیر دولتی؟

دانشگاه بوزن بولزانو جز دانشگاه های غیر دولتی ایتالیا است.

2- زبان آموزش در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا چیست؟

زبان آموزش در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا؛ انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی است.

3- دانشکده های دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا کدامند؟

دانشکده های دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا علوم کامپیوتر، طراحی و هنر، آموزش، علوم و فناوری و اقتصاد و مدیریت می باشد.

4- آیا آموزش در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا مطابق با استانداردهای بین المللی است؟

بله . برنامه های تحصیلی این دانشگاه را مطابق با استانداردهای اروپا و بولونیا است.

5- شرایط تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا چیست؟

به منظور اخذ پذیرش در بیشتر برنامه های تحصیلی این دانشگاه ، به گواهی رسمی سطح B2 در حداقل دو زبان احتیاج می باشد. شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه بسته به کشور دانش جویان متفاوت خواهد بود.

6- رشته های ارائه شده در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا چیست؟

برخی از رشته های ارائه شده در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا علوم کامپیوتر، انفورماتیک و مدیریت دیجیتال، طراحی و هنر، اقتصاد و مدیریت، گردشگری، علوم داده های محاسباتی، مهندسی نرم افزار برای سیستم های اطلاعاتی و … می باشد.

7- آیا ارائه مدرک زبان جهت تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا الزامی است؟

بله . دانش جویان باید در حداقل دو زبان دارای مدرک B2 باشند.

8- هزینه تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا با توجه به برنامه تحصیلی انتخابی و مقطع تحصیلی دانش جویان و همچنین میزان اعتبار داده شده متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی هزینه تحصیل در این دانشگاه 1348.50 یورو در سال می باشد.

9- هزینه زندگی دانش جویان دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا به چه صورت است؟

هزینه های زندگی دانش جویان در ایتالیا بسته به عادات و سبک زندگی آن ها متفاوت خواهد بود. اما آن ها باید به طور متوسط حداقل 700 یورو در ماه است.

10- آیا دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا به دانش جویان بین المللی خود خوابگاه می دهد ؟

بله . دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا به دانش جویان بین المللی خود خوابگاه دانشجویی ارائه می دهد.

11- آیا دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا به دانش جویان خود بورسیه تحصیلی ارائه می دهد؟

بله . دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در دسترس دانش جویان خود قرار می دهد.

12- رتبه و رنکینگ دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا به چه صورت است؟

رتبه و رنکینگ دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا در سال 2020 بین 500 401 است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *