تحصیل در اسپانیا

دانشگاه پاویا

دانشگاه پاویا

امروزه 24000 دانشجو در دانشگاه پاویا به تحصیل مشغول هستند، که از سراسر ایتالیا و همچنین کشورهای متفاوت به اینجا می آیند. این دانشگاه تجربه ای خاص از تحصیل در ایتالیا و اروپا را به دانشجویان ارائه می دهد، تحصیل در 20 کالج دانشگاهی که عمدتا مستقل از ساختار اداری دانشگاه هستند.در ادامه به صورت مختصر به این دانشگاه پرداخته ایم.

تحصیل در دانشگاه پاویا

دانشگاه پاویا در ایتالیا، که در سال 1361 تأسیس شد؛ یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در جهان است. این دانشگاه در 35 کیلومتری میلان واقع شده است.دانشجویان انتخابی در این دانشگاه،بیشتر از 80 برنامه فارغ التحصیلی، 42 برنامه کارشناسی ارشد و حدود 20 برنامه دکترا را دارند. این رشته ها در سراسر 18 بخش ارائه شده است که توسط 30 کتابخانه دانشگاه تکمیل شده.از دانشجویان آن، حدود 1500 نفر بین المللی هستند و دوره های آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

موسسات دانشگاه پاویا

موسسات دانشگاه پاویا

پاویا در زمینه قدرت جهانی به خود افتخار می کند و با بیش از 400 دانشگاه و موسسات در سراسر جهان مشارکت دارد و همچنین دارای بیش از 700 توافق نامه های ارزشی ERASMUS می باشد.از سال 1978 دانشگاه پاویا به گسترش همکاری با دانشگاه های کشورهای در حال توسعه ادامه داده است، که آنها به دنبال ایجاد نوآوری و طرح های پژوهشی مشترک هستند.دانشگاه پاویا عضو گروه Coimbra و انجمن دانشگاه اروپایی است که می توان به دو جاذبه اصلی دانشگاه یعنی باغ گیاه شناسی و موزه تاریخ آن اشاره کرد. شهر پاویا برای هنر و فرهنگ خود شناخته شده است که دارای ساختمان های تاریخی و کلیساهای باستانی در کنار موزه ها، کتابخانه ها، سینماها و تئاتر هایی است که در خیابان های باریک خود دارد.

درباره دانشگاه پاویا

دانشگاه پاویا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست که در سال 1361 توسط حکم صادر شده از پادشاه لوتاریوس در پاویا، در منطقه لمباردی ایتالیا تاسیس شد.این دانشگاه که ابتدا برای تحصیل در رشته حقوق برپا شده بود، بعدا به عنوان مرکز اصلی آموزش و پرورش در شمال ایتالیا انتخاب شد که دارای 13 دانشکده مختلف می باشد.

این دانشگاه بعدا توسط دوک میلان؛جیان گالیازو، گسترش یافت و بازسازی شد و به طور رسمی به دانشگاه دوچی تبدیل شد. امروزه پاویا یک دانشگاه تحقیقاتی است که برنامه های آموزشی متنوعی ارائه می دهد و از 18 بخش مختلف تشکیل شده است. برنامه های تحصیلی که این دانشگاه ارائه می دهد شامل تمام مقاطع تحصیلی می باشند: مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد رشته های تک بعدی،دوره های تخصصی و …

این دانشگاه نه تنها به خاطر ریشه تاریخی خود بلکه به خاطر کیفیت بالای آن بسیار منحصر به فرد می باشد. پاویا هم چنین دارای کالج ها و خوابگاه های زیادی بوده که شرایط تحصیل و اقامت دانشجویان زیادی را فراهم می کنند. امروزه این دانشگاه دارای 24000 دانش آموز از ایتالیا و خارج از کشور است. در سال 2013، 4408 دانش آموز در دانشگاه پاویا فارغ التحصیل شدند و 639 نفر مدرک کارشناسی ارشد خود را از این دانشگاه دریافت کردند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پاویا

دانشگاه پاویا دوره های بین المللی مختلفی در انواع رشته های تحصیلی مثل مهندسی، معماری، هنر، علوم پایه، علوم پزشکی، حقوق، فلسفه، اقتصاد و … برای دانش آموزان داخلی و خارجی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و … ارائه می دهد.همچنین دوره های تحصیلی در این دانشگاه هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

ثبت نام و پذیرش در دانشگاه پاویا :

دانش آموزان خارجی که قصد ثبت نام و تحصیل در دانشگاه پاویا را دارند، برای پذیرش باید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنند( روند ثبت نام و پذیرش دانش آموزان خارجی در این دانشگاه مانند ثبت نام دانش آموزان داخلی می باشد). ثبت نام پاویا به صورت آنلاین انجام می شود و در ریاست دانشگاه کانتری وجود دارد که اطلاعات لازم درمورد برنامه های آموزشی و روند ثبت نام را به دانشجویان می دهد و از تاریخ 16 جولای تا 15 اکتبر فعالیت می کند.

دانش آموزان بین المللی که خارج از ایتالیا ساکن هستند و قصد تحصیل در دانشگاه پاویا را دارند باید از طریق سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود، درخواست ثبت نام خود را مستقیما تا تاریخ 24 جولای برای دانشگاه ارسال کنند. همچنین متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان ایتالیایی در این دانشگاه را دارند باید در آزمون زبان ایتالیایی شرکت کرده؛ (که در تاریخ 31 اوت در پاویا برگزار می شود) و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه شوند.

لازم به ذکر است که دانش آموزان خارجی که برای ورود به دانشگاه در کشور خود باید در امتحان ورودی شرکت کنند، برای ورود به پاویا نیز از آن ها آزمون ورودی گرفته می شود و در صورت قبولی، پذیرش دریافت می کنند.

مدارک و اسناد لازم برای ثبت نام:

 1. اصل مدارک تحصیلی با ترجمه رسمی
 2. کپی مدرک شناسایی دانش آموز به صورت پشت و رو
 3. کپی مدارک مالی فرد
 4. هزینه پرداختی دانشگاه
 5. کپی مجوز اقامت فرد( ویزای نوع دی)
 6. مدارک زبان( انگلیسی یا ایتالیایی)

نکته دیگر اینکه کسانی که در امتحانات اولیه دانشگاه نمره قبولی را کسب نکرده و نمی توانند به دوره های تحصیلی بعدی راه یابند، باید با تمام شدن اعتبار ویزای تحصیلی شان به کشور خود بازگردند. هزینه تحصیل در دانشگاه پاویا برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حدود 3000 دلار در سال می باشد.

رتبه و رنکینگ دانشگاه پاویا

چهارمین پروژه رتبه بندی جهانی دانشگاه های دنیا، با هدف سنجش میزان کیفیت تحصیل و آموزش و پرورش در دانشگاه ها برای دانش آموزان 18 تا 25 سال و همچنین تاثیرات اقتصادی و اجتماعی دانشگاه ها در توسعه و ارتقاء کشور ها بنا شد و بر اساس آن دانشگاه ها در 8 منطقه جهانی رتبه بندی شدند : آفریقا، آسیا، کارائیب، آمریکای مرکزی، اروپا، اقیانوسیه، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی… و 20 دانشگاهی که بالاترین امتیاز را دریافت کردند، جزء برترین های جهان انتخاب شدند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه پاویا

رتبه بندی دانشگاه ها، کالج ها و موسسات آموزش عالی بر اساس ترکیب عوامل مختلف به دست می آیند ( درجه تحقیقات، تخصص، میزان پذیرش، تعداد جایزه ها و …) و معمولا توسط وب سایت ها، سازمان ها،روزنامه ها و مجلات اعلام می شوند.

دانشگاه پاویا واقع در ایتالیا در سال 2018 رتبه 366 را در دنیا کسب کرد که رتبه ملی این دانشگاه 13 می باشد؛ علاوه بر این رتبه کیفیت آموزش در این دانشگاه، 560 بوده، رتبه استخدام فارغ التحصیلان در آن 675 و رتبه دانشکده های آن نیز 300 می باشد. همچنین این دانشگاه دارای رتبه 375 در تحقیقات، رتبه 361 در انتشارات و نمره کلی 75.4 می باشد.

رشته های دانشگاه پاویا

در ابتدا دانشگاه پاویا بر اساس دانشکده های حقوق و علوم انسانی تاسیس شد و پس از آن دانشکده پزشکی نیز افتتاح شد. طی چندین قرن ، رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه افزایش یافت که می توان به علوم طبیعی، علوم محض، مهندسی، علوم سیاسی و فارماکولوژی ، روانشناسی، ارتباطات و علوم ورزشی اشاره کرد؛ در نتیجه این دانشگاه طی سالیان دراز به یک دانشگاه چند رشته ای تبدیل شده است.

دانشگاه پاویا 83 رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه های زیر ارائه می دهد:

 • مهندسی و معماری
 • ریاضیات
 • فیزیک
 • علوم طبیعی
 • پزشکی
 • فارماکولوژی
 • حرفه های درمانی
 • روانشناسی
 • حقوق
 • ادبیات
 • زبان و فلسفه
 • اقتصاد
 • علوم سیاسی
 • ارتباطات
 • تربیت بدنی
 • موسیقی شناسی
 • دکترای ریاضیات محاسباتی و علوم تصمیم گیری

رشته های زیر در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در دانشگاه پاویا ارائه می شوند :

 • مهندسی ساختمان و معماری
 • مهندسی عمران ( کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی)
 • مشارکت و توسعه
 • مهندسی کامپیوتر
 • اقتصاد، امور مالی و ادغام بین المللی
 • مهندس الکترونیک
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی اتوماسیون صنعتی
 • بیزینس بین الملل و کارآفرینی
 • پزشکی و جراحی
 • زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
 • روانشناسی، علم عصب شناسی و علوم انسانی
 • سیاست جهانی و روابط بین الملل
 • مهندسی Race
 • طراحی و توسعه دینامیک خودرو

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه پاویا

هزینه و شهریه دانشگاه پاویا بر اساس درآمد خانواده و کشور اصلی دانشجو متفاوت است و بین تا 150 تا 4400 یورو متغیر می باشد. تمام دانشجویان باید مبلغ اولیه 156 یورو را پرداخت کنند. برای بازپرداخت بعدی برای دانشجویان کم درآمد و دانشجویان از کشورهای توسعه یافته. بورسیه تحصیلی، تخفیفات شهریه و سایر مزایا برای دانشجویان بر اساس معیارهای صلاحیت و درآمد خانواده آنها توسط ادیسو( Edisu ) _ سازمان دولتی اختصاصی ارائه می شوند.

شهریه تحصیل در برخی از رشته های دانشگاه پاویا عبارتند از :

 1. برنامه سال پایه 2018 ( 10 ماهه ) : 6500 یورو
 2. کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر ( 2 ساله) : 3985 یورو
 3. کارشناسی ارشد مهندسی عمران _ کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی ( 2 ساله) : 3985 یورو
 4. کارشناسی ارشد اقتصاد ، امور مالی و ادغام بین المللی ( 2 ساله ) : 3507 یورو
 5. کارشناسی ارشد مهندس الکترونیک ( دو ساله ) : 3985 یورو
 6. کارشناسی ارشد مهندسی صنایع( دو ساله ) : 3985 یورو
 7. کارشناسی ارشد بیزینس بین الملل و کارآفرینی ( دو ساله ) : 3507 یورو
 8. کارشناسی ارشد پزشکی و جراحی ( 6 ساله ) : 4463 یورو
 9. کارشناسی ارشد روانشناسی، علم عصب شناسی و علوم انسانی( دو ساله ) : 3507 یورو
 10. کارشناسی ارشد سیاست جهانی و روابط بین الملل ( دو ساله ) : 3187 یورو

شما می توانید اقامت ایتالیا را دریافت کنید و همچنین تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را تجربه کنید، در همین راستا می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) مشورت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *