تحصیل در روسیه

دانشگاه پاولوف روسیه

دانشگاه پائولوف روسیه

در سال 1908 پروفسور مایکل ایاساویچ نمانوف یکی از اولین اتاقهای اشعه ایکس در روسیه در درمانگاه جراحی دانشکده دانشگاه پائولوف روسیه را افتتاح کرد. اولین موسسه تحقیقاتی روان شناسی، رادیولوژی و تومور شناسی در میان دانشگاه های پزشکی روسیه در اروپا بعد از دانشگاه پائولوف، ده سال بعد در سال 1918 تاسیس شد. در ادامه کارشناس موسسه حقوقی توسعه گران مهر چارچوب پذیرش و تاریخچه این دانشگاه را برای شما بررسی کرده اند.

درباره دانشگاه پاولوف

دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ پاولوف در سپتامبر سال 1897 به عنوان موسسه پزشکی برای زنان تاسیس شد. این اولین موسسه در اروپا بود که فرصت تحصیل در رشته پزشکی را برای زنان فراهم می کرد. چندی پس از تاسیس دانشگاه، موسسه پزشکی زنان(WMI) به یک موسسه معتبر تبدیل شد و یک مدل شناخته شده برای آموزش عالی پزشکی و علوم پزشکی تبدیل شد. کلینیک ها و دپارتمان های WMI توسعه پیدا کردند و از پیشرفته ترین متدها برای تشخیص و درمان استفاده می کردند.

دانشگاه از زمان تاسیس به چندین اسم تغییر پیدا کرده است: موسسه پزشکی زنان در سنت پترزبورگ( 1918)،اولین موسسه پزشکی لنینگراد و همچنین به عنوان THE 1ST MED در سال 1924 شناخته می شد. این نام ها در تاریخ پزشکی روسیه و سنت پترزبورگ غرق شده اند. در سال 1936 موسسه پزشکی به نام عضو آکادمی دریافت کننده جایزه نوبل I.P PAVLOV تغییر پیدا کرد. در سال 1994 به نام امروز خود، دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ پاولوف در آمد. در دهه 1939، موسسه شیمی و داروسازی و همچنین موسسه اطفال از موسسه پزشکی جدا شد و به عنوان واحد های مستقل تاسیس شدند.

در عین حال ساخت واحدهای جدید و آزمایشگاه ها در فاز طراحی بودند اما جنگ جهانی دوم مانع تکمیل این طرح ها شد. در طول دفاع قهرمانانه لنینگراد، موسسه فعالیت های آموزشی و مراقبت از بیماران را متوقف نکرد و بسیاری از فارغ التحصیلان به جنگ رفتند و با افتخار در جنگ کشته شدند. در 1987 یک بنای یادبود برای پزشکان در پارک موسسه در همان جایی که در آن بمب منفجر نشده کشف شد بنا شد. در بین دهه 1960 تا 1980 ساختمان جدید دانشگاه، خوابگاه ها و آزمایشگاه ساخته شدند و شکل امروزی خود را بدست آورند. در دهه 1990 تعدادی از دپارتمان ها به موسسات تحقیقاتی تبدیل شدند. امروزه دانشگاه همچنان به مراقبت از بیماران و آموزش پزشکی ادامه می دهد. دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ پاولوف دارای موسسات و موسسات علمی و تحقیقاتی زیر است:

 • موسسه تحقیقاتی نورفولوژی
 • موسسه تحقیقاتی ریه شناسی
 • موسسه تحقیقاتی RAISIAN GORBACHEVE برای تومور شناسی، هماتولوژی و پیوند کودکان
 • موسسه تحقیقاتی دندانپزشکی و جراحی فک و صورت
 • موسسه فارماکولوژی VALDMAN
 • موسسه تحقیقاتی قلب و عروق

مراکز تحقیقاتی

 1. مرکز تحقیقات علمی
 2. مرکز پزشکی
 3. مرکز تحقیقاتی نوروبیولوژی و روانشناسی
 4. مرکز علمی پزشکی مولکولی و متادولوژی روسیه
 5. مرکز فازهای ابتدایی آزمایش های بالینی
شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پاولوف

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پاولوف

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پاولوف

 1. تقاضای درخواست پذیرش ( فرم چاپ شده و امضا شده از طریق ایجاد حساب شخصی در On-line Pre-Entrance Program Registration )
 2. اصل یا کپی پاسپورت ملی با اعتبار حداقل 18 ماه از زمان ثبت نام ( یکم سپتامبر سال جاری ) به همراه ترجمه رسمی به زبان روسی
 3. اصل یا کپی گواهی فارغ التحصیلی از دبیرستان ( دیپلم دبیرستان) یا گواهی تحصیلات تخصصی دبیرستان در رشته پزشکی- زیست شناسی ( به همراه نمرات مربوط به شیمی، زیست شناسی و فیزیک) و ترجمه رسمی آن به زبان روسی
 4. اصل یا کپی گواهی پزشکی که سلامت شما را تضمین کند و نشان دهد که به هیچ یک از بیماری های خطرناک و واگیردار ذکر شده در لیست وزارت بهداشت دولت روسیه، مبتلا نیستید.
 5. مدارکی مربوط به دستاورد های فردی ( در صورت وجود )
 6. فرم تقاضانامه مبنی بر دریافت دعوت نامه ورود به دولت روسیه ( برای شهروندانی که تحت پوشش قوانین ویزای ورود هستند). شما باید تاریخ و محل تولد،محل صدور ویزا ( کشو، شهر یا محلی که سفارت یا کنسولگری روسیه در آن قرار دارد) را در این فرم ذکر کنید، فرم را دانلود نمایید و امضا کنید.
 7. پرسشنامه متقاضی ( چاپ و امضا شده از طریق حساب شخصی در On-line Pre-Entrance Program Registration )
 8. فرم تقاضانامه و مشخص نمودن اینکه آیا در طول دور تحصیلتان به خوابگاه احتیاج دارید یا خیر. فرم را دانلود نمایید و امضا کنید.
 9. موافقت ثبت نام. فرم را دانلود نمایید و امضا کنید.
 10. 4 قطعه عکس 3×4
 11. دیگر مدارک اختیاری

رتبه و رنکینگ دانشگاه پاولوف

دانشگاه پاولوف اولین دانشگاه دولتی پزشکی سنت پترزبورگ و یکی از موسسه های مدد كاری پزشکی روسیه است. ما طیف گسترده ای از برنامه های مختلف آموزشی را ارائه می دهیم و رویکرد ما به روند آموزش و یادگیری منحصر به فرد است. یک مرکز بالینی بزرگ، که در آنجا ما دانشجویان را قادر می سازیم تا مهارت های خود را به کار گیرند. هر دپارتمان بالینی دارای واحد بیمارستانی در محوطه شعبه دانشگاه و اطراف آن است. ما فرایند آموزشی مان را به طوری سازماندهی می کنیم که در هر سطحی از آموزشها، فعالیت های عملی دانش آموزان تقریبا برای آنهایی که توسط حرفه های مراقبت پزشکی و بهداشتی، مراقبت از بیماران از اهمیت خاصی برخوردار میباشد.

 • رتبه دانشگاه جهانی سال 2019. 501-600
 • ثبت نام دانشجویی 3000-3999
 • کارکنان دانشگاهی 700-799

رشته های دانشگاه پاولوف

دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ پاولوف یک موسسه آموزش عالی است که در شهر سنت پترزبورگ روسیه واقع شده است. دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ در سال 1897 به عنوان موسسه پزشکی زنان تاسیس شد و اولین موسسه پزشکی در روسیه و اروپا بود که فرصت دریافت مدرک پزشکی را برای زنان امکان پذیر می ساخت. از زمان تاسیس تا امروز دانشگاه نام های متعددی داشته است، دانشگاه پزشکی زنان، اولین موسسه پزشکی لنینگراد. در سال 1936 موسسه به نام عضو آکادمی برنده جایزه نوبل IVAN PETRIVICH PAVLOV نامگذاری شد. در سال 1994 موسسه به دانشگاه تبدیل شد و نام دانشگاه پزشکی سنت پترزبورگ را دریافت کرد. در سال 2013 نام کنونی خود را به نام اولین دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ پاولوف بدست آورد.

امروزه دانشگاه پزشکی سنت پترزبورگ دارای 790 کارمند در 69 بخش، 56 آزمایشگاه تحقیقاتی، 11 موسسه تحقیقاتی و مراکز تحقیقاتی است. کلینیک های دانشگاه در 43 بیمارستان و کلینیک اصلی سنت پترزبورگ قرار دارند. هر ساله در دانشگاه علوم پزشکی سنت پترزبورگ بیش از 5.000 دانشجو از جمله دانشجویان خارجی آموزش می بینند. از زمان شکل گیری دانشگاه حدود 58000 متخصص در این دانشگاه آموزش دیده اند.

رشته های تحصیلی دانشگاه:

 1. پزشکی عمومی
 2. دندانپزشکی
 3. اطفال
 4. آمادگی جسمانی
 5. پزشکی ورزشی
 6. روانشناسی بالینی
 7. آموزش پرستاری
 8. آموزش عالی پرستاری

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه پاولوف

دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ پاولوف یکی از دانشگاه های پزشکی پیشرو در روسیه است که حدود 116 سال پیش در سال 1897 به عنوان موسسه پزشکی بانوان تاسیس شد. بیش از شصت سال دانشگاه با نام دانشگاه پزشکی لنینگراد شناخته می شد. نام دانشگاه پزشکی سنت پترزبورگ در سال 1984 با تصمیم دولت فدراسیون روسیه به دانشگاه داده شد. نام فعلی دانشگاه از سال 2013 به دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ پاولوف تغییر پیدا کرده است.

آموزش به زبان انگلیسی

 • سال اول: 5300 دلار
 • سال دوم تا ششم: 5300 دلار

آموزش به زبان روسی

 • سال اول: 3.200 دلار
 • سال دوم تا ششم: 3.200 دلار
هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه پاولوف

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه پاولوف

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه پاولوف روسیه

دوره های تحصیلی(برای هر دو شهروندان روسی و خارجی) عبارتند از:

پزشكی، دوره تحصیلی 6 ساله:

 • مدرک تحصیلی: پزشکی (تخصص، دکترای پزشکی)
 • برای شهروندان خارجی دوره پزشکی به دو زبان روسیه ای و انگلیسی در دسترس است.

دندانپزشكی دوره تحصیلی 5 ساله

 • مدرک تحصیلی: پزشک دندانپزشکی (تخصص، دکترای پزشکی)

پزشکی کودکان – دوره تحصیلی 6 ساله:

 • مدرک تحصیلی: پزشک کودکان ( تخصص، دکترای پزشکی)

دانشکده روانشناسی بالینی

دانشکده پرستاری آموزش عالی – مدرک تحصیلی: مدیریت

تحصیل برای دوره های پزشکی، دندانپزشکی و پزشکی اطفال شامل دوره مقدماتی بالینی (1 -3 سال) همراه با علوم پایه است. سلسله مراتب دوره ها پزشکی مقدماتی، پیش پزشکی و آموزش بالینی (4-6 سال: برای دندان پزشکی، از ترم تابستان سال سوم تا سال پنجم ) می باشد. دوره علوم پایه و پیش پزشکی شامل مبانی علمی تخصص های پزشکی (شیمی، فیزیک، زیست شناسی، آناتومی، بافت شناسی، فیزیولوژی، میکروب شناسی، بیوشیمی، علوم انسانی، آناتومی آسیب شناسی، پاتوفیزیولوژی، داروشناسی و بهداشت) است.

تحصیل در رشته تخصص دندانپزشکی، مطالعات عمیق تر آناتومی، فیزیولوژی، بافت شناسی، میکروبیولوژی، آناتومی آسیب شناسی و پاتوفیزیولوژی کل دهان را دنبال می کند. از سالهای اول تحصیل، دانشجویان شروع به یادگیری ارتباطات با بیمار می کنند (مراقبت از بیماران برای بیماران درمانی و جراحی، کار در کلینیک ها به عنوان تازه پرستار، دستیار پرستار و پرستار). دوره پیش پزشکی مقدماتی شامل معرفی پزشکی داخلی، جراحی عمومی، رادیولوژی، عمل جراحی و معرفی بیماری های دندان پزشکی می باشد.

دوره های بالینی از دوره های ارشد شروع می شود و شامل تخصص های مختلف است. آموزش بالینی فعالیت حرفه ای پزشک، در کلینیک ها با بیماران انجام می شود. دوره تحصیلی برای هر رشته شامل کار عملی در کلینیک ها و مراقبت شخصی بیمار توسط دانشجو (تحت نظر استاد آموزش) می باشد. آموزش بالینی در کلینیک های دانشگاه و در پایگاه های موسسات بالینی برای بیماران خارج از بیمارستان، بیمارستان های بالینی شهرداری سن پترزبورگ و مراکز تحقیقاتی بالینی انجام می شود. بعد از این ها شامل: موسسه دولت فدرال بودجه قلب، خون و غدد درون ریز، موسسه تحقیقات علمی زنان و زایمان، موسسه تحقیقات علمی روانپزشکی، موسسه تحقیقات علوم انسانی می باشد.

فعالیت آموزشی دانشجویان شامل موارد زیر است:

 1. ساعت آموزش: کلاس های عملی و بالینی و سمینارها در گروه های کوچک (12-7 دانشجو در هر گروه)؛ سخنرانی ها در 12 تالار بزرگ سخنرانی، ارائه می شود.
 2. آماده سازی خود (در منزل، در کتابخانه و یا در بخش و یا کلینیک ها): برای همه دانش آموزان امکان استفاده از منابع اینترنتی از جمله مواردی که توسط بخش های دانشگاه ارائه شده است، وجود دارد.
 3. کار در تابستان به عنوان بخش اجباری فرایند آموزشی (انجام شده در درمانگاه های سنت پترزبورگ یا خارج از کشور) می باشد.
 4. برای آموزش مهارت های عملی، مرکز شبیه سازی در دسترس است، جایی که دانشجویان قادر به آموزش مهارت های پزشکی هستند؛ از جمله، احیاء.
 5. سال تحصیلی شامل 2 ترم با تعطیلات بین آنها است. کار در طول تابستان (جولای) انجام می شود.
 6. مدت زمان علمی: 45 دقیقه.
 7. سیستم ECTS: یک واحد درسی ECTS برابر با 36 ساعت علمی (سخنرانی و تمرین) می باشد. 1 هفته کار تابستانی برابر با 1.5 واحد درسی ECTS است؛ یک امتحان معادل 1 واحد درسی ECTS است. یک هفته امتحانات فارغ التحصیلی معادل 1.5 واحد درسی ECTS می باشد.
 8. سیستم نمرات و ارزیابی
 9. نتایج امتحان: سیستم 5 نمره دارد. نمره 2 = رد، نمره 3 = بهبود، نمره 4 = خوب، نمره 5 = عالی می باشد. امتحانات در پایان هر ترم گرفته می شود. 100 نمره، برای مقیاس ارزیابی دقیق تر دانشجو مورد استفاده قرار می گیرد.

در انتها لازم به ذکر است که اگر قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دو شهر شیراز و تهران تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در مورد دانشگاه پاولوف روسیه

1- آیا دانشگاه پاولوف روسیه رشته پزشکی ارائه می دهد؟

دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ پاولوف در سپتامبر سال 1897 به عنوان موسسه پزشکی برای زنان تاسیس شد.

2- چه موسساتی در دانشگاه پاولوف روسیه روسیه وجود دارد؟

 • موسسه تحقیقاتی نورفولوژی
 • موسسه تحقیقاتی ریه شناسی
 • موسسه تحقیقاتی RAISIAN GORBACHEVE برای تومور شناسی، هماتولوژی و پیوند کودکان
 • موسسه تحقیقاتی دندانپزشکی و جراحی فک و صورت
 • موسسه فارماکولوژی VALDMAN
 • موسسه تحقیقاتی قلب و عروق

3- آیا دانشگاه پاولوف روسیه دارای مراکز تحقیق است ؟

 • مرکز تحقیقات علمی
 • مرکز پزشکی
 • مرکز تحقیقاتی نوروبیولوژی و روانشناسی
 • مرکز علمی پزشکی مولکولی و متادولوژی روسیه
 • مرکز فازهای ابتدایی آزمایش های بالینی

4- تقاضای درخواست پذیرش دانشگاه پاولوف روسیه به چه صورت است؟

فرم چاپ شده و امضا شده از طریق ایجاد حساب شخصی در On-line Pre-Entrance Program Registration ))

5- آیا ترجمه پاسپورت به زبان بین المللی برای اخذ پذیرش دانشگاه پاولوف روسیه کافیست؟

اصل یا کپی پاسپورت ملی با اعتبار حداقل 18 ماه از زمان ثبت نام ( یکم سپتامبر سال جاری ) به همراه ترجمه رسمی به زبان روسی

6- اعتبار پاسپورت برای اخذ پذیرش دانشگاه پاولوف روسیه چه مدت باید باشد؟

حداقل 18 ماه از زمان ثبت نام ( یکم سپتامبر سال جاری )

7- آیا ترجمه مدرک دیپلم به زبان انگلیسی جهت اخذ پذیرش دانشگاه پاولوف کافیست؟

اصل یا کپی گواهی فارغ التحصیلی از دبیرستان ( دیپلم دبیرستان) یا گواهی تحصیلات تخصصی دبیرستان در رشته پزشکی- زیست شناسی ( به همراه نمرات مربوط به شیمی، زیست شناسی و فیزیک) و ترجمه رسمی آن به زبان روسی

8- فرم تقاضانامه دریافت دعوت نامه ورود به دولت روسیه چیست؟

( برای شهروندانی که تحت پوشش قوانین ویزای ورود هستند). شما باید تاریخ و محل تولد،محل صدور ویزا ( کشو، شهر یا محلی که سفارت یا کنسولگری روسیه در آن قرار دارد) را در این فرم ذکر کنید، فرم را دانلود نمایید و امضا کنید.

9- در سطح جهانی دانشگاه پاولوف چه رتبه و رنکینگی دارد؟

رتبه دانشگاه جهانی سال 2019. 501-600

10- دانشگاه پاولوف روسیه چه رشته هایی را ارائه می دهد؟

 • پزشکی عمومی
 • دندانپزشکی
 • اطفال
 • آمادگی جسمانی
 • پزشکی ورزشی
 • روانشناسی بالینی
 • آموزش پرستاری
 • آموزش عالی پرستاری

11- هزینه آموزش به زبان انگلیسی در دانشگاه پاولوف روسیه چقدر است؟

سال اول: 5300 دلار

سال دوم تا ششم: 5300 دلار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *