تحصیل در کانادا

دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو کانادا

حدود نیم قرن است که دانشگاه واترلو کانادا، عنوان مدرن ترین دانشگاه نوآورانه را به خود اختصاص داده است و در جستجوی علم و مهندسی، بهداشت، محیط زیست، هنر و علوم اجتماعی است. از واسطه محاسبات کوانتومی و فناوری نانو تا روانشناسی بالینی و تحقیقات علوم بهداشتی، واترلو ایده ها و ذهن های درخشان را با هم ترکیب می کند تا نوآوری هایی را با تاثیرات واقعی امروز و آینده به ارمغان بیاورد و تحصیل در کانادا را برای دانشجویان به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل کند.

تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا

واترلو به عنوان حامی بزرگترین برنامه تعلیم تعاونی پس از جنگ جهانی دوم ،  ارتباطات خود را با جهان حفظ کرده و مشارکت های سازمانی را در یادگیری ، تحقیق و تجاری سازی گسترش می دهد. واترلو با ایجاد و مراکز آموزشی در چهار قاره و همکاری های علمی در سراسر جهان، واترلو کنونی را شکل داده است. گزاره اصلی ارزش تحقیق دانشگاه واترلو، بر اساس مدل جمع آوری شده است . این مدل به گونه ای است که با همکاری دانشجویان فرصت هایی برای تحقیق استراتژیک و پیش رو در فضای رسانه های دیجیتال برای پیش برد تحقیقات جدید در زمینه رسانه های دیجیتال و رسانه های جدید و هنر ایجاد می کند. این دانشگاه حدود 35100 دانشجو و فارغ التحصیل در رشته های مختلف دارد.

رتبه بندی دانشگاه واترلو کانادا

رتبه بندی دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو کانادا با بیش از 4،000 کارمند مجموعه ای گسترده از رشته های مختلف و فرصت های جدید را به وجود می آورد. جامعه دانشگاهی واترلو شامل اعضای هیات علمی ، کارکنان پشتیبانی ، معماران ، مکانیک، مربیان ، طراحان گرافیک ، تکنسین ها ، کتابداران ، مهندسان ، نوازندگان ، پرستاران ، باغبانان ، هنرمندان ، محققان هستند. رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان در سال 2018 لیستی از 1000 دانشگاه برتر جهان را نشان می دهد.

دانشگاه واترلو در 25 سال گذشته به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کانادا شناخته شده است. این دانشگاه با بیش از 16000 دانشجوی مقطع کارشناسی در بزرگترین برنامه آموزشی تعلیمی در سطح جهانی شرکت می کند که در آن دانشجویان مباحث کلی را یاد می گیرند و تجربه کار با کارفرمایان مانند گوگل، فیس بوک، آمازون را تجربه می کنند. دانشگاه واترلو واقع در 110 کیلومتری غرب تورنتو 35،000 دانشجو از 120 کشور را قبول می کند.

درباره دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در انتاریو، کانادا واقع شده است و میزبانی برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی را برای دانشجویان بین المللی و داخلی ارائه می دهد. این دانشگاه در سال 1957 تحت عنوان دانشکده های وابسته به دانشکده واترلو تاسیس شد. هدف اصلی آموزش تکنسین ها و مهندسین در تقاضای بالا بود. دانشکده¬ی هنر در سال 1960 افتتاح شد. دانشکده¬ی اپتومتری (بینایی سنجی) در سال 1967 بخشی از دانشگاه واترلو شد. این نام در سال 1959، زمانی که قانون دانشگاه واترلو تصویب شد به دانشگاه واترلو تغییر نام یافت. رئیس بنیانگذار جی.جرالد هگی می باشد که همچنین یک استاد دانشگاه و تاجر کانادایی می باشد. این دانشگاه در زمان پیشرفت سریع و اکتشافات در زمینه مهندسی، پزشکی، علوم و دیگر زمینه ها، به سرعت به یک نهاد مشهور آموزش عالی تبدیل شد.

امروزه این دانشگاه بر اساس شرایط ادامه تحصیل در کانادا، دانشجویان را از 140 کشور جهان جذب می کند و بیش از 4000 دانشجوی کارشناسی ارشد و نزدیک به 27000 دانشجوی کارشناسی ارشد را آموزش می دهد. واترلو خدمات زیادی را ارائه می دهد و ادارات زیادی را مانند مرکز آموزش عالی، مرکز آموزش پیشرفته، مرکز اقدام شغلی و بسیاری از مراکز دیگر را اداره می کند. در حال حاضر این دانشگاه همچنین تدارکات و خدمات قرارداد، مرکز کنفرانس، خدمات برای افراد معلول، برنامه کمک رسانی کارکنان، آموزش از راه دور و بسیاری برنامه های دیگر را ارائه می دهد. برای مثال، برنامه¬ی کمک رسانی کارکنان برای کمک به دانشجویان وابسته به دارو و الکل، مشکلات مالی، مشکلات شخصی و بین فردی و مسائل زناشویی و خانوادگی طراحی شده است.

درباره دانشگاه واترلو

ایجاد یک تغییر جهانی

در سال 1957 نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه واترلو، گروهی از رهبران کسب و کار را پدید آورد که ساخت یک دانشگاه جدید را برای مقابله با برخی از چالش های دشوار جهان تصور می کردند. در زمان جنگ سرد و رقابت فضایی بود که کامپیوتر فضای یک اتاق را پر می کرد. اکتشافات در زمینه علوم، پزشکی و مهندسی با سرعت و شدت رو به جلو می رفت. رهبران صنعت در کیچنر واترلو (شهری در جنوب انتاریو) حرکت رو به جلو را به بیش از آموزش مردم در تکنولوژی روز معنی می کردند.

بیایید نگاهی بیندازیم به اولین پیشرفت ها و برخی از دستاوردهای کلیدی ما در طول سال ها:

سازندگان واترلو: جی.جرالد هگی (سمت چپ)، ایرو. جی نیدلز (در مرکز) و جناب کرنلیوس زیگفرید (سمت راست). اولین ساختمان واترلو، مهندسی شیمی و مواد که در دسامبر سال 1958 تکمیل یافت. در اوایل دهه 1960، گراهام، استاد ریاضیات دانشگاه واترلو را به اولین دانشگاه در جهان تبدیل کرد که دسترسی به کامپیوترهای پیشرفته را به دانشجویان کارشناسی می داد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو

نحوه درخواست

 1. مرحله 1: درخواست خود را آغاز کنید.
 2. مرحله 2: حساب کاربری خود را ایجاد کنید.
 3. مرحله 3: مدارک خود را آپلود کنید.

برنامه های کارشناسی

 • مدارک رسمی
 • تمامی مدارک رسمی از جمله ریز نمرات و نتایج آزمون زبان انگلیسی باید توسط موسسه صادر کننده یا اداره آزمون گیرنده مستقیماً به دانشگاه ارسال شود.
 • ریزنمرات
 • ریز نمرات الکترونیکی
 • ریز نمرات به صورت الکترونیکی مستقیم از موسسه صادر کننده یا آژانس آزمون های خارجی رسمی دریافت می شود.
 • ریز نمرات کاغذی
 • ریز نمرات کاغذی تنها در صورتی رسمی در نظر گرفته می شوند که دانشگاه واترلو آن را در یک پاکت مهر و موم شده از سوی موسسه صادر کننده یا آژانس آزمون های خارجی دریافت کند. اگر با پیک ریز نمرات را ارسال می کنید، مدارک باید درون پاکت مهر و موم شده در بسته پیک باشد.
 • تمامی اطلاعات ریز نمرات محرمانه است و پاکت ها نباید توسط متقاضی باز شود. ریز نمرات فتوکپی شده، اسکن شده یا فکس شده برای رسیدگی به درخواست مورد قبول نمی باشد.

ریز نمرات باید شامل :

 1. تمامی دوره ها
 2. تمامی نمرات
 3. مدارک دیپلم یا در صورت امکان مدارک دیگر اعطا شده.

در صورتی که ریز نمرات/ گواهی مدرک به انگلیسی نباشد، گواهی ترجمه انگلیسی (امضا شده، با تمبر، مهر و موم شده) بایستی با مدارک به زبان اصلی به آن افزوده شود.

مدارک اسناد رسمی باید از سوی دفتر اسناد رسمی در یک پاکت امضا و مهر و موم شده، به منظور رسمی بودن مستقیم به واترلو ارسال شود.  هر مدرکی که به انگلیسی نباشد باید همراه با موارد زیر باشد:

 • ترجمه انگلیسی
 • یک تاییدیه که ترجمه مدارک اصلی را تایید کند.
 • نمرات آزمون زبان انگلیسی

نمرات آزمون زبان انگلیسی زیر تنها در صورتی رسمی هستند که در یک پاکت مهر و موم شده از سوی آژانس آزمون گیرنده صادر کننده به دانشگاه ارسال شود.

 1. تافل (آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی)
 2. آیلتس (سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی)
 3. CAEL (ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاهی کانادایی)
 4. MELAB (گروه ارزیابی زبان انگلیسی میشیگان)
 5. PTE (آزمون انگلیسی پیرسون)

رشته های دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو کشور کانادا دارای 6 دانشکده هنر، مهندسی، محیط ، ریاضیات ، علوم و علوم سلامت کاربردی است و 4 موسسه دولتی وابسته به خود دارد که شامل کالج کنراد گربل، دانشگاه رنیسون، دانشگاه سنت جرمی، و دانشگاه سنت پاول می شود. لیست رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند شامل موارد زیر می شود:

 1. حسابداری و اقتصاد
 2. انسان شناسی
 3. ریاضیات کاربردی
 4. معماری
 5. امور بین الملل
 6. بیوشیمی
 7. مهندسی پزشکی
 8. مهندسی شیمی
 9. شیمی
 10. مهندسی عمران و محیط
 11. مطالعات کلاسیک
 12. بهینه سازی و ترکیبات
 13. علوم کامپیوتر
 14. مطالعات زبان و فرهنگ
 15. هنرهای ارتباطی
 16. علوم محیط زیست و زمین
 17. مطالعات آسیای شرقی
 18. اقتصاد
 19. مهندسی کامپیوتر و الکترونیک
 20. زبان و ادبیات انگلیسی
 21. مطالعات زبان انگلیسی
 22. هنر های زیبا
 23. مطالعات فرانسه
 24. مدیریت محیط و جغرافیا
 25. مطالعات آلمانی و اسلاویک
 26. هنر های دیجیتال و تجارت های جهانی
 27. تاریخ
 28. مطالعات زبان ایتالیایی
 29. مطالعات یهود
 30. حرکت شناسی
 31. علوم مدیریت
 32. مهندسی مکانیک
 33. مطالعات مدیوال
 34. موسیقی
 35. مهندسی نانوتکنولوژی
 36. اپتومتری و علوم بینایی
 37. مطالعات صلح و جنگ
 38. داروسازی
 39. فلسفه
 40. فیزیک و فضانوردی
 41. برنامه ریزی
 42. علوم سیاسی
 43. روانشناسی
 44. سلامت عموم و سیستم سلامت
 45. ریاضیات محض
 46. بازسازی
 47. مطالعات دینی
 48. علوم هوانوردی
 49. علوم تجارت
 50. مطالعات خانواده، ازدواج و جنسیت
 51. مطالعات پیشبرد اجتماعی
 52. جامعه شناسی و حقوق
 53. مهندسی نرم افزار
 54. مطالعات آمریکای لاتین و زبان اسپانیایی
 55. علوم آمار و احتمالات
 56. مطالعات اسلام شناسی
 57. مهندسی سیستم طراحی
 58. مطالعات زنان
 59. مطالعات دین شناسی
 60. عدالت اجتماعی و جنسیتی
 61. مطالعات لیبرال
 62. تئاتر و اجرا
 63. ارتباط کلامی
 64. زیست شناسی
 65. بیواستاتیک
 66. بیوتکنولوژی
 67. بیوتکنولوژی و اقتصاد
 68. ریاضیات محاسبه ای
 69. شیمی پزشکی
 70. سلامت عمومی
 71. علوم داده
 72. ریاضیات اقتصادی
 73. علوم مدیریت
 74. علوم ژئولوژی
 75. برنامه ریزی
 76. فیزیک
 77. ژئوماتیک
 78. پیشرفت بین المللی
 79. تاریخ
 80. جهانگردی
 81. مهندسی برق
 82. مهندسی جغرافیایی

رشته های دانشگاه واترلو

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه واترلو

بدون شک، دانشگاه رفتن یک سرمایه گذاری بزرگ است. دانشجویان و خانواده های آنها مبالغ زیادی را صرف هزینه های دانشگاه می کنند اما ممکن است برای پوشش تمام هزینه های دانشگاهتان به پول بیشتری نیاز داشته باشید ! شهریه هایی که دانشجویان بین المللی در دانشگاه واترلو می بایست پرداخت کنند بستگی به رشته و مقطع تحصیلی آنها خواهد داشت. شهریه ها برای دانشجویان بین المللی از دانشجویان شهروند کانادا گرانتر است. شهریه ها و هزینه های تحصیل برای رشته های مختلف به ازای هر سال تحصیلی که شامل دو ترم؛ هشت ماه تحصیل می شود، به صورت زیر است:

 1. دانشکده علوم سلامت کاربردی، دانشکده هنر و دانشکده محیط : بین 30,300 دلار تا 31,120 دلار بابت شهریه و 2,150 دلار بابت کتاب ها
 2. دانشکده مهندسی ، مهندسی نرم افزار : 47,970 دلار بابت شهریه و 2,150 دلار بابت کتاب
 3. دانشکده ریاضیات : بین 32,820 دلار تا 34,900 دلار بابت شهریه و 2,150 دلار بابت کتاب ها
 4. دانشکده علوم: بین 31,790 تا 32,370 دلار بابت شهریه و 2,150 دلار بابت کتاب
 5. دانشکده حسابداری ، مدیریت اقتصادی: 31,030 دلار بابت شهریه و 2,150 دلار بابت کتاب
 6. دانشکده معماری 45,170 دلار بابت شهریه و 4,000 دلار بابت کتاب
 7. رشته های تجارت : 34,900 دلار بابت شهریه و 2,150 دلار بابت کتاب
 8. دانشکده هنرهای دیجیتال: 33,400 دلار بابت شهریه و 2,150 دلار بابت کتاب

دانشجویان رشته مهندسی علاوه بر شهریه باید 709 دلار به ازای هر ترم اول هر سال تحصیلی بپردازند. برای رشته های اقتصاد و حسابداری، شهریه های دانشگاه در سالهای آخر تحصیل تا حد زیادی بیشت میشود. این هزینه ها به صورت تخمینی هستند و دانشجویان پس از پذیرش در مورد هزینه های دقیق تحصیل مطلع می شوند. شهریه های هر ترم را باید به صورت جداگانه پرداخت کنید و لازم نیست تمام مبلغ یک سال تحصیلی را یک جا بپردازید. اگر از هزینه تحصیل در کانادا و همچنین شرایط مهاجرت به کانادا اطلاعاتی ندارید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) گفت و گو کنید تا شما را راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *