دانشگاه مونیخ آلمان (دانشکده و رشته ها) و شرایط بورسیه

دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ آلمان که به عنوان دانشگاه lmu مونیخ نیز شناخته می‌شود یک موسسه عالی آموزشی است. دانشگاه مونیخ در سال ۱۸۶۸ میلادی در آلمان تأسیس شد. دانشگاه مونیخ آلمان دارای سه دانشکده است که در ایالت بایرن هستند و در مکان های مختلفی تأسیس شده اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه مونیخ آلمان ، پیشنهاد می کنیم حتما این پادکست را بشنوید!

مشاوره رایگان مشاوره رایگان

در این مطلب میخوانید

مشخصات کلی دانشگاه مونیخ

در دانشگاه مونیخ آلمان، شهریه دانشجویان هر ترم پرداخته می شود. دانشگاه lmu مونیخ خوابگاه های زیادی را برای دانشجویان داخلی و بین المللی خود فراهم کرده است که مدیریت آن با سازمان های خارجی می‌باشد. دانشگاه lmu مونیخ توانسته به عنوان مرکز فناوری آلمان شناخته شود. این دانشگاه نقش اساسی در تبدیل ایالت بایرن از یک ایالت کشاورزی به یک ایالت فناوری داشته است. دانشگاه مونیخ در آلمان به عنوان یک محور اصلی و مرکز فناوری تبدیل شده است. اگر قصد تحصیل در آلمان و در یکی از برترین موسسات آموزش عالی آن دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برنامه ریزی آموزشی دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ در آلمان شامل ۱۳ بخش است که عبارت اند از: معماری، علم شیمی، مهندسی عمران، ژئو، محیط زیست، مهندسی برق و کامپیوتر، انفورماتیک علوم زیستی، مدیریت، ریاضی، مهندسی مکانیک، دارو، فیزیک، علوم ورزشی و بهداشتی است. دانشگاه مونیخ نداشته ۱۵۰ برنامه تحصیلی و مدرک را در سطح بین المللی ارائه دهد.

لیست دانشگاه های مونیخ

دانشگاه مونیخ یکی از دانشگاه های معروف کشور آلمان است. این دانشگاه دارای دانشکده های زیادی است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ از نظر تعداد استادان برتر و مدیران ارشد و تعداد هیئت علمی خوب رتبه ۱۱ را بدست آورد.

دانشگاه های مونیخ عبارت اند از:

معماری، علوم مهندسی، مهندسی عمران، محیط زیست، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، انفورماتیک علوم زیستی، مدیریت، ریاضیات، مهندسی مکانیک، دارو، فیزیک، علوم ورزشی، علوم بهداشتی. البته در این میان می توان به دانشگاه Imu مونیخ هم اشاره نمود.

دانشگاه مونیخ دارای رشته های تحصیلی زیادی است. اما بعضی از این رشته های تحصیلی پر مخاطب تر بوده و دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جذب می کند.

رشته های دانشگاه های مونیخ عبارت اند از:

ریاضیات، مهندسی مکانیک، علوم بالینی، علوم بهداشتی، فیزیک، علوم شیمی و علوم زیستی، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی زیست، معماری و مدیریت انسانی.

اهداف دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ اهداف زیادی داشته و از مهم ترین آن کار آفرین بودن است. دانشگاه مونیخ در سطح داخلی و بین المللی شغل های زیادی را ایجاد کرده که فارغ التحصیلانش می توانند در آن ها مشغول به کار شوند. این دانشگاه تمایل داشته تا عضو ثابت انجمن TU9 باشد. این انجمن شامل ۱۵ دانشگاه و ۴۰۰۰۰ دانشجو است که یک سوم آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهد.

مهم ترین دلایل تحصیل در رشته های تحصیلی دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ دارای برنامه های آموزشی بسیار استانداردی در رشته های تحصیلی خود است. درواقع رشته های تحصیلی دانشگاه مونیخ بسیار آینده دار بوده و مدرک آنها در تمام جهان به خصوص اروپا معتبر است. دانشگاه مونیخ توانسته تا به امروز میزبان پنج استاد هومبولت باشد.

این دانشگاه ۱۸ جایزه نایس را به خود اختصاص داده است. کمک هزینه و بورسه های تحصیلی این دانشگاه از طرف موسسه های زیادی حمایت می‌شوند. دانشگاه مونیخ، تنها دانشگاه فنی است که به صورت پی در پی جوایز را کسب می کند.

مهم ترین دلایل تحصیل در رشته های تحصیلی دانشگاه مونیخ

مهم ترین دلایل تحصیل در رشته های تحصیلی دانشگاه مونیخ

رنکینگ دانشگاه مونیخ به شرح زیر می باشد:

 • رتبه ۴۶ جهانی
 • دریافت رتبه ۶۰ جهانی در میان بهترین دانشگاه های جهان
 • دریافت رتبه ۹ جهانی در رشته کامپیوتر
 • دریافت رتبه ۳ دانشگاه های آلمان
 • دریافت مقام برترین دانشگاه آلمان در سال ۲۰۱۶

شرایط پذیرش دانشگاه مونیخ

کالج مونیخ شرایط خاصی را برای پذیرش در رشته های تحصیلی دانشگاه مونیخ دارد. در بعضی از رشته ها داوطلبان ابتدا باید در آزمون های ورودی شرکت کنند. بعد از دریافت نمره قبولی می توانند از دانشگاه پذیرش بگیرند. باید تمامی مدارک آخرین دوره تحصیلی خود را به همراه مدرک زبان انگلیسی و آلمانی به کالج مونیخ تحویل دهند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش کالج مونیخ

 • ارائه تمامی مدارک هویتی
 • پاسپورت به اعتبار ۶ ماه
 • تمکن مالی
 • نامه پذیرش از طرف دانشگاه
 • آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه دقیق آنها
 • دو قطعه عکس
 • ارائه مدرک زبان ایلتس با نمره ۶

شرایط اخذ بورسیه دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ یکی از برترین دانشگاه های آلمان است. این دانشگاه به منظور بهبود سطح کیفیتی و آموزشی خود برای دانشجویان داخلی و خارجی کمک هزینه تحصیلی مد نظر گرفته است. بورسیه های تحصیلی دانشگاه مونیخ شامل هزینه رفت و آمد، بورسیه های استاندارد و کمک هزینه های پایان نامه است.

شرایط کالج های مونیخ برای دریافت بورسیه

بورسیه دانشگاه مونیخ معمولاً شامل ۳۰۰ یورو در ماه است. به علاوه دانشجویان می توانند از بورسیه های بین المللی DAAD  نیز استقاده کنند. این بورسیه از شورای وزارت آموزشی و پرورش آلمان تأمین می‌شود. شما برای دریافت آن باید معدل خوبی داشته باشید.

اقامتگاه های دانشگاه مونیخ

در شهر مونیخ پیدا کردن اقامتگاه و خوابگاه کار ساده ای نیست. دانشگاه مونیخ به منظور ایجاد شرایط رفاهی دانشجویان خود، اقامتگاه های زیادی را در نظر گرفته است. این خوابگاه ها شامل: اقامتگاه ها با اتاق های یک نفره یا چند نفره، آپارتمان ها با متراژ متفاوت، هتل و اتاق ها برای اقامت کوتاه مدت، خوابگاه برای افراد کم توان جنسی و مخصوص بانوان هستند. هزینه این خوابگاه ها بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مونیخ

دانشگاه پزشکی مونیخ یکی از دانشگاه های معتبر جهان است. این دانشگاه برای پذیرش ابتدا از داوطلبان خود آزمون می گیرد و در صورت قبولی می توانید در آن پذیرش شوید. در دانشگاه پزشکی مونیخ، هرساله از دانشجویان دو امتحان به منظور اثبات یادگیری دروس گرفته می شود. این امتحان شامل دروس عملی و شفاهی است. برای فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های پزشکی آلمان شرایط خاصی و سختی وجود دارد؛ زیرا پزشکی علمی است که برای درمان بیماری های مردم استفاده می شود و دانشجویان باید در تمامی سطوح این علم واقف باشند.

تحصیل دندان پزشکی

سطح علمی دانشگاه های آلمان بسیار بالا است. به همین دلیل معمولاً برای بعضی از رشته های پر مخاطب مانند دندان پزشکی آزمون های ورودی در نظر دارند. برای ادامه تحصیل در رشته دندان پزشکی آلمان دو راه وجود دارد.

راه اول شرکت در آزمون های ورودی است که به زبان آلمانی است. راه دوم شرکت در دوره کالج است. شرایط کالج های مونیخ شامل یک دوره یک ساله بوده و شامل دو ترم است.

در این دوره دروسی مانند شیمی، زیست شناسی و زبان آموزش داده می شود. بعد از گذراندن این دوره و با دریافت نمرات بالا شما می توانید در ماه سپتامبر درخواست ورودی به دانشکده دندان پزشکی را بدهید. به صورت کلی، دانشگاه مونیخ به دانشجویان واجد شرایطی که به تحصیل پزشکی در آلمان و دندانپزشکی علاقمند هستند، دعوتنامه تحصیلی ارائه می‌نماید.

تحصیل داروسازی

برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه مونیخ ابتدا باید وارد کالج مونیخ شوید. کالج مونیخ شامل دروس عمومی و دروس اختصاص است. دروس عمومی بین تمامی کالج های آلمان در رشته های تجربی، زیست شناسی، شیمی، زبان، فیزیک و ریاضی است. زمانی که دوره تحصیلی در این کالج ها به پایان برسد، می توانید به دانشگاه های دولتی و خصوصی آلمان درخواست پذیرش دهید.

تحصیل رشته های پیرا پزشکی در دانشگاه مونیخ

رشته های پیراپزشکی در تمامی جهان محبوب هستند و به عنوان پر مخاطب ترین رشته ها به حساب می آیند. رشته های پیراپزشکی در آلمان با استانداردهای جهان همخوانی داشته و مدارک دانشگاه های آن کاملا معتبر است.

برای ادامه تحصیل در این رشته در دانشگاه مونیخ، کالج های ورودی وجود دارد. البته می توان در آزمون های ورودی آن نیز شرکت کرد که به زبان آلمانی ارائه می شود. دانشجویان ایرانی برای شرکت در کالج های آلمان ابتدا باید مدرک دیپلم تجربی خود را معادل سازی کنند.

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه مونیخ

رشته مهندسی از پر مخاطب ترین رشته های آلمان است. بیشتر دانشگاه های آلمان رشته های مهندسی را ارائه می کنند. دانشگاه مونیخ یکی از بهترین دانشگاه هایی است که رشته مهندسی را ارائه کرده و هر ساله دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند.

رشته مهندسی در دانشگاه مونیخ در ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. برای قبولی در این رشته نیازی به آزمون ورودی نیست، و شما با معادل سازی و معدل بالا دیپلم می توانید در این دانشگاه پذیرش شوید.

امکانات تفریحی و ورزشی دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ از آن جهت که یکی از دانشگاه های معروف اروپا است، امکانات زیادی دارد. این دانشگاه سالن های ورزشی سر پوشیده و باز برای تمامی رشته های ورزشی را دارد. زمین فوتبال چمن مصنوعی و استخر شنا از جمله امکانات این دانشگاه است.

هزینه تحصیلی در دانشگاه مونیخ

بیشتر دانشگاه های آلمان رایگان هستند. درصورت دریافت شهریه، مبلغ کمی را دارند که به عنوان هزینه های جانبی تلقی می شود. دانشگاه مونیخ مبلغی در حدود ۱.۱۸۵ یورو در ترم را دریافت می کند. این مبلغ هزینه های رفت و آمد، غذا، جزوات و کتاب ها و بیشتر هزینه های جانبی را پوشش می دهد. دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، علاوه بر هزینه دانشگاه، باید هزینه مهاجرت به آلمان و زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرند.

هزینه تحصیلی در دانشگاه مونیخ

هزینه تحصیلی در دانشگاه مونیخ

زبان تحصیلی

دانشگاه مونیخ بیشتر رشته های خود را به دو زبان انگلیسی و آلمانی رائه می کند. تحصیل به زبان آلمانی برای دانشجویان رایگان بوده و درصورتی که دانشجویان با زبان انگلیسی تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند، باید شهریه پرداخت کنند. برای ادامه تحصیل در این دانشگاه باید به دو زبان انگلیسی و آلمانی تسلط داشته باشید.

وضعیت کار دانشجویی در دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ به منظور کمک هزینه زندگی برای دانشجویان خود، کار دانشجویی را مد نظر دارد. دانشجویان بین المللی می توانند با دریافت اجازه از شورای دانشگاه به مدت ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته کار دانشجویی داشته باشند. درآمد حاصل از این کار دانشجویی، ساعتی ۱۲ تا ۲۰ یورو است.

وضعیت شغلی فارغ التحصیلان

همانطور که در پاراگراف های قبلی گفته شد، دانشگاه مونیخ رتبه بسیار بالایی را در سطح آلمان و اروپا دارد. مدارک تحصیلی این دانشگاه کاملا معتبر است و در تمامی جهان افراد می توانند با استفاده‌ از آن ها به بازار کار وارد شوند. به علاوه دانشگاه مونیخ یک دانشگاه کار افرین بوده و برای استعداد های برتر خود شغل ایجاد می کند.

دوره های آموزشی دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ دارای سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. شرایط تحصیل در هر مقطع متفاوت بوده و دارای دروس و طول اتمام مخصوص خود است.

دوره کارشناسی

دانشگاه در دوره کارشناسی دروس پایه و دروس تخصصی هر رشته را ارائه می دهد. در بعضی از رشته ها در دوره کارشناسی داوطلبان می توانند گرایش خود انتخاب کنند. طول این دوره بین ۳ تا ۴ سال بر اساس هر رشته متفاوت است. زبان تحصیل این دوره انگلیسی و آلمانی است.

دوره کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد ۲ ساله است. در این دوره دانشجویان باید پایان نامه خود را ارائه دهند. بیشتر دورس ارائه شده اختصاصی است. در دوره کارشناسی ارشد گرایش رشته های مشخص می شود.

دوره دکترا

در دوره دکترا، دانشجویان باید تز پایان نامه داشته باشند. وجود استاد راهنما برای هر دانشجو الزامی است. این دوره در دانشگاه های آلمان تحقیق محور بوده و حدودا ۴ سال به طول می انجامد. بیشتر دانشجویان باید کتاب بنویسند.

هزینه زندگی در شهر مونیخ

ایالت بایرن از شهر برلین ارزان تر است. دولت آلمان توانسته هماهنگی خوبی را بین درآمد و مخارج زندگی به وجود آورد. سطح رفاهی مردم آلمان کاملاً بالا بوده و نسبت به دیگر کشور های اروپایی ارزان تر است.

سخن پایانی

دانشگاه مونیخ از دانشگاه های معروف جهان است و رتبه ۵۰ بین المللی را دارد. تحصیل در این دانشگاه آلمان باعث ضمانت شغلی در تمامی جهان است. بیشتر دانشجویان می توانند از خدمات رفاهی و تحصیلی بهرمند شوند. ادامه تحصیل در بیشتر رشته های درسی این دانشگاه کاملاً رایگان است. این دانشگاه امکانات آموزشی و رفاهی بالایی دارد و به همین دلیل بیشتر دانشجویان بین المللی خواهان ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند. برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان نیاز به مشاوره کار آمد است. موسسه وکلای برگزیده اصطهباناتی می تواند با ارائه بهترین و مجرب ترین مشاوره ها تمامی سوال های شما را پاسخ دهد.

سوال های متداول در ارتباط با دانشگاه مونیخ

 1. دانشگاه مونیخ آلمان چه شرایطی را برای پذیرش در نظر دارد؟

داشتن مدرک زبان انگلیسی و آلمانی، ارائه آخرین مدرک تحصیلی با معدل بالای ۱۶.

 1. موقعیت شغلی بعد از تحصیل در دانشگاه مونیخ آلمان چگونه است؟س

تمامی انشجویان آن یک سال قبل از فارغ التحصیلی تضمین شغلی دارند.

 1. وضعیت کار دانشجویی دانشگاه مونیخ چگونه است؟

دانشگاه برای بهبود وضعیت مالی دانشجویان اجازه کار بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته را می دهد.

 1. سطح علمی دانشگاه مونیخ آلمان چقدر است؟

این دانشگاه در آلمان دارای رتبه ۴۶ جهانی و رتبه ۳ در کشور آلمان بوده و سطح علمی قوی دارد.

 1. پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه چگونه است؟

رشته پزشکی با آزمون ورودی همراه است که به زبان آلمانی برگزار می شود.

 1. پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه مونیخ چگونه است؟

برای پذیرش در رشته دندانپزشکی باید یا در کالج شرکت کنید یا در آزمون ورودی قبول شوید.

 1. شرایط کالج مونیخ آلمان چیست؟

در کالج‌ مونیخ آلمان دروس پایه، شیمی و فیزیک، ریاضی و زیست شناسی تدریس می شود.

 1. آیا دانشگاه مونیخ خوابگاه دانشجویی دارد؟

بله، این دانشگاه خوابگاه و اقامتگاه های زیادی را برای دانشجویان خود تدارک دیده است.

 1. دوره های آموزشی دانشگاه مونیخ چیست؟

این دانشگاه شامل سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.

 1. هزینه تحصیل در دانشگاه مونیخ چقدر است؟

این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است که بیشتر رشته های خود را رایگان ارائه می دهد. در شروع ترم مبلغ کمی در حدود ۱۱۸۵ یورو به عنوان هزینه جانبی دریافت می کند.

 1. آیا دانشگاه مونیخ بورسیه تحصیلی دارد؟

بله، این دانشگاه بورسیه های تحصیلی زیادی در تمامی مقاطع خود ارائه کرده است.

 

 

3.4/5 - (5 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *