تحصیل در ایتالیا

دانشگاه فرارا ایتالیا

بر اساس نیازهای مدرک کارشناسی مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه فرارا ایتالیا ، کاندیداها باید حداقل درجه اول یا معادل آن را در ایتالیا یا خارج از کشور کسب کنند. برای مدارک تحصیلی که در کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا و یا غیر اتحادیه اروپا به دست آورده اید باید معادلسازی صورت بگیرد. در این مقاله از موسسه حقوقی توسعه گران مهر، با این مبحث به صورت کاملا تخصصی آشنا خواهید شد.

درباره دانشگاه فرارا ایتالیا

دانشگاه فرارا در سال 1391 میلادی توسط آلبرتو مارکیس و توسط پاپ بونیفیس دوم تاسیس شد. اولین دوره های خود را در رشته های هنر، الهیات و حقوق ارائه داده است. و اساتید مشهور را جذب کرده است مانند:بارتولومو سلیستو که یک کارشناس حقوق میباشد. دانشگاه فرارا یک محیط تاریخی منحصر به فرد ارائه میدهد.  خاطرات با شکوهی از قرون وسطی و رنسانس در مکان ها، خانه ها، کلیساها، موزه ها، میدان ها، حیاط ها و کوچه ها وجود دارد.

آموزش و پرورش:

دانشگاه فرارا به 12 بخش اداره میشود و شامل 47 مرکز، ارائه دوره های بیش از 50 مدرک و دوره های متعدد تحقیق و دکترای تخصصی میباشد.

تحقیق:

پژوهش علمی یکی از اهداف اساسی دانشگاه و همچنین مبانی برای تدریس است.در همه رتبه بندی های اخیر در ایتالیا، دانشگاه فرارا همیشه در میان 10 دانشگاه برتر برای تحقیقات علمی است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه فرارا ایتالیا

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه فرارا ایتالیا

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه فرارا ایتالیا

متقاضیان بین المللی که مایل به تحصیل در ایتالیا میباشند میتوانند مطابق با قوانین ملی مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد را از دانشگاه فرارا کسب کنند. دانشجویان خارجی و شهروندان ایتالیایی که دارای مدرک تحصیلی خارج از کشور میباشند، میتوانند برای کسب این مدرک اقدام کنند. برای دانستن شرایط تحصیلی دانشجویان غیر اروپایی قبل از تقاضای درخواست، باید با سفارت ایتالیا در کشور خود مشورت کنید تا مراحل پیش از ثبت نام را شروع کنید.

 متقاضیان باید اسناد زیر را به دفتر بین المللی ارسال نمایند:

 1. دیپلم دبیرستان همراه با ترجمه مدرک ایتالیایی آن، ” اعلام ارزش” مدرک که نشان میدهد که دانش آموزقبل از دانشگاه 12 سال مدرسه را با موفقیت گذرانده است.
 2. دیپلم مدرک تحصیلی همراه با ترجمه مدرک به زبان ایتالیایی وبا ارزش بودن مدرک
 3.  رونوشت از سوابق دانشجویی( لیستی از امتحانات گرفته شده در طول سال های تحصیلی، تعداد واحد های درسی، و نمرات مربوطه)
 4. برنامه درسی در هر دوره/ امتحان که رونوشت آن به زبان ایتالیایی ترجمه شده است( ترجمه رسمی لازم نیست)
 5.  این برنامه شرح مختصری از تمام دوره های تحصیل در دانشگاه است و باید توسط دانشگاه مربوطه صادر شود و توسط سفارت/ کنسولگری تایید شود.
 6. این برنامه را میتوان به زبان انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی معرفی کرد.
 7. هرگونه زبان دیگر پذیرفته نخواهد شد و باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود( فقط برای کشورهایی که صادرشده است) معادل دیپلم.

این شامل بخش عمومی و بخش خاص/ تحلیلی است که میتواند برنامه را جایگزین کند. برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا همچنین لازم است که نشان داده شود:

 • پیش از ثبت نام
 • عکس پاسپورت باید توسط سفارت ایتالیایی تایید شود.
 • توصیه ها

اگر متقاضیان شخصا نمی توانند به سفارت یا کنسولگری مراجعه کنند. ممکن است پیش از آن با سازمان های دیپلماتیک تماس بگیرند و روش های مناسب برای مراحل درخواست تشخیص را تعیین کنند.پس از محاسبات و ترجمه تمامی محتویات، سفارت ایتالیا در خارج از کشور مسئولیت تایید اعتبار اسناد فوق را بر عهده خواهد داشت و آنها را همراه با یک برگه رسمی به دانشگاه تعیین شده ارسال خواهد کرد.

رتبه و رنکینگ دانشگاه فرارا ایتالیا

پنجمین اخبار سالانه ایالت متحده امریکا بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی برای ارائه بینش در مورد نحوه مقایسه دانشگاه ها در سطح جهان تولید شد. از آنجایی که تعداد زیادی از دانشجویان قصد دارند در دانشگاه های خارج از کشور ثبت نام کنند. بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهان که به طور خاص برروی تحقیقات آکادمیک مدارس به طور کلی تمرکز دارد و نه در دوره لیسانس و یا تحصیلات تکمیلی آنها میتوانند به آن متقاضیان کمک میکند که به طور دقیق موسسات سراسر دنیا را با هم مقایسه کنند.

رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان همچنین بینشی را در مورد اینکه چگونه دانشگاه های ایالت متحده امریکا که اخبار آمریکا را به طور جداگانه برای بیش از 30 سال در سراسر جهان رده بندی شده است. ارائه میدهد. همه دانشگاه ها می توانند خود را در برابر مدارس کشور و منطقه خود محک بزنند و در سطح جهانی بیشتر قابل مشاهده شوند و مدارس برتر کشورهای دیگر را بیایند تا همکاری با آنها را در نظر بگیرند.

 به طور کلی بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهان شامل 1.250 موسسه برتر بدون تغییر از سال گذشته در سراسر 75 کشور گسترش یافته است از 74 کشور در سال گذشته. اولین گام در تولید این رتبه بندی ها که توسط clarivate analystics incities طراحی شده است، شامل ایجاد یک استخر از 1.372 دانشگاه بود که مورد استفاده قرار گرفت تا 1.250 مدرسه برتر را به خود اختصاص دهد.

رتبه منطقه ای

 • بهترین دانشگاه های جهانی در اروپا#218
 • بهترین دانشگاه های جهانی در ایتالیا#27

 رتبه بندی موضوعی

 • پزشکی بالینی#427
 •  ژنتیک و زیست شناسی بالینی#239
 • علوم اعصاب و رفتار#334
 • فیزیک#480
 • علوم فضا#83

رشته های دانشگاه فرارا ایتالیا

موضوعاتی که به زبان انگلیسی تدریس میشوند رشته های درسی که در دانشگاه فرارا آموزش داده میشوند به ترتیب زیر دسته بندی شده اند:

 1.  معماری و طراحی
 2. اقتصاد و مدیریت
 3. شیمی و داروسازی
 4. مطالعات انسانی و زبان های خارجی( همه رشته ها به زبان و ادبیات انگلیسی برگزار میشوند)
 5. حقوق
 6. ریاضیات و علوم کامپیوتر
 7. علم جراحی مورفولوژی و پزشکی تجربی
 8. علوم زمین و فیزیک

مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی میباشند.

 • رشته فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد
 •  کارشناسی ارشد در شرکت های کوچک و متوسط در بازارهای بین المللی
 •  مسیر کارشناسی ارشد در اقتصاد سبز و توسعه پایدار
 • آزمایشگاه شنوایی فعال
 • تجزیه و تحلیل حقوق
 • تجزیه و تحلیل بخش های تولید
 • شیمی تحلیلی
 • شیمی تحلیلی مکانیک تحلیلی دیگو بزرگ
 • مکانیک تحلیلی
 • روش ها و تکنیک های شیمی دارویی و غذایی نیکولا
 •  تکنیک های تحلیلی برای شناسایی مواد میکرون و مواد نانوساختار
 • پزشکی
 • داروسازی
رشته های دانشگاه فرارا ایتالیا

رشته های دانشگاه فرارا ایتالیا

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه فرارا ایتالیا

 هزینه های دانشگاه به سه چهارم تقسیم میشود. دانش آموزان از طریق ایمیل در مورد مهلت پرداخت هر قسط مطلع میشوند.  اولین قسط به طور کلی در اول ماه اکتبر پرداخت میشود که چیزی حدود 366.39 یورو میباشد و این مبلغ برای همه دانشجویان یکسان است.  دانشجویانی که برای کمک مالی استانی درخواست میدهند باید مبلغ 168.00 یورو پرداخت کنند.

 قسط دوم معمولا نیمه اول ماه دسامبر پرداخت میشود و برای همه یکسان است که به مبلغ 360.72 یورو میباشد. سومین قسط در ماه مارس پرداخت میشود و با توجه به شایستگی دانشجویان و شرایط اقتصادی دانشجویان متفاوت میباشد. چهارمین قسط در ماه می پرداخت میشود و با توجه به شایستگی دانشجویان و شرایط اقتصادی آنها متفاوت میباشد. ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به شما راه ها و دانشگاه هایی که تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را تدریس می کنند معرفی می کنیم تا خیلی راحت به تحصیلات خود ادامه دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *