تحصیل در ایتالیا

دانشگاه سالرنو ایتالیا

دانشگاه سالرنو ایتالیا

دانشگاه سالرنو در یکی از بزرگترین مناطق جنوب ایتالیا قرار دارد که هنوز هم در حال رشد است. حضور امکانات چند رسانه ای، یک کتابخانه مدرن و همچنین مکان هایی برای دیدار و فضاهای سبز، آن را یک کالج دانشگاه عالی و محل خوبی برای مطالعه می کند. مدرسه پزشکی دانشگاه سالرنو ایتالیا در قرن هشتم تاسیس شد. ادامه مطلب را از موسسه حقوقی توسعه گران مهر بخوانید.

درباره دانشگاه سالرنو

به لطف گشایش دانشكده پزشكی مشهود سالرنو كه موسسه ای معتبر در علم پزشكی و سلامت بودوطی قرون وسطی اهمیت بسیاری داشت، تاسیس آن به قرن ٨ میلادی برمیگردد. این دانشکده علاوه بر تدریس پزشکی، فلسفه، الهیات و حقوق را نیز آموزش می داد. با این حال، به گفته برخی مورخان، تنها بعد از نیمه دوم قرن نهم با قانون اساسی ریاست لومباردی سالرنو امکان تعیین تأسیس یک مؤسسه وجود داشت که پزشکان آن را آموزش داده و پرورش میدادند. پیوند مستقیم در طی قرون متمادی می تواند بین طب سنتی سالرنو از دوره لومبارد و اقدامات پزشکی قدیمی دوره یونان روم که سالرنو در وهله اول قرار دارد، مدعی بولونیا نیست، بخاطر داشتن قدیمی ترین تنوع در اروپا فرض شد.

دانشکده پزشکی سالرنو پس از به رسمیت شناختن اولین حقوقی خود در قانون اساسی ملفی (1231) و عنوان استودیوم در زمان کنراد دوم، اولین قانون اساسی خود را از چارلز آنژو دریافت کرد (1280). بعداً، ملکه ژان رسما ارزش قانونی گواهی داده شده به پزشکان فارغ التحصیل (1359) را به رسمیت شناخت، بنابراین انحصار نگهداری شده از آن زمان توسط مطالعه ناپل که توسط فردریک دوم در سال 1224 تاسیس شده بود، شکسته شد. با گذشت زمان در دانشکده پزشکی سالرنو اوج و بلندی های خود را داشت، که با ثروت پادشاهی ناپل پیوند داشت، تا اینکه در سال 1811 هنگامی که یواخیم مورات قصد داشت مجدداً آموزش عمومی را در قلمرو نئوپولیتی سازماندهی مجدد کند، تصمیم به بستن دانشگاه سالرنو گرفت و آن را به ” ریل لیسئو. ” تغییر داد.

این دبیرستان ها واقعاً مدارس دانشگاهی مناسبی بودند که در بزرگترین شهرهای قلمرو واقع شده و همه وابسته به دانشگاه ناپل بودند. با بازگرداندن بوربون پادشاهی دو سیسیل، این سیستم دانشگاه عملاً دست نخورده ماند و در واقع، بلافاصله پس از مرمت، با حکمی در 14 ژانویه 1817، پادشاه فردیناند اول بوربن تصریح کرد که در سالرنو نیز مانند باری، آبزیلا و کاتانزارو، “ریی لیسئو” به تدریس حقوق و کار اسناد رسمی، آناتومی و فیزیولوژی، جراحی و زنان و زایمان، شیمی و داروسازی، پزشکی قانونی و سایر علوم می پردازد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سالرنو

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سالرنو

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سالرنو

داوطلبان باید فرم درخواست پیش از غربالگری را دانلود کنند. این فرم باید تکمیل شود، در قالب doc / docx ذخیره شود، چاپ شود، امضا شود و در یک فایل تصویری اسکن شود (PDF یا JPEG یا TIFF). درخواست نامه پیش از غربالگری خود را برای کارشناسی ارشد در رشته مهندسی تغذیه به پروفسور Massimo Poletto ارسال کنید (mpoletto@unisa.it) و مدارک زیر را ضمیمه کنید:

 • یک کپی از رزومه
 • کپی گواهینامه دانش زبان انگلیسی

برای هر یک از مدرک های داده شده در پشتیبانی از درخواست نامه:

 • فرم درخواست قبل از غربالگری با فرمت doc / docx (بدون امضا)
 • یک فرم درخواست پیش از غربالگری امضا شده با فرمت PDF، JPEG یا TIFF
 • یک نسخه از ریز نمرات سوابق شما

همچنین می توانید هر مدرک دیگری را که مهم باشد، ضمیمه کنید. برای مرحله قبل از غربالگری، هیچ مدرک چاپی لازم نیست. فرم درخواست نامه قبل از غربالگری می تواند در هر موقع از سال ارسال شود، اما ترجیحاً در دوره ژانویه-آوریل.

درخواست نامه پیش از ثبت نام

برای شهروندان غیر اروپایی (غیر مقیم ایتالیا)، هر برنامه تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا سهم سالانه از موقعیت های رزرو شده را فراهم می کند. برای ارشد بین المللی در رشته مهندسی تغذیه 35 موقعیت رزرو شده برای شهروند غیر اروپایی (غیر مقیم ایتالیا) وجود دارد.

برای درخواست پیش ثبت نام در برنامه های تحصیلی، داوطلبانی که مرحله قبل از غربالگری را گذرانده اند، باید در کشور محل سکونت خود به اداره کنسولی ایتالیا مراجعه کنند (فقط در یک صورت استثنا، متقاضیان می توانند در یک کشور ثالث به اداره کنسولگری ایتالیا مراجعه کنند، اما در این حالت، کنسولگری ممکن است درخواست نامه را رد کند). 

وزارت ایتالیا سالانه مدت زمان ارائه درخواست را تعیین می کند اما معمولاً همزمان با پایان ماه مه است. متقاضی می بایست به موقع با اداره کنسولگری در کشور خودش تماس بگیرد تا از شرایط دقیق اطلاع پیدا کند. متقاضیان در اداره کنسولگری ایتالیا می بایست این مدارک را ارائه دهند:

مدرک دوره اول که در هر دانشگاهی به دست آمده یا در غیر اینصورت، یک مدرک تحصیلی بعد از متوسطه که در یک موسسه آموزش عالی غیر دانشگاهی به دست آمده است که ادامه تحصیلات دانشگاهی در سطح بعدی را مجاز میکند، اما به شرط اینکه مدرک دیپلم متوسطه بعد از حداقل دوره تحصیلات 12 ساله به دست آمده باشد. 

گواهی منتشر شده توسط موسسه دانشگاهی مربوطه – که به صورت صحیح توسط اداره کنسولگری امضا شده باشد – ارزیابی امتحانات قبولی و همچنین برنامه های تفصیلی و برنامه زمانی اختصاص داده شده به فعالیت های آموزشی و آزمایشگاهی که برای هر منطقه مورد نیاز برای دستیابی به مدرک یا گواهی ارائه شده است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو در سال 2020 وارد رنکینگ جهانی QS می شود. 34 دانشگاه ایتالیایی وجود دارد که در شانزدهمین ویرایش نظرسنجی که سالانه توسط تحلیل گران کاسکارلی سیموند ( QS ) تهیه شده است، حضور دارند. در بین این 34 دانشگاه 4 دانشگاه جدیدالورود وجود دارند که یکی از آن ها دانشگاه سالرنو می باشد. این دانشگاه به همراه باری، تنها دانشگاه جنوب است که به تازگی و برای اولین بار وارد این رنکینگ شده و مقصد محبوب تحصیل در ایتالیا 2019 است. در لیست دانشگاه های ایتالیایی، در میان دانشگاه های جنوب، دانشگاه سالرنو بعد از دانشگاه فردریک دوم آمده است.

شاخص هایی که توسط نظر سنجی در نظر گرفته شده اند، یک بار دیگر شهرت آکادمیک، نسبت بین اساتید و دانشجویان، تعداد نقل قول ها به ازای هر استاد، درصد دانشجویان خارجی و اساتید بین المللی، قضاوت کارمندان و سرپرست را در نظر می گیرد.

رنکینگ دانشگاه های جهان QS (www.topuniversities.com ) نوعی از رنکینگ می باشد که سالانه توسط 70 میلیون دانشجو و خانواده کنکاش می شود و بر اساس تحقیقاتی شدید شامل نظرسنجی از 94000 استاد، دانشکده و پژوهشگر و 44000 مدیر و مدیر منابع انسانی، می باشد. این رنکینگ 11.8 میلیون نشریه علمی را می سنجد و 100 میلیون نقل قول را تجزیه تحلیل می کند.همچنین این رنکینگ شامل داده های توزیع دانشجویان و در باره 2 میلیون استاد و محقق از دانشگاه های جهان می باشد.

رشته های دانشگاه سالرنو

 1. اقتصاد
 2. مدیریت تجارت
 3. مدیریت و توسعه گردشگری
 4. فلسفه
 5. فیزیک
 6. فیزیوتراپی
 7. مدیریت و تقویت منابع کشاورزی و مناطق حفاظت شده
 8. پرستاری
 9. علوم کامپیوتر
 10. مهندسی شیمی
 11. کارشناسی در مهندسی غیرنظامی
 12. مهندسی محیط زیست
 13. مهندسی الکترونیک 
 14. مهندسی و مدیریت صنعتی
 15. مهندسی کامپیوتر
 16. مهندسی مکانیک
 17. هنر
 18. زبانها و فرهنگهای خارجی
 19. ریاضیات
 20. مامایی
 21. علوم محیطی
 22. علوم بیولوژیکی
 23. علوم کالاهای فرهنگی
 24. مدیریت و سازمان
 25. علوم تربیتی
 26. علوم ارتباطات
 27. علوم موتور، ورزش و فعالیت های آموزش روانشناختی
 28. علم روابط سیاسی و بین المللی
 29. جامعه شناسی
 30. آمار برای داده های بزرگ
 31. مطالعات امنیتی دیپلماتیک، بین المللی و جهانی
 32. تکنیک های تصویربرداری و رادیوتراپی
 33. علوم گیاهی
 34. باستان شناسی و جهان باستان
 35. زیست شناسی
 36. نوآوری و اطلاعات کسب و کار – تجارت، نوآوری و اطلاعات
 37. شیمی
 38. علوم کامپیوتر
 39. مدیریت کسب و کار و مشاوره
 40. ارتباطات و رسانه ها
 41. مهندسی بهداشت دیجیتال و مهندسی بیولوژیکی
 42. اقتصاد
 43. دولت و مدیریت اقتصادی
 44. فلسفه مدرن
 45. فلسفه قدیمی، ادبیات و تاریخ
 46. فلسفه
 47. فیزیک
 48. مدیریت و مدیریت بایگانی و کتابخانه ای
 49. مطالعات جهانی و اتحادیه اروپا
 50. مهندسی مواد غذایی
 51. مهندسی شیمی
 52. مهندسی عمران
 53. مهندسی الکترونیک
 54. مهندسی مدیریت
 55. مهندسی کامپیوتر
 56. مهندسی مکانیک
 57. مهندسی محیط زیست و زمینی
 58. زراعت پیشرفته برای گیاهان دارویی
 59. زبانها و ادبیات مدرن
 60. زبان و آموزش ایتالیایی ها در متن بین المللی
 61. ریاضیات
 62. سیاست های تروریستی و همکاری بین المللی
 63. علوم محیطی
 64. علوم آموزش مداوم و آموزش مداوم
 65. ورزش و تحرک علمی و تکنیک های آنالیز و برنامه ریزی ورزش برای معلولین
 66. تئاتر و مطالعات رسانه ای
 67. مطالعات پیشگویی
 68. علوم آماری برای امور مالی
 69. جامعه شناسی و ایجاد سیاست از یک دیدگاه تروریستی
 70. تاریخ و نقد هنری
 71. شیمی و فنآوری داروسازی 
 72. حقوق
 73. مهندسی ساختمان – معماری
 74. آموزش معلم ابتدایی
 75. دارو و جراحی
 76. مدیریت داده های بزرگ
 77. اقتصاد و سیاست بازارها و شرکتها
 78. انفورماتیک
 79. مهندسی اطلاعات
 80. مهندسی صنعتی
 81. ریاضیات، فیزیک و برنامه های کاربردی
 82. داروی ترقی و توسعه و پیری فعال
 83. روش ها و روش شناسی تحقیقات باستانی شناسی و هنری
 84. تحقیقات و مطالعات ANTIQUE، سنین میانی و انسان، خطر سالرنو (RAMUS) و پایداری در جامعه، ساخت و ساز و سیستم های مهندسی محیط زیست
 85. علوم شیمیایی، زیست شناسی و محیط زیست
 86. علوم دارویی
 87. علوم زبان، جامعه، سیاست و آموزش
 88. علوم حقوق
 89. تئوری اجتماعی، نوآوری دیجیتالی و سیاست های عمومی
 90. مطالعات ادبیات، زبانی و تاریخی
رشته های دانشگاه سالرنو

رشته های دانشگاه سالرنو

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه سالرنو

هزینه های دانشگاه به درآمد خانواده بستگی دارد، با این حال، برای دانشجویان خارجی زیر 800 یورو در سال است. هزینه ها با توجه به قوانین تعیین شده حداکثر در سه قسط در یک سال پرداخت می شود. در صورت کسب عقب افتادن اعتبارات لازم توسط دانشجویان، فارغ التحصیلی فراتر از پایان اسمی برنامه امکان پذیر خواهد بود. در این حالت از دانشجو خواسته می شود هزینه‌های اضافی مربوط به هر سال تحصیلی لازم برای کسب فارغ التحصیلی را بپردازند.

دانشگاه سالرنو دارای یک مرکز اقامتی برای دانشجویان است که با پرداخت ماهانه 26000 یورو بین 15 سپتامبر تا 15 ژوئیه می توان به آن دسترسی پیدا کرد. در دوره باقیمانده می توان با پرداخت روزانه 10 یورو در این مرکز میزبانی کرد. غذاخوری روزانه بسته به وضعیت دانشجویی و نوع غذا، دو وعده غذایی را با نرخ های بین 1.50 تا 3.00 یورو به دانشجویان ارائه می شود.

دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا، که بیمه درمانی ندارند، می توانند با یک شرکت بیمه، با توافق با دانشگاه، حدود 100 یورو در سال یا با سیستم مراقبت های بهداشتی ملی با حدود 160 یورو در سال، یک قرارداد بیمه درمانی مشترک کنند. دانشجو ممکن است بلافاصله پس از تکمیل تشریفات ورود (برداشت اسناد دانشگاه، صدور کد مالیاتی و غیره) قرارداد را امضا کند.

هزینه های زندگی بین 400 تا 750 یورو در ماه طبق سبک زندگی خود تخمین زده می شود. همه دانش آموزان خارجی باید آگاه باشند که، مستقل از نوع حمایتی که می توانند دریافت کنند، بلافاصله پس از رسیدن به مقصد باید با هزینه ها روبرو شوند که حدود 1100.00 یورو تخمین زده می شود. شما می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید تا شما را در زمینه تحصیل در دانشگاه سالرنو ایتالیا و همچنین شرایط مهاجرت به ایتالیا به صورت کامل راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *