تحصیل در کانادا

لیست بهترین دانشگاههای تورنتو کانادا + کالج های دولتی کانادا

دانشگاههای تورنتو

دانشگاههای تورنتو به دلیل اعتبار و ارزش علمی یکی از گزینه های مهاجرت تحصیلی متقاضیان ایرانی می باشند. بر این اساس کارشناسان موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در این مقاله اطلاعات لازم در مورد بهترین دانشگاههای تورنتو و شرایط تحصیل در این شهر بزرگ کانادا را ارائه داده اند. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های تورنتو کانادا را دارید و از چگونگی شرایط تحصیل در این شهر چندان اطلاعی ندارید، این مقاله را مطالعه کنید.

دلایل تحصیل در دانشگاههای تورنتو چیست؟

متقاضیان ایرانی از دیرباز علاقه زیادی به تحصیل و کار در شهر تورنتو کانادا داشته اند. این شهر که به عنوان دوازدهمین شهر قوی در جهان از لحاظ اقتصادی است، دارای هفتمین بازار بورس جهان می باشد. اقتصاد قوی و وجود فرصت های شغلی فراوان و مشاغل متنوع موجب شده است تا متقاضیان ایرانی دانشگاههای تورنتو کانادا را در بالاترین فهرست مقاصد مهاجرتی خود قرار دهند.

 • وجود دانشگاه های معتبر و اخذ مدرک مورد تأیید دانشگاه های جهان از دلایل مهم برای تحصیل در تورنتو می باشد.
 • امکان کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی، امکان اخذ اقامت دائم کانادا و امکان اخذ ویزای همراه از مهم ترین دلایل تحصیل متقاضیان در بهترین دانشگاه های تورنتو می باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاههای تورنتو

متقاضیان برای تحصیل در تورنتو باید دارای سوابق تحصیلی با ریزنمره های مناسب باشند. دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس یا تافل برای تحصیل در دانشگاه های تورنتو کانادا الزامی است. دانشگاههای تورنتو کانادا دارای شرایط پذیرش رقابتی می باشند و بر این اساس بالا بودن نمره مدرک زبان و بالا بودن معدل درسی احتمال اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های تورنتو را افزایش می دهد.

"شرایط

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های تورنتو در رشته مورد نظر باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. مدارک لازم اخذ ویزای تحصیل در تورنتو عبارت است از:

 • نامه پذیرش از دانشگاههای تورنتو
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • مدرک مهارت زبان انگلسی آیلتس
 • سوابق تحصیلی به همراه ریزنمره های تحصیلی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • اوراق هویتی و عکس

دانشگاههای تورنتو کانادا

شهر تورنتو دارای 4 دانشگاه، 4 کالج و 128 مرکز تحقیقی تخصصی می باشد. دانشگاه های تورنتو کانادا به منظور تربیت متخصصان ماهر و باسواد هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان بین المللی را برای تحصیل در تورنتو پذیرش می کنند. می توان گفت که در حدود نیمی از اساتید دانشگاههای تورنتو از مهاجران می باشند.

لیست دانشگاه های تورنتو کانادا

در لیست دانشگاه های تورنتو کانادا دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک و دانشگاه رایرسون به چشم می خورد. هر سه این دانشگاه ها از جمله بهترین دانشگاههای تورنتو می باشند. دانشگاه تورنتو دارای رتبه اول در میان دانشگاه های کانادا می باشد. سال تحصیلی در دانشگاه های تورنتو کانادا از ماه سپتامبر تا ماه می می باشد. در ادامه به شرح مختصر هر یک از این دانشگاه های تورنتو می پردازیم.

لیست دانشگاه های تورنتو کانادا

لیست دانشگاه های تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو از بهترین دانشگاه های تورنتو کانادا محسوب می شود که در جایگاه ملی اولین دانشگاه در میان دانشگاه های کانادا قرار دارد. دانشگاه تورنتو دارای رتبه جهانی 28 در میان دانشگاه های جهان است. دانشگاه تورنتو که از دانشگاه های تحقیق-محور جهان می باشد، دارای 3 پردیس دانشگاهی است.

 • از مجموع بیش از 90 هزار دانشجوی در حال تحصیل در این دانشگاه در حدود 20 هزار نفر دانشجوی بین المللی است.
 • از کالج های دانشگاه تورنتو کانادا می توان کالج های علوم پزشکی، علوم مهندسی، هنر و معماری، جنگلداری، موسیقی و علوم را نام برد.
 • تنوع رشته های تحصیلی دانشگاه تورنتو تا حدوداً 1000 رشته تحصیلی و مناسب بودن شهریه تحصیل در این دانشگاه از دلایل تحصیل در دانشگاه تورنتو می باشد.
 • دانشگاه تورنتو بورسیه های فراوانی را به متقاضیان واجد شرایط اعطا می کند.
 • از جمله شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی دارا بودن صلاحیت های علمی و تحصیلی و دارا بودن رزومه تحصیلی عالی می باشد.
 • هزینه های تحصیل در دانشگاه تورنتو در مقطع کارشناسی سالانه در حدود 34 هزار دلار تا 54 هزار دلار کانادا می باشد.
 • هزینه های تحصیل در دانشگاه تورنتو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در حدود 22 هزار دلار تا 66 هزار دلار کانادا می باشد.
 • جالب است که تا کنون 5 نخست وزیر کشور کانادا و نویسنده های جهانی مانند مارگارت اتوود و مایکل اونداکت از دانشگاه تورنتو فارغ التحصیل شده اند.

بورسیه دانشگاه تورنتو برای متقاضیان ایرانی

دانشگاه تورنتو در یادبود مسافران کشته شده پرواز اوکراینی سال 98 که 6 دانشجوی ایرانی این دانشگاه و 57 کانادایی در این پرواز جان خود را از دست دادند، بورسیه تحصیلی را به متقاضیان ایرانی واجد شرایط مشغول تحصیل در این دانشگاه اعطا می کند. این بورسیه به متقاضیان ایرانی اعطا می شود که فاقد تمکن مالی کافی برای تحصیل در این دانشگاه می باشند.

شرایط تحصیل کارشناسی در دانشگاه تورنتو

متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه تورنتو باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس باشند. مدت زمان تحصیل کارشناسی در این دانشگاه در حدود 4 سال می باشد. تحصیل در تورنتو برای مقطع کارشناسی از پرتقاضاترین مقاطع تحصیلی این دانشگاه می باشد.

رشته های تحصیلی ارائه شده برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه تورنتو رشته های مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست، زیست شناسی، بیوتکنولوژی، ریاضیات، حسابداری، علوم آماری و زیست شناسی مولکولی و سلولی می باشد.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد

متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تورنتو کانادا باید دارای مدرک کارشناسی با معدل بالای 16، مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6.5 به بالا، انگیزه نامه تحصیلی و توصیه نامه از مقطع قبل باشد.

متقاضیان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تورنتو می توانند در رشته های مهندسی عمران، دندانپزشکی، بهداشت عمومی، روان شناسی، منابع انسانی، سینما، علوم سیاسی، الهیات، برنامه ریزی و ارتباطات صنعتی تحصیل کنند.

شرایط تحصیل دکتری در دانشگاه تورنتو

متقاضیان برای تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه تورنتو باید دارای مدرک کارشناسی ارشد معتبر با معدل بالای 16، مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6.5 به بالا، انگیزه نامه و توصیه نامه باشند. علاوه بر این مدارک دارا بودن نتیجه آزمون های بین المللی GRE برای تحصیل در رشته های فنی مهندسی و GMAT برای تحصیل در رشته های مالی و بیزینس الزامی است.

شرایط تحصیل دکتری در دانشگاه تورنتو

شرایط تحصیل دکتری در دانشگاه تورنتو

 • تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه تورنتو از پرتقاضاترین مقاطع تحصیلی برای متقاضیان ایرانی است.
 • دارا بودن سوپروایزر علمی و یا استاد راهنما برای تایید مدارک تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی از مهم ترین شرایط تحصیل در مقطع دکتری کانادا می باشد.
 • متقاضیان در مقطع دکتری دانشگاه تورنتو می توانند در رشته های پرستاری، تاریخ، شیمی، علوم مهندسی و فضا، مشاوره و روان شناس بالینی، موسیقی، جامعه شناسی، گفتاردرمانی و علوم تغذیه تحصیل کنند.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک نیز که از بهترین دانشگاه های تورنتو محسوب می شود، دارای رتبه ملی 18 در میان دانشگاه های کانادا می باشد. دانشگاه یورک از بهترین دانشگاه های تورنتو در رتبه و رنکینگ جهانی 511 در میان دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشگاه یورک دارای 4 پردیس دانشگاهی و 11 کالج می باشد.

 • دانشگاه یورک که در لیست دانشگاه های تورنتو کانادا قرار دارد، سالانه از 150 کشور جهان دانشجو می پذیرد.
 • کالج های دانشگاه یورک شامل کالج مهندسی، هنر، حقوق، بیزنس، سلامت، محیط زیست، علوم و تحصیلات تکمیلی می باشد.

دانشگاه رایرسون

دانشگاه رایرسون از جمله بهترین دانشگاه های تورنتو می باشد. این دانشگاه که در رتبه ملی 25 در میان دانشگاه های کانادا قرار دارد، یک دانشگاه دولتی و تحقیق-محور می باشد. دانشگاه رایرسون در رنکینگ های جهانی برترین دانشگاه های جهان در رتبه 800 جهانی قرار دارد. بزرگترین کالج بیزنس در کانادا در این دانشگاه قرار دارد.

 • دانشگاه رایرسون در لیست دانشگاه های تورنتو کانادا دارای 45 هزار دانشجوی مشغول تحصیل می باشد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه رایرسون سالانه در حدود 24 هزار دلار می باشد.

لیست کالج های دولتی تورنتو

کالج های دولتی تورنتو نیز مانند دانشگاههای تورنتو دارای ارزش و اعتبار جهانی می باشند. 4 کالج برجسته در لیست کالج های دولتی تورنتو وجود دارد. کالج هامبر، کالج جرج براون، کالج سنتنیال و کالج سنکا از برترین کالج های کانادا می باشد. در ادامه به شرح مختصر هر یک از این کالج ها می پردازیم.

دانشگاههای تورنتو و کالج هامبر تورنتو

کالج هامبر در لیست کالج های دولتی تورنتو در رتبه برتر قرار دارد. این کالج دارای 3 پردیس به نام های پردیس نورٍث، پردیس لیک شور و پردیس اورنج ویل می باشد. متقاضیان برای تحصیل در این کالج برتر تورنتو باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6.5 یا تافل 84 باشند. کالج هامبر تورنتو از ارزان ترین کالج های کانادا محسوب می شود.

کالج هامبر تورنتو

کالج هامبر تورنتو

 • متقاضیان می توانند در رشته های مدیریت کسب و کار دیجیتال، مدیریت گردشگری و هتلداری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت صنعتی، طراحی صنعتی، طراحی داخلی، حسابداری، پرستاری، روزنامه نگاری و بازاریابی در مقطع کارشناسی در این کالج تحصیل کنند.
 • حوزه های تحصیلی این کالج علوم انسانی، علوم بهداشت، کسب و کار، مدیریت و گردشگری می باشد.
 • هزینه های تحصیل در کالج هامبر تورنتو از 13 هزار دلار تا 18 هزار دلار کانادا می باشد.
 • متقاضیان تحصیل در این کالج می توانند در خوابگاه پردیس کالج اقامت کنند.
 • هزینه های اقامت در خوابگاه کالج هامبر به همراه خورد و خوراک از 8 هزار دلار تا 11 هزار دلار کانادا می باشد.

دانشگاههای تورنتو و کالج سنتنیال

کالج سنتنیال در لیست کالج های دولتی تورنتو قرار دارد. این کالج که از قدیمی ترین کالج های ایالت انتاریو محسوب می شود، دارای 26 هزار دانشجوی مشغول تحصیل می باشد. دوره های این کالج شامل دوره کسب و کار، دوره مهندسی و علوم کاربردی، دوره هتلداری، دوره گردشگری، دوره آشپزی، دوره هنر و طراحی و همچنین دوره حمل و نقل می باشد.

 • از رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی برای متقاضیان بین المللی رشته فناوری اطلاعات و مدیریت روابط عمومی را می توان نام برد.
 • کالج سنتنیال در تورنتو از مقرون به صرفه ترین و ارزان ترین کالج های کانادا می باشد.
 • هزینه های تحصیل در رشته کارشناسی فناوری اطلاعات در این کالج سالانه در حدود 18 هزار دلار کانادا می باشد.
 • هزینه های تحصیل در رشته کارشناسی مدیریت روابط عمومی در این کالج سالانه در حدود 6 هزار دلار کانادا می باشد.

دانشگاههای تورنتو و کالج جرج براون

کالج جرج براون در لیست کالج های دولتی تورنتو دارای بیش از 30 هزار دانشجوی در حال تحصیل می باشد. کالج جرج براون شامل 3 پردیس سنت جیمز، واتر فرانت و کاسا لوما می باشد. در این کالج مراکز آموزش طراحی و فناوری اطلاعات، کسب و کار، مددکاری اجتماعی، فناوری مهندسی، علوم بهداشتی، هتلداری و آشپزی و مرکز هنر وجود دارد.

 • متقاضیان برای اخذ پذیرش و تحصیل در این کالج باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6 و یا تافل 84 باشند.
 • رشته های تحصیلی ارائه شده در این کالج شامل رشته های برنامه نویسی، مدیریت طراحی، طراحی گرافیک، مدیریت مد و فشن، فیلمنامه نویسی، حسابداری، جلوه های ویژه، معماری، فناوری مهندسی مکانیک، مدیریت پروژه، بازاریابی رسانه های دیجیتال، فناوری مهندسی عمران، امنیت سایبری، شبکه وایرلس، هتلداری و گردشگری می باشد.
 • هزینه های تحصیل در کالج جرج براون برای متقاضیان بین المللی سالانه از حدود 14 هزار دلار تا 26 هزار دلار کانادا می باشد.
 • هزینه های اقامت در خوابگاه های پردیس های این کالج سالانه در حدود 10 هزار دلار کانادا می باشد.

دانشگاههای تورنتو و کالج سنکا

کالج سانکا که در لیست کالج های دولتی تورنتو قرار دارد، دارای بیش از 30 هزار دانشجوی در حال تحصیل است. کالج سنکا دارای 7 پردیس در شهرهای تورنتو، یورک و پیتربرو می باشد. یکی از مزیت های تحصیل در کالج سنکا برخورداری از بورسیه های تحصیلی و اسکالرشیپ های فراوان می باشد.

کالج سنکا

کالج سنکا

 • متقاضیان برای اخذ پذیرش و تحصیل در این کالج باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6.5 و یا تافل 84 باشند.
 • متقاضیان می توانند در رشته های مد و فشن، فناوری اطلاعات، علوم انسانی، علوم زیستی، شیمی کاربردی، مدیریت، بازاریابی، گردشگری، فناوری اطلاعات، انیمیشن، رسانه و علوم سلامت در این کالج تحصیل کنند.
 • دوره های ارائه شده در این کالج تورنتو شامل دوره های پرستاری، مدیریت فناوری، مدیریت کسب و کار، مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی، حسابداری و بازاریابی در مقطع کارشناسی می باشد.
 • هزینه های تحصیل در کالج سنکا سالانه در حدود 8 هزار تا 10 هزار دلار کانادا می باشد.
 • هزینه های اقامت در پردیس های کالج ماهانه از 1000 تا 1200 دلار کانادا می باشد.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان به منظور اخذ پذیرش از دانشگاههای تورنتو و اطلاع از چگونگی شرایط تحصیل در تورنتو باید با مشاوران موسسه های مهاجرتی مشاوره کنند. یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی می باشد. از جمله خدمات مشاوره ای مهاجرتی این موسسه برتر می توان به ارسال مدارک لازم به دانشگاه های تورنتو کانادا، اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد.

سخن آخر

در این مقاله دانشگاههای تورنتو و شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های تورنتو مورد بررسی قرار گرفت. دانشگاه تورنتو و یورک در لیست دانشگاه های تورنتو کانادا قرار دارند. اگر در مورد بهترین دانشگاه های تورنتو کانادا نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل کنید.

متخصصان مهاجرت و مشاوران برجسته این موسسه در شعبه های تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز و رشت در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

سوال های متداول در مورد دانشگاههای تورنتو

 1. دلایل تحصیل در دانشگاههای تورنتو چیست؟

اعتبار و ارزش علمی مدرک تحصیلی، وجود فرصت های شغلی فراوان، امکان کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی و امکان اخذ تابعیت کانادا

 1. شرایط تحصیل در دانشگاه های تورنتو کدامند؟

متقاضیان برای تحصیل در تورنتو باید دارای سوابق تحصیلی با ریزنمره های مناسب و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس یا تافل باشند.

 1. عوامل موثر بر افزایش احتمال اخذ پذیرش دانشگاه تورنتو چیست؟

بالا بودن نمره مدرک زبان و بالا بودن معدل درسی احتمال اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های تورنتو را افزایش می دهد.

 1. مهم ترین دلایل تحصیل در دانشگاه تورنتو کدامند؟

تنوع رشته های تحصیلی دانشگاه تورنتو تا حدود 1000 رشته تحصیلی و مناسب بودن شهریه و اعطای بورسیه تحصیلی

 1. شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی دانشگاه تورنتو چیست؟

دارا بودن صلاحیت های علمی و تحصیلی، دارا بودن رزومه تحصیلی عالی و شرایط تحصیلی عالی

 1. هزینه های تحصیل در دانشگاه تورنتو در مقطع کارشناسی چقدر است؟

سالانه در حدود 34 هزار دلار تا 54 هزار دلار کانادا

 1. هزینه های تحصیل در دانشگاه تورنتو در مقطع کارشناسی ارشد چقدر است؟

سالانه در حدود 22 هزار دلار تا 66 هزار دلار کانادا

 1. شرایط اخذ بورسیه دانشگاه تورنتو برای متقاضیان ایرانی چیست؟

این بورسیه به متقاضیان ایرانی اعطا می شود که فاقد تمکن مالی کافی برای تحصیل در این دانشگاه می باشند.

 1. ویژگی های منحصربه فرد دانشگاه تورنتو چیست؟

  دانشگاه تحقیق-محور و جذب بازار کار شدن فارغ التحصیلان به دلیل اعتبار مدرک تحصیلی و وجود فرصت های شغلی فراوان

 2. کالج های دانشگاه یورک کدامند؟

  کالج مهندسی، هنر، حقوق، بیزنس، سلامت، محیط زیست، علوم و تحصیلات تکمیلی

 3. اهمیت دانشگاه رایرسون از چه لحاظ است؟

دانشگاه رایرسون یک دانشگاه دولتی و تحقیق-محور می باشد و بزرگترین کالج بیزنس در کانادا در این دانشگاه قرار دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *