مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

این روز ها افراد مختلف برای مهاجرت راه های زیادی را پیش روی خود دارند. هر فردی می تواند با توجه به شرایط شخصی که دارد به جهت مهاجرت اقدام نماید و روش مهاجرتی خاص خود را انتخاب کند. برای مهاجرت لازم است تا قوانین کشور مقصد را به خوبی مورد بررسی قرار داد و سپس با توجه به شرایط موجود وارد کشور مورد نظر شد. یکی از روش هایی که می توان برای مهاجرت در نظر داشت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری به روش ها و راه های مختلفی امکان پذیر است. به طور مثال می توان با خرید ملک یا ثبت شرکت برای این کار اقدام نمود. در این مقاله نیز هدف ما بررسی جزئیات مربوط به حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا می باشد.

ایرانیان زیادی برای تحصیل و کار یا زندگی کشور کانادا را انتخاب می کنند و برای حضور در این کشور اقدام می نمایند. مهاجرت به کانادا روند های خاصی برای خود دارد. اشخاص مختلف با راه های خاصی می توانند نحوه مهاجرتی خود را انتخاب کنند. از جمله راه های مهاجرتی به این کشور می توان به : مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا، مهاجرت از طریق ازدواج در کانادا، مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا و … اشاره نمود. برای اطلاع از روش های مهاجرتی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی مشورت نمایید. موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی دارای نمایندگی های معتبر در شهر های شیراز، تهران، اصفهان، مشهد و تبریز می باشد.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

همان طور که اشاره کردیم یکی از روش های مهاجرت به کانادا که پیش روی افراد مختلف است، مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا می باشد. سرمایه گذاری در کانادا خود به روش های خاصی امکان پذیر است. به طور مثال شما می توانید برای خرید ملک در کانادا،‌ ثبت شرکت در کانادا، کارآفرینی در کانادا، خرید اوراق قرضه در کانادا و … اقدام نمایید. برای سرمایه گذاری به هر روشی نیاز به مبالغی است که بتوان با آن ها برای سرمایه گذاری اقدام نمود.

در ادامه می خواهیم این مقادیر را بررسی نماییم. اما توجه داشته باشید که برای مهاجرت به کانادا تنها راه سرمایه گذاری در این کشور نمی باشد. در واقع شما می توانید برای تحصیل در کانادا به طور مثال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا هم اقدام نمایید. یا این که شما می توانید با اخذ ویزای کاری کانادا برای کار در کانادا اقدام کنید.

کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران سرمایه گذار است که مایل به نقل مکان هستند. به طور مداوم در نظرسنجی های مقایسه ای عمده از کشورهای صنعتی دارای رتبه بالایی است. زندگی در کانادا برای سرمایه گذاری یا هر روش دیگری مزایای بسیار زیادی دارد. کانادا عضو G8 و NAFTA می باشد. این کشور دارای سیستم مراقبت بهداشتی در سطح جهانی است و یکی از بهترین سیستم های بهداشتی را دارد.

سیستم آموزشی این کشور بسیار عالی است و یکی از بهترین ها در کل دنیا می باشد. کانادا با ارائه کیفیت زندگی بالا یکی از امن ترین کشور های جهان برای زندگی می باشد. نکته مهم دیگر این است که پاسپورت کانادا یکی از معتبر ترین پاسپورت های دنیا است و به واسطه آن می توان به کشور های بسیاری بدون اخذ ویزا سفر کرد. دقت داشته باشید که برنامه های سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا می تواند قوانین مختلفی داشته باشد. 

چرا در کانادا سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در کانادا مزایای بسیار زیادی دارد. اما نکته جال توجه این است که سرمایه گذاری در کانادا می تواند برای سرمایه گذاران بالقوه به دلیل تنوع حساب های دارای مزیت مالیاتی برای ساکنان کانادا و همچنین دسترسی به بازارهای سهام عمده مانند بورس اوراق بهادار تورنتو (TSX) جذاب باشد. دقت داشته باشید که فرصت های بسیاری برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد که با هزینه های کم می توان برای افزایش درآمد ها اقدام نمود.

چرا در کانادا سرمایه گذاری کنیم؟

چرا در کانادا سرمایه گذاری کنیم؟

البته توجه داشته باشید که تمام روند های سرمایه گذاری نمی تواند منجر به اخذ اقامت کانادا یا دریافت تابعیت کانادا باشد. در واقع برای رسیدن به اخذ تابعیت یا اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری لازم است تا به مقداری خاص سرمایه در این زمینه داشت. با این وجود می توان سرمایه گذاری در این کشور را همراه با بازده مناسبی توصیف کرد. توجه داشته باشید که در برخی از ایالت های کانادا می توان تنها با صد هزار تا صد و پنجاه هزار دلار کانادا هم سرمایه گذاری را شروع کرد. 

سرمایه گذاری های کم هزینه و آنلاین در کانادا

یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری های آنلاین می باشد. این سرمایه گذاری ها در واقع مفهوم خرید سهام و اوراق قرضه را در این کشور دارند. پول یکی از با ارزش ترین دارایی هایی است که می توانید داشته باشید. اگر از آن به خوبی استفاده نکنید یا صرفا در محلی از آن نگه داری نمایید به مرور زمان به دلیل تورم ارزش خود را از دست می دهد. اما اگر پول خود را با سرمایه گذاری به خوبی استفاده کنید، ارزش خالص دارایی شما به آرامی اما مطمئنا افزایش می یابد.

از این رو می توان از گزینه سرمایه گذاری های آنلاین مانند خرید سهام یا خرید اوراق قرضه در کانادا استفاده نمود. مطمئناً هیچ گونه تضمینی برای سرمایه گذاری وجود ندارد ، اما برای افرادی که می توانند ریسک را تحمل کنند ، سرمایه گذاری در بورس سهام گزینه دیگری است. خرید و فروش ETF ساده و مقرون به صرفه است. برخی از ارائه دهندگان سرمایه گذاری به شما امکان می دهند بدون نیاز به حداقل حساب ، سرمایه گذاری در ETF را شروع کنید.

سرمایه گذاری در کانادا کار سختی نیست. شما هم نیازی به میلیون ها دلار ندارید. اما قبل از تصمیم به شروع سرمایه گذاری ، میزان ریسکی را که می توانید تحمل کنید در نظر بگیرید. اگر در کوتاه مدت به پول خود نیاز دارید ، ممکن است سرمایه گذاری برای شما مناسب نباشد. مدل دیگر سرمایه گذاری های آنلاین و کم هزینه در کانادا گواهی سرمایه گذاری تضمینی (GIC) می باشد. این مدل سرمایه گذاری است که از سرمایه شما حفاظت می کند و ضرر نمی کنید. 

حداقل میزان سرمایه گذاری برنامه سرمایه گذاران مهاجر کبک

برنامه سرمایه گذاران مهاجر کبک در سال هزار و نهصد و هشتاد و شش میلادی تاسیس شده است. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که به افراد متقاضی سرمایه گذاری و خانواده های آن ها اجازه می دهد با عنوان اقامت دائم و بدون شرط به استان کبک در کشور کانادا  وارد شوند. در واقع سرمایه شما برای حمایت از مشاغل کوچک و متوسط در کبک صرف می شود. اما باید دید که حداقل میزان سرمایه گذاری از این روش برای حضور در کانادا چقدر است؟!

البته به غیر از مبلغ سرمایه گذاری شما باید شرایط دیگری همچون تجربه کسب و کار خود را هم نشان دهید. متقاضیانی که این گزینه را انتخاب می کنند باید حداقل مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا را سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاری باید در بخش هایی باشد که دولت ارائه داده و باید به مدت پنج سال این سرمایه گذاری ادامه داشته باشد. در پایان این دوره مبلغ سرمایه گذاری شده کامل و بدون بهره به سرمایه گذار بازگردانده می شود.

این برنامه سرمایه گذاری کامل یا تأمین مالی از طریق موسسات مالی مجاز را فراهم می کند. این برنامه منجر به دریافت شهروندی کانادا هم می شود. سرمایه گذاران و اعضای خانواده آن ها که از چهار سال قبل سه سال آن را در کانادا زندگی کرده اند، دانش کافی از زبان انگلیسی یا فرانسه دارند، سابقه کیفری ندارند و از حقوق و مسئولیت های شهروندی اطلاعات دقیق کسب کرده اند می توانند برای دریافت تابعیت کانادا درخواست خود را ارائه دهند. 

برنامه های مختلف موجود با حداقل سرمایه در کانادا

برنامه های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای شرایط ویژه ای هستند و لازم است تا به دقت مورد بررسی قرار گیرند. سرمایه گذاری همان طور که گفتیم می تواند به روش های گوناگونی صورت گیرد. اما باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید که سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا همراه با شرایط مختلف است و ممکن است قوانین یک ایالت با قوانین ایالت دیکر متفاوت باشد.

برنامه های مختلف موجود با حداقل سرمایه در کانادا

برنامه های مختلف موجود با حداقل سرمایه در کانادا

با این حال توجه داشته باشید که کلیه برنامه ها بر اساس حداقل دارایی های متقاضی و همسر وی و همچنین سن متقاضی ، مهارت های زبان انگلیسی و تجربه مدیریت است. ارزش کل دارایی های شما ، از جمله حساب های بانکی ، املاک و مستغلات ، سهام متعلق به خود و غیره می باشد. در واقع در برنامه های موجود برای سرمایه گذاری در کانادا تمام دارایی های فرد در نظر گرفته می شود. اگر فرد متاهل باشد مجموع دارایی های وی و همسر او مورد محاسبه قرار می گیرد. از این رو می توان برای سرمایه گذاری مبالغ مختلفی را در نظر گرفت.

البته برای برخی مبالغ ممکن است برنامه های سرمایه گذاری موجود نباشد. کانادا فرصتی واقعی برای کسبه ای است که به دنبال کیفیت زندگی بی نظیری هستند. برنامه های سرمایه گذار و کارآفرین مهاجر به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به کانادا مهاجرت کنند. اما میزان دارایی های شخصی اگر در موارد زیر باشد می تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت کانادا شود. با کم تر از سیصد هزار دلار کانادایی ممکن است به سختی برنامه ای برای اخد اقامت یافت شود.

با سرمایه گذاری های مبالغ حداقلی سیصد هزار دلار و چهار صد هزار دلار کانادایی حداکثر یک برنامه در دسترس است. با سرمایه گذاری حداقل ششصد هزار دلار در کانادا سه برنامه مختلف برای اخذ اقامت و تابعیت موجود است. با سرمایه کذاری حداقل هشتصد هزار دلار یا بیشتر هم سه برنامه اخذ اقامت موجود است. اما اگر بخواهیم با دارایی های شما و همسرتان هم پیش برویم شرایط به همین صورت خواهد بود. 

دارایی های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا چیست؟

همان طور که گفتیم برای این که بتوان برخی از روش ها و برنامه های سرمایه گذاری در کانادا را پیش برد لازم است که دارایی های شخصی و فردی یا در صورت متاهل بودن دارایی های مجموع با همسر را مورد بررسی قرار داد. اما این دارایی های مورد تایید در اداره مهاجرت کانادا کدام هستند؟! با کسب اطلاع از این دارایی ها می تواند به راحتی برنامه های مورد نظر خود برای مهاجرت را انتخاب نمایید. این برنامه های سرمایه گذاری می تواند عموما منجر به اخذ اجازه کار در کانادا، اخذ اقامت دائم کانادا و اخذ تابعیت کانادا شود. اما ببینیم که دارایی های مورد نظر برای اداره مهاجرت کانادا کدام هستند؟!

این دارایی های مورد تایید عبارتند از: وجه نقد در بانک که شامل حساب های بانگی به نام شما و همسرتان است، سهام موجود در هر بازار بورسی، املاک و مستغلات تجاری یا شخصی مانند خانه، آپارتمان،‌ساختمان ها، زمین که شما و یا همسرتان مالک آن هستید و سهام شرکت های خصوصی. برای سرمایه گذاری می توان مجموع دارایی ها را در نظر گرفت یا صرفا بخشی از آن ها را با مبلغ مورد نظر ارائه داد.

سوالات متداول در ارتباط با حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

 1. آيا کشور کانادا برای سرمایه گذاری و زندگی مناسب است؟

  بله کانادا یکی از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری و زندگی است.

 2. سرمایه گذاری در کانادا به چه روش هایی امکان پذیر است؟

  سرمایه گذاری در کانادا به روش هایی همچون خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام و … امکان پذیر است.

 3. مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

  از جمله این مزایا می توان به اجازه کار، اخذ اقامت، اخذ تابعیت و .. اشاره نمود.

 4. آیا حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا در ایالت های مختلف متفاوت است؟

  بله به دلیل این که قوانین سرمایه گذاری عموما در ایالت های مختلف متفاوت است مبلغ نیز متفاوت خواهد بود.

 5. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا در ایالت های مختلف چقدر می تواند باشد؟

  حداقل این مبلغ به طور میانگین صد هزار دلار کانادا می باشد.

 6. آيا همه روش های سرمایه گذاری در کانادا منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؟

  تقریبا تمامی روش ها منحر به اخد اقامت می شوند.

 7. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا در برنامه مهاجرتی کبک جقدر است؟

  حداقل مبلغ برای این مدل سرمایه گذاری یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا می باشد.

 8. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا برای اقامت با همسر چقدر می باشد؟

  حداقل این مبلغ سیصد هزار دلار کانادا است.

 9. چه دارایی هایی برای سرمایه گذاری در کانادا مورد بررسی قرار می گیرند؟

  این دارایی ها شامل سهام، حساب های بانگی ، املاک و مستغلات و .. می باشد.

 10. بهترین مدل سرمایه گذاری های آنلاین در کانادا چیست؟

  بهترین مدل در صندوق های سرمایه گذاری و همچنین گواهی سرمایه گذاری تضمینی است.

 11. آیا با سرمایه گذاری در کانادا می توان تابعیت این کشور را اخذ نمود؟

  بله از این روش می توان تابعیت کانادا را اخذ نمود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *