مهاجرت کاری به انگلستان

تغییرات در قوانین مهاجرت کاری انگلیس 2021

بیانیه جدید تغییرات در قوانین مهاجرت کاری انگلیس 2021

مهاجرت به انگلستان بر مبنای شرایط خاصی صورت می گیرد. در واقع برای این که بتوانید به این کشور مهاجرت کنید لازم است تا قوانین مهاجرتی به این کشور را بدانید. مهاجرت به انگلستان متقاضیان بسیاری دارد که هر کدام به اهداف مختلفی وارد این کشور می شوند. قوانین مهاجرتی این روز ها اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه گیری آن شرایط پیچیده تری را خواهد داشت. این مسئله عموما به دلیل تاثیرات منفی ای است که همه گیری این ویروس بر شرایط مهاجرتی داشته است. اما به تازگی اخباری جدید مبنی بر تغییراتی خاص برای مهاجرت به انگلستان منتشر شده است. در واقع بیانیه جدید تغییرات در قوانین مهاجرت انگلیس 2021 توسط دولت این کشور ارائه شده که در ادامه آن را ارائه می دهیم.

تغییرات در قوانین مهاجرت کاری انگلیس 2021

همان طور که اشاره کردیم برای مهاجرت به انگلستان شرایط متفاوتی وجود دارد. هر فردی می تواند برای کار در انگلستان یا تحصیل در انگلستان و اهداف دیگر وارد این کشور شود. اما جدیدا قوانین ورود به این کشور با تغییراتی مواجه شده اند که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم. در ۲۲ ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی، دولت انگلستان بیانیه ای را در مورد تغییر در قوانین مهاجرت صادر کرد که برای درخواست های ویزای ارسال شده پس از ساعت ۹ صبح در تاریخ ۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی لازم الاجرا می شود.

طبق قوانین جدید ، روند درخواست ویزا برای  اتباع اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و اتباع غیر اتحادیه اروپا همانند هم خواهند بود. قوانین جدیدی برای انعکاس تعهد دولت در ایجاد روابط مهاجرتی قوی وضع شده اند. این قوانین مشمول گروه های مختلف و شرایط مختلفی می شوند. در ادامه ببینیم چه تغییراتی صورت گرفته. 

قوانین جدید مهاجرت کاری به انگلستان

انگلستان بر مبنای قوانین جدید به هنگ کنگ هم در بخشی اشاره نموده و روابط خود را مستحکم تر کرده است. اما در سایر بخش های مهاجرتی و مربوط به کشور های دیگر هم قوانین و شرایط جدیدی ارائه شده است. سایر تغییرات با هدف کاهش بار جدید مشاغل انجام می شود. به طور مثال پایین آوردن حداقل آستانه مهارت از مشاغل فارغ التحصیل به مشاغل ماهر در سطح معادل سطح A و همچنین کاهش آستانه حقوق سالیانه از ۳۰ هزار پوند به ۲۵۶۰۰ پوند. دقت داشته باشید که شرایط گروه Skilled Worker برای هر تبعه خارجی که از 1 دسامبر سال ۲۰۲۰ برای کار در انگلیس حمایت مالی می شود ، اعمال خواهد شد.

همچنین امکان ارسال درخواست ویزای Skilled Worker برای شهروندان اتحادیه اروپا از ۱ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی یا بعد از آن وجود دارد. شرایط برای مدل درمانی هم متفاوت شده است. در این راستا بیماران واجد شرایط (و همراه آن ها) می توانند برای مدتی وارد انگلستان شوند تا امکان تکمیل درمان آن ها فراهم شود. قوانین حدید اما برای کشور های مختلف دیگری به جز هنگ کنگ هم اعمال شده است. به طور مثال می توان قوانین جدید را برای کشور های سوئیس و افغانستان نیز مشاهده نمود. این محدودیت ها در بخش های دیگری هم اعمال شده است. 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *